Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-09-2019, 10:30   #181
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,057
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufteVeseli: Do tė drejtoj qeveri pa aktakuza
Zgjedhjet 2019 shtator 03, 2019 - 11:49


Kryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės, Kadri Veseli, sot ka propozuar njė Pakt Kundėr Korrupsionit me tė cilin u ka bėrė ftesė tė gjithė liderėve politikė qė ta nėnshkruajnė, raporton Zėri.info.

Tutje ai theksoi se as nė listėn e kandidatėve pėr deputetė dhe as nė qeverinė tė cilėn ai pretendon ta drejtojė nuk do tė ketė persona me aktakuza.

Veseli kujtoi se nga pozitat zyrtare pėr tė njejtėn arsye kishte larguar ministrin e Inovacionit, Besim Beqajn dhe zėvendėministrin e mbrojtjes Agim Ēekun.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2019, 10:45   #182
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,460
Thanks: 8,382
Thanked 6,450 Times in 2,722 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Re: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

shyqyr qe e kemi nje udheheqes te tille thuaj…
nga zemra buron urimi: marrsh nga ditet tona...
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2019, 16:58   #183
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,057
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufteIsmaili: Refuzimi i paktit kundėr korrupsionit nuk ėshtė pėrgjigja qė duan qytetarėt
03 shtator 18:13

Nėnkryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), Uran Ismaili, ka thėnė se ata qė refuzojnė tė nėnshkruajnė paktin kundėr korrupsionit tė prezantuar nga Kadri Veseli, janė kundėr luftimit tė kėsaj dukurie.

“Refuzimi i kėtij pakti nuk ėshtė pėrgjigja qė qytetarėt duan tė dėgjojnė sepse ėshtė jo vetėm dorėzim pėrballė korrupsionit, por edhe mbėshtetje pėr rritjen e tij”, ka shkruar Ismaili nė llogarinė e vet nė “Facebook”.

Postimi i plotė i Ismailit:

Tė gjithė e pranojmė se korrupsioni ėshtė i kudondodhur, por deri mė tani vetėm PDK-ja ka vendosur qė seriozisht ta luftojė atė.

Lufta kundėr korrupsionit tejkalon pazaret pėr koalicione dhe kėrkon mobilizim tė gjithėmbarshėm nga tė gjitha partitė, figurat politike dhe shoqėria civile.

Pėr shkak tė urgjencės qė sfidon Kosovėn, sot kryetari i PDK-sė, Kadri Veseli, me bindjen e tij tė plotė, vizionin e tij tė qartė dhe drejtpėrdrejtshmėrinė e pashembullt prezantoi njė pakt ku ftohen tė gjitha partitė qė tė bėhen pjesė e luftės tonė tė pakompromis kundėr korrupsionit.

Duke e nėnshkruar kėtė pakt dhe duke ofruar lista tė kandidatėve tė pastėr e pa aktakuza pėr deputetė Kosova do tė krijonte njė front kombėtar qė do ta mposhtte korrupsionin e nepotizmin.

Nė vend tė fajėsimit tė njėri-tjetrit, ne i ftojmė tė gjithė qė tė mbėshtesim njėri-tjetrin nė luftėn pėr tė ardhmen e vendit.

Korrupsioni ėshtė kundėr nesh, por pyetja ėshtė: “A jemi ne kundėr tij?!” Refuzimi i kėtij pakti nuk ėshtė pėrgjigja qė qytetarėt duan tė dėgjojnė sepse ėshtė jo vetėm dorėzim pėrballė korrupsionit, por edhe mbėshtetje pėr rritjen e tij.

Ndėrsa pranimi i paktit nderon institucionet e shtetit dhe qytetarėt, i jep mundėsi sundimit tė ligjit dhe ngjallė shpresė nė popull, nė veēanti tek brezi i ri qė ėshtė bėrthama e shoqėrisė dhe shtetit tonė.

/Epoka e re/
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2019, 14:13   #184
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,057
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufteKrasniqi kėrkon nga partitė politike ta nėnshkruajnė paktin kundėr korrupsionit


03 shtator 15:27

Nėnkryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), Memli Krasniqi, ka thėnė se nisma e Kadri Veselit pėr Paktin kundėr korrupsionit ėshtė ndėr hapat konkret qė kjo parti ėshtė duke ndėrmarrė kundėr dukurive negative nė institucionet e vendit.

Krasniqi nė llogarinė e vet nė “Facebook” ėshtė shprehur se qytetarėt e Kosovės presin qė tė bėhen ndryshime tė reja dhe standarde tjera nė qeverisje.

Ai ka thėnė se PDK-ja tashmė ka nisur ta bėjė njė gjė tė tillė, duke iu bėrė thirrje subjekteve tjera politike ta nėnshkruajnė nismėn e Veselit.

Postimi i plotė i Krasniqit:

Pakti Kundėr Korrupsionit ėshtė vetėm njė nga hapat konkret dhe shumė tė rėndėsishėm qė Partia Demokratike e Kosovės dhe kryetari i saj, z. Kadri Veseli, po ndėrmarrin nė kauzėn me tė rėndėsishme pėr vendin, nė luftėn kundėr korrupsionit.

Lufta kundėr korrupsionit pėr ne nuk ėshtė njė betejė me fjalė, por siē e kemi dėshmuar dhe po e dėshmojnė, njė angazhim serioz dhe me veprime konkrete.

Qytetarėt tanė presin qė tė bėjmė ndryshime dhe tė krijojmė standarde tė reja etike nė qeverisje. PDK tashmė po e bėn kėtė dhe presim qė edhe subjektet e tjera tė dėshmojnė tė njėjtėn gjė, duke nėnshkruar kėtė Pakt por edhe duke ndėrmarrė veprimet qė parasheh ky dokument.

Kjo nismė e re e jona do tė ofrojė para qytetarėve lista tė pastėrta pėr deputetė, qeverisje pa njerėz qė kanė probleme ligjore sa i pėrket korrupsionit dhe nepotizmit, si dhe hapa tė tjerė qė do tė ndikojnė nė pėrmirėsimin e qeverisjes nė vend dhe krijimin e njė tė ardhmeje mė tė mirė pėr tė gjithė.

/Epoka e re/
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2019, 14:29   #185
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,057
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufteTahiri: Ftoj tė gjitha partitė politike qė tė nėnshkruajnė “Paktin Kundėr Korrupsionit”


nga:Y I

Ish-ministri i Drejtėsisė, Abelard Tahiri, kėrkon nga partitė politike qė tė mbėshtesin iniciativėn e kryetarit tė Partisė Demokratike tė Kosovės, Kadri Veseli dhe tė nėnshkruajnė Paktin Kundėr Korrupsionit.

Ai ka thėnė se lufta kundėr korrupsionit dhe abuzimit me pushtetin nuk luftohet vetėm nga organet e drejtėsisė por edhe nga parandalimi i kulturėz abuzive.

Deklarata e plotė:

Lufta kundėr korrupsionit dhe abuzimit me pushtetin nuk luftohet vetėm nga organet e drejtėsisė por edhe nga parandalimi i kulturės abuzive dhe shfuqizimi i akterėve tė korrupsionit.

Nisma e Kryetarit tė Partisė Demokratike tė Kosovės, z. Kadri Veseli, e prezantuar dje si Pakt Kundėr Korrupsionit, shėnon njė momentum tė ri kundėr korrupsionit, nepotizmit dhe abuzimit.

Si i tillė, ky Pakt ėshtė nė pėrputhje me frymėn e ndryshimeve ligjore qė kam ndėrmarrė nė dy vitet e mandatit si Ministėr i Drejtėsisė dhe nė frymėn e dekriminalizimit tė sferės politike, ēėshtje mese e domosdoshme pėr tė siguruar njė qeverisje efikase, tė pėrgjegjshme dhe llogaridhėnėse.

Njė pėrpjekje e tillė, duhet tė jetė shembull i politik bėrjes dhe standard i pėrhershėm nė mes tė subjekteve politike qė marrin pjesė nė zgjedhjet e Tetorit e po ashtu njė standard qė duhet tė vlejė nė ēdo periudhė vijuese.

Ėshtė jetike qė qytetarėt tanė tė kenė mundėsi tė zgjedhin pėr pėrfaqėsim, kandidatė me integritet, tė cilėt nuk janė tė dyshuar pėr korrupsion dhe keqpėrdorim tė pushtetit dhe qė nuk kanė rėndė ndesh me ligjin.

Me kėtė rast, i ftoj tė gjitha partitė politike qė tė ndjekin shembullin e z. Veseli dhe tė nėnshkruajnė “Paktin Kundėr Korrupsionit”, si shprehje e vendosmėrisė dhe gatishmėrisė pėr tė ndėrtuar njė frymė tė re politike kundėr korrupsionit, kundėr abuzimit me pushtetin dhe shkaqeve qė mundėsojnė keqpėrdorimin.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2019, 20:43   #186
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,057
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufteVeseli zhvillon videokonferencė me zėvendėspresidentin e Parlamentit Evropian

05 shtator 21:03

Kandidati i PDK-sė pėr kryeministėr tė ardhshėm tė Kosovės, Kadri Veseli, ka zhvilluar njė videokonferencė ndėrkombėtare sė bashku me zėvendėspresidentin e Parlamentit Evropin, Rainer Wieland, njėherėsh anėtar i partisė sė kancelares Gjermane, Angela Merkel, CDU.

Veseli i ėshtė bashkuar kėsaj videokonference nė tė cilėn ishin prezentė edhe nxėnės nga Gjermania dhe Republika e Kosovės, tė cilėt prezantuan shpikjet e tyre inovative nė fushėn e teknologjisė informative.

Kandidati i PDK-sė pėr kryeministėr tė ardhshėm, Kadri Veseli njihet pėr mbėshtetjen e madhe qė i jep sektorit tė rinisė nė fushėn e teknologjisė informative dhe me propozim tė tij ėshtė formuar Ministria e Inovacionit dhe Ndėrmarrėsisė e cila mbėshtetė idetė dhe projektet e tė rinjve nė kėtė fushė.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2019, 20:45   #187
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,057
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufteEksperti i sigurisė nacionale i bashkohet PDK-sė

05 shtator 17:31

Arsim Dragaj, i cili ėshtė i specializuar nė luftimin e kriminalitetit ekonomik dhe korrupsionit, i ėshtė bashkuar kanidatit tė PDK-sė pėr kryeministėr tė ardhshėm, Kadri Veseli.

Ai e ka falėnderuar Dragajn pėr besimin nė vizionin e tij pėr betejėn kundėr korrupsionit.

Veseli ka thėnė se Arsim Dragaj ka pėrfunduar studimet e doktoratės nė Universitetin Shtetėror tė Bullgarisė, nė drejtimin Siguri Nacionale.

“Partia Demokratike e Kosovės po vazhdon t’iu krijojė hapėsirė dhe mundėsi tė rinjve, qė bashkė me kuadrot mė tė mira qė kemi ta luftojmė korrupsionin dhe nepotizmin, si dhe tė hapim perspektivė mė tė madhe pėr gjithė qytetarėt tanė”, ka shkruar Veseli nė llogarinė e vet nė “Facebook”.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2019, 08:34   #188
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,074
Thanks: 15,630
Thanked 9,260 Times in 6,264 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

Kjo me lejohet vetem <MUA>...


Ne ky ftyre LIA do me u ba kryeDERR.

SHKINE bre.....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2019, 08:52   #189
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,057
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte
Zyrtari i PDK-sė: Nė partinė tonė s’ka asnjė kandidat pėr deputetė qė ka problem me ligjin

Gazeta Express
7 Shtator 2019 7:20

Ish-ministri i Kulturės, Kujtim Gashi ka thėnė se nė listėn e PDK-sė nuk do tė ketė listė tė kandidatėve pėr deputetė qė kanė probleme me ligjin.

Ai shtoi se janė 110 deputetė tė cilėt do tė garojnė pėr deputetė nė listėn e Partisė Demokratike tė Kosovės.

“Listės i prin kryetari Kadri Veseli, deri sa ka shtuar se pjesė e saj do tė jenė edhe shumė emra tė rinj. Njė numėr i madh i qytetarėve tė Kosovės i janė bashkuar PDK-sė dhe besoj qė pjesė e listės do tė jenė edhe prurjet e reja nga arti, sporti, diaspora e biznesi. Nga 110 kandidatėt pėr deputetė asnjėri nga ta nuk ka probleme me ligjin”, ka thėnė ai.

Sipas tij PDK-ja ėshtė subjekti i parė qė ka filluar tė luftojė me korrupsionin.

Ai tutje ka konfirmuar se ėshtė pjesė e listės sė kandidatėve pėr deputetė duke shtuar se pjesė e kėsaj liste nuk do tė jetė edhe Flora Brovina.

Gashi tutje ka shtuar se pjesa dėrmuese e deputetėve qė kanė qenė nė legjislaturėn e kaluar, janė edhe tash.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 10:41   #190
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,057
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufteNasim Haradinaj: PDK e ka SHIK-un, LDK e ka UDB-nė

Istogu Portal


Ne emisionin Studio e Debatit ne IstoguChannel sot ėshtė i ftuar Nasim Haradinaj.

Haradinaj i aderuar se fundmi ne PDK ne nje pyetje te gazetarit rreth SHIK-ut ka thėnė:

“Nese PDK ka pasur Shiku-n, LDK-ja ka pasur UDB-nė”.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 21:10   #191
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,057
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufteMigjen Kelmendi: Kadri Veseli u gjet gjithmonė aty ku kėrcitėn topat

07 shtator 23:48

Publicisti Migjen Kelmendi, i cili iu bashkua Partisė Demokratike tė Kosovės, ka thėnė se pyetja se “pse i ėshtė bashkuar Kadri Veselit”, ėshtė pyetje e tepėrt.

Kėtė bashkim Kelmendi e ka lidhur nė veēanti me periudhėn e luftės, kur ai nė cilėsinė e gazetarit e kishte njohur publikun vendor e ndėrkombėtar me fillet e luftės dhe aktivitetet luftarake tė formacioneve tė para tė UCK-sė.

Kelmendi ka thėnė se nė kohėn kur vritej milici serb dhe nė Kosovė thuhej se ‘e ka vrarė Serbia, sepse nuk ka shqiptar qė mund tė vrasė serbė’, doli UĒK-ja e cila shembi shtetin e frikės tė instaluar nga Milosheviqi dhe krijoi kontekstin e konfliktit, duke i hapur rrugė Rambujesė dhe bombardimeve tė NATO-s.

“Kur kėrcasin topat, gjithmonė disa ikin e disa mbesin. Kadri Veseli ėshtė njėri nga ata qė kanė mbetur. Ai u gjet gjithmonė aty ku kėrcitėn topat, edhe nė kohė lufte, edhe tani, kur kėrkohen reforma, luftė kundėr korrupsionit dhe njė shtytje pėr rrumbullakėsimin e shtetformimit tė Kosovės”, ka thėnė Kelmendi nė njė intervistė pėr “Klan Kosova”

Migjen Kelmendi ka thėnė se PDK-ja po jep rezultate dhe po bėn hapa konkretė nė procesin e reformimit, duke reflektuar dhe pranuar gabimet e veta.

“Ne ende nuk e kemi kryer projektin shtetformues. PDK-ja sic diti t’i prijė themelimit tė shtetit, ka vendosmėrinė dhe largpamėsinė edhe pėr ta pėrmbyllur projektin e shtetformimit. Ajo ka kapacitet dhe kredibilitet pėr t’i prirė kėtij procesi”, ka thėnė Kelmendi.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 21:15   #192
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,975
Thanks: 7,831
Thanked 3,596 Times in 1,889 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

Migjen Kelmendi as nuk flet, as nuk shkruen keshtu siē po e paraqet artikulli.
Ai flet e shkruen vetem gegenishten e paster.
Ai qe ka shkrue kete artikull duke citue Migjenin nuk po e njifka aspak Migjen Kelmendin.

ėshtė, mbetur, kryer, pėrmbyllur, prirė ...Keto jane fjale e shprehje te huaja per Kelemendin.
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Fshatari : 08-09-2019 nė 21:20
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 22:18   #193
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,057
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Migjen Kelmendi as nuk flet, as nuk shkruen keshtu siē po e paraqet artikulli.
Ai flet e shkruen vetem gegenishten e paster.
Ai qe ka shkrue kete artikull duke citue Migjenin nuk po e njifka aspak Migjen Kelmendin.

ėshtė, mbetur, kryer, pėrmbyllur, prirė ...Keto jane fjale e shprehje te huaja per Kelemendin.
si mendon qe do te flas Migjeni ne kuvend nese e fiton vendin e deputetit qe veq eshte kandidat i PDK-se per deputet
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 18:05   #194
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,057
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufteVeseli: Do t’i pastrojmė listat e veteranėve qė askush mos tė abuzojė me emrin e shenjtė tė UĒK-sė

11 shtator 19:19

Kandidati i PDK-sė pėr kryeministėr tė Kosovės, Kadri Veseli, ka takuar sot pasdite qindra veteranė tė UĒK-sė nė Drenicė nga ku ka paralajmėruar nismėn e tij tė madhe pėr pastrimin e listave tė veteraėve nga ata mashtrues.

Veseli nėpėrmjet llogarisė se vet nė “Facebook” ka thėnė se qeverinė e re qė do ta udhėheqė nuk do e lejojė askėnd tė abuzojė me luftėn e shenjtė tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės.

Postimi i plotė i Veselit:


Nė Drenicėn heroike, me disa bashkėluftėtarė tė mi, veteranė tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės.

Partia Demokratike e Kosovės, si subjekt politik i dalė nga lufta e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, do ta pėrfundojė atė qė tashmė unė e kam nisur, pastrimin e listave tė veteranėve tė UĒK-sė.

Nuk e lejojmė askėnd tė abuzojė me luftėn e shenjtė tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės.

Lavdia e luftės sė trimave tanė do tė mbetet e pacenueshme, sepse njėherė e pėrgjithmonė do ia heqim turpin qė padrejtėsisht e ka njollosur pėr shkak tė aventurave politike me veteranė tė rremė.

/Epoka e re/
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2019, 15:37   #195
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,057
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2019, 15:44   #196
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,074
Thanks: 15,630
Thanked 9,260 Times in 6,264 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

Keta dvje COVJECE jane me..............KURACAT e nashi forum
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2019, 15:45   #197
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,074
Thanks: 15,630
Thanked 9,260 Times in 6,264 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
KATUNARI skenka ne injore liste...ti COPE ZORRE e TRASHE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2019, 18:30   #198
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,057
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufteNė fabrikėn e kėpucėve “Solid” dhe mobilieritė “Graniti” e “Te Naseri” nė Suharekė, sot pashė teknologji moderne, pashė menaxhim, zhvillim dhe shumė tė reja e tė rinj qė me pėrkushtim e bėnin punėn e tyre.


Korrupsioni ua rrit koston operacionale bizneseve, sipas studimeve, deri nė 10% brenda vitit. Por, jetėsimi i Planit Kundėr Korrupsionit garanton eliminimin e mundėsive korruptive dhe ndikon nė kursimin e miliona eurove qė do pėrdoren pėr zgjerimin e bizneseve dhe krijimin e vendeve tė reja tė punės.

Bizneset nė Suharekė dhe nė tėrė Kosovėn, nė qeverisjen time, pėrveē qė do t’i mbėshtesim me grante investive, do t’i stimulojmė tė bėhen edhe bashkėpunėtorė kryesorė nė luftimin e korrupsionit.

Ne do t’i mbėshtesim dhe do u krijojmė mundėsi tė rinjve, qė idetė e tyre, iniciativat e tyre, t’i jetėsojnė nė atdhe, kėtu ku na kanė jetuar tė parėt, ku jetojmė ne dhe ku duam t’i rrisim shumė mė mirė edhe fėmijėt tanė.


__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur