Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti shqiptar

Sporti shqiptar Kėtu mund tė sillni informacion nė Shqipėri dhe sportistėt shqiptarė brėnda dhe jashtė vėndit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-09-2019, 19:50   #481
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,678
Thanks: 842
Thanked 1,413 Times in 1,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

me turqine nuk varet nga reja,varet nga erdogani e thashe me siper..makroni ta fal nje trepikesh po erdogani nuk eshte kaq tolerant kur vjen puna te futbolli
🖤 (1)
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 19:50   #482
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,536
Thanks: 3,643
Thanked 4,192 Times in 2,352 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 431
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
edi reja eshte nga top trajneret boterore..te besh 6 nderrime ne nje ndeshje duhet te jesh ose i marre ose gjeni..te marrin nga gjeniu suksesi e dallon..edhe panuci ishte i guximshem po nuk pati sukses.
Nuk e pash ndeshje e fundit por kater gola kunder islandes eshte rezultat fenomenal. Ketu merita kryesore them se i shkon trajnerit se lojtaret jane te njejtit.

Guximin e teprun nga budallalleku e ndane nje vije e holle.. dhe panuci nuk kishte problem ta kalonte kete linje.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 19:53   #483
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,678
Thanks: 842
Thanked 1,413 Times in 1,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Nuk e pash ndeshje e fundit por kater gola kunder islandes eshte rezultat fenomenal. Ketu merita kryesore them se i shkon trajnerit se lojtaret jane te njejtit.

Guximin e teprun nga budallalleku e ndane nje vije e holle.. dhe panuci nuk kishte problem ta kalonte kete linje.
golat ishin tre me aksion dhe nje me goditje standarde..tre gola me aksion shqiperia nuk i ka pare as ne enderr..ketu qendron celesi i suksesit..skuadrat qe jane ne te njejtin nivel apo diku afer teje duhet ti sulmosh nese do te maresh pike.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 19:54   #484
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,536
Thanks: 3,643
Thanked 4,192 Times in 2,352 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 431
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
golat ishin tre me aksion dhe nje me goditje standarde..tre gola me aksion shqiperia nuk i ka pare as ne enderr..ketu qendron celesi i suksesit..skuadrat qe jane ne te njejtin nivel apo diku afer teje duhet ti sulmosh nese do te maresh pike.
Fiks.

🍻
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 19:58   #485
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,678
Thanks: 842
Thanked 1,413 Times in 1,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

rrezikoi shume ne mbrojtje sepse ne me tre ne mbrojtje nuk luajme thuajse kurre por ishte mesfusha dhe sulmi qe beri diferencen.Ne kemi nevoje per mentalitet fituesi..duhet te familjarizohemi me porten e kundershtarit..sa per mbrojtjen ka mjaftueshem kohe dhe italianet jane mjeshtra per kete pune.
🖤 (1)
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 14:38   #486
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,536
Thanks: 3,643
Thanked 4,192 Times in 2,352 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 431
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Sot e pash asistin e Manaj me thember te goli i Hysaj.

Masterpiece.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
🖤 (1)
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 17:53   #487
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,017
Thanks: 3,488
Thanked 2,806 Times in 1,894 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Sot e pash asistin e Manaj me thember te goli i Hysaj.

Masterpiece.
Edhe une sot e pashe se ate nate me shume shikoja Kosoven dhe si perfundim pjesen me te madhe te golave ne te dy ndeshjet nuk i pashe direkt.
Ishte aksioni ishte shume i bukur dhe thembra e Manaj ishte perle.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
🖤 (1)
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 18:37   #488
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,220
Thanks: 1,509
Thanked 2,107 Times in 1,105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Se di ca loje ke pa ti , por mu smu duk e dobet.
Ekipi kishte ritem , grinte dhe deshire per te sulmuar.
Qarkullimi topit ishte i mire , dhe kte e vertetojne edhe shifrat me 540 pasime total , ku 440 kusur ishin te sakta.
Ky eshte futbolli , po qarkullove topin dhe po fitove mesfushen qe eshte thembra akilit ndeshjet ne shumicen e rasteve mbyllen pozitive. Mesfusha jone kishte nje Bare qe vraponte si i cmendur , nje Memushaj ne forme , dhe nje shkaterrus si Gjasula qe bente pjesen e murit duke thy sulmet kundershtare. 2 golat e miqve ishin dhurate e jona.

Sa per Icelanden , ekipin ne leter e ka me t'mire se i joni , e gjitha skuadra tyre kushton diku ke 76M eur , nderkohe Shqiperia 71M eur. Kane lojtare qe lujne ne premier league , seria a , hollande ..etj.

Edhe kampionatin aty aty me tonin e kane.
Kampionati tyre ne teresi si vlere lojtaresh shkon diku ke 22m eur , ndersa kampionati jone 33m eur.
Kshu qe sjane dhe aq amator sa i ben ti.

Nejse , Shqiperia teorikisht ska asnje shans per evropian edhe nese fiton 3 ndeshjet e ardhshme dhe ta zeme se humbet me Francen , sepse Turqia ka kalendar me te lehte dhe i duhen 4-5 pike per te siguru vendin dyte (3 i ka te sigurta me Andorren) dhe ndaj kundershtarve direkt Icelandes dhe Shqiperise luan ne shpi , por per ne rendesi eshte qe t'fitohen lojtar dhe nje modul loje qe te tentojne serish ne kualifikimet e ardhshme.
Mua vetem Manua me pelqeu ne ate loje. Golat ishin rrumuje. Une per vete nuk kam pare te behet nje gol i paster me kombinime pasash, kundersulm. Bejme loje te shemtuar.

Megjithate morem piket kjo ka rendesi.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mano : 12-09-2019 nė 18:47
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 21:58   #489
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,536
Thanks: 3,643
Thanked 4,192 Times in 2,352 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 431
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Mua vetem Manua me pelqeu ne ate loje. Golat ishin rrumuje. Une per vete nuk kam pare te behet nje gol i paster me kombinime pasash, kundersulm. Bejme loje te shemtuar.

Megjithate morem piket kjo ka rendesi.
Nga rremujat paska shenu Islanda mano, jo Shqiperia.

Golat e shqiperise ndoshta nuk jane si te barcelones, por te bukur jane te gjithe.

__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
🖤 (1)
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-09-2019, 21:25   #490
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,220
Thanks: 1,509
Thanked 2,107 Times in 1,105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Nga rremujat paska shenu Islanda mano, jo Shqiperia.

Golat e shqiperise ndoshta nuk jane si te barcelones, por te bukur jane te gjithe.

https://www.youtube.com/watch?v=btKsasNbYN4
Cdo gol qe bejme eshte i bukur. Vetem se duhet te permiresojme qarkullimin e topit. Sepse aty eshte bukura e futbollit. Goli eshte pika kulminante.
🖤 (1)
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2019, 16:11   #491
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,951
Thanks: 7,800
Thanked 3,585 Times in 1,883 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Franca do tė dėnohet me 100 mijė euro pas “talljes” me Shqipėrinė

Gafa me himnin shqiptar, pritet t’i kushtojė shtrenjtė Federatės Franceze tė Futbollit.
“L’Equipe” bėn me dije se ngjarja nuk ėshtė pritur mirė nga UEFA, qė ka hapur njė procedim disiplinor pėr “gjelat”.Media franceze raporton se dėnimi do tė bėhet publik nė datėn 17 tetor, teksa Franca pritet tė dėnohet me 100 mijė euro nga UEFA, ndėrkohė qė nuk ėshtė ēudi qė tė kemi njė pezullim tė fushės, raporton EO.
Kujtojmė qė ndeshja mes Francės dhe Shqipėrisė nisi me 7 minuta vonesė, pasi nė “Stade de France”, u ekzekutua himni i Andorrės./Zėri.info
_______________________________
https://zeri.info/sport/287767/franc...me-shqiperine/
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2019, 16:13   #492
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,413
Thanks: 79
Thanked 323 Times in 224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Franca do tė dėnohet me 100 mijė euro pas “talljes” me Shqipėrinė

Gafa me himnin shqiptar, pritet t’i kushtojė shtrenjtė Federatės Franceze tė Futbollit.
“L’Equipe” bėn me dije se ngjarja nuk ėshtė pritur mirė nga UEFA, qė ka hapur njė procedim disiplinor pėr “gjelat”.Media franceze raporton se dėnimi do tė bėhet publik nė datėn 17 tetor, teksa Franca pritet tė dėnohet me 100 mijė euro nga UEFA, ndėrkohė qė nuk ėshtė ēudi qė tė kemi njė pezullim tė fushės, raporton EO.
Kujtojmė qė ndeshja mes Francės dhe Shqipėrisė nisi me 7 minuta vonesė, pasi nė “Stade de France”, u ekzekutua himni i Andorrės./Zėri.info
_______________________________
https://zeri.info/sport/287767/franc...me-shqiperine/
Meritojne denim pisat, se me qellim e kan ba.
Prishtinasi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2019, 16:30   #493
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,017
Thanks: 3,488
Thanked 2,806 Times in 1,894 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Cdo gol qe bejme eshte i bukur. Vetem se duhet te permiresojme qarkullimin e topit. Sepse aty eshte bukura e futbollit. Goli eshte pika kulminante.
Historikisht ne kemi pasur nė Kombėtare njė lojtar organizator si Sul Demollari dhe Kombėtarja e ka pasur pikė tė fortė qarkullimin e topit por mbrojtja ka pasur probleme. I fundit lojtar qė ka luajtur si organizator i mirėfilltė ka qenė Skela. Mbas atij brezi lojtarėsh nė mesfushėn e Kombėtares dominuan lojtarė shqiptarė tė Kosovės qė ishin mė shumė lojtarė shkatėrrues, kjo ishte nė pėrputhje edhe me skemat e De Biazit. Memushaj pėrpiqet qė ta bėjė atė rrol por nuk ėshtė nė nivelin e atyre qė pėrmenda mė lartė megjithėse nė ndeshjen me Islandėn u lidhėn mirė nė mesfushė dhe Memushaj dha dy asiste.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2019, 16:50   #494
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 799
Thanks: 0
Thanked 181 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
doganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentė
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

As demollari, as skela skane qene organizator, por trekuartiste.

Organizator qe Gjasula ne ndeshjen e fundit.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2019, 16:51   #495
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,017
Thanks: 3,488
Thanked 2,806 Times in 1,894 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Organizatorė kanė qenė.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2019, 17:29   #496
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,220
Thanks: 1,509
Thanked 2,107 Times in 1,105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Historikisht ne kemi pasur nė Kombėtare njė lojtar organizator si Sul Demollari dhe Kombėtarja e ka pasur pikė tė fortė qarkullimin e topit por mbrojtja ka pasur probleme. I fundit lojtar qė ka luajtur si organizator i mirėfilltė ka qenė Skela. Mbas atij brezi lojtarėsh nė mesfushėn e Kombėtares dominuan lojtarė shqiptarė tė Kosovės qė ishin mė shumė lojtarė shkatėrrues, kjo ishte nė pėrputhje edhe me skemat e De Biazit. Memushaj pėrpiqet qė ta bėjė atė rrol por nuk ėshtė nė nivelin e atyre qė pėrmenda mė lartė megjithėse nė ndeshjen me Islandėn u lidhėn mirė nė mesfushė dhe Memushaj dha dy asiste.
Per mendimin tim ai brezi i Muces i cili per mua ka qene me i mir se Demollari nuk perseritet me. Edhe pse ishin kohe te veshtira futbolli i asaj kohe ka qene, per mendimin tim ne nje nivel me te lart se sot.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2019, 17:41   #497
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,914
Thanks: 1,980
Thanked 2,811 Times in 1,560 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Organizatorė si Vasil Ruci dhe Sul Demollari i mungojnė ka 30 vite Kombėtares.
Edhe unė jam i mendimit si Bardhyli qė organizatori i fundit por jo nė nivelin e dy tė parėve ka qėnė Skela.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2019, 21:12   #498
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,947
Thanks: 15,474
Thanked 9,206 Times in 6,221 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Per mendimin tim ai brezi i Muces i cili per mua ka qene me i mir se Demollari nuk perseritet me. Edhe pse ishin kohe te veshtira futbolli i asaj kohe ka qene, per mendimin tim ne nje nivel me te lart se sot.
Ka qene brezi me i MIRE se ishin CUNA TIRONE+noi shkodron(Zmijani,Rragami) dhe noi tek-tuk.Po ti ske qene noiher ne stadium
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2019, 21:21   #499
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 799
Thanks: 0
Thanked 181 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
doganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentė
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Organizatorė si Vasil Ruci dhe Sul Demollari i mungojnė ka 30 vite Kombėtares.
Edhe unė jam i mendimit si Bardhyli qė organizatori i fundit por jo nė nivelin e dy tė parėve ka qėnė Skela.
Plako,

Vasil Ruci, ka qene sulmues 9-c, as me rrejt sdinte vetem topin ne rrjete, si Inzagi. Organizator, Vlora kishte Mond Licajn.

Briza, per Vllaznine, Ledio Pano, dhe Bledar Kola, per Partizanin.

Kto kane lujt edhe per Kombtaren.

Pyt Systemen, po sme besut, ose Dragutini.
🖤 (1)
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2019, 21:24   #500
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,947
Thanks: 15,474
Thanked 9,206 Times in 6,221 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Plako,

Vasil Ruci, ka qene sulmues 9-c, as me rrejt sdinte vetem topin ne rrjete, si Inzagi. Organizator, Vlora kishte Mond Licajn.

Briza, per Vllaznine, Ledio Pano, dhe Bledar Kola, per Partizanin.

Kto kane lujt edhe per Kombtaren.

Pyt Systemen, po sme besut, ose Dragutini.
Ska nevoje te pysesh Benin,je TAMON FIKS.Me kujtove Mond Licajn e Vlores.

Overati gjerman sipas meje.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur