Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-06-2013, 11:46   #81
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,842
Thanks: 712
Thanked 944 Times in 326 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

kam nje pyetje, Bamiri per FRD votoi apo prape per PS??
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2013, 11:50   #82
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,965
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BLEDI_SH Shiko postimin
ti kujton se te fyesh arrin dicka??asgje nuk arrin,por kur nuk ke argumente iken ne fyerje,nuk po bi ne nivelin tend qe te fyej..te pakten nuk jemi idiote qe te genjehemi nga fjalet e medha ''patriotike'' te kreshos qe deri dje ishte dore e djathte e berishes.
Nese per ty quhet argument votimi i PS per te ndeshkuar PD hallakat ta boft Zoti

p.s

Nuk jam une qe te ofendoj.. une thjesht po nxjerr ne pah cilesit dhe vlerat e juaja

oj nuk na kan shar dialektin thote hahahhaa tallin lesht Socialdhistet me Shkodranet e mbar Veriun e ky thote nuk nuk nuk

Do tu ven dogan ne Tiran ore degjon ti ? E ate rrugen e kombit kan per ta len te shendrrohet si rruga e Gomsiqes
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2013, 11:51   #83
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,965
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
kam nje pyetje, Bamiri per FRD votoi apo prape per PS??
Me vjen keq per Flamurin se ja mori erzin ky depsis
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2013, 11:57   #84
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 116 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Freemason Shiko postimin
Nese per ty quhet argument votimi i PS per te ndeshkuar PD hallakat ta boft Zoti

p.s

Nuk jam une qe te ofendoj.. une thjesht po nxjerr ne pah cilesit dhe vlerat e juaja

oj nuk na kan shar dialektin thote hahahhaa tallin lesht Socialdhistet me Shkodranet e mbar Veriun e ky thote nuk nuk nuk

Do tu ven dogan ne Tiran ore degjon ti ? E ate rrugen e kombit kan per ta len te shendrrohet si rruga e Gomsiqes
muhabet kot,muhabet kafenesh,po ke te votojme?te flasim pak me logjik??apo te rrijme pa qeverisje dhe ne duar te sharlataneve si kreshua???njerezit kane nevoje per qeverisje ne shprese per nje dite me te mire,nuk muind te mirren me fjalet boshe te cdo kreshoje..na trego ti me fakte kush e shau dialektin dhe kush foli per dogana,me fakte ama dhe jo muhabete kafenesh.
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2013, 11:58   #85
POKO
V.I.P
 
Avatari i POKO
 
Data e antarėsimit: Nov 2012
Posts: 403
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
POKO ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

e ardhmja e ndritur e shkodres...i ka ra pika

http://www.youtube.com/watch?v=Fd9MuKKb0io

http://www.youtube.com/watch?v=FAi4l-TiOVg
POKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2013, 15:31   #86
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 62 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Si dolen me votat partia e Bamir Topit dhe partia e Kuq e Zi e Kreshnikut,ēfare perqindje kane afersisht ?
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2013, 15:34   #87
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 116 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Si dolen me votat partia e Bamir Topit dhe partia e Kuq e Zi e Kreshnikut,ēfare perqindje kane afersisht ?
2% bamiri,dhe 1% kreshua...dmth,asnje deputet as njeri dhe as tjetri
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2013, 15:39   #88
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,011
Thanks: 15,545
Thanked 9,230 Times in 6,241 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga POKO Shiko postimin
Ti je pre Shkodre ma mer menja?????
Do e kqyrim te ardhmen!
Ne baze te fakteve.
Ik tashti merr dhe braric dhe vajtoni.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2013, 15:44   #89
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,011
Thanks: 15,545
Thanked 9,230 Times in 6,241 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

EC ATY
http://www.youtube.com/watch?v=AgwOF...layer_embedded
FITORE
@poco
mbas kater vjetesh ke te drejte.......
DAKORD
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2013, 16:20   #90
POKO
V.I.P
 
Avatari i POKO
 
Data e antarėsimit: Nov 2012
Posts: 403
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
POKO ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Nuredin Maliqi Shiko postimin
EC ATY
http://www.youtube.com/watch?v=AgwOF...layer_embedded
FITORE
@poco
mbas kater vjetesh ke te drejte.......
DAKORD
hahah sa her qe e shofe kete shfaqe dhembshurie,me plase nje gaz qe sdi as vet si me vie

te na rroni o kopila,se bukur dini te aktroni...e si i thoshte xhaxhi ne ate mbledhjen qe po ia pallonte kadri hazbiut "e te bente si shok i mire ee, e te hudhte doren kraheve ee "...e me mbrapa,ju luajte fen nje nga nje te vetve lol
POKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2013, 17:51   #91
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 116 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

brravo shqiptareve,lane jashte paralamentit shqiptar ministrin e berishes dhe bashkpunetorin e agimit te arte spiro kseren,por ne pergjithesi grekt kane marre deri tani vetem 1 mandat

Gjirokastėr, pėrfundon numėrimi, e majta merr 4 mandate

Urimet mė tė mira deputetėve tė qarkut tė Vlorės duke shpresuar se do ta pėrfaqėsojnė dhe do t’i shėrbejnė sa mė mire qarkut tonė”, shkruhet nė deklaratė.

Kėtu, Partia Socialiste merr 3 mandate, ndėrsa LSI-ja merr 1 mandat, tė cilin e fiton nga e djathta, duke lėnė Spiro Kserėn jashtė parlamentit tė ri.

Qarku Gjirokastėr, ndarja e mandateve:

PS 3 mandate

Arben Ahmetaj

Erion Veliaj

Anastas Angjeli

LSI 1 mandat

Vangjel Tavo

PD 1 mandat

Genc Ruli

/Shekulli Online/Pėrgatiti: E.D/
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2013, 17:53   #92
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,011
Thanks: 15,545
Thanked 9,230 Times in 6,241 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga POKO Shiko postimin
hahah sa her qe e shofe kete shfaqe dhembshurie,me plase nje gaz qe sdi as vet si me vie

te na rroni o kopila,se bukur dini te aktroni...e si i thoshte xhaxhi ne ate mbledhjen qe po ia pallonte kadri hazbiut "e te bente si shok i mire ee, e te hudhte doren kraheve ee "...e me mbrapa,ju luajte fen nje nga nje te vetve lol
Lexo braric per kopilat!
E ke aktuale.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2013, 17:54   #93
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,965
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

e mo Bled Shkodriani

Si ma ke Dulen ?
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2013, 17:55   #94
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,011
Thanks: 15,545
Thanked 9,230 Times in 6,241 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga POKO Shiko postimin
hahah sa her qe e shofe kete shfaqe dhembshurie,me plase nje gaz qe sdi as vet si me vie

te na rroni o kopila,se bukur dini te aktroni...e si i thoshte xhaxhi ne ate mbledhjen qe po ia pallonte kadri hazbiut "e te bente si shok i mire ee, e te hudhte doren kraheve ee "...e me mbrapa,ju luajte fen nje nga nje te vetve lol
Kjo eshte arsyeja qe ti kaptinmut humbet!
Nuk ke se si,ndryshe....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2013, 17:55   #95
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 116 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Freemason Shiko postimin
e mo Bled Shkodriani

Si ma ke Dulen ?
un e dhjes dulen,as nuk me intereson.dulja te rri urte....
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2013, 17:57   #96
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,965
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BLEDI_SH Shiko postimin
un e dhjes dulen,as nuk me intereson.dulja te rri urte....
Ja ta shohim.. ketu do te jemi

Ma kini ate parti plot me dule, anastasa, vangjela

Te kam thene qe iket nga shiu dhe rat ne bresher.. uroj qe ta kem gabim
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2013, 17:58   #97
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 116 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Freemason Shiko postimin
Ja ta shohim.. ketu do te jemi

Ma kini ate parti plot me dule, anastasa, vangjela

Te kam thene qe iket nga shiu dhe rat ne bresher.. uroj qe ta kem gabim
te njejeten gje uroj dhe une..vetem dicka,mos ti bejme ortodokset shqiptare grek,duke luajtur keshtu lojen e grekut...
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2013, 18:47   #98
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,684
Thanks: 842
Thanked 1,414 Times in 1,052 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Si dolen me votat partia e Bamir Topit dhe partia e Kuq e Zi e Kreshnikut,ēfare perqindje kane afersisht ?
i vodhen i shojten o sero...keshtu eshte kur i nėmėrojnė votat vetem tre parti ndersa te tjerat ngrohen ne diell
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2013, 19:56   #99
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,041
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Mbyllet numėrimi nė disa qarqe. ASHE 84 mandate, APMI 56

UPDATE- Numerimi i votave vazhdon ne pjesen me te madhe te qarqeve, duke shkuar drejt fundit. Sipas te dhenave te fundit mesohet se jane numeruar 5123 nga 5508 ne te gjithe vendin. Koalicioni i majte eshte ne nje avantazh te dukshem kundrejt koalicionit te djathte.
Fundi i numerimit ne Diber ka nxjerre ne krye te majten, por me nje barazim sa u takon mandateve. Nderkohe qe oren 11.55 eshte mbyllur numerimi ne qarkun e Korēes, me kryesimin e se majtes. Ne oret e mbremjes u njoftua mbyllje e numerimit edhe ne qarkun e Vlores, dhe ne ate te Gjirokastres, ku ne avantazh eshte serish e majta.

Rezultatet pėr dy koalicionet kryesore sipas KQZ-sė deri nė orėn 20:15

Tiranė 1187/1422
ASHE 206145
APMI 153818


Shkodėr 403/417
ASHE 62668
APMI 53339


Fier 480/576
ASHE 105515
APMI 53163

Vlorė 429/432
ASHE 77689
APMI 37567

Elbasan 500/540
ASHE 94459
APMI 64324

Durrės 390/444
ASHE 69010
APMI 60438

Berat 301/302
ASHE 67627
APMEI 23030


Lezhė 212/258
ASHE 32915
APMI 26425

Mandatet sipas qarqeve

Qarku Tiranė, 1062 kuti nga 1422
ASHE 18 mandate
APMI 14 mandate

Qarku Elbasan, 485/540
ASHE 8 mandate
APMI 6 mandate

Qarku Durres, 372/444
ASHE 7 mandate
APMI 6 mandate

Qarku Shkodėr, 355/417
ASHE 6 mandate
APMI, 5 mandate

Qarku Fier 526/576
ASHE 11 mandate
APMI 5 mandate

Qarku Vlorė, 417/432
ASHE 8 mandate
APMI, 4 mandate

Qarku Korēė, 447/447
ASHE 7 mandate
APMI 5 mandate

Qarku Berat, 266/302
ASHE 6 mandate
APMI 2 mandate

Qarku Lezhė, 212/258
ASHE, 4 mandate
APMI 3 mandate

Qarku Gjirokastėr, 202/237
ASHE 4 mandate
APMI 1 mandat

Qarku Kukės, 169/169
ASHE, 2 mandate
APMI 2 mandate

Qarku Dibėr, 264/264
ASHE, 3 mandate
APMI 3 mandate

VLORE
numerohen 424 kuti nga 432
ASHE 77261 vota
APMI 36988

ELBASAN
numėrohen 491 nga 540 kuti,
ASHE 92376 vota
APMI 63141

DURRĖS
janė numėruar deri tani 370 nga 444 kuti gjithsej
ASHE 68839 vota
APMI 57927 vota

FIER
janė numėruar deri tani 452 nga 576 kuti gjithsej
ASHE 101016 vota
APMI 51061

LEZHĖ
Numėrohen deri tani 207 nga 258 kuti gjithsej
ASHE 32915 vota
APMI 28425
FRD 1.10%, 688 vota.
AK 0.38%, 235 vota

TIRANĖ
janė numėruar aktualisht 1076 nga 1422 kuti
ASHE 185196 vota
APMI 143227 vota

BERAT
janė numėruar deri tani 274 nga 302 kuti
ASHE 62819 vota
APMI 21170 vota

GJIROKASTĖR
janė numėruar 207 nga 237 kuti
ASHE ka marrė 33995
APMI 14264

SHKODĖR
janė numėruar deri tani 384 nga 417 kuti
ASHE ka marrė 58791 vota
APMI 58947 vota

Kukes mbyllur numerimi

DIBER, eshte mbyllur numerimi

Nga 264 kuti te numeruara, ASHE ka marre 49.56% te votave, ose 36964 vota.
APMI ka marre 46.93%, ose 35005 vota.
FRD ka marre 3.11%, ose 2322 vota
AK ka marre 0.33%, ose 247 vota

KORCE, mbyllur numerimi
ASHPE, 60.4% , 88710 vota
APMI 38.4% , 56488 vota
FRD 1.0% 1391 vota
AK 0.2% 294 vota
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2013, 21:13   #100
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,786
Thanks: 1,302
Thanked 2,182 Times in 1,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Muhedini: PDIU siguroi qarqet pretendente, presim mandatin e 6-shtė


Partia Drejtėsi Integrim dhe Unitet pas sigurimit tė pesė mandateve ėshtė nė pritje tė sigurimit tė njė mandati tė gjashtė. Kandidati pėr deputet i PDIU, Tahir Muhedini, ėshtė shprehur i kėnaqur pėr rezultatin e arritur deri mė tani dhe ka falenderuar elektoratin pėr besimin e dhėnė.

“Tė gjithė qarqet qė pretendonim i kemi, por kemi pretendim nė qarkun e Durrėsit dhe nė Elbasan tė marrim 2 mandate, ashtu si nė Vlorė. Nė Tiranė kemi marrė 8 mijė e ca vota dhe presim dhe 200 kuti. Nė qarkun e Elbasanit me pak vota mund tė marrim mandatin e dytė dhe kompensojmė qarkun e Durrėsit”, u shpreh zoti Muhedini.

Sakaq, ai deklaroi se PDIU nuk do i bashkojė votat me Partinė Socialiste edhe pse rrezikon tė dalė nė opozitė. “Vendimi ėshtė se ne jemi me mazhorancės dhe nuk ndryshojmė pėr 24 orė. Nuk do thuhet humbi PD erdhi PS. Pėr ne ėshtė hera e parė qė marrim mandat nė Tiranė dhe pretendojmė se marrim mė shumė. Personalisht ftesėn e kam me tė djathtėn dhe nuk kam pse tė mendoj ndonjė ftesė tjetėr”, tha Muhedini.

Njėkohėsisht, Muhedini ka sqaruar edhe incidentin e ndodhur dje tek njėsia 33, ku PS e akuzoi pėr manipulim votash: “Nė fakt duhet tė isha prononcuar qė dje, por nė faktin se kemi shumė gėzim pėr 5 mandatet e marra. Tahir Muhedini ka 5 vjet qė nuk ka hipur nė fugon jo me nė fugonit e CEZ dhe nuk jam parė nė fytyrė me Arben Qirjako. Deputeti i PS, ėshtė penduar, madje dhe sot jam takuar me fytyrė me tė. Kėto janė ngjarje tė turpshme dhe spekulative. Unė u takova me Sadri Abazin dhe ne njė farė mėnyrė kėrkoi dhe falje. Ėshtė mirė tė mos spekulohet”, sqaroi kandidati i PDIU.

http://www.kombetare.al/muhedini-pdi...atin-e-6-shte/
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur