Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-06-2014, 12:03   #281
Ane
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2014
Posts: 723
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
Ane ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: PDK e para

Nisma hyn ne parlament !

Me te 10-tin ka me dal ne gjyq per VJEDHJE ndersa populli e fut ne parlament ,mjerim ,mjerim!
Ane nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-06-2014, 12:04   #282
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,433
Thanks: 2,620
Thanked 2,157 Times in 818 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Nete Shiko postimin
Nuk guxon njeri me dal ne rruge tani,se menjhere e punesojne
une qysh jom m'su pa punė , se di sa kohė duhet me nejt i ngujum


Gott Beschütze die Arbeitslosen
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-06-2014, 12:17   #283
Rina
☼☼☼☼☼
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 1,590
Thanks: 9
Thanked 36 Times in 29 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Rina ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: PDK e para

Ahmeti thėrret opozitėn tė bojkotojė PDK-nė pėr qeveri

Kreu i Prishtinės, e numri dy i Vetėvendosjes Shpend Ahmeti ka bėrė thirrje partive opozitare qė mos t’i bashkohen PDK-sė nė qeveri, teksa ka garantuar se kėtė nuk do ta bėjė subjekti i tij.

“Nė qoftė se tė gjitha subjektet opozitare i rrinė besnik zotimeve se nuk hyn nė koalicion me PDK, ata nuk do tė mund ta formojnė qeverinė. Pėr njėrin subjekt mund tė garantoj”, ka shkruar Ahmeti nė Facebook.
Rina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-06-2014, 12:23   #284
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 752 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK e para

Ti a s'je tu e pa qe ata te AAK-se veē sa spo pritin me i thirre?!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-06-2014, 16:37   #285
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,600
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para

Gezuar edhe juve
Kundershtarve te Demokracis
Kundershtarve te Pavarsis te Kosoves
Kundeshtarve te PDK-se UCK-se
Te gjith Minoriteteve
Te gjithve ju shtetas te shteteve fqinje
qe jini antar te keti forumi e kundershtar te Liris
e Pavarsis te Republikes se Kosoves

GEZUAR


__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-06-2014, 17:55   #286
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK e para

Qeverria dhe shqiptaret ne dyluftim,
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-06-2014, 18:12   #287
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,600
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para
Interesante: Ngjashmėri e madhe mes zgjedhjeve tė vitit 2010 dhe 2014

Grafika: Yll Rugova


GazetaExpress E hėnė, 09 Qershor 2014 14:44
Tash kur numėrimi i votave po shkon drejt fundit, rezultati i djeshėm duket tepėr interesant nėse krahasohet me atė tė vitit 2010.

Rezultatet janė pothuajse tė ngjashme, megjithėse gjatė kėtyre viteve trupit elektoral iu kanė bashkuar rreth 100 mijė votues tė rinj.

PDK nė vitin 2010 kishte 224,339 vota, kurse tash 220,516 pra rreth 4,000 mė pak;

LDK i kishte 172,552, kurse tash 184,474 pra rreth 12,000 mė shumė;

VV i kishte 88,652, kurse tash 96,991 pra rreth 8,300 mė shumė;

AAK i kishte 77,130, kurse tash 68,133 pra rreth 9,000 mė pak;

AKR i kishte 50,951, kurse tash 33,347, pra rreth 17,400 mė pak.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-06-2014, 19:44   #288
Loreal
V.I.P
 
Avatari i Loreal
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,756
Thanks: 806
Thanked 788 Times in 352 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Loreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK e para

Ganimet ti nuk je normal!
Loreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-06-2014, 20:21   #289
Loreal
V.I.P
 
Avatari i Loreal
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,756
Thanks: 806
Thanked 788 Times in 352 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Loreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zagor Shiko postimin
une qysh jom m'su pa punė , se di sa kohė duhet me nejt i ngujum


Gott Beschütze die Arbeitslosen
Poa
Loreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-03-2016, 01:44   #290
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,600
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para

PDK-ja po del subjketi mė i votuar nė sondazhin e Gazetės NewBorn


__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-03-2016, 02:24   #291
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,665
Thanks: 8,789
Thanked 6,773 Times in 2,845 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK e para

.....Hashimi fle ....por Llapi s,fle...po fli more i bekuar se nuk ja merr karrigen njeri zotit Hashim Thaci.... bej nje sy gjume dhe shplodhu....
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-03-2016, 12:09   #292
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,600
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
.....Hashimi fle ....por Llapi s,fle...po fli more i bekuar se nuk ja merr karrigen njeri zotit Hashim Thaci.... bej nje sy gjume dhe shplodhu....
flm.per keshilla
por mos ma baj dertin ti mua se une flei sa te ma don e kerkon trupi e truri
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-03-2016, 17:48   #293
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,600
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para


PDK sėrish fton opozitėn pėr dialog


PDK ka mbajtur mbledhjen e rregullt tė Kryesisė nė tė cilėn kjo parti ka inkurajuar gjithė spektrin politik pėr kultivimin e frymės demokratike. Kėsisoj, nė mbledhjen e Kryesisė, PDK ka vlerėsuar se rruga drejt kėtij qėllimi ėshtė vetėm dialogu.

Nė mbledhjen e rregullt, tė kryesuar nga kryetari Kadri Veseli, Kryesia e Partisė Demokratike e vlerėsoi lart vizitėn e kryetarit nė Gjermani si dhe takimet shumė tė frytshme me drejtuesit kryesor tė institucioneve tė kėtij vendi mik si dhe me udhėheqėsit e CDU’sė, parti me tė cilėn PDK ka marrėdhėnie tė mira.

Kryesia e PDK’sė, diskutoi edhe pėr mbajtjen e Konventės mė 7 Maj 2016 si dhe u kėrkua mobilizim i tėrė strukturės partiake.

Gjatė kėsaj mbledhjeje, Kryesia e dėnoi aktin e djegies sė veturave zyrtare dhe sulmet tjera tė kryera ndaj pronės qė po ndodhin nė Kosovė.

“Kryesia e Partisė Demokratike tė Kosovės, kėrkon nga institucionet pėrgjegjėse tė veprojnė me vendosmėri nė zbardhjen e tė gjitha kėtyre rasteve dhe kryesit e tyre tė sillen para drejtėsisė.

Kryesia e PDK-sė inkurajon gjithė spektrin politik pėr kultivimin e frymės demokratike, rruga drejt kėtij qėllimi ėshtė vetėm dialogu, u tha nė mbledhjen e Kryesisė sė PDK-sė”, thuhet nė njoftimin e PDK’sė dėrguar mediave.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-03-2016, 19:53   #294
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,600
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e paraVeseli mban mbledhjen e parė me kryetarėt e degėve tė PDK-sė30 Mars 2016 • 13:27 •

Nė selinė e Partisė Demokratike tė Kosovės u mbajt mbledhja e parė me kryetarė tė degėve, pas zgjedhjes sė Hashim Thaēit, president i Kosovės. Mbledhjen e udhėhoqi kryetari aktual i PDK-sė, Kadri Veseli.

Siē bėhet e ditur nė njė komunikatė pėr media, kryetarėt e degėve fillimisht uruan zgjedhjen e Thaēit president dhe falėnderuan pėr kontributin e tij nė themelimin, ndėrtimin dhe zhvillimin e Partisė Demokratike tė Kosovės, gjithashtu pėr mbėshtetjen dhe punėn e pėrbashkėt pėr 16 vjet me radhė, si dhe sukseset e njėpasnjėshme, tė cilat u kurorėzuan me fitore tė shumta nė zgjedhje tė PDK-sė dhe sukseset e vendit nė pėrgjithėsi.

“Veseli pėrgėzoi kryetarėt e degėve pėr angazhimet e vazhdueshme dhe gatishmėrinė pėr tė ēuar pėrpara proceset shumė tė ndjeshme tė shtetndėrtimit, forcimin e shtetit ligjor dhe ngritjen e mirėqenies sė qytetarėve.”, thuhet nė njoftimin e PDK-sė.

Nė kėtė mbledhje u diskutua rreth pėrgatitjeve pėr mbajtjen e Konventės sė Pėrgjithshme tė jashtėzakonshme, qė do tė mbahet mė 7 maj, dhe u rikonfirmua puna e pėrbashkėt me qėllim qė Konventa tė jetė sa mė e suksesshme.

Po ashtu, kryetarėt e degėve paraqitėn punėn dhe aktivitetet e tyre qė po i zhvillojnė nė terren, nė bazė tė specifikave tė degėve duke u shprehur tė vendosur pėr intensifikimin e aktiviteteve.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-04-2016, 00:09   #295
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,600
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e paraAtifete Jahjaga, ministre e Punėve tė Jashtme?!
08/04/2016

I nejti burim thotė se Jahjaga mund ti bashkohet PDK-sė si nėnkryetare e saj nė zgjedhjet e 7 majit.

Karriera e saj nuk pėrfundon sot, ani pse mandati i saj pėsė vjeēar si presidente pėrfundoi. Burime tė sigurta tė Gazetės NewBorn, tregojnė se ish presidentja Atifete Jahjaga, do tė jetė ministre e punėve tė jashtme, kjo pasi qė ėshtė njė kėrkesė e zėvendės ndihmės sekretari i Shtetit tė SHBA-ve, Hoyt Yee, shkruan Gazeta NewBorn.

Raportet shumė tė afėrta tė Jahjagės me amerikanėt do tė ia bėjė tė mundur asaj qė tė jetė ministre e jashtme. Puna pesė vjeēare e saj nė krye tė shtetit, i ka shkuar pėr shtati bashkėsisė ndėrkombėtare, veēenarisht amerikanėve, tė cilėt e mbėshtesin edhe mė tej Jahajgėn nė rrugėn e saj pėr tė ardhmėn, raporton Gazeta NewBorn

”Ka biseda se Jahjaga ka marrė pėrkrahje nga zv/sk.amerikan i shtetit qė ajo tė jetė ministrje e punėve tė jashtme. Njė gjė e tillė edhe mund tė ndodhė, kur i dim raportet e saj me SHBA-tė”, tha ky burim.

I nejti burim thotė se Jahjaga mund ti bashkohet PDK-sė si nėnkryetare e saj nė zgjedhjet e 7 majit.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-04-2016, 09:28   #296
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,065
Thanks: 11,516
Thanked 6,249 Times in 2,971 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK e para

. .
[img]
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gi de masha Shiko postimin
pėrshėndetje pėr tė gjithė. Sot kam njė pėrshėndetje tė veēantė, pėr mikun tonė llapi, tė cilėn e kisha bėrė gati qysh moti, por harresa nganjėherė bėn tė veten. Dua ta pėrshėndes, sepse nė ditėn time, nė ditėn e kolegėve tė mi mėsues, nė ditėn e mėsuesit, na e uroj denjėsisht kėtė ditė. Tė faleminderit miku im, llapi. P.s. Pėrkundėr ndonjė fėrkimi partiak me tė ( unė nuk kam pasur shumė fėrkime me tė ), ai gjeti forcė tė uronte. Kėsaj i thonė burrėri e trimėri!
[/img]
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2018, 10:49   #297
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,600
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para

Grupi parlamentar i PDK-sė ėshtė grupi mė i bashkuar nė Kuvendin e Republikės sė Kosovės.

Evgjeni Thaēi

Ajo ēka thuhet pėr deputetėt e LDK-sė, se nėnkryetarėt e partisė kontrollojnė kėtė apo atė deputet/e, nuk mund tė thuhet edhe pėr ata tė PDK-sė.
E gjithė kjo zhurmė ėshtė vetėm njė tentim i dėshtuar pėr pėrēarjen e grupit tonė parlamentar dhe PDK-sė nė pėrgjithėsi, duke shkaktuar shqetėsim tė madh tek qytetarėt.
Me sinqeritet mund tė them se si grup parlamentar jemi mė kompakti dhe mė i bashkuari nė qėndrimet tona nė Kuvendin e Kosovės. Kėtė e thonė edhe tė dhėnat e matshme tė nxjerrura nga organizatat qė e minitorojnė Kuvendin, por edhe deklaratat e dhėna prej secilit nga ne. Tė gjitha qėndrimet tona varėn nga vendimet e strukturave mė tė larta tė partisė, kryetarit Veseli dhe diskutimet qė zhvillohen brėnda grupit, vendime tė cilat gjithnjė kanė parasysh interesin mė tė madh tė vėndit dhe qytetarėve, si dhe respektin ndaj integritetit tė secilit deputet.

Deputetėt e PDK-sė nuk janė thjeshtė kolegė tė njė partie. Ne nuk jemi njohur dje, bie fjala, duke duke sulmuar me gurė policėt tanė, ose duke shkatėrruar institucionet tona... Neve na lidhin idealet dhe synimet tė cilat i kemi arritur sė bashku, qė nga lufta pėr ēlirimin e atdheut, angazhimi pėr pavarėsinė e Kosovės, puna pėr shtetndėrtim, e deri tek pėrpjekja maksimale pėr forcimin e subjektivitetit tė shtetit tonė. I gjithė ky rrugėtim i pėrbashkėt jetėsor, na bėnė si njė familje, brėnda njė shtėpie tė madhe qė quhet PDK.

Ėshtė e vertetė se pėr dallim nga tė tjerėt, PDK-ja ka figura tė mėdha tė cilat i respektojmė, i duam dhe janė frymėzim pėr ne. Iu jemi mirėnjohės dhe besnik atyre qė pėr njė arsye ose tjetėr nuk janė mė nė PDK, por jemi gjithashtu tė vendosur qė sė bashku tė ecim pėrpara dhe tė dalim faqebardhė nė proceset e vėshtira qė na presin.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 23:49   #298
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,600
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e paraHoxhaj “mesazh” shteteve ballkanike: Mos tė mendoj dikush se shqiptarėt janė si boshnjakėt


Botapress 19 Tetor – Enver Hoxhaj ka thėnė se shqiptarėt nuk janė mė tė dobėt se nė vitin 2008 apo ’98.
Zėvendėskryeministri Enver Hoxhaj ka thėnė se paralelja mes Ascociacionit tė komunave me shumicė serbe dhe Republikės serbe nė Bosnjė nuk qėndron.

Ai nė “Debat Plus” ka thėnė se Republika Serbe bė Bosnje ka territor sa dyfishi i Kosovės.

“Kompromisi i vetėm qė ne e kemi bėrė ėshtė Asociacioni i bazuar nė marrėveshjen e Brukselit”

Hoxhaj ka “kėrcėnuar” edhe shtetet ballkanike duke thėnė se shqiptarėt nuk janė tė dobėt sa boshnjakėt.

“Nėse nė vitin 2019 nuk arrihet marrėveshje dhe Kosova nuk mund tė hyjė nė OKB edhe dhjetė vite tjera, mos tė mendon dikush nė Ballkan se shqiptarėt janė boshnjakė”, tha ai, pėrcjell Telegrafi.

Ai ka vazhduar tutje duke shpjeguar pse paralelja mes shqiptarėve dhe boshnjakėve nuk vlen.

“Dikush po mendon se shqiptarėt janė si boshnjakėt qė gjenden nė sandviē mes serbėve dhe kroatėve. Mos mendon dikush se ne jemi nė 2018 mė tė dobėt se nė vitin 2008 apo ‘98”.

“Nėse dikush do tė bėjė zgjidhje me ngjyra kombėtare nacionale, le tė mendon kėtė punė. Gjėja mė e lehėt ėshtė tė mbyllim atė qė e kemi filluar nė vitin 2008”.

Zyrtari i PDK-sė ka thėnė se kompromiset kanė marrė fund pėr Kosovėn, fjalėt e Vuēiqit janė tė kota.

“Edhe pėrpjekja e Vuēiqit se ne duhet tė bėjmė kompromis ėshtė e kotė, ne kėtė punė e kemi mbyllur. Ne s’kemi ēfarė bėjmė kompromis”, tha ndėr tė tjera Enver Hoxhaj.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-06-2019, 13:02   #299
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,600
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para


Kosove, PDK shkarkon zyrtaret nen hetim| ABC News Albania
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-08-2019, 23:33   #300
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,600
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraAbelard Tahiri: ‘Arnimi i qeverisė’ me PDK-nė ėshtė ėndrra qė Isa Mustafa e sheh ēdo natė

05 gusht 22:46

Anėtari i Kryesisė sė PDK-sė, Abelard Tahiri, ka reaguar ndaj deklaratės sė liderit tė LDK-sė Isa Mustafa, i cili tha se arnimit tė qeverisė me PDK-nė i ‘ka dekė nėna’.

Tahiri pėrmes njė postimi nė llogarinė e vet nė “Facebook”, ka shkruar se ‘arnimi i qeverisė” me PDK-nė ėshtė ėndrra qė Isa Mustafa e sheh ēdo natė.

Ai ka thėnė se qė kur ka arritur demokracia, Isa Mustafa ėshtė mėsuar me humbjen e zgjedhjeve.

“Kėto qė janė nė prag, s’janė asgjė tjetėr veēse zgjedhjet e katėrta me radhė qė do t’i humbė si Kryetar i LDK-sė. Paniku pėr t’i ikur realitetit qė e pret, po ia shpėrfytyron racionalitetin, duke e marrė PDK-nė si referencė. Isa Mustafa dhe LDK-ja nė tėrėsi, duhet ta kuptojnė qė ka jetė edhe pa PDK-nė dhe nuk ėshtė nevoja qė tė kapen pas PDK-sė pafundėsisht. “Arnimi i qeverisė” me PDK-nė ėshtė ėndrra qė Isa Mustafa e sheh ēdo natė, por zgjedhjet qė po na presin, do t’ia shkundin edhe kėtė ėndėrr”, ka shkruar Abelard Tahiri.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur