Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-09-2019, 21:09   #421
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,041
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
lista e pdk-se asht liste e njerzve te korruptuem : serbia i ka pague per me votue gjykaten speciale serbe kunder shtetit te Kosoves ne vitin 2015.
Kur merr pare nga daēiēi me votue gjykaten e vuēiēit, je i korruptuem.
T'gjitha problemet politike te Republikes time te Kosoves jane shkaktue nga momenti kur 83 tradhetare te paguem me pare nga serbia kane votue gjykaten speciale serbe e cila ka pas per qellim me zhba shtetin tim te Kosoves.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2019, 01:14   #422
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,041
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e paraKadri Veseli relaksohet me tė rinj, pas Konventės sė djeshme, me tė Migjeni e Eliza
09 shtator 21:34

Kandidati i PDK-sė pėr Kryeministėr tė ardhshėm tė Kosovės, Kadri Veseli, ėshtė parė sonte teksa po pinte kafe e diskutonte me vajza e djem tė rinj nė njė lokal nė qendėr tė Prishtinės.

Veseli ishte i shoqėruar nė kėtė takim nga kandidatja pėr deputete, Eliza Hoxha si dhe nga kandidati pėr deputet, Migjen Kelmendi.

Nga ajo qė dėgjohej nė komunikimi ndėrmjet Veselit dhe tė rinjve prishtinas, ata komunikonin pėr nevojėn ndryshimeve qė duhet tė ndodhin nė qeverinė e ardhshme dhe pėr hapėsirėn qė duhet t’u krijohet tė rinjve nė qeverisjen qendrore.

Veseli u tregonte tė rinjve se ai tashmė ka dhėnė dėshmi se beson tek rinia dhe u ka dhėnė hapėsirė nė pozita tė rėndėsishme udhėheqėse, ndėrsa u premtoi se nė qeverinė qė do ta udhėheqė ai, shumica e ministrave do tė jenė vajza e djem tė rinj, profesionistė tė fushave tė ndryshme.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2019, 13:34   #423
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,041
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e para


Kadri Veseli dhe Jona Hoxhaj

Edhe njė aderim i ri nė PDK

Nga: A.SH Mė: 10 shtator 2019 Nė ora: 15:06


Adrimet nė parti politke nuk kanė tė ndalur, Jona Hoxhaj, i ėshtė bashkuar Partisė Demokratike tė Kosovės.

Kėtė e bėri tė ditur kryetari i kėsaj partie, Kadri Vesli, i cili pėrmes favebook tha se, do tė investojė nė ndėrmarrėsit e rinj premtues dhe do u krijojė edhe mė shumė mundėsi e hapėsirė tė rinjve, pėr ta ndėrtuar tė ardhmen e tyre nė vendin tonė

Postimi nė Facebook:

Jona Hoxhaj ėshtė njė e re premtuese, e shkolluar mirė, e cila prej sot ėshtė pjesė e Partisė Demokratike tė Kosovės.

Ajo ka punuar mė herėt si asistente nė Universitetin “Epoka” nė Tiranė, pastaj nė Klubin e Prodhuesve tė Kosovės, si dhe ka pėrvojė disavjeēare si menaxhere nė sektorin privat.

Partia Demokratike e Kosovės do tė investojė nė ndėrmarrėsit e rinj premtues dhe do u krijojė edhe mė shumė mundėsi e hapėsirė tė rinjve, pėr ta ndėrtuar tė ardhmen e tyre nė vendin tonė.

Ndėrtojmė tė Ardhmen. Pėr Ty dhe Shtetin!
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 18:23   #424
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,041
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e paraPDK-ja e Ferizajt: Nė AAK aderuan pronaret e bastoreve dhe kazinove

Aktuale shtator 11, 2019 - 17:45


Dega e PDK-sė nė Ferizaj e ka demantuar deklarimin e kryetarit tė AAK-sė, Ramush Haradinaj se nė Greme tė Ferizajt, mbi 250 anėtarė tė PDK-sė iu bashkuan kėtij subjekti politik.

Reagimi i degės sė PDK-sė:

Dega e Partisė Demokratike tė Kosovės nė Ferizaj demanton publikisht deklarimin e Kryetarit tė AAK-sė, Ramush Haradinaj se nė Greme tė Ferizajt, mbi 250 anėtarė tė PDK-sė iu bashkuan kėtij subjekti politik. E vėrteta qėndron krejtėsisht ndryshe, janė dhjetėra tė pakėnaqur qė kanė ndėrruar subjektin politik dhe kjo si pasojė e aksioneve tė pushtetit lokal nė Ferizaj kundėr kriminalitetit dhe veprimeve tė paligjshme qė ka rezultuar me mbylljen e bastoreve dhe kazinove me pronarė e menaxherė kėta "tė aderuar" nė AAK.

PDK nė Ferizaj, konsideron se manipulimet e tilla tė opinionit publik janė qėllimkėqija dhe fare larg garės fer e demokratike pėr zgjedhjet parlamentare tė 6 tetorit, madje duke promovuar edhe shembullin e keq sesi njė grup individėsh qė sfidonin shtetin nė luftė kundėr basteve e kazinove, priten me entuziazėm dhe promovohen si prurje nė subjektin politik AAK.

PDK nė Ferizaj ka tė konsoliduar njė mekanizėm tė fuqishėm strukturor nė shėrbim tė zgjedhjeve fer e demokratike, madje fshati Greme ėshtė sinonim sesi qeverisjet e Partisė Demokratike tė Kosovės kthejnė njė fshat tė tėrė nė kantier pune e terren tė investimeve lokale e qendrore. Kjo qasje e pushtetit lokal tė udhėhequr nga Partia Demokratike e Kosovės do tė vazhdoj me intensitet tė shtuar qė gremasve t'i ofroj atė ēfarė meritojnė, pa kauza tė rrejshme e bashkime me grupe kriminale siē promovojnė subjektet tjera politike.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 20:43   #425
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,041
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e para22:28 / 11.09.2019
Latifi – Kiēmarit tė VV-sė: Iu zvarrite Thaēit pėr t’u bėrė ambasador

Blerim Latifi nga PDK, gjatė diskutimit me anėtarin e Vetėvendosjes, Sabri Kiēmari, i ka thėnė kėtij tė fundit se i ėshtė zvarritur Hashim Thacit pėr ta bėrė ambasador nė Austri.

Ai tha se ėshtė hipokrite nga ana e z. Kiēmari ta distancojė veten nga dėshtimet e politikės sė jashtme, duke qenė pėr vite me radhė pėrfaqėsues diplomatik i saj nė disa vende.

“Sabri, a ia ke shtruar vetes pyetjen ndonjėherė cfarė ke bėrė pėr 12 vjet si ambasador?”, iu drejtua Blerim Latifi pėrfaqėsuesit tė VV-sė ne dabatin e sontėm nė RTK.

Latifi tha se qė nga viti 1999 Albin Kurti gjatė gjithė kohės ka shkuar mbrapshtė dhe kundėr rrjedhave tė historisė. “E siguroj z. Kiēmari se edhe nė katėr vitet e ardhshme z. Kurti nuk do tė jetė i ftuar nė nivele te larta ndėrkombėtare”, tha Latifi.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 19:15   #426
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,041
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e paraLatifi i PDK-sė: Qeveria e udhėhequr nga Veseli do t’i largojė mashtruesit nga lista e veteranėve

12 shtator 21:05

Kandidati pėr deputet nga Partia Demokratike e Kosovės (PDK), Blerim Latifi, ka thėnė se janė disa shkaktarė pėr listat e fryra tė veteranėve tė luftės.

Latifi nė “Debat Plus” nė “RTV Dukagjini” ku po diskutohet tema pėr veteranėt, ka thėnė se Komisioni pėr verifikimin e veteranėve nuk e ka pasur pėrvojėn nė kėtė temė, ndėrsa ai ua lė fajin edhe disa nga komandantėt qė kanė nėnshkruar listat me veteranė tė rrejshėm pėr interesa tė ndryshme.

“Madje disa nga komandantėt mohojnė se ka lista tė fryra. Konkretisht nga AAK e thonė kėtė”, ka thėnė Latifi.

Sipas tij nga listat qė kanė dalė 17 mijė veteranė janė nga Zona e Dukagjinit dhe kjo nuk ėshtė e vėrtetė.

“UĒK-ja i ka pasur jo mė shumė se 15 makė ushtarė”, ka thėnė Latifi.

Pėrfaqėsuesi i PDK-sė tha se listat e fryra i japin shije tė keqe dhe e dėmtojnė reputacionin e UĒK-sė.

Latifi ka thėnė se ky fenomen i shėmtuar po e dėmton edhe buxhetin e Kosovės dhe sipas tij ky ėshtė krim dhe duhet tė ndalohet.

“Ky krim duhet tė ndalohet dhe do tė ndalet kur tė vjen nė pushtet PDK me kryeministėr Kadri Veselin”, ka thėnė Latifi.

Sipas tij PDK-ja ėshtė e para qė ka reaguar ndaj kėsaj dukurie duke shtuar se ky fenomen ka shpėrthyer nė kohėn sa kryeministėr ishte Isa Mustafa dhe LDK e kishte Ministrinė e Financave.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 23:02   #427
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,168
Thanked 4,506 Times in 3,002 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

si John Budhtonen, krejte qashtu fytyra budadhash, kane per te ikur prej skenes. Ani edhe fidhuzofa i thone vetes, e rrudhat e budallekut ja lexon ne koren e trurit prej Orbites nelte
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-09-2019, 11:54   #428
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,041
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e para
Premtimet e Veselit: Do t’i legalizojmė 350 mijė ndėrtime pa leje, me vetėm 1 euro pėr metėr katror


Gazeta Express
13 Shtator 2019 12:57

Ende pa nisur fushata zgjedhore, kreu i PDK’sė Kadri Veseli ka filluar me premtime. Ai ka premtuar se do t’i legalizojnė 350 mijė ndėrtime pa leje, me vetėm 1 euro kosto pėr metėr katror brenda dy viteve.

Pėrmes njė postimi nė llogarinė e tij nė Facebook, Veseli ka thėnė se me kėtė plan do t’i zhbllokojnė miliarda euro dhe do tė hapin dhjetėra mijėra vende pune.

“Ne, brenda dy vjetėsh, do t’i ēlirojmė qytetarėt nga ky ankth me legalizim tė pėrshpejtuar tė ndėrtimeve qė nuk cenojnė pronėn apo interesin publik”, ka shkruar Veseli.

Ky ėshtė postimi i tij i plotė:


Me Planin Kundėr Korrupsionit, ku planifikojmė legalizimin e ndėrtimeve pa leje me vetėm 1 euro kosto pėr metėr katror, ne do t’i zhbllokojmė miliarda euro dhe do t’i hapim dhjetėra mijėra vende pune, duke i dhėnė kėshtu hov tė madh zhvillimor ekonomisė sonė.

Sot diskutova me profesorėt e arkitekturės dhe studentėt e UBT-sė sesi Kosova ka mbi 350 mijė ndėrtime pa leje, pronarėt e tė cilave kėrcėnohen ēdo ditė me shkatėrrimin e atyre pronave, pasi qė zyrtarisht ende nuk i kanė nė posedim.

Si ekspertė tė planifikimit urban dhe ndėrtimit, ata e dinė mirė se duke mos i legalizuar po e mbajmė tė varrosur njė kapital prej 8-9 miliardė euro. Ato prona nuk janė likuide dhe nuk mund tė blihen, shiten apo tė pėrdoren si hipotekė pėr investime tė reja.

Ne, brenda dy vjetėsh, do t’i ēlirojmė qytetarėt nga ky ankth me legalizim tė pėrshpejtuar tė ndėrtimeve qė nuk cenojnė pronėn apo interesin publik.

Nėnshkruani Peticionin Kundėr Korrupsionit: https://ėėė.paktikunderkorrupsionit.com
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-09-2019, 11:57   #429
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,041
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e paraVeseli: Plani im antikorrupsion do tė shtojė dhjetėra mijėra vende tė reja pune
13 shtator 13:07

Kandidati i PDK-sė pėr kryeministėr tė ardhshėm tė Kosovės, Kadri Veseli, ka diskutuar me profesorė e studentė tė fushės sė arkitekturės pėr planin e qeverisė sė tij pėr legalizimin e ndėrtimeve pa leje me vetėm 1 euro kosto pėr metėr katror.

Lideri i PDK-sė nė llogarinė e vet nė “Facebook”, ka shkruar se procesi i legalizimit tė rreth 350 mijė ndėrtimeve pa leje do tė ndihmojė tė gjithė qytetarėt pasi do tė zhbllokohen miliarda euro dhe do tė hapen dhjetėra mijėra vende pune, duke i dhėnė kėshtu hov tė madh zhvillimor ekonomisė.

Postimi i plotė i Veselit:

Me Planin Kundėr Korrupsionit, ku planifikojmė legalizimin e ndėrtimeve pa leje me vetėm 1 euro kosto pėr metėr katror, ne do t’i zhbllokojmė miliarda euro dhe do t’i hapim dhjetėra mijėra vende pune, duke i dhėnė kėshtu hov tė madh zhvillimor ekonomisė sonė.

Sot diskutova me profesorėt e arkitekturės dhe studentėt e UBT-sė sesi Kosova ka mbi 350 mijė ndėrtime pa leje, pronarėt e tė cilave kėrcėnohen ēdo ditė me shkatėrrimin e atyre pronave, pasi qė zyrtarisht ende nuk i kanė nė posedim.

Si ekspertė tė planifikimit urban dhe ndėrtimit, ata e dinė mirė se duke mos i legalizuar po e mbajmė tė varrosur njė kapital prej 8-9 miliardė euro. Ato prona nuk janė likuide dhe nuk mund tė blihen, shiten apo tė pėrdoren si hipotekė pėr investime tė reja.

Ne, brenda dy vjetėsh, do t’i ēlirojmė qytetarėt nga ky ankth me legalizim tė pėrshpejtuar tė ndėrtimeve qė nuk cenojnė pronėn apo interesin publik.

/Epoka e re/
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-09-2019, 20:56   #430
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,041
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e paraEdhe njė komandant nga LDK nė PDK

10/09/2019


Isa Agushi – bashkėluftėtarė i Agim Ramadanit, komandant Dardani ka kaluar nė PDK dhe i cili ditė mė parė ka zhvilluar edhe takim me kryetarin e PDK-sė Kadri Veseli.

Neogazeta mėson se edhe Isa Agushi, ėshtė nominuar pėr deputet nga rajoni i Gjjilanit.

Tė kujtojmė se komandant Dardani, qė nga paslufta deri nė kėtė fillim vit ishte nė LDK, por qė tash ka kaluar nė PDK.

Ishte kėshilltar komunal nė dy mandate, kryesues i Komisioni pėr siguri dhe anėtarė i Komisioni pėr Gjeodezi, Kadastėr e Pronė.

Isa Agushi, ka edhe nėnshtetėsi zvicerane ku edhe ka shkuar qė nė vitin 1990 dhe derisa nė Kosovė kishte nisur lufta nė vitin 1998, ai i ėshtė bashkangjitur radhėve tė UĒK-sė nė Koshare, ku ishte disa muaj dhe ishte bashkėluftėtarė i Agim Ramadanit.

Mė pas ishte emėruar shef i shtabit tė Zonės Operative tė Karadakut, me nofkėn si komandant Dardani. Po ashtu ishte edhe epror i ushtrisė jugosllave.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-09-2019, 21:45   #431
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,041
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e paraAktivistė tė LDK-sė nė Vushtrri i bashkohen PDK-sė

13 shtator 21:11

Familja e veprimtarit tė njohur tė LDK-sė nė Vushtrri, njėherėsh veprimtar i ēėshtjes kombėtare, Emin Selacit, me mbi 30 anėtarė tė LDK-sė tė familjeve Hoxha, Podvorica e Miftari nė Vushtrri, i janė bashkuar tė premten PDK-sė nė mbėshtetje tė kandidatit tė saj pėr kryeministėr tė ardhshėm, Kadri Veseli.

Kreu i PDK-sė, Veseli, iu ka dėshiruar mirėseardhje ish-anėtarėve tė LDK-sė gjatė njė takimi me ta nė hapje tė Zyrės sė re tė PDK-sė nė qytetin e Vushtrrisė.

Nė kėtė takim, lideri i PDK-sė, ka thėnė se pavarėsisht bindjeve politike tė deritashme, mijėra qytetarė anekėnd Kosovės po i bashkohen ēdo ditė PDK-sė dhe kauzės sė tij pėr luftėn kundėr korrupsionit, ndėrsa theksoi se tashmė ka prezantuar edhe hapat konkret qė do tė ndėrmerren nė 100 ditshin e parė tė qeverisjes sė tij me kėtė betejė.

Veseli ka deklaruar se beteja qė ka nisur ai me paktin kundėr korrupsionit do ta ēlirojė Kosovėn nga korrupsioni dhe do t’i hapė vendit perspektivė tė sigurt pėr investime tė reja nė hapjen e mijėra vendeve tė reja pune pėr tė rinjtė.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-09-2019, 22:27   #432
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,041
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e para23:58 / 13.09.2019
Vendlindja e pret Kadri Veselin si Kryeministėr

Banorėt e fshatit Broboniq nė Mitrovicė prej nga e ka prejardhjen kreu i PDK-sė, Kadri Veseli, e kanė pritur atė sonte si Kryeministėr.

Tė gjithė banorėt e Broboniqit ishin mbledhur nė qendėr tė fshatit dhe i kishin organizuar pritje bashkvendėsit tė tyre ndėrsa nė muret e vendit ku mbahej tubimi e kishin vendosur njė mbishkrim “Mirė se vjen Kryeministėr Kadri Veseli”.

Nga ana e tij, Veseli nėpėrmjet njė statusi nė Facebook i ka falėnderuar tė gjithė banorėt pėr mbėshtetjen e tyre tė pakursyer.

“Pafundėsisht mirėnjohės pėr pritjen e motrave dhe vėllezėrve tė mi tė Broboniqit, vendit ku familja ime ka rrėnjėt dhe ku gjithmonė kam gjetur mikpritjen mė tė ngrohtė shqiptare”, ka shkruar Vesei nė faqen e tij nė Facebook.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2019, 11:13   #433
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,011
Thanks: 15,545
Thanked 9,230 Times in 6,241 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

Priština definitivno odustaje od Interpola? Evo šta su danas nagovestili njihovi predstavnici.

Ne bi trebalo da žurimo u ovaj proces, imajući u vidu neke okolnosti - izjavio je Anton Beriša.

Zamenik ministra spoljnih poslova u odlazećoj vladi privremenih institucija u Prištini Anton Beriša nagovestio je da Kosovo ove godine neće podneti zahtev za članstvo u Interpolu.

- Ne bi trebalo da žurimo u ovaj proces, imajući u vidu neke okolnosti - izjavio je Beriša.

On je rekao da Kosovo ne može postati član međunarodnih institucija bez pomoći međunarodnih institucija.

Beriša je dodao i da je na Kosovu u toku izborni proces i da trenutno "nema pune kapacitete, kao što je situacija i sa Evropskom unijom".

Takođe, ocenio je da je ministar spoljnih poslova Bedžet Pacoli grešio kada je "žurio da se prijavi za članstvo u Interpolu".

Telegraf.rs 14. septembar 2019 | 12:10
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2019, 14:28   #434
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,041
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e paraVeseli takon qytetarėt qė kanė blerė banesa por nuk e posedojnė pronėsinė e tyre

14 shtator 15:40

Kandidati pėr kryeministėr i PDK-sė, Kadri Veseli, ka takuar sot me qytetarė tė Prishtinės qė para shumė vjetėsh kanė blerė banesa, por ende nuk e posedojnė pronėsinė e tyre.

Veseli ka thėnė se kėta qytetarė paguajnė taksa pėr kėto prona, por ende nuk ua japin fletat poseduese pėr to.

“Pra, nuk mund t’i gėzojnė plotėsisht banesat qė kanė blerė me kursimet e punės sė tyre dhe, pa fletat poseduese, nuk kanė mundėsi as t’i shesin pėr tė blerė ndonjė mė tė madhe, tani qė u ėshtė rritur familja. Madje, ato banesa nuk u pranohen as si kolateral hipoteke pėr tė marrė kredi dhe pėr tė investuar nė diēka tjetėr”, ka thėnė Veseli.

“Atyre u premtova se me pėrshpejtimin e procedurave tė legalizimit pėr banesat e tyre, brenda dy vjetėsh do tė ndjehen vėrtet zot shtėpie brenda tyre. Me Planin Kundėr Korrupsionit do t’i japim fund ankthit tė dhjetėra mijėra qytetarėve qė kanė blerė prona, por ende nuk e posedojnė pronėsinė e tyre”, ka deklaruar Veseli.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2019, 20:49   #435
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,041
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e paraPartia Demokratike e Kosovės - PDK, e'ka fatin qė lider e ka z- Kadri Veseli -Dekada e Re !
Ka sakrifikuar gjithmonė pėr tė mirėn e Kosovės , kurse tash ka ardhur koha qė t'jakthejmė borxhin , tė bėhemi bashk si kurr mė parė duke i dhėnė mbėshtetje tė pa kursyer!

PDK- ėshtė e rritur me shtetin e Kosovės dhe nuk ka proces historik e shtetndėrtues qė PDK nuk ka qenė pjesė!
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2019, 21:46   #436
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,041
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e paraKrasniqi: PDK-ja do tė dalė fituese
14 shtator 22:30

Memli Krasniqi pėrmes njė postimi nė llogarinė e vet nė “Facebook” ka treguar pėr kandidimin e tij pėr deputet nė zgjedhjet e 6 tetorit.

Ai ka thėnė se Kosova tani po hyn nė faza tė reja tė ecjes sė saj dhe vetėm Partia Demokratike e Kosovės e ka vizionin dhe guximin qė tė pėrballet me sfidat qė na presin.

“Me kėtė besim, kandidoj edhe nė kėto zgjedhje, si pjesė e listės mė tė mirė nė kėtė garė, listės fituese tė Partisė Demokratike tė Kosovės, ku mbaj numrin 7”, ka shkruar Krasniqi.

“Luftė efikase kundėr korrupsionit dhe nepotizmit, shanse tė barabarta pėr tė gjithė, ekonomi e fortė dhe konkurruese, perspektivė e sigurt pėr rininė tonė dhe Kosovė perėndimore nė aleancė tė pėrhershme me Shtetet e Bashkuara tė Amerikės janė ndėr shtyllat kryesore tė programit tė Qeverisė sė ardhshme me kryeministėr Kadri Veselin”, ka thėnė ai.

Shkrimi i plotė i tij:

Tė dashur miq,

Nė gjithė rrugėtimin tim politik, jam pėrpjekur tė jap maksimumin nga vetja, pėr ta ndryshuar gjendjen pėr tė mirė, kudo ku kam pasė pėrgjegjėsi publike. Ka qenė nder pėr mua tė jem pjesė e ndryshimeve tė mėdha qė kanė ndodhur nė Kosovė gjatė qeverisjes sė Partisė Demokratike tė Kosovės.

Jam falėnderues ndaj mijėra djemve dhe vajzave anekėnd Kosovės qė me dhanė besim e pėrkrahje nė gjithė kėto vjet.

Jam mirėnjohės ndaj Kryetarit Kadri Veseli dhe gjithė kolegėve e kolegeve tė mia nga Partia Demokratike e Kosovės, me tė cilėt kemi punuar bashkė dhe do tė punojmė edhe mė tutje.

Kosova tani po hyn nė faza tė reja tė ecjes sė saj dhe vetėm Partia Demokratike e Kosovės e ka vizionin dhe guximin qė tė pėrballet me sfidat para nesh.

Me kėtė besim, kandidoj edhe nė kėto zgjedhje, si pjesė e listės mė tė mirė nė kėtė garė, listės fituese tė Partisė Demokratike tė Kosovės, ku mbaj numrin 7.

Luftė efikase kundėr korrupsionit dhe nepotizmit, shanse tė barabarta pėr tė gjithė, ekonomi e fortė dhe konkurruese, perspektivė e sigurt pėr rininė tonė dhe Kosovė perėndimore nė aleancė tė pėrhershme me Shtetet e Bashkuara tė Amerikės janė ndėr shtyllat kryesore tė programit tė Qeverisė sė ardhshme me kryeministėr Kadri Veselin. Bashkohuni me ne nė kėtė rrugėtim, qė bashkėrisht ta ndėrtojmė tė ardhmen, pėr ty dhe shtetin!
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2019, 21:48   #437
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,041
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e paraVeseli: Fitorja e madhe po vjen

14 shtator 23:14

Kandidati i PDK-sė pėr kryeministėr tė Kosovės, Kadri Veseli, ka zhvilluar tė shtunėn disa takime nė qytetin e Gjilanit, ku ka shpalosur vizionin e tij pėr luftėn kundėr korrupsionit e cila do tė mundėsojė perspektivė tė re pėr tė gjithė qytetarėt.

Veseli po ashtu ka prezantuar projektin pėr legalizimin e 350 mijė objekteve pa leje anekėnd Kosovės, pėr tė zhbllokuar kapitalin e tyre nė vlerė prej rreth 10 miliard euro.

Veseli ka thenė se entuziazmin e madh pėr fitoren e madhe po e sheh anekėnd Kosovės nė takime tė shumta me qytetarė.

“Entuziazmin e fitores qė po afrohet e kam ndier fort nė tė gjitha takimet qė kam pasur sot nė Gjilan, Skifteraj dhe Sllatinė. Me aktivistėt e shumtė qė takova biseduam pėr planin qė kemi hartuar pėr tė luftuar korrupsionin i cili po e mban peng zhvillimin e ekonomisė sonė. Fusha e patundshmėrisė preket nė veēanti prej abuzimeve prandaj ne kemi krijuar njė vizion tė qartė e konkret pėr t’iu dhėnė fund atyre. Ne do ia ēlirojmė energjitė zhvilimore kėtij sektori duke legalizuar qindra mijėra ndėrtime pa leje dhe duke eliminuar burokracitė dhe korrupsionin tek nxjerrja e lejeve tė ndėrtimit nė tė ardhmen. Duke fituar luftėn kundėr korrupsionit, ne do ta forcojmė ekonominė tonė e do hapim mundėsi qė rinia jonė tė heqė dorė nga emigracioni”, ka thėnė Veseli.

/Epoka e re/
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 08:40   #438
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,011
Thanks: 15,545
Thanked 9,230 Times in 6,241 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

Reagon dega e LDK-sė nė Vushtrri :Emin Selaci dhe tri familjet e njohura tė qytetit nuk aderuan nė PDK.

Lajmi qė morri jehonė pėr 30 aderime nga anėtarėsia e LDK-sė nė PDK, ku nė mesin e tyre theksoheshin edhe emrat e dia familjeve tė njohura tė qytetit ka bėrė qė tė reagoj edhe dega e LDK-sė nė Vushtrri.

“LDK-Dega nė Vushtrri deklaron se nderi i qytetit z.Emin Selaci dhe familjet Hoxha, Miftari dhe Podvorica nuk kanė kaluar nė PDK siē pretendon kjo parti.” shkruan nė komunikatėn pėr media tė lėshura nga LDK.

Nė komunikatėn pėr media LDK- e Vushtrrisė kėrkon nga kryetari i PDK-sė, Kadri Veselia, dhe PDK-ja qė tė ndalin fushatėn shantazhuese qė sipas tyre po zhvillojnė nė qytetin e Vushtrrisė ndaj disa familjeve tė njohura.

Tutje nė komunikatė kėrkohet qė edhe mediat tė kenė kujdes qė mos tė etikohen familje tė tėra duke u bazuar nė lajme tė rrejshme.

Komunikatė pėr media

LDK-Dega nė Vushtrri deklaron se nderi i qytetit z.Emin Selaci dhe familjet Hoxha, Miftari dhe Podvorica nuk kanė kaluar nė PDK siē pretendon kjo parti.
I bėjmė thirrje Kadriut e PDK-sė qė tė ndalin fushaten shantazhuese dhe kėrcenuese qė po zhvillojnė nė qytetin e Vushtrrisė, sidomos ndaj familjeve e personaliteteve me dinjitet tė lartė nė Vushtrri.

Familja Selaci, Hoxha, Podvorica dhe Miftari deklarojnė se kurrė nuk do tė jenė pjesė e njė partie qė "deklaron" qė do ta luftoj korrupsionin njė dukuri qė PDK e ka instaluar vet nė Kosovė.
I bėjmė thirrje edhe gazetareve e medieve qė pėr hir tė etikės profesionale e gazetareske tė mos etiketohen familje tė tėra nga lajme tė rrejshme!
Aderimet individuale, janė e drejtė individuale kushtetuese, nėse ka tė tilla, duhet tė theksohen me emėr e mbiemėr por asesi si familje nė tėrėsi.
LDK nė Vushtrri deklaron se fitorja me Vjosėn kryeminstre ėshtė e pandalshme. Qytetarėt e Vushtrrisė me 6 tetor, do ta ndėshkojnė Kadriun e SHIK e tė PDK-sė pėr kėtė fushatė shantazhuese e me shpifje tė ulta!


PWS....KOPUKET e pdk-es....apet tu RREJTNA....BACIL covjece.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 10:55   #439
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,041
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e paraVeseli u premton banorėve tė lagjeve Mati dhe Kodra e Trimave legalizim tė pėrshpejtuar

15 shtator 12:53

Kryetari i PDK-sė dhe kandidati pėr kryeministėr, Kadri Veseli, ka takuar banorė tė lagjeve Mati dhe Kodra e Trimave tė cilėt nuk kanė ende tituj ligjorė pronėsie pėr pronėn e tyre.

Ai ka treguar se si ta janė 350 000 nė Kosovė qė nuk kanė fletė poseduese duke mbajtur kėshtu jashtė qarkullimit tė ekonomisė pothuaj 10 miliardė euro kapital tė bllokuar.

Veseli ka premtuar se brenda dy vjetėsh nėpėrmjet legalizimit tė pėrshpejtuar tė gjithė kėta qytetarė do kenė titullin ligjor tė pronės sė tyre nėse ajo nuk cenon interesin apo pronėn publike.

Postimi i plotė i tij nė “Facebook”:

Vizitova banorė tė lagjeve Mati dhe Kodra e Trimave tė cilėt nuk kanė ende tituj ligjorė pronėsie pėr pronėn e tyre. Si ta janė 350 000 nė Kosovė qė nuk kanė fletė poseduese duke mbajtur kėshtu jashtė qarkullimit tė ekonomisė pothuaj 10 miliardė euro kapital tė bllokuar. Kjo situatė duhet tė marrė fund dhe kėta qytetarė duhet ta gėzojnė pronėn tyre pėr tė cilėn kanė derdhur mund e djersė.

Mijėra qytetarė janė detyruar tė ndėrtojnė shtėpinė e tyre pa marrė leje sepse institucionet pėrkatėse nuk kanė qenė tė afta qė tė bėjnė planifikime urbane e ofrojnė shėrbime nė pėrputhje me kėrkesėn e madhe nė rritje pėr strehim. Mijėra tė tjerė kanė blerė banesa nė ndėrtime tė larta tė ligjshme, paguajnė tatimin nė pronė dhe ende prej vitesh nuk u ėshtė dhėnė fleta poseduese prej burokratėve tė papėrgjegjshėm.

Prandaj brenda dy vjetėsh nėpėrmjet legalizimit tė pėrshpejtuar tė gjithė kėta qytetarė do kenė titullin ligjor tė pronės sė tyre nėse ajo nuk cenon interesin apo pronėn publike. Miliarda euro do tė zhbllokohen ligjėrisht e do mund tė bėhen pjesė e ekonomisė sonė duke hapur dhjetra mijėra vende pune e duke ndėrtuar njė tė ardhme mė tė mirė ekonomike pėr Kosovėn.

Shpėrndajeni kėtė video nėse edhe ju pajtoheni qė legalizimi duhet tė ndodh sa mė parė!

Legalizimi i pėrshpejtuar i ndėrtesave pa leje

Vizitova banorė tė lagjeve Mati dhe Kodra e Trimave tė cilėt nuk kanė ende tituj ligjorė pronėsie pėr pronėn e tyre. Si ta janė 350 000 nė Kosovė qė nuk kanė fletė poseduese duke mbajtur kėshtu jashtė qarkullimit tė ekonomisė pothuaj 10 miliardė euro kapital tė bllokuar. Kjo situatė duhet tė marrė fund dhe kėta qytetarė duhet ta gėzojnė pronėn tyre pėr tė cilėn kanė derdhur mund e djersė. Mijėra qytetarė janė detyruar tė ndėrtojnė shtėpinė e tyre pa marrė leje sepse institucionet pėrkatėse nuk kanė qenė tė afta qė tė bėjnė planifikime urbane e ofrojnė shėrbime nė pėrputhje me kėrkesėn e madhe nė rritje pėr strehim. Mijėra tė tjerė kanė blerė banesa nė ndėrtime tė larta tė ligjshme, paguajnė tatimin nė pronė dhe ende prej vitesh nuk u ėshtė dhėnė fleta poseduese prej burokratėve tė papėrgjegjshėm. Prandaj brenda dy vjetėsh nėpėrmjet legalizimit tė pėrshpejtuar tė gjithė kėta qytetarė do kenė titullin ligjor tė pronės sė tyre nėse ajo nuk cenon interesin apo pronėn publike. Miliarda euro do tė zhbllokohen ligjėrisht e do mund tė bėhen pjesė e ekonomisė sonė duke hapur dhjetra mijėra vende pune e duke ndėrtuar njė tė ardhme mė tė mirė ekonomike pėr Kosovėn. Shpėrndajeni kėtė video nėse edhe ju pajtoheni qė legalizimi duhet tė ndodh sa mė parė!

Gepostet von
Kadri Veseli
am Sonntag, 15. September 2019
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 16:14   #440
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,041
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e para

__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur