Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-12-2014, 22:16   #1
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,593
Thanks: 10,927
Thanked 5,955 Times in 2,817 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

TĖ LUMTĖ DANIMARKĖ
( Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė )

* Tė marrim mėsim nga Danimarka. Ėshtė ky njė shembull i mirė qė duhet tė pėrpiqemi ta pėrvetėsojmė!

*Danmark topper listen foran New Zealand, Finland, Sverige og Norge. Danmark opnår en score på 92 ud af 100 mulige point, hvilket er ét point bedre end sidste år, hvor Danmark og New Zealand delte fųrstepladsen.

* Danimarka gjendet nė krye tė listės, para Zelandės sė Re, Finlandės, Suedisė dhe Norvegjisė. Danimarka arriti tė kapė 92 nga 100 pikat e mundshme, qė ėshtė njė pikė mė mirė se vitin e kaluar, kur Danimarka dhe Zelanda e Re ndanė vendin e parė.

__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-12-2014, 22:39   #2
Oxygen
Shy
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 6,142
Thanks: 0
Thanked 468 Times in 350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
Oxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Ou dhe suedia me new zeland ne kete mes?
Po ne shqiptaret ku jemi?
__________________

Askush nuk mund tė tė bėhet mė i huaj se njeriu qė ke dashur dikur.
Oxygen nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-12-2014, 23:11   #3
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,593
Thanks: 10,927
Thanked 5,955 Times in 2,817 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oxygen Shiko postimin
Ou dhe suedia me new zeland ne kete mes?
Po ne shqiptaret ku jemi?
110 e teposhtė!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-12-2014, 23:22   #4
CERMENIKASI
I LARGUAR
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 1,632
Thanks: 327
Thanked 431 Times in 242 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Nė Danimark,edhe pėr nji drekė nė restorant e pagueme me tė padrejtė nga buxheti i shtetit e ban qė njeriu tė japin dorėhekje nga dėtyra qė ka nė shtet!
Vėrtet pėr tu lakmue!!!!
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-12-2014, 23:32   #5
daniel00
Kakulukiam
 
Avatari i daniel00
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Diktatrojska
Posts: 3,915
Thanks: 30
Thanked 175 Times in 119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
daniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Kam zgjedhur pėr ju : Tua bėj zili me shtetin ku jetoj.
__________________
Nėse jeni nė botė tė pėrshkruani tė vėrtetėn, lėrjani elegancėn rrobaqepėsit
daniel00 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2014, 10:38   #6
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 216
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

danimarka nuk ka pas lufte kurre.Sikur ne te mos i kishim serbet fqinj do te ishim para Danimarke...danimarka do te ishte bashk me Norvegjin pas nesh Kosove.
Kosova do te pranonte hungarez e francez nese do te kerkonin azyl..bile do tia ipnim letrat ne kufi!Bravo Danimark...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
🖤 (1)
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2014, 10:59   #7
Oxygen
Shy
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 6,142
Thanks: 0
Thanked 468 Times in 350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
Oxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Ore un e paskam kuptuar gabim qe u habita, mendova se thate qe ishte nga me te korruptuarit .

Nqs eshte e kunderta e besoj dhe pa ndonje fakt ate qe shkruhet
__________________

Askush nuk mund tė tė bėhet mė i huaj se njeriu qė ke dashur dikur.
Oxygen nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2014, 12:08   #8
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,593
Thanks: 10,927
Thanked 5,955 Times in 2,817 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
danimarka nuk ka pas lufte kurre.Sikur ne te mos i kishim serbet fqinj do te ishim para Danimarke...danimarka do te ishte bashk me Norvegjin pas nesh Kosove.
Kosova do te pranonte hungarez e francez nese do te kerkonin azyl..bile do tia ipnim letrat ne kufi!Bravo Danimark...
shuj ganimet ( hahahaha )! qysh nuk ka pasur luftė kurrė. Ka pasur luftar por ato luftra nuk i kanė udhėhequr rrugacėt.Ėshtė shteti mė i vjetėr nė Evropė.Mos harro, nėse ne i kemi shkjetė fqinj, ata i kanė gjermanėt.
Me kėtė mentalitet qė kemi, jo qė nuk do tė dalim kurrė para danimarkės, por... sepse gjithė trojet shqiptare dikur dhe vecanrėsiht Kosova kėto kohėt e fundit armik mė tė madh se shqiptarin nuk ka pasur asnjė tjetėr. Lexoje mirė historinė, kujto mirė shumė ngjarje vjen deri nė pėrfundim ( mė vjen shumė zor qė po e them ) se shqiptari nė gjak e gjene e ka tradhtinė!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2014, 13:54   #9
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 216
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga projekti21_dk Shiko postimin
shuj ganimet ( hahahaha )! qysh nuk ka pasur luftė kurrė. Ka pasur luftar por ato luftra nuk i kanė udhėhequr rrugacėt.Ėshtė shteti mė i vjetėr nė Evropė.Mos harro, nėse ne i kemi shkjetė fqinj, ata i kanė gjermanėt.
Me kėtė mentalitet qė kemi, jo qė nuk do tė dalim kurrė para danimarkės, por... sepse gjithė trojet shqiptare dikur dhe vecanrėsiht Kosova kėto kohėt e fundit armik mė tė madh se shqiptarin nuk ka pasur asnjė tjetėr. Lexoje mirė historinė, kujto mirė shumė ngjarje vjen deri nė pėrfundim ( mė vjen shumė zor qė po e them ) se shqiptari nė gjak e gjene e ka tradhtinė!
Jo valla ,me zhgenjeve tash...Shqiptaret i debuan hordhit barnare sllave te ardhur diku nga kaspiku.pak te jap te drejt kure thua se shqiptari nuk punon me kohen,por diametralisht.
Kur ishte luft e kishin nji plan te quajtur plani B...ne fakt kishte nji plan A qe nuk e dinja.
Thoshin se poqese e debojm shkaun edhe me e gjet fqiun mbi grue skom me e prek, veq kom me i then ,TU SHPIAAAAAA!!!
por ja qe se paskem dit qe kishte qen edhe plani A qe do t'thot paskemi rrejt.
Ne ,sikur e kom formuar njifar bindje se ne paq jemi katastrof per punet e paqes...bejm muhabet se si ka fluturu kali i Kastriotit,nuk e lexojm as edhe nji liber ,por i knojm Nolit qe i ka dit 100 gjuhe.
ne luft ikim si strateg te moskonliktualitetit,ne paqe vjedhim,genjejm,dhe vrasim jo per grua por me shum per bindjet artificiale ,ne fakt rreth kalanice.Une perveq tradhtis do ja kisha shtuar edhe hajnin,dhe nji popull qe i ka kto dy cilsi genetike eshte i mbaruar.Une ju kuptoi Prokekti,sepse duke e mbuluar flliqesin nuk kemi ber as gje,perveq se ne momentin qe do shplohet do te kundermoj keq dhe shum.
Prandaj them se vetem duke i shpall luft dukurive te kqia shoqrore do te kemi shpres per nji te ardhme me te mir.
Pa vlera morale nuk shkohet perpara,mbase danezet duhet te ken parime ,dhe parimi baze e qe e ben nji shoqri krenare.
E keqja me e madhe kti populli eshte se eshte pajtuar qe te bashkjetoi me dembelin,me genjeshtren,me berdhokun,me spitalin me pacjent e pa mjek ,me burgun bosh e me kriminelet ne liri,me torba rrugve te Evropes deri ne momentin qe e mer nji leje qebdrim ku jetohet mbi te gjitha ndershem dhe me dinjitet.
Shqiptari qeveritar i ka ngacmu piken me nevralgjike qyrtarit te vet me shpalljen e luftes kunder dinjitetit te tij.dhe nenshtrimi para armikut eshte kulmi i betejes,kti poshtrimi fatkeqsisht po i kontribon klasa politike.
Shtetin ne boten eperparuar e ben ligji,tek ne e ben Maliqi e Gjukiqi.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2014, 15:18   #10
_MALSORI_
V.I.P
 
Avatari i _MALSORI_
 
Data e antarėsimit: Apr 2011
Posts: 369
Thanks: 2
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
_MALSORI_ ėshtė njė gur i ēmuar_MALSORI_ ėshtė njė gur i ēmuar_MALSORI_ ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

nuk ka vend ne bote ku nuk ka korrupsion..problemi eshte te pisllek korrupsioni siq behet ne shqiperi e kosove ..

zarfi e parave kurre nuk eshte ndalur ne asnje vend te botes ..
__________________
..a do male me debore , trima te forte dhe malsore , fort bujare dhe burrerore , shko ne kukes i ke me dore..fan noli
_MALSORI_ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2014, 17:53   #11
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 216
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga _MALSORI_ Shiko postimin
nuk ka vend ne bote ku nuk ka korrupsion..problemi eshte te pisllek korrupsioni siq behet ne shqiperi e kosove ..

zarfi e parave kurre nuk eshte ndalur ne asnje vend te botes ..
i nderuar Malsori,nuk ka gje me te keqe... une do te thosha qe ska edhe emer,kur shqiptari ik nga shqiptari e kah porta e armikut e te hyj ne Hungari,kjo ua kalon te gjitha marrzirave...ndoshta do ti pershatej emri supermarrzia.Edhe ne Danimark ka afera korruptive sigurisht,por nuk preket drejtperdrejt qytetari.Rezervat e shtetit jon te pakrahasuara me shqiperi e Kosove,edhe sikur danezi te mos punoj 50 vjet nuk zbresin ne varferin e kosove-Shqiperis dhe prap punojn sikur nuk kan per te darkuar..kshtu me ka then Bajrami i mixhes Met!
Z.Adem mund te na thot me shum rreth ksaj!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2014, 18:06   #12
ardiani25
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 33
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
ardiani25 do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Sa jemi tė integruarė nė shtetet qė jetoim!

Tė respektuarė antarė do doja tė debatoim pėr integrimin nė shtetet qė jetoim jashtė kufive tė Shqipėrisė,kosovės,Maqedonisė...

Nė Danimarkė shqiptarėt janė mirė tė integruarė nė sistemin danez ,do doja tė degjoja nga ju sa janė shqiptarėt tė integruar nė shtetet ku jetoni.Falimenderit
ardiani25 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2014, 19:17   #13
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,385
Thanks: 210
Thanked 506 Times in 335 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Pse me lart se ne eshte Danimarka?!
Pse nuk jemi ne vendi me i pa korruptuar ne bote?!

Ua them une, keta Danezet kane korruptuar ata qe nxjerrin statistikat.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2014, 19:27   #14
Mistrece
Edelweiss
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,828
Thanks: 151
Thanked 4,627 Times in 2,595 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 333
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Dua te shkoj te jetoje ne Danimarke.
Qe ta korruptoje.
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2014, 19:43   #15
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,139
Thanks: 0
Thanked 1,018 Times in 885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Dua te shkoj te jetoje ne Danimarke.
Qe ta korruptoje.
ngjarje e vertete:

nje shqiptar ne nje nga vendet skandinave, nuk jam i sigurt ku, hiqej si i semure per te perfituar nga ndihma sociale. nje komshiu i vet italian qe ia kishte zbuluar hilen, shkon ke zyra e ndihmes sociale dhe raporton ne lidhje me rrenat e shqiptarit. pergjigjia e zyres italianit: -lere, se qenka vertet i semure.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2014, 19:59   #16
Mistrece
Edelweiss
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,828
Thanks: 151
Thanked 4,627 Times in 2,595 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 333
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uj me gaz Shiko postimin
ngjarje e vertete:

nje shqiptar ne nje nga vendet skandinave, nuk jam i sigurt ku, hiqej si i semure per te perfituar nga ndihma sociale. nje komshiu i vet italian qe ia kishte zbuluar hilen, shkon ke zyra e ndihmes sociale dhe raporton ne lidhje me rrenat e shqiptarit. pergjigjia e zyres italianit: -lere, se qenka vertet i semure.
Po italianin nuk e futen ne burg per spiunllek?
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2014, 20:35   #17
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,139
Thanks: 0
Thanked 1,018 Times in 885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Po italianin nuk e futen ne burg per spiunllek?
spiunlliku egziston vetem ne gjendje lufte. nuk besoj se jeten e perceptojne si lufte ato. prandaj edhe nuk para preken nga korrupsioni.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2015, 21:31   #18
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,593
Thanks: 10,927
Thanked 5,955 Times in 2,817 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Ky shkrim jam i bindur se duhet pėrditė tė sillet nė faqen e parė:
Pse?
Tė mėsohemi si bėhet shteti, si mbahet shteti, si duhet shteti

shkrimi i plotė k ė t u
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2015, 14:53   #19
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,678
Thanks: 842
Thanked 1,412 Times in 1,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

edhe ne ne kohen e enverit ishim te paret me 110 pike nga 100 te mundshme..do thoni ju,pse 110?po ngaqe shquheshim per tejkalim plani,prandaj
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2015, 18:15   #20
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,002
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
shuj ganimet ( hahahaha )! qysh nuk ka pasur luftė kurrė. Ka pasur luftar por ato luftra nuk i kanė udhėhequr rrugacėt.Ėshtė shteti mė i vjetėr nė Evropė.Mos harro, nėse ne i kemi shkjetė fqinj, ata i kanė gjermanėt.
Me kėtė mentalitet qė kemi, jo qė nuk do tė dalim kurrė para danimarkės, por... sepse gjithė trojet shqiptare dikur dhe vecanrėsiht Kosova kėto kohėt e fundit armik mė tė madh se shqiptarin nuk ka pasur asnjė tjetėr. Lexoje mirė historinė, kujto mirė shumė ngjarje vjen deri nė pėrfundim ( mė vjen shumė zor qė po e them ) se shqiptari nė gjak e gjene e ka tradhtinė!
i kuj ke ky postim tash i Gi de Masha apo i projekti21_dk

hehehehe
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur