Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Letėrsia shqiptare

Letėrsia shqiptare Diskutime rreth letėrsisė nė Shqipėri . Autorė dhe krijimtaria e tyre.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-04-2018, 00:03   #1
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 324
Thanks: 19
Thanked 78 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Kenge natyre

Eja thuaja kenges tende
gjelkokosh s'pyet ftohte a nxehte
ti nuk je zogu bilbilit
kenge kendon nen gjethe a dege
.............
S'do ja dish dimrit acart
as ne vape kenges gjinkalles
per ty muajt jane nje
ti s'ndalon kengen e radhes
..............
Sado i bukur te jete bilbili
shumengjyresh me zogjte e tjere
hijeshis gjelkokoshit
jane puplat,tregojne vlere
...............
Sa i ralle,eshte i vecante
edhe ne ja kemi lakmi
kur vjen puna per ne kenge
a kendoshim ne si ti
.........
Sa bukur kendon kengen
melodioz dhe te plote
symbyllur drejtu qiellit
e t'bekumes kesaj toke
.............
Te gjithe njerzit vihen radhe
kenge si ti duan me kendu
po me mire kengen me valle
ate kenge qe dime me kendu.
....................
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Njazi pėlqehet nga
i vjetėr 22-04-2018, 17:15   #2
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 324
Thanks: 19
Thanked 78 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Kohe e larget:
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2018, 18:04   #3
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 324
Thanks: 19
Thanked 78 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Ngacmim jete:

Sec me iku gjumi teje
nata vjen dielli largohet
eshte zbardh s'dua t'ja di
ne erresir dua qetesohem
.................
Le te jete mesi erresires
e ne shpirt te keme lengate
sa te shoh me vjen te kroni
nuk dalloj dite as nate
................
Muaj vjeshte le te jete
gjethet ikin s'ka qetesi
s'ferferin s'fryn si dikur
as ne dimer s'ndjeja ftohtesi
................
Zjarr do kete,ta mbajme ndezur
si me pare ne rini
eshte shkendia rrin ne voter
as tufanit s'do ja di
...............
Kur t'vije dita,do te shkojme
por ai zjarri qe kemi ne brendesi
toka kurre s'do na pranoje
per ne jete ka perseri.
................................
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Njazi pėlqehet nga
i vjetėr 22-04-2018, 23:10   #4
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 324
Thanks: 19
Thanked 78 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Vjeshte:gjethi lisit permbi lule

Kur vjen vjeshta anet tona
trupi lisit fort eshte shkund
gjethe t'rena jane mijera
dalngadal shtrohen perfund
.............
Sa fuqishem tundet gemi
por se shpejti do bjere qetesi
ato gjethe porsi flutura
i kane rene nje nga nje
............
Do vije ftohti i acarti
lulet gjitha do jene tha
por ai gjethi ra prej lisi
i mban ngrohte,mbeshtjell ata
............
Ditet ikin ngrohtesi vjen
rreze dielli do te dale
e vleresimi per ate lisin
arome lulja do shperndaje
.............
Shkunden fort gjethet e tija
bashke me dege e trup te larte
po nga poshte,arome freskia
lis ta kesh jeten e gjate.
.....................
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2018, 00:00   #5
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 324
Thanks: 19
Thanked 78 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Larg atdheut:

Ti nga larg pse me shfaqesh
brenda meje me mungon
asnjeher s'kam menduar
ti ne zemer me ushton
.............
Toka vendi i t'pareve
mbi te gjitha ti me rrin
o sa shume kemi renkuar
atje larg vendit tim
.............
Ne shtepi ,shoh dallendyshe
vite,vite kane fole
i vjen dita per te ike
dhemje tyre,ndjejme ne
...........
Ne mengjes nga gjumi zgjojem
nuk besoj se kane ike
rri i sillem e mendohem
pranvere tjeter kane me mberrit
............
O sa mire ne permbahemi
e dashnin tjeter kund
kur hape syte dite a nate
e ti gjindesh larg pa fund
..............
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2018, 00:07   #6
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,868 Times in 2,562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Bukur Njazi! Suksese te metejshme ne krijimtari.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2018, 02:39   #7
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 324
Thanks: 19
Thanked 78 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kenge natyre

E nderuar ju jam mirnjohes .
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2018, 22:40   #8
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 324
Thanks: 19
Thanked 78 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Mendje rinore:

Ti ne endera shpesh me shfaqesh
gjumin shume ma mundon
nuk e di vjen perplasesh
dobesi me dhuron
.................
Me ka ndolle nuk e fsheh
kur te flisja belbezoja
ishte zemra qe therriste
mendjen time s'mund drejtoja
................
Ti sulmove shpirtin tim
arsyen mosha s'do ja dinte
eshte ndjenja s'ka te ndalur
trupi fort per ty zjente
...........
Ti pas meje rend fuqishem
pamjes tende si beje balle
dhe kur shfaqet armiqsia
bashke perplasemi te pandare
........
C'fare te jete,te na ndaje
udhet tona te vazhdojme
por kujtimi diteve t'shkuara
trup e mendje na ofrojne.
...................
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Njazi pėlqehet nga
i vjetėr 23-04-2018, 23:11   #9
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 324
Thanks: 19
Thanked 78 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Respekti per femrat zbret nga lart:


Ajo molla e ndalimit
fshehur gjethesh atje ne peme
ku eshte ndjenja e pendimit
asnjeri dot se rrefen
...................
Dua te ike,te largohem
kur dhe fjala lodhet kot
atje thelle perpelitet
nje deshire ndjenje e forte
...............
Vite shekuj,qindra mijera
une dhe ti kur e mendoj
me sy hapur dhe ne enderra
si bejme balle jemi njelloj
.............
Perse femrat fort i duam
e dallim nuk bejme dot
njeri tjetrit u krenuam
me ate brinje kocke te forte
..................
E ndaluar ajo molla,
mblidhet ndjenja krenarise
para saje bie burreria
vjen nga lart,prej pafundesise.
............................
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 12:12   #10
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 324
Thanks: 19
Thanked 78 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Natyra flet:

Kur pranvera prane na vjen
dhe bilbili kenge me zgjim
rrotullohet iken nata
rreze dielli fillon ndrin
.................
Shkunden gjethet fllad i fresket
kenge bilbili,diku n'peme
eshte vesa pike freskie
jete nder lule fillo zien
................
Ze gjinkalles kur degjojme
me te madhe nuk pushon
vape te nxehti i vjen pas
eshte thare kengen ndalon
...............
Ne kete nxehte pasdite vone
nga lulishtja dal shetis
arome lulesh me vjen ne hund
gjelle lisi kur leviz
..............
Do te zbardhe perseri,
qe me nate na ben zgjim
zeri ne koder i bilbilit
gjelkokoshit n'kete agim.
...............
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 13:26   #11
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 324
Thanks: 19
Thanked 78 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Liqenit:

O sa shpesh valzon liqeni
si shtat vashes,bukuri
shtrihet hijshem rreze mali
aty prane,bregu i tije
.................
Flakerin rrezja diellit
mengjes heret ne agim
fshihet pas,para yjeve
vendin le,kur hena mberrin
..............
Shpesh nga ne vjen freskia
maja malit hedh nga lart
eshte liqeni rriten shtatin
jo me vale por me tallaz
................
Prane kodrines lulezon jeta
ti pranvere mirsekeardh
maje malit del e gjelbra
tej e flak faqen e bardhe
................
Ti o dimer prap do vish
anet tona i mirpritur
t'pret liqeni,ka shteruar
nga ajo vera e zhuritur.
..............................
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 22:50   #12
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 324
Thanks: 19
Thanked 78 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Veren qe shkoj:

Vendos koken ne vendlindje
o sa gjate s'me del gjumi
dhe ne endrra,me shoqeri
vehten s'shoh asgjekundi
.................
Sa shume vite ike e shku
madhengjim,pambarim
tu marr ere gureve cdo pragu
te cdo guri te vendit tim
...............
Ne oborr dal e rri
aty jashte ulur ne toke
gjethe mandit me ben hije
e gjinkallen kam zene shoke
..............
Permbi mand do te thahet
rruge te kthimit une do marr
zeri saje pse te degjohet
edhe une tani jam larg
...............
Do te pyes prej se largu
vec te mira te degjoj
e gjinkalla mbase iku
kenge bilbili kur degjoj.
..........,,,,,,,,,,,,,,,,
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2018, 18:54   #13
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 324
Thanks: 19
Thanked 78 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Kopracit:sot zotit i kerkoj,dua shi

O natyre te qofshim fale
mbi te gjitha ti me je
por nje fjale t'ma degjosh
shi t'me hedhesh permbi dhe
.................
N'ato fjale,ato mendime
po degjojshe i habitur
po i lutej edhe zotit
ky kopraci mendjendritur
..............
Pytje tjeter,sa cudi
ashtu kot i drejtova
kish pa mbjedh dyzet filiza
ma ne fund e mirekuptova
.............,,,
O ku je o zoti yne,
barre e rende te ka ra
atje lart te mbledhesh rete
me shi poshte me na la
.............
Duhej qielli qe te nxihej
e t'shkarkonte me maraz
me ne fund zoti ta bindte
te ngertheshurin koprac.
.................................,,,
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2018, 20:34   #14
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 324
Thanks: 19
Thanked 78 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Ndjenja qe na jep jete?

Sec me sillesh rrotullohesh
prej mengjesi,perseri gjer n'agim
rrezja pare kur del e diellit
e kur hena me yje mbrrin
..............
Mendja shkon e verdalliset
lart e poshte ku gjen kenaqsi
si nuk lodhesh duke bredhur
mbase vetem ti nuk rri
..............
Brenda nesh te jete fuqia
permbi gjitha dhe mbi ne
ku te jete ajo fajesia
lart e poshte,mbase nen dhe
...........
Kur te ikim,ku do shkojme
lart ne qiellin permbi re
vend per shpirtin mbase ka
e per trupin poshte nen dhe.
...................................
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2018, 12:46   #15
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 324
Thanks: 19
Thanked 78 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Ndjenjes:

Kur shoh dhembjen qe nxjerr shpirti
dhe n'vetmi rri e renkoj
deri n'mengjes kur zbardh agimi
zgjidhje s'di,lart e kerkoj
.............
Lutem shpesh atje lart
permbi re,e yje t'zjarrte
por me ndolle me vjen mendimi
te kerkoj ketu ne prag
..............
Kur shoh fushat ne lulezim
rrezja diellit bjen mbi to
kur ike mbrembja vjen agimi
shpirtin peshe,kur vashe shoh
...............
Ne endrrime shpesh me vjen
me prish gjumin, jam brengosur
fajtor jam,fajin s'pranoj
shpirtin dober,s'ja fundosur
...............,
O sa shpesh rrime e germojme
balle per balle ne shesh ta sjellim
ajo ndjenje eshte ngurtsuar
pse ta mbajme,jashte ta hellim.
.................................
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2018, 14:22   #16
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 324
Thanks: 19
Thanked 78 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Toke-diell,te pandare:

Arratiset ai mendimi
vetmitar,krye ngre lart
por kur ndjenjat ze trishtimi
ku eshte filli,ku ka prag
.............
Sapo fjala do te rrjedhe
sikur uji bjeshkeve t'larta
duhet lagur ajo fushe
mos t'jete thare plage,plaga
............
Monopatit,poshte lugines
shtrihen kroje pambarim
ajo hena vezullonjese
s'eshte tjeter vec mashtrim
............
Dielli token do ta ndrije
vite plot,mot,mot,
prandaj ndjenja njeh gezimin
toka femer,diellin shok
.............
Shoke jete i pandare
ne rrefenja histori
rrezja tije vezullon
toka eshte krenari.
.......................
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2018, 19:44   #17
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 324
Thanks: 19
Thanked 78 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Shpirt poeti:

O poet o rrace krijuse
qe thur kenge,me poezi
ate plaken e ben nuse
edhe plakun djale te ri
..............
Shpirti yte i dreqosur
ku s'kerkon,s'rri mu ndale
rrokullisesh qytetrimit
e ne fshat shkon me rralle
...........
Futesh vehtes pafundsise
sikur yjet atje lart
ku e gjene ate frymezimin
krejt afer,ketu n'prag
....................
Me ne fund kur ja del
ze nje qoshe i merzitur
ne t'vertet shpirti tije
shkelqen fort,rrezendriyur.
....................................
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-04-2018, 13:39   #18
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 324
Thanks: 19
Thanked 78 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Dua te fle,endrra:

Vjen e sillet rrotullohet
ajo ndjenje gzim,merzi
kur mengjezi te afrohet,
do largohet,por do vije perseri
............
Atje thelle shpirti zgjohet
s'rri rehat,sillet verdalle
ato ndjenja mezi presin
jane te shtypura pale,pale
.............
Kudo ne na lind ngacmimi
menjeher,kur te jemi ne qetsi
ajo ndjenja ai shqetesimi
s'rri rehat,del ne arrati
..............
Jam ne gjume,ne punen time
e gjithe botes lamtumire
por lugati tani zgjuar
kot kam thene naten e mire
.............
Dite e re,gjithe naten zgjuar
neper endrra e defrime
per lugatin s'kisha besuar
te jete phese e jetes time
..............
As ne endrra s'do friksohem
ty lugat o faqezi
kur t'me ndolle shpirti t'ankohet
poshte kodres gjej freski.
.....................................
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2018, 05:34   #19
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 324
Thanks: 19
Thanked 78 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Zot na fal:zjarri mendjes

Ti je ne zemrat tona
dhe per ty gjithkush mendon
nuk ka vend ftohtesia
se nga ty ngrohtesi buron
............
Te verteten dua t'them
e genjeshtren se pranoj
ate ndjenje qe me dhurove
zot e fe per ty harroj
............
Kur allahut,shoh minaret
ne gjunje kryqin e veshtroj
gjiri yt burim frymezimi
xhami-kishe shpesh i ngatrroj
..............
Prane zotit,do te falem
ne xhami a ne meshe
vend ma t'mire ku te gjeje per
shpirtin,
prane teje hidhet peshe.
.................
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2018, 14:47   #20
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 324
Thanks: 19
Thanked 78 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Si te gjithe:

Sot e ngaher me ka mbetur
zemren mbushur plot dashni
o sa here jam perpjekur
por nuk mundem kurre se si
...............
Vitet ikin ne si ndalim
nuk e di ku me ke ngec
ajo vajza un ai djali
njeri tjetrin kem terheq
..........
Per ty,nuk e them dot
por per vehte kam provu
qe te flak zinxhirin tend
po gjithnje kam deshtu
..............
Zgjidhje tjeter,c'far te bej
aspak fjalen nuk ta jap
po e flaka ate zinxhir
do te utem ma sill prap.
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur