Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Trojet shqiptare

Trojet shqiptare Ēdo gjė mbi trojet shqiptare: Shqipėria, Kosova, Maqedonia, Mali Zi, Ēamėria. Ēfarė i bėn trojet nga vini ju mė tė veēanta?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-07-2019, 19:29   #961
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 5,124
Thanks: 0
Thanked 1,745 Times in 1,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Ska asgje te keqe te jesh nacionalist, ska asgje te keqe te duash vendin e kulturen tende, nuk ka asgje te keqe te thuash qe x grup apo grup y nuk jane shqiptar.


E keqe eshte kur kerkon ti besh evgjitet nje me Shqiptaret, kjo eshte e keqe. Dhe kjo duhet luftuar.

Ikni tani degjoni muziken tuaj Shqiptare tallava
Mos u be me zor ai qe nuk je. Nuk po don asnjeri te beje me zor ate qe nuk eshte. Te thashe dhe njehere.Me jep pershkrimin e te qenit shqiptar. QPfte tu dhe qofte ndonje tjeter ketu. Ai qe sheh ti ne foto apo une, mund ta kete ADN njesojme time ose shume te perafert. Shume shqiptare nuk e kane ADN njesoj me njeri tjetrin.Dhe kjo eshte normale. T'a shpjegova dhe njehere por nuk do te kuptosh. Nje rom qe kane Shqiperi te temi 300 vjet mund te jete me shqiptar sesa nje i bardhe qe mund te kete ardhur para 150 vjeteve nga nje vend fqinj. Nuk te ben shqiptar ngjyra e lekures. Sepse po te ishte keshtu shumica e USA nuk jane amerikane. Mos vazhdoni me arsyetime qe nuk te cojne askund. Mos beni profesorin kot me kot. Kuptohet fare qarte qe nje rom eshte i ndryshem nga une apo dhe nga ti. Por sic te thashe. I lindur ne Shqiperi me prinder shqiptare dhe me origjine 200 apo 300 vjecare ne Shqiperi, nuk mund ti mohosh atij te qenit shqiptar.Pak rendesi ka se nga ka ardhur ai. Koncepti per te cilin une po vazhdoj te kembengul eshte komplet i ndryshem nga ai qe kerkon te mbrosh ti. Po t'a perseris. Nuk te con askund. Nuk po hyjme tani skenariove te themi se nje i bardhe para 400 vjeteve rembeu nje nuse rome apo turke dhe beri kalamaj etc.
Mos vazhdoni me budalliqe ADN. Shikoni historine e Shqiperise per te pare se ceshte bere ketu. Ne Shqiperi te pakten qe pas viteve 400 apo 500 kuhs nuk ka hyre kush nuk ka dale.Me gote, ostrogote.vikinge, franceze, lesh arapi, serbe, bullgare. Ne kohen e romakeve u morren iliret si dele dhe u cuan ne rome.Erdhen romake qe andej dhe u ngulen ketu. Kur ata kaluan njerezit ne shpate thua ngeli njeri ? Apo u futen neper shpella ? Lerini budalliqet me ADN por merruni me gjera te tjera. Nuk i hynkujt ne pune ky lloj nacionalizmi alla shqiptar ADN. Nje gje ta keni te qarte shumica juaj ne forum. Ne per Europen jemi komb kafshe dhe i pagdhendur. Le te ulurijme neve sa te duam.E tregon se cfare jemi ajo qe bejme cdo dite. Kaq. Kujt po i ruhet per ADN e shqiptareve. Te thone troc ...ik ore pirdhu me gjithe ADN. Jeni kafshe. Njerez. Europa dhe bota ben dhe pa shqiptare. Nuk i shkurtohen ditet se nuk e kane ADN njesoj me ne.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2019, 19:32   #962
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,197
Thanks: 157
Thanked 983 Times in 570 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Filozofia e frymes qe po krijohet ne Toke eshte qe shtetet jane dallime territoriale te parendesishme. Klika udheheqese ka dallime te medha ndaj pjeses se rendomte e cila do zevendesohet nga AI, do dergohet te populloje Marsin dhe Henen dhe mbase te hape rruge per inhibicionin e shreses drejtuese [!] ne Toke.

Nuk mendoj se per nje njeri te zakonshem te kete rendesi ne se pulat jane te bardha, te zeza apo me lara, per sa kohe qe bejne veze. Dhe as ne se lopa eshte e Hollandes apo e Indise per sa kohe ben qumesht.

Identitet te qarte kane vetem personalitetet dhe qente e races.

Ky postim eshte per ata qe kuptojne. Mendimi i te tjereve nuk me intereson.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ZET : 14-07-2019 nė 19:40
ZET nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2019, 19:40   #963
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,371
Thanks: 1,913
Thanked 2,147 Times in 1,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Mos u be me zor ai qe nuk je. Nuk po don asnjeri te beje me zor ate qe nuk eshte. Te thashe dhe njehere.Me jep pershkrimin e te qenit shqiptar. QPfte tu dhe qofte ndonje tjeter ketu. Ai qe sheh ti ne foto apo une, mund ta kete ADN njesojme time ose shume te perafert. Shume shqiptare nuk e kane ADN njesoj me njeri tjetrin.Dhe kjo eshte normale. T'a shpjegova dhe njehere por nuk do te kuptosh. Nje rom qe kane Shqiperi te temi 300 vjet mund te jete me shqiptar sesa nje i bardhe qe mund te kete ardhur para 150 vjeteve nga nje vend fqinj. Nuk te ben shqiptar ngjyra e lekures. Sepse po te ishte keshtu shumica e USA nuk jane amerikane. Mos vazhdoni me arsyetime qe nuk te cojne askund. Mos beni profesorin kot me kot. Kuptohet fare qarte qe nje rom eshte i ndryshem nga une apo dhe nga ti. Por sic te thashe. I lindur ne Shqiperi me prinder shqiptare dhe me origjine 200 apo 300 vjecare ne Shqiperi, nuk mund ti mohosh atij te qenit shqiptar.Pak rendesi ka se nga ka ardhur ai. Koncepti per te cilin une po vazhdoj te kembengul eshte komplet i ndryshem nga ai qe kerkon te mbrosh ti. Po t'a perseris. Nuk te con askund. Nuk po hyjme tani skenariove te themi se nje i bardhe para 400 vjeteve rembeu nje nuse rome apo turke dhe beri kalamaj etc.
Mos vazhdoni me budalliqe ADN. Shikoni historine e Shqiperise per te pare se ceshte bere ketu. Ne Shqiperi te pakten qe pas viteve 400 apo 500 kuhs nuk ka hyre kush nuk ka dale.Me gote, ostrogote.vikinge, franceze, lesh arapi, serbe, bullgare. Ne kohen e romakeve u morren iliret si dele dhe u cuan ne rome.Erdhen romake qe andej dhe u ngulen ketu. Kur ata kaluan njerezit ne shpate thua ngeli njeri ? Apo u futen neper shpella ? Lerini budalliqet me ADN por merruni me gjera te tjera. Nuk i hynkujt ne pune ky lloj nacionalizmi alla shqiptar ADN. Nje gje ta keni te qarte shumica juaj ne forum. Ne per Europen jemi komb kafshe dhe i pagdhendur. Le te ulurijme neve sa te duam.E tregon se cfare jemi ajo qe bejme cdo dite. Kaq. Kujt po i ruhet per ADN e shqiptareve. Te thone troc ...ik ore pirdhu me gjithe ADN. Jeni kafshe. Njerez. Europa dhe bota ben dhe pa shqiptare. Nuk i shkurtohen ditet se nuk e kane ADN njesoj me ne.
Daku
Ti je nje gjethe e nje dege
une jam nje gjethe e nje dege
zana eshte nje gjethe e nje dege
nje evgjite nje gjethe e nje dege
nje vllah nje gjethe e nje dege
nje zezak nje gjethe e nje dege
nje nje kinez nje gjethe e nje dege

Ti shikon nga larte e thua njemi njesoj sepse po marrim te gjithe rreze djelli ne nje vend kaq te vogel sa ky pylli Shqiptar.

Shume mire, une ti e zana mund te jemi pjese e djege te ndryshme
por ndoshta te nje trungu te perbashket
Kurse gjethja vllehe,evgjite, zezake e kineze jo e jo qe jane dege me vete por edhe trugjeve me vete. E keshtu nuk jane te ketij pyllin e nuk konsiderohen pjese te pyllit Shqiptar por invading species.
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2019, 20:26   #964
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,655
Thanks: 1,848
Thanked 2,496 Times in 1,279 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 170
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Mano me kete 600 ja parakalove zanes


Pastrimi etnik shmang luftra nder etnike
Lufte nderetnike ne mund te ket ne Shqiperi se moniriteti eshte shume i vogel.

Ata qe krijojne trazira ne jug jane shqiptare te blere me pensione greke. Me mire 100 vlleh si Mihal Grameno dhe Eli Fara se 100,000 nga ata shqiptare qe shiten per nje pension.
Mano nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2019, 20:32   #965
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,371
Thanks: 1,913
Thanked 2,147 Times in 1,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Lufte nderetnike ne mund te ket ne Shqiperi se moniriteti eshte shume i vogel.

Ata qe krijojne trazira ne jug jane shqiptare te blere me pensione greke. Me mire 100 vlleh si Mihal Grameno dhe Eli Fara se 100,000 nga ata shqiptare qe shiten per nje pension.
Minoritetet rriten po i le dyert hapur. Ne sjemi suedia por si e ka pasur suedia perqindjen vite me pare?


Gabim, mos kerko nga nje group minoritar, me mire thuaj 100 te hajrit shqiptar se 100000 te keq.

Se te kerkosh nga nje etni tjeter, edhe ajo etnia tjeter do vij me 10 te mire a me 1000 te keq
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2019, 20:35   #966
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,855
Thanks: 2,560
Thanked 2,540 Times in 1,323 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juke Shiko postimin
Ore idjot. Po te perziem me Shqiptaret un, un behem me shume Sllav. lol Edhe SHqiptaret behen me shume autokton. lol Shqiptaret jane te shume me te perzier me Sllavet. Nuk ka fare si te shpjegohet gjenetika ime me perzierje me SHqiptaret. Madje, gjenetika ime thote qe sjemi perzier fare me Shqiptaret, sepse do beheshim me shume Sllav.

Akoma smerr vesh as nje gje.

Edhe nje here, un nuk behem Vllehe. Un jam Gollobordas. Edhe Gollobordas do jem. Vazhdojm perseri nga fillmi me ty. Prandaj them un qe katunaret e Maqedonise edhe Kosoves to mos mbajn opinone te medha. Duhet te kuptoni baziket nje heresh.
O Don Kishot, ke pi gje diqka qe je kaq high?

Vazhdo me komplekset e tua.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2019, 20:51   #967
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 1,080
Thanks: 405
Thanked 340 Times in 272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
juke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
O Don Kishot, ke pi gje diqka qe je kaq high?

Vazhdo me komplekset e tua.
Cfare kompleksi kam? Lol nuk di cfare te shpjegoj me teper se je idjot komplet.

Te tregoj un kompleksin tend?

Ju nga Maqedonia edhe Kosova keni identitet te dobet. Jeni midis disa etnive edhe kapeni te Y-Dna qe ska as edhe nje rendesi. Po te shihni gjenetiken e vertete do shihni qe jeni goxha te perzier. Kjo sduhet te perbej asnje problem fare por ngaqe keni identite te dobet ju perben problem. Na nxirrni Turkun vrastar te Shqiptareve puro Thac, Serbet vrastar puro Shqiptar, edhe vetveten brenda tyre puro Shqiptar.
Asnjeri pervec juve nuk i ben keyo idjotisna. Madje as Serbet si bejn keto budalliqe sepse kan patriotism me te forte. Njerez te dobet i bejn keto
.
Eshte shume e thjesht kjo pune.

Skerdi ka origjinen aterore tek Serbet. Eterit e tij jane Serb ne MalteZi. Kjo jo para 2000 viteve por para 150 viteve. Kjo se ben Skerdin Serb edhe pse origjinen para 150 viteve e ka Serbe. Si ti si Skerdi keni komplekse per keto te vertetat. Clidhje ka 2000 vjet perpara kur 150 vjet me pare ishit Serb e Turk?

Edhe keto anetaret e tjere si juve jan frike sepse aq e kane patriotismin. Jeni njerez pa kocke.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga juke : 14-07-2019 nė 20:54
juke nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2019, 21:01   #968
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,855
Thanks: 2,560
Thanked 2,540 Times in 1,323 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juke Shiko postimin
Cfare kompleksi kam? Lol nuk di cfare te shpjegoj me teper se je idjot komplet.

Te tregoj un kompleksin tend?

Ju nga Maqedonia edhe Kosova keni identitet te dobet. Jeni midis disa etnive edhe kapeni te Y-Dna qe ska as edhe nje rendesi. Po te shihni gjenetiken e vertete do shihni qe jeni goxha te perzier. Kjo sduhet te perbej asnje problem fare por ngaqe keni identite te dobet ju perben problem. Na nxirrni Turkun vrastar te Shqiptareve puro Thac, Serbet vrastar puro Shqiptar, edhe vetveten brenda tyre puro Shqiptar.

Eshte shume e thjesht kjo pune.

Skerdi ka origjinen aterore tek Serbet. Eterit e tij jane Serb ne MalteZi. Kjo jo para 2000 viteve por para 150 viteve. Kjo se ben Skerdin Serb edhe pse origjinen para 150 viteve e ka Serbe. Si ti si Skerdi keni komplekse per keto te vertetat. Clidhje ka 2000 vjet perpara kur 150 vjet me pare ishit Serb e Turk?

Edhe keto anetaret e tjere si juve jan frike sepse aq e kane patriotismin. Jeni njerez pa kocke.
Ti nga urrejtja qenke verberu komplet.

Kaq vite ju Sllavet e Ballkanit jeni mundu me mish e me shpirt me i demonizu Shqiptart, dhe nje gje eshte se jeni mundu te shiteni autokton dhe ti beni Shqiptart te huaj. Po kjo propagande ju kthye si bumerang kohen e fundit.

Sa per info Y-DNA eshte shume e rendesishme, teper e rendesishme per studimin e levizjeve te popujve nga para-historia, historia. Kjo bote deri kohen e fundit ka qene bote maskuline.

Se Skerdi eshte Serb, kete e ke nxjerr nga bytha.

Y-DNA qe posedon Skerdi, veqanerisht subklada e tij eshte shume e ngjashme me Shqiptart e tjere dhe R1b ne pergjithesi eshte gati jo-egzistente tek Sllavet e Ballkanit.

R1b tek Shqiptart eshte marker i atyre qe origjinal e kan pru gjuhen Shqipe ne Ballkan.

Ndersa ti, ke TMCRA te aferme me ata nga Hercegovina, me siguri e ndan edhe me ndonje Bullgar, Maqedon, Serb apo Kroat dhe Boshjak tjere.

Nuk ka aspak gje te keqe qe posedon kete, e keqja eshte se ty po vdes nga inati perbrenda dhe shpif gjera ne mendjen tende.

Nuk i ndryshojm faktet shkaku i egos tende jo.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2019, 21:59   #969
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 1,080
Thanks: 405
Thanked 340 Times in 272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
juke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Ti nga urrejtja qenke verberu komplet.

Kaq vite ju Sllavet e Ballkanit jeni mundu me mish e me shpirt me i demonizu Shqiptart, dhe nje gje eshte se jeni mundu te shiteni autokton dhe ti beni Shqiptart te huaj. Po kjo propagande ju kthye si bumerang kohen e fundit.

Sa per info Y-DNA eshte shume e rendesishme, teper e rendesishme per studimin e levizjeve te popujve nga para-historia, historia. Kjo bote deri kohen e fundit ka qene bote maskuline.

Se Skerdi eshte Serb, kete e ke nxjerr nga bytha.

Y-DNA qe posedon Skerdi, veqanerisht subklada e tij eshte shume e ngjashme me Shqiptart e tjere dhe R1b ne pergjithesi eshte gati jo-egzistente tek Sllavet e Ballkanit.

R1b tek Shqiptart eshte marker i atyre qe origjinal e kan pru gjuhen Shqipe ne Ballkan.

Ndersa ti, ke TMCRA te aferme me ata nga Hercegovina, me siguri e ndan edhe me ndonje Bullgar, Maqedon, Serb apo Kroat dhe Boshjak tjere.

Nuk ka aspak gje te keqe qe posedon kete, e keqja eshte se ty po vdes nga inati perbrenda dhe shpif gjera ne mendjen tende.

Nuk i ndryshojm faktet shkaku i egos tende jo.
E di linjen aterore te Skerdit. E perdora si shembull te kuptosh per cfare idjotisma po flisni. Ai kepet ne genjeshtra gjithmon. Per kete rast te jesh sigurt, qe cfare do linje ai posedon, origjinen e ka nga fiset Serbe ne MalteZi. Linja aterore nuk e ndryshon kete.

Nuk ka per cfare me vdes inati. lol Zot na rujt nga budallenjte. Jam vete qe i publikoj te dhenat e gjenetikes. Po me permend ato qe vet i kam publikuar. lol Te tergova edhe tezen sesi mund te jete shperndare ajo linje.

Un nuk di te jem Sllave. Nuk do perbente problem por vetem qe nuk di te jemi Sllave nga historiku familjar. Flisnim Sllavishten, edhe ne raste vazhdojn ta flasim. Ju Muslimanet e Maqedonise ju njohnim per Turk, pershembull. Turk te betuar madje. Eshte pune e cuditshme kjo pune. Jeni Turk ju? Po ta ndjesh veten Turk, Turk je. Varet si e ndjen ti veten.

Per neve armiq Tuqit kane qene edhe ata kan dashur te na shfarrosin. Pune perspektive kjo gje.

R1b nuk eshte linja origjinale qe ka sjellur gjuhen. Perseri, mos flit per gjera qe skupton. R1b mund te lete nje nga linjat qe posedonin ata qe prune gjuhen Indo-Europiane, bashke me shume linja te tjera.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga juke : 14-07-2019 nė 22:07
juke nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2019, 22:08   #970
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,888
Thanks: 4,399
Thanked 4,761 Times in 3,166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

chukes i ka pordhur truri bashke me ate carwashisten e lundonit

ja qe nuk po i del dhugaria, se edhe ata marangozat, reēelberesit, mollavjelesit e godhova, do i kishte futur ke lista e eminences shkencore e patriotike kombetare shqiptare dhe del kerkon ndihme here ke goranet e here ke torbeshat e here ke licifacafucat.

Tamam minoritare i mbaruar
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2019, 22:10   #971
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,855
Thanks: 2,560
Thanked 2,540 Times in 1,323 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Ti ke nivel shume te ulet diturie. Verehesh ne shkrim.

Mandej je hilexhi i madh.

Her permend se je me autokton se Shqiptart, here mundohesh me ofendu ne baza province, njeher Kosovar, njeher Musliman Maqedonie lol.

Dukesh si tip qe e sjell kaseten ka te konvenon. Me vjen keq per ty nese i beson keto qe i shenon. Nuk ke linje qe lidhet ngushte me popujt antik ne Ballkan dhe finito. Paraardhesi yt kaloi Danubin ne shekullin VII me dyndjet Sllave. Ti je Sllav, flet kete gjuhe ne shpi, edhe termi Gollobrdas eshte Sllav. WTF, je paradoksal.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Hawk : 14-07-2019 nė 22:13
Hawk nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2019, 22:13   #972
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 1,080
Thanks: 405
Thanked 340 Times in 272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
juke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Ti ke nivel shume te ulet diturie. Verehesh ne shkrim.

Mandej je hilexhi i madh.

Her permend se je me autokton se Shqiptart, here mundohesh me ofendu ne baza province, njeher Kosovar, njeher Musliman Maqedonie lol.

Dukesh si tip qe e sjell kaseten ka te konvenon.
E pe si tu pergjigja cdo pike qe ngrite?

Edhe ti mu pergjigj ne cdo pike mua. Boll fole kot si idjot.

Skam problem me faktet. Ti tregoj sic jane. Sme prish pune fare. Me bezidisin budallenje si ty qe marrin persiper gjera qe skuptojn.

Je apo sje Turk. Spese neve ju kemi ditur ju Muslimanet e Maqedonise si Turk. Ndjeni ndo nje afersi me Turqit?

Edhe ketu jemi te tema per minoritaret, ku Juke e hapi edhe po flet per komunitetin e vete, bashke me disa komunitete te tjere minoritar.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga juke : 14-07-2019 nė 22:19
juke nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2019, 22:14   #973
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,888
Thanks: 4,399
Thanked 4,761 Times in 3,166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

mbeturine sllave quaje lirisht, e ke liēensen nga une! askund nuk e has kete fenomen keshtu, qe qashtu mbeturina minoritare nuk dijne se per ku te kapen, kjo eshte shume e semure dhe mund ta quash deformim identityje, ku edhe ne pasqyre nuk e njeh me veten, se i del fytyrja e gollumit para
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2019, 22:16   #974
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,259
Thanks: 1,425
Thanked 2,365 Times in 1,342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Hė mo e gjetėt cilės rracė i pėrkisni apo ndiheni....
Nguleni mirė nė mėndje....
Rraca mė superiore ėshtė e imja.... tė tjerat... thjesht garniturė...
Unė pėr ju e kam.... po ua jap pėrgjigjen falas...
Ju studioni po tė doni... nė kėtė pėrfundim keni pėr tė dalė...
edlin nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2019, 22:22   #975
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 1,080
Thanks: 405
Thanked 340 Times in 272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
juke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Si u kthye nje teme per minoritaret ne nje teme konspiracirash ndaj minoritareve, konspiracirash per Juke, edhe identitetit te Juke.

Kaq e veshtire eshte te flasesh per komunitetin tend? Edhe per tjere komunitete qe kan veshtersi te ngjashme?

Ju tregoni komplekset e tuaja edhe kulturen tuaj. Do lexohen keto tema me vite me radhe.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga juke : 14-07-2019 nė 22:25
juke nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur