Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-08-2019, 11:57   #21
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,888
Thanks: 4,399
Thanked 4,761 Times in 3,166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Vetėvendosje kėrkon koalicion parazgjedhor me LDK-nė

kryesore juve, pacerkave e shumski dhopova me ju que ne arkive edhe ai vend dhe ai popull nuk ka kohe sa llopovin e thirre Haga, e une tani po jap doreheqje se nuk shkoj si kryeminister, hajde zgjedhjet edhe njehere prej fidhimit.

Ptuuuu nenen e ēobaneve ikni ruani lopet, kositni fare bari e preni ndonje traktor dru
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2019, 12:01   #22
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,148
Thanks: 8,186
Thanked 3,752 Times in 2,000 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: Vetėvendosje kėrkon koalicion parazgjedhor me LDK-nė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
kryesore juve, pacerkave e shumski dhopova me ju que ne arkive edhe ai vend dhe ai popull nuk ka kohe sa llopovin e thirre Haga, e une tani po jap doreheqje se nuk shkoj si kryeminister, hajde zgjedhjet edhe njehere prej fidhimit.

Ptuuuu nenen e ēobaneve ikni ruani lopet, kositni fare bari e preni ndonje traktor dru
Ēobanin e kishin bo bac po s'e kane ate fat ata serbofil te mjere!
1 fllad e 1 mriz i gjate (disa dekada) i pret keta sherbetore te servise.
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2019, 01:03   #23
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Vetėvendosje kėrkon koalicion parazgjedhor me LDK-nė

“Isė, Isė argati i Serbisė”

Sherifi-Vetėvendosjes: A jeni bėrė argat i Serbisė ju, apo Isa hoqi dorė?

Shefi i grupit parlamentar tė NISMA-s, Bilall Sherifi ia pėrmendi Vetėvendosjes parullėn “Isė, Isė argati i Serbisė” dhe pyeti kėtė parti nėse janė bėrė edhe ata argat i Serbisė.
Bilall Sherfi
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2019, 01:11   #24
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Vetėvendosje kėrkon koalicion parazgjedhor me LDK-nė“Isė Isė argati i Serbisė, ndėrsa tani i shkon nė shtėpi”


Kush e sulmoi shtėpinė e Isa Mustafės sipas Frashėr Krasniqit
Naser Sertolli


Deputeti i Kuvendit tė Kosovės nga radhėt e Partisė Socialdemokrate, Frashėr Krasniqi, ka reaguar rreth fjalėve qė sipas tij i ka thėnė Lėvizja Vetėvendosje lidhur me sulmin ndaj shtėpisė sė ish-kryeministrit Isa Mustafa.

Frashėr Krasniqi pretendon se njerėz tė Vetėvendosjes i kanė thėnė LDK-sė se ata qė ia sulmuan Isa Mustafės shtėpinė me koktej molotovi kanė kaluar nė PSD.

“Bash kisha pas qef me e ditė qysh janė tu u ndi sot aktivistėt e VV-sė (qė janė ende nė VV) e qė morėn pjesė nė protestat kundėr Isa Mustafės”, ka shkruar Krasniqi nė profilin e tij nė “Facebook”.

Nė kohėn e sulmit kundėr shtėpisė sė Isa Mustafės, Frashėr Krasniqi ka qenė aktivist i Lėvizjes Vetėvendosje.Nė njė postim nė “Facebook”, Krasniqi e quan VV-nė “patericė tė Isa Mustafės”.

Ky ėshtė postimi i plotė i Frashėr Krasniqit:
VV i paska thėnė LDK-sė se ata qė ia sulmuan Isa Mustafės shtėpinė me koktej molotovi kanė kaluar nė PSD.

Bash kisha pas qef me e ditė qysh janė tu u ndi sot aktivistėt e VV-sė (qė janė ende nė VV) e qė morėn pjesė nė protestat kundėr Isa Mustafės.

Pozicion fort i rėndė dhe i pėrulur i VV-sė. Qenka nė gjendje me e mohu tė kaluarėn e vetė, pėr me e fitu simpatinė e Isa Mustafės – tė cilin, kurrė mos tė harrojmė, e quante argat tė Serbisė.

Qe kush ėshtė patericė. Patericė e Isa Mustafės!”
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2019, 01:17   #25
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Vetėvendosje kėrkon koalicion parazgjedhor me LDK-nėProtestuesit gjuajtėn shtėpinė e kryeministrit Isa Mustafės me koktej molotovi


dhe Indeksonline iu sjell pamje ekskluzive.

Kujtojmė se ėshtė hera e dytė qė protestuesit e kanė cak shtėpinė e Isa Mustafės, ku nė njė intervistė ishte shprehur i shqetėsuar pėr familjen dhe privatėsinė e tij.

Herėn e parė protestuesit kishin shkuar nė shtėpinė e tij nė fshatin Prapashtic tė Prishtinės, ku kishte ndėrhy policia pėr t’i larguar dhe herėn e dytė ėshtė sulmuar me koktej molotovi.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2019, 01:22   #26
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Vetėvendosje kėrkon koalicion parazgjedhor me LDK-nėa tash shkon i bjen ne gjunj ises albin hora
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2019, 09:33   #27
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,888
Thanks: 4,399
Thanked 4,761 Times in 3,166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Vetėvendosje kėrkon koalicion parazgjedhor me LDK-nė

Problem modhe shume per dhakumin, qe po thyen Albini parimin

Me ne fund ata argatet e shkavedhave zbor edhe te grazhdi i lopeve, shumski dhopova, djubre nigijedno stoke zhivotinjske
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2019, 14:50   #28
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,117
Thanks: 862
Thanked 3,191 Times in 1,781 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Vetėvendosje kėrkon koalicion parazgjedhor me LDK-nė

Aq shume e du Albinin, po ku ta permend Llapi, ma gerdit me temel, imagjino ky po te ishte me vetvendosjen, nuk do e kisha simpatizu me asnje parti.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2019, 15:47   #29
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,148
Thanks: 8,186
Thanked 3,752 Times in 2,000 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: Vetėvendosje kėrkon koalicion parazgjedhor me LDK-nė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin


Protestuesit gjuajtėn shtėpinė e kryeministrit Isa Mustafės me koktej molotovi


dhe Indeksonline iu sjell pamje ekskluzive.

Kujtojmė se ėshtė hera e dytė qė protestuesit e kanė cak shtėpinė e Isa Mustafės, ku nė njė intervistė ishte shprehur i shqetėsuar pėr familjen dhe privatėsinė e tij.

Herėn e parė protestuesit kishin shkuar nė shtėpinė e tij nė fshatin Prapashtic tė Prishtinės, ku kishte ndėrhy policia pėr t’i larguar dhe herėn e dytė ėshtė sulmuar me koktej molotovi.

...
"Amendamentin pėr ndryshimin e kushtetutės, qė mundėson themelimin e Gjykatės Speciale, e prezantoi para deputetėve kryeministri i Kosovės, Isa Mustafa. Ai tha se partneriteti i Kosovės me bashkėsinė ndėrkombėtare ėshtė i nevojshėm dhe mbi kėtė bazė Kosova duhet t'u pėrgjigjet obligimeve ndėrkombėtare dhe njė nevoje pėr tė dėshmuar luftėn e pastėr dhe tė drejtė, qė zhvilloi UĒK-ja.
"Njė sfidė, qė Kosova duhet ta kalojė"
“Ėshtė detyrimi moral, qė Kosova ka ndaj partnerėve ndėrkombėtarė sidomos atyre, qė ndihmuan ēlirimin e vendit dhe pavarėsinė, si SHBA dhe vendet e BE-sė, qė e konsiderojnė tė nevojshme formimin e Gjykatės Speciale. Kosova nuk mund tė qėndrojė e izoluar”, tha kryeministri Isa Mustafa, duke shtuar se zbardhja e tė vėrtetės ėshtė njė sfidė, qė Kosova duhet ta kalojė.
Edhe zėvendės-kryeministri dhe ministri i Punėve tė Jashtme tė Kosovės, Hashim Thaēi, i ftoi deputetėt qė ta votojnė Gjykatėn Speciale, sepse nė votimin pėr Gjykatėn pesė javė mė parė ishin pikėrisht disa deputetė tė partisė sė zotit Thaēi, PDK, qė votuan kundėr Gjykatės.
Partitė politike opozitare kundėrshtuan

Partitė politike opozitare e kundėrshtuan riprocedimin e amendamenteve nė kuvend pėr themelimin e Gjykatės Speciale. Glauk Konjufca, deputet nga Lėvizja Vetėvendosje, thotė se kuvendi i Kosovės njė muaj mė parė i tha jo themelimit tė Gjykatės Speciale dhe ai vendim duhet tė jetė i plotfuqishėm.
“Njė vendim i Kuvendit tė Kosovės ėshtė i plotfuqishėm dhe qė ėshtė vullnet i deputetėve tė zgjedhur tė popullit, vendim qė e ka rrėzuar Gjykatėn Speciale nė votimin e fundit. Tash, me riprocedimin e Gjykatės Speciale nė Kuvend, mendoj se qeveria po e fut pushtetin politik nė Kosovė nė njė cikėl tė ri, tė cilin unė do ta quaja diktaturė e Qeverisė nė Kosovė. Shtetet demokratike dhe moderne funksionojnė vetėm me rregulla tė shkruara”, tha deputeti Glauk Konjufca.
Kundėr themelimit tė Gjykatės Speciale ishin tri partitė politike opozitare, Lėvizja Vetėvendosje, Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės (AAK) dhe Nisma pėr Kosovėn. Opozita kosovare thotė se themelimi i Gjykatės Speciale nga kuvendi i Kosovės dhe qė udhėhiqet krejtėsisht nga autoritetet ndėrkombėtare, pėrbėn cenim tė rendit kushtetuese dhe krijon sistem paralel tė drejtėsisė. Sipas tyre nuk ka asnjė rast tė vetėm nė botė qė nė kėtė mėnyrė ėshtė themeluar njė Gjykatė e tillė.
Pėrfaqėsuesit e opozitės propozuan miratimin e njė rezolute pėr dėnimin e krimeve tė luftės nė Kosovė gjatė viteve 1998 -1999, pėrkatėsisht siē thuhet gjenocidin, qė ka ushtruar Serbia nė Kosovė. Kjo rezolutė nuk siguroi votat e mjaftueshme qė tė futet si pikė e parė e rendit tė ditės pėr sot.
Udhėheqėsit e opozitės thonė se nuk janė kundėr njė gjykate pėr krime lufte, por kėrkojnė qė ajo tė jetė gjithėpėrfshirėse, dhe jo tė gjykojė vetėm pjesėtarė tė UCK-sė..."
__________________________________________________
https://www.dw.com/sq/kuvendi-i-koso...ale/a-18624966
_____________________________________
E shihni kush themeloi gjykaten serbe kunder shtetit te Kosoves : hasim taci, isa mustafa, kadri veseli...e ti po habitesh per koktej molotovet !
Keta serbofil kane shit shtetin tone shqiptar te Kosoves per 10 $ !
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2019, 16:40   #30
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Vetėvendosje kėrkon koalicion parazgjedhor me LDK-nė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Aq shume e du Albinin, po ku ta permend Llapi, ma gerdit me temel, imagjino ky po te ishte me vetvendosjen, nuk do e kisha simpatizu me asnje parti.
kush po te thot mos e duaj sa te duesh duje e Llapi veq po e tregon nji te vertet te madhe qe qa ka ba albini me banden e vet qe e financon serbia e rusia edhe ate e ka ba ne rrug para kamerave e ka sulmue qeverin me molotov e kan gjuejt kuvendin me granata te serbis e kan sulmue isen si argat i serbis qa ka qen me te vertet dhe tash mu keti ise po perpiqet me i hy sa ma fell ne by.th veq me e ,marr ne qeveri sepse po mashtrohen keq kinse kan me i fitue zgjedhjet e isa edhe pse argat i 100% i serbis i ka qit shum kushte albinit qe nuk munet kurrsesi mei plotsue ne paqe nie sekretarin e LDK-se ne tv isa beqirin qe tha se ata kur te kendohet himni i shtetit te Kosoves duhet te ngriten ne kemb e kur te valvon flamuri i shtetit duhet te rrin gaditun e te gjitha keto albin-qebja i ka pranue veq me ba koalicion keto dy parti me orientim e me program nga serbia po prap is is argati i serbis po e refuzon albush-qeben
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2019, 16:48   #31
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Vetėvendosje kėrkon koalicion parazgjedhor me LDK-nė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
...
"Amendamentin pėr ndryshimin e kushtetutės, qė mundėson themelimin e Gjykatės Speciale, e prezantoi para deputetėve kryeministri i Kosovės, Isa Mustafa. Ai tha se partneriteti i Kosovės me bashkėsinė ndėrkombėtare ėshtė i nevojshėm dhe mbi kėtė bazė Kosova duhet t'u pėrgjigjet obligimeve ndėrkombėtare dhe njė nevoje pėr tė dėshmuar luftėn e pastėr dhe tė drejtė, qė zhvilloi UĒK-ja.
"Njė sfidė, qė Kosova duhet ta kalojė"
“Ėshtė detyrimi moral, qė Kosova ka ndaj partnerėve ndėrkombėtarė sidomos atyre, qė ndihmuan ēlirimin e vendit dhe pavarėsinė, si SHBA dhe vendet e BE-sė, qė e konsiderojnė tė nevojshme formimin e Gjykatės Speciale. Kosova nuk mund tė qėndrojė e izoluar”, tha kryeministri Isa Mustafa, duke shtuar se zbardhja e tė vėrtetės ėshtė njė sfidė, qė Kosova duhet ta kalojė.
Edhe zėvendės-kryeministri dhe ministri i Punėve tė Jashtme tė Kosovės, Hashim Thaēi, i ftoi deputetėt qė ta votojnė Gjykatėn Speciale, sepse nė votimin pėr Gjykatėn pesė javė mė parė ishin pikėrisht disa deputetė tė partisė sė zotit Thaēi, PDK, qė votuan kundėr Gjykatės.
Partitė politike opozitare kundėrshtuan

Partitė politike opozitare e kundėrshtuan riprocedimin e amendamenteve nė kuvend pėr themelimin e Gjykatės Speciale. Glauk Konjufca, deputet nga Lėvizja Vetėvendosje, thotė se kuvendi i Kosovės njė muaj mė parė i tha jo themelimit tė Gjykatės Speciale dhe ai vendim duhet tė jetė i plotfuqishėm.
“Njė vendim i Kuvendit tė Kosovės ėshtė i plotfuqishėm dhe qė ėshtė vullnet i deputetėve tė zgjedhur tė popullit, vendim qė e ka rrėzuar Gjykatėn Speciale nė votimin e fundit. Tash, me riprocedimin e Gjykatės Speciale nė Kuvend, mendoj se qeveria po e fut pushtetin politik nė Kosovė nė njė cikėl tė ri, tė cilin unė do ta quaja diktaturė e Qeverisė nė Kosovė. Shtetet demokratike dhe moderne funksionojnė vetėm me rregulla tė shkruara”, tha deputeti Glauk Konjufca.
Kundėr themelimit tė Gjykatės Speciale ishin tri partitė politike opozitare, Lėvizja Vetėvendosje, Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės (AAK) dhe Nisma pėr Kosovėn. Opozita kosovare thotė se themelimi i Gjykatės Speciale nga kuvendi i Kosovės dhe qė udhėhiqet krejtėsisht nga autoritetet ndėrkombėtare, pėrbėn cenim tė rendit kushtetuese dhe krijon sistem paralel tė drejtėsisė. Sipas tyre nuk ka asnjė rast tė vetėm nė botė qė nė kėtė mėnyrė ėshtė themeluar njė Gjykatė e tillė.
Pėrfaqėsuesit e opozitės propozuan miratimin e njė rezolute pėr dėnimin e krimeve tė luftės nė Kosovė gjatė viteve 1998 -1999, pėrkatėsisht siē thuhet gjenocidin, qė ka ushtruar Serbia nė Kosovė. Kjo rezolutė nuk siguroi votat e mjaftueshme qė tė futet si pikė e parė e rendit tė ditės pėr sot.
Udhėheqėsit e opozitės thonė se nuk janė kundėr njė gjykate pėr krime lufte, por kėrkojnė qė ajo tė jetė gjithėpėrfshirėse, dhe jo tė gjykojė vetėm pjesėtarė tė UCK-sė..."
__________________________________________________
https://www.dw.com/sq/kuvendi-i-koso...ale/a-18624966
_____________________________________
E shihni kush themeloi gjykaten serbe kunder shtetit te Kosoves : hasim taci, isa mustafa, kadri veseli...e ti po habitesh per koktej molotovet !
Keta serbofil kane shit shtetin tone shqiptar te Kosoves per 10 $ !
e kush e ka kundershtue vetvendosja po pra mu keta jan perpiek ta pengoin ket rezolut qe mos te krijohet kjo gjykat nga europa e amerika po te deshtoi rezoluta e ta formoi ket gjykat e ta financoi OKB ku fjalen kryesore e gjykatsit te jen nga rusia e kina ket e dim te gjith e din edhe ti po Amerikanet Thaqi e Kadriu jan ma te q...nane se keta klysh komunistash dhe e votuen rezoluten dhe tani nuk e kan ne dor as rusie e serbia as kina po shba-te dhe europa kur e din edhe ti vet pse perpiqesh ti shtrembrosh senet
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2019, 09:38   #32
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Vetėvendosje kėrkon koalicion parazgjedhor me LDK-nėBujar Cakolli zėvendėsministėr i Inovacionit dhe Ndėrmarrėsisė


Mė ngritėn pusi e prita e mė sulmuan te Prapashtica, mi tremben fėmijė, mbesa e nipa,

Mė than Is Is argat i Serbisė, mė sulmuan nė Prishtinė pragun e shtėpisė,

Mė sulmuan eskortėn e ma dogjėn votrėn,
mė than tradhėtar se i fala 8000 hektarė,

Mė sulmuan me molotov e gaz, mė than antikombėtarė, antiamerikanė e antievropianė,

Ma shanė edhe bukėn e sofrėn e tash mė luten e pėrgjėrohen, Albini, Glauku, Albulena e do tjerė me mjekrra, e disa edhe me maska te zeza,

E tash kur nė palc e kanė frikėn mė luten natėn e ditėn, mė pėrgjėrohen tė gjithė rend mė rend vetėm pėr njė copė pushtet,

Mė luten nga mramja deri nė mėngjes sepse janė tė pabesė, e tė tillė do tė mbesin te tanė jetėn e vet gjer sa tė vdesin!

P.S. Kėtė poezi ia kam kushtuar lutjeve dhe pėrgjėrimeve tė Albinit e Glaukut ndaj Isa Mustafės 😀!
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2019, 14:27   #33
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Vetėvendosje kėrkon koalicion parazgjedhor me LDK-nėDikur:

Ise, Ise ti e beri Thaēin President
Ise, Ise ti je bashkpuntor i klanit pronto
Ise, Ise ti je argat i Serbise
Ise, Ise ti je argat i Putinit
Ise, Ise ti e fale Ēakorrin
Ise, Ise ti je tradhtar i Kosoves
Ise, Ise ti je Ministri Rrahman Morines

Tash:

Ise, Ise ti je profi me i mire
Ise, Ise ti mundesh me ndal krimin
Ise, Ise ti mundesh me na marre ne Qeveri
Ise, Ise Vetevendosje te nenshtorhet vetem ty
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2019, 19:33   #34
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Vetėvendosje kėrkon koalicion parazgjedhor me LDK-nė

Kryetari i LDK-sė, Isa Mustafa, sot paska pasur njė takim emocionues. Askush nuk po e kupton se, a e ka prej pagjumėsisė, prej takimit me Kurtin, a e ka prej vapes sė madhe, postimin qė ja serviri sot, miletit ?

Njė postim, e 10 - 15 akuza !
Isa Mustafa, ka lėshuar akuza ma rand se, ėshtė vet. Tė mbushet mendja qė s'ka jetue nė Kosovė, qysh prej kur iu bashkangjitė Bukoshit nė Gjermani.

Isė bre burrė, po ja ban si ai hajni qė bėrtise: kapeni hajnin! Kuj po i shet mend ti ? Ti, veq pėr hajni mos fol, pėr nepotizėm, pėr veteran etj. Bali Isė, korrupsionistėt e keqpėrdoruesit e parasė publike, i ke nė shtėpi, nė LDK, e nė institucione. Ti je mėsues i tyne, dhe i tjerve

Disa dhjetra milion marka tė 3 %, i bėre rrush e kumbulla, me projekte e pa projekte! Disa mijėra veteranė tė luftes qė i quan "FARK", qė i ke pas pague dikurė rrastė, prapė i ke futė nė lista tė veteranėve.

Harroje qė ke me e mashtrue votuesin. Unė jam i bindur qė edhe nė LDK, e ma shumė nė VV ka mijera anėtar qė as emnin nuk donė me ta ndi.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2019, 19:35   #35
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Vetėvendosje kėrkon koalicion parazgjedhor me LDK-nėIsmaili pyet votuesit e Vetėvendosjes se si po ndihen pas takimit tė Kurtit me Mustafėn

13 gusht 16:05

Nėnkryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), Uran Ismaili, ka komentuar takimin e sotėm nė mes tė liderit tė LDK-sė, Isa Mustafa dhe atij tė Lėvizjes Vetėvendosje, Albin Kurti.

Ismaili nėpėrmjet llogarisė sė vet nė “Facebook” ka shkruar se votuesit Vetėvendosjes janė tė tronditur nga ky takim.

“Albin Kurti paska takuar Isa Mustafėn. A thua si ndihen votuesit e VV-sė tė cilėt Albin Kurti i tradhton duke iu lutur Isa Mustafės pėr partneritet?! Mbėshtetėsit e tij janė tronditur nga fakti se ai e paska quajtur Isa Mustafėn ‘profesor’ dhe i paska uruar punė tė mbarė dhe shėndet. Sa qesharake dhe sa ironike.

Postimi i plotė i Ismailit:

Albin Kurti paska takuar Isa Mustafėn. A thua si ndihen votuesit e VV-sė tė cilėt Albin Kurti i tradhton duke iu lutur Isa Mustafės pėr partneritet?! Mbėshtetėsit e tij janė tronditur nga fakti se ai e paska quajtur Isa Mustafėn “profesor” dhe i paska uruar punė tė mbarė dhe shėndet. Sa qesharake dhe sa ironike.

Njė kohė pėr tė Isa Mustafa nuk ishte “profesor”, por shėrbėtor i Rrahman Morinės, Aleksandėr Vuēiqit dhe Ivica Daēiqit. Ishte “argat i Serbisė qė po e bosnjėzon Kosovėn dhe Esat Pashė qė po i falė territore Malit tė Zi”. Dikur e akuzonte me 72 dosje pėr krim tė organizuar, sot e lajkaton me ofertė pėr koalicion.

Ai tani po e sheh si shpresė njeriun qė e akuzonte se “po e zbrazė Kosovėn duke e mbytur perspektivėn”. Nė ditėt e tij tė arta tė huliganizmit nuk i uronte Isa Mustafės punė tė mbarė, por rrėzim tė mbrapshtė e tė dhunshėm. Nuk i uronte shėndet e jetė tė gjatė, por qeverisje tė shkurtėr dhe fund tė mjerė duke ia rrezikuar shėndetin me gaz lotsjellės.

E gjuante dhe e turpėronte me vezė nė shtėpinė e demokracisė, nė Kuvendin e Republikės sė Kosovės dhe e sulmonte me molotovė nė shtėpinė e tij familjare. Albin Kurti e shet veten si tė dinjitetshėm e me integritet, por nga frika qė tė shkojė i vetėm nė zgjedhje ai po i pėrulet “Profesorit” deri nė servilosje.

Pėr tė prekur pushtetin ai ėshtė nė gjendje tė shndėrrohet edhe nė vegėl tė personit qė e luftonte me metodat mė tė pamoralshme dhe mė jodemokratike dhe me tė cilin nuk e lidhė asnjė princip apo vlerė pėrpos frika nga PDK-ja dhe lakmia pėr privilegje.

Megjithatė kėto aleanca tepėr joparimore vetėm se do ta rrisin mbėshtetjen qytetare pėr PDK-nė. Rrugėtimi ynė drejt rikonfirmimit si forca mė e madhe demokratike nė vend ėshtė i pakthyeshėm. Ne mbesim rruga e vetme pėr luftimin e korrupsionit, nepotizmit dhe ndėrtimit tė njė shteti qė ofron ardhmėri tė sigurt pėr tė gjithė qytetarėt e tij.

/Epoka e re/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 09:42   #36
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Vetėvendosje kėrkon koalicion parazgjedhor me LDK-nė“Isa, Albini – Slloba, Putini”

“Isa, Albini – Slloba, Putini”, Ganimete Musliu ia propozon si parullė VV-sė

13/08/2019


Deputetja e PDK-sė, Ganimete Musliu, ka thėnė se pas takimit mes Isa Mustafės e Albin Kurtit, i ka gjetur njė parullė tė re Vetėvendosjes.

Musliu i ka thėnė deputetit tė VV-sė, Sali Zybes, se dikur partia e tij protestonte kundėr Mustafės ndėrsa tash po e takojnė.

Duke kujtuar parullėn “Isa, Hasha – Esat Pasha”, qė VV’ja e ka pasur kur protestonte kundėr marrėveshjeve nė kohėn e Qeverisė sė Mustafės dhe Hashim Thaēit, thotė se tash e ka njė tė re pėr ta.

Si slogan, VV tash mund ta pėrdorė “Isa, Albini – Slloba, Putini”, ka thėnė Musliu nė T7.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 10:12   #37
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,888
Thanks: 4,399
Thanked 4,761 Times in 3,166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Vetėvendosje kėrkon koalicion parazgjedhor me LDK-nė

Aaaaa qe kane per tu zhdukur, qashtu fytyra primitive nga skena si kjo e ganimetes, e krenares tu Drenices dhe atij karikatures me siper.

Keto fytyra sjellin depresion si ti pash ne media se kur te hapin gojen te thone diēka, ist alles klar shume menquria modhe
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 22:25   #38
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Vetėvendosje kėrkon koalicion parazgjedhor me LDK-nėZyrtari i lartė i PDK-sė: Albin Kurti pėr pushtet ėshtė nė gjendje tė takohet edhe me vrasėsin e Astrit Deharit

Ish anėtari i Lėvizjes Vetėvendosje tashmė zyrtar i PDK-sė, Arton Muhaxheri ka thumbuar dikur ish kryetarin e tij nė LVV, Albin Kurtin, raporton Gazeta Blic.

Muhaxheri pėr Kurtin ka thėnė se pėr pushtet, ėshtė nė gjendje tė takohet edhe me vrasėsin e Astrit Deharit siē e akuzonte vet tashmė profesorin Mustafa.

“Duke e njohur mirė Albin Kurti konsideroj se eshte politikani me ekstremist qė ka skena politike nė Kosovė, ai pėr pushtet ėshtė nė gjendje tė takohet edhe me vrasesin e Astrit Deharit siē e akuzonte vet tashmė profesorin Mustafa”, ka shkruar ai.

Tutje, ai ka thėnė se vdekja e Deharit u pėrdor si instrument manipulimi pėr ti arritur Albini qėllimet e veta

“Vdekja e Astrit Deharit u pėrdor si instrument manipulimi pėr ti arritur Albini qėllimet e veta. Sot jo vetėm qė Albini nuk kėrkon drejtėsi pėr Astritin por i njejti takohet me “vrasėsin” e tij”, ka pėrfunduar shkrimin e tij ai./Gazeta Blic
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2019, 04:04   #39
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Vetėvendosje kėrkon koalicion parazgjedhor me LDK-nė

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 19:38   #40
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Vetėvendosje kėrkon koalicion parazgjedhor me LDK-nė“Tik-tak, ciu-ciu”, a e ka Astrit Haraqija me PDK’nė e LDK’nė?

Gazeta Express
22 Gusht 2019 19:20

Ish-ministri i Kulturės nga radhėt e LDK-sė, Astrit Haraqija edhe njėherė ka parashikuar pėr koalicionet e mundshme.

“Tik tak Ciu ciu”, ėshtė statusi qė ai ka postuar nė Facebook, duke paralajmėruar koalicionin ndėrmjet dy partive tė mėdha.

Deputetja e LDK’sė, Doruntinė Maloku, sot kur po pritej shpėrndarja e Kuvendit, ka shkruar “Tik tak… ditė t’mira po vijnė”, transmeton Gazeta Express.

Ndėrsa “Ciu ciu”, ėshtė shprehje qė Kadri Veseli e ka pėrdorur nė pėrplasjet me disa nga deputetėt e LDK’sė.

Haraqija kėtij statusi ia ka bashkėngjitė logon e Listės Rugova.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur