Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-08-2019, 10:34   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 5,051
Thanks: 417
Thanked 1,653 Times in 1,041 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Arsye pėrse duhet tė udhėtosh me partnerin

Udhėtimet me makinė janė fantastike; ato janė tė lehta, praktike dhe mėnyra mė adventureske pėr tė parė shumė vende nė Ballkanin Perėndimor. Udhėtimet mė makinė, nė veēanti, janė eksperienca pėr tu ndarė me miqtė, familjen, ose partneritn.Tė nisėsh pėr njė udhėtim me makinė me partnerin ėshtė njė mėnyrė e mirė dhe pėr tė njohur njėri tjetrin mė mirė, pėr tu kėnaqur, dhe pėr tė parė vende tė reja. Kostot po ashtu nuk janė shumė tė larta. Nė veēanti nė Shqipėri, ku transporti publik ėshtė pak I besueshmė, ndonjėherė, tė zgjedhėsh tė udhėtosh me makinė ėshtė mundėsi mė e mirė.

Mė poshtė kam pėrmbledhur 4 arsyet pse tė zgjedhėsh tė udhėtosh me partnerin tėnd ėshtė ide e mirė.

Krijon kujtime

Kur udhėton diku, do tė shikosh pak mė shumė se sa thjesht njė hotel apo rezort, dhe tė udhėtosh me makinė ėshtė njė mundėsi shumė e mirė pėr ta bėrė kėtė. Kujtimet qė do tė krijoni bashkė nuk kanė ēmim.

Pėr mė tepėr, mund tė mėsoni gjėra tė reja pėr vendet qė po vizitoni, zakonet dhe sjelljen e tyre nė rrugė.

Pėr shembull, a e dinit se nė Qipro ėshėt e paligjshme tė pish ēfarė dolloj pije kur je duke i dhėnė makinės, pėrfshirė kėtu edhe pijet joalkooolike, si ujė, qumėsht ose pijet me gaz? Qeveria mendon se ēdo lloj pije gjatė udhėtimit tė shpėrqendron.

Nė Shqipėri duket sikur nuk ka rregulla, ēdo kush zbaton rregullin e tij.

Por nga ana tjetėr duhet tė kontrolloni pėr ligje apo rregulla tė ēmendura nė ēdo vend. Ju nuk dėshironi tė krijoni kujtime negative, vetėm pėr shkak tė disa rregullave.

Krijon besim

Imagjino, pėr orė tė tėra ke udhėtuar nė rivierėn shqiptare pa pushim dhe je gati tė gjesh njė vend pėr tė ndaluar. Partneri yt qė po i jep makinės ėshtė i sigurt qė ėshtė nė drejtimin e duhur, ndėrsa ti mendon se ka marrė kthesėn e gabuar, sepse duhet tė ishin tek njė vend i caktuar 30 minuta mė parė. Por megjithė dyshimet e tua, ju arrini nė vendin e duhur.

Kur je larg shėtpisė tėndė, nė veēanti kur udhėton pėr njė kohė tė gjatė, mund tė jetė e vėshtirė tė lesh dikė tė tė tregojė rrugėn. Por ti mėson t’i besosh mė shumė partnerit tėnd dhe tė bashkėpunosh me tė pėr tė arritur atje ku doni.

Shijoni kohė me njėri tjetrin

Kur jeni vetėm ju tė dy, ka dy mundėsi se si mund tė rrjedhin gjėrat: ose mund tė pėrfundoni duke u zėnė pėr gjėra koti dhe tė betoheni qė asnjėherė mė nuk do tė ndėrmerrni njė udhėtim tė tillė, ose , me shumė gjasa, mund tė relaksoheni dhe tė mėsoni tė vlerėsoni shoqėrinė e njėri-tjetrit.

Eksperiencat qė do ėt keni nė udhėtimin tuaj vetėm ju tė dy janė shumė mė tė mira se sa pushimet qė mund t’i kaloni nė njė rezort. Ato janė tė mbushura me aventura dhe ju mund tė shihnė njė anė tjetėr shumė interesante tė partnerit tuaj.

Provon gjėra tė reja

Ti mund tė pėlqesh njė gjė, partneri njė gjė tjetėr. Kur udhėton me makinė ka mė shumė gjasa tė provosh gjėra tė reja, dhe je mė i gatshėm tė arrish nė kompromis.

Tė provosh gjėra tė reja ėshtė e gjithė bukuria e udhėtimit, tė ndalosh nė vende tė ndryshme dhe tė marrėsh rrugė tė ndryshme nė vend tė atyre tė zakonshme tė planifikuar do tė thotė tė mėsosh mė shumė pėr njė vend. Me shumė gjasa, nuk do tė bėheni pishman nėse vendosni qė kėtė verė tė bėni njė udhėtim me makinė!
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2019, 12:21   #2
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 988
Thanks: 35
Thanked 363 Times in 243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Re: Arsye pėrse duhet tė udhėtosh me partnerin

Me partnerin patjeter! Kush te le te bredhesh kshu vetem??
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2019, 14:12   #3
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,362
Thanks: 1,630
Thanked 9,137 Times in 4,019 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Arsye pėrse duhet tė udhėtosh me partnerin

Mire qe na thate se nuk e dinim.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2019, 14:58   #4
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,539
Thanks: 6,036
Thanked 12,427 Times in 4,341 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 374
Beaute ka mbyllur reputacionin
Re: Arsye pėrse duhet tė udhėtosh me partnerin

E konfirmoj sidomos me Burrin . Ky i imi pershembull Eshte agréable !
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2019, 12:24   #5
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,362
Thanks: 2,052
Thanked 2,303 Times in 978 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Re: Arsye pėrse duhet tė udhėtosh me partnerin

Ne fakt arsyeja kryesore perse duhet te udhetoj me te jane femijet. Nuk mbahen vetem.

Plus edhe pyetjet nqse nuk keni te njejtin mbiemer ta shpifin.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2019, 13:13   #6
gladiola
V.I.P
 
Avatari i gladiola
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Shqiperi...Korce
Posts: 2,150
Thanks: 1,000
Thanked 631 Times in 263 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
gladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėm
Re: Arsye pėrse duhet tė udhėtosh me partnerin

Po kur nuk ke partner dhe i ke qef udhetimet si t'a zgjidhesh?
gladiola nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 11:37   #7
Sia
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2017
Posts: 1,640
Thanks: 1
Thanked 373 Times in 242 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Sia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėm
Re: Arsye pėrse duhet tė udhėtosh me partnerin

Mund te udhetosh dhe vetem per bukuri kalon
Sia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 18:03   #8
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,896
Thanks: 4,399
Thanked 4,766 Times in 3,170 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Arsye pėrse duhet tė udhėtosh me partnerin

po kenaqesh vetem, lere se ai qe qashtu ka thene qenka rrotebudadhai me kete studim koti jo po ne udhetim me ka mbetur me ndrequr kujtime bukura me partneren, ato i ndreqi te shtepia
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 18:24   #9
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,284
Thanks: 1,430
Thanked 2,374 Times in 1,349 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Arsye pėrse duhet tė udhėtosh me partnerin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Ne fakt arsyeja kryesore perse duhet te udhetoj me te jane femijet. Nuk mbahen vetem.

Plus edhe pyetjet nqse nuk keni te njejtin mbiemer ta shpifin.
Kjo duhej tė ishte njė nga pikat kryesore....
Onyx ka harruar tė shtojė se nė kėto udhėtime rritet vigjilenca dhe koordinimi nė maksimum, nė mėnyrė qė fėmijėt tė jenė sa mė ok dhe ti si shpėrblim fiton njė stres minimal... nėse jo... makdimalin e ke tė sigurt
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 19:24   #10
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,888
Thanks: 16,349
Thanked 10,127 Times in 5,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 289
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Arsye pėrse duhet tė udhėtosh me partnerin

un e kam bere vetem para se te beja femin , e kam bere mire se esht shume e veshtir kur jane te vegjel , mbasi kalojn moshen 10 vjec mbase pak me ndryshe .
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 19:32   #11
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 13,096
Thanks: 2,695
Thanked 4,965 Times in 3,165 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 206
Eden ka mbyllur reputacionin
Re: Arsye pėrse duhet tė udhėtosh me partnerin

Nese s'udheton me partnerin me ke tjeter lol,nese ekziston nje I tille gjithmone....por kjo do te ishte nje therapy sidomos per ato cifte ku ka filluar ftohja mes tyre, ndoshta I sjell me afer nje udhetim edhe pse nganjehere cfaredo qe te besh nuk ndryshon asgje ....
border=
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 19:46   #12
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,896
Thanks: 4,399
Thanked 4,766 Times in 3,170 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Arsye pėrse duhet tė udhėtosh me partnerin

Po paqeter, pdhus ke ajroportja, nuk te lene te ikesh pa partnerin, se te duhet thone ata ke Checkingu po nuk pate, ta japin nje aty ne ajroport te mos ikesh vetem sa here ike vetem, ma gjene ajroportja nje, me kenoqen fare
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 19:51   #13
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,630
Thanks: 13,618
Thanked 7,581 Times in 4,811 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Arsye pėrse duhet tė udhėtosh me partnerin

Per te mbajt valixhet thote pirati
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 19:56   #14
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,896
Thanks: 4,399
Thanked 4,766 Times in 3,170 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Arsye pėrse duhet tė udhėtosh me partnerin

Hahaha Angelisja, kujdes se nuk te lene te ikesh nga ajroportja vetem shiko kush udheton per Dhundon edhe thuaj ke checkingu ja bashke jemi, nuk po udhetoj vetem
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 19:59   #15
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,881
Thanks: 4,470
Thanked 7,266 Times in 2,531 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Re: Arsye pėrse duhet tė udhėtosh me partnerin

Marito mio, improvizon sikur ne rast qe e pyesin do thote: jam shoferi ketyre.


Kur mbarojne pushimet, ndjejme vertet nostalgji per kohen e kaluar se bashku. Si me femijet apo edhe pa ta.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 20:04   #16
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,946
Thanks: 896
Thanked 1,699 Times in 994 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Arsye pėrse duhet tė udhėtosh me partnerin

Mire do ishte te perfshiheshin dhe disa cifte tjera ne udhetim , sepse sjellje , vese , mendime dhe qendrime te ndryshme ndonjehere i bejne ciftet te reflektojne dhe te vlersojne me shume gjera tek njeri tjetri , qe deri ne at udhetim ndoshta s'i kishin dhene shume rendesi.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 20:14   #17
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 12,539
Thanks: 184
Thanked 1,441 Times in 1,086 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: Arsye pėrse duhet tė udhėtosh me partnerin

Udhetoni por mos i hidhni syte sa majtas djathtas
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur