Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Informatika

Informatika Nėse keni nevojė pėr ndihmė apo keni informacione rreth botės sė larmishme tė informatikės dhe internetit, ju ftojmė t'i sillni kėtu.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-03-2018, 21:29   #1
HCO
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Mar 2018
Posts: 1
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 0
HCO ėshtė nė rrugė tė mbarė
Si tė Rregullosh Problemet me Mbylljet Papritmas tė Facebook Messenger nė Android

Njė nga problemet mė tė zakonshme tė Facebook Massenger ne Android ėshtė kur ai mbyllet papritmas. Shume ankesa kane ardhur nga pėrdoruesit e Play Store-it pėr ketė problem. Ne do t’ju japim disa zgjidhje pėr ketė problem. Le tė pėrmendim disa arsye pse Facebook Messenger mbyllet pa dėshirėn tuaj dhe disa zgjidhje pėr tė.

Facebook Messenger ėshtė gjithmonė duke u mbyllur papritmas ne Android! Ēfarė tė besh?

Ne qofte se Messenger ėshtė duke u mbyllur vete ne pajisjen tuaj Android, mund tė ketė shume arsye pėr atė. Dosjet tuaja tė FB Messenger mund tė jene korruptuar gjate pėrditėsimit tė aplikacionit ose nga njė aplikacion tjetėr ne telefonin tuaj. Kujtesa e telefonit tuaj mund tė jete e zėne me disa nga aplikacionet tė tjera qe ju pėrdorin ose qe janė ne sfond. Ndoshta jeni duke pėrdorur njė version tė pa pėrditėsuar tė Facebook Messenger. Ndoshta po pėrdorni njė telefon tė vjetėr, I cili mund ta pėrballoj aplikacionin me vėshtirėsi dhe nuk ka njė zgjidhje pėr ketė.


Instaloni pėrsėri dhe rregulloni dosjet e korruptuara e Facebook Messenger

Te instalosh njė aplikacion pėrsėri mund tė rregulloj shume probleme ne lidhje me tė dhe tė ndihmon gjithashtu tė kursesh kohe. Instaloni pėrsėri Facebook Messenger dhe I hiqni problemet tuaja qafe. Te besh diēka tė tille ėshtė shume e thjeshte ne Android, duke ndjekur hapat e mėposhtme:
• Hyni ne ‘’Settings” ne pajisjen tuaj Android.
• Hyni ne “Apps and Notifications” dhe shtypni App info.
• Do tė shfaqet njė liste aplikacionesh ne dritaren e re.
• Ne kėtė liste gjeni Facebook Messenger.
• Shtypni butonin “Uninstall” pėr tė fshire aplikacionin
• Fikni dhe ndizni pėrsėri telefonin
• Shkoni ne Play Store dhe kėrkoni Facebook Messenger
• Instalo aplikacionin ne telefonin tėnd pėrsėri.

Pėrdorni njė Aplikacion Pastrues ne pajisjen tuaj Android pėr tė fshire kujtesėn e telefonit

Aplikacionet pastrues ju ndihmojnė gjithashtu pėr tė fshire memorien dhe aplikacionet tuaja tė hapura punojnė mė mire. Mund tė keni shume aplikacione qe punojnė ne sfond. Kėto mund tė fshihen pėrkohėsisht nga njė aplikacion pastrues. Disa aplikacione tė mira pėr tė pastruar janė:
• Clean Master: Instaloje ne Google Play
• CCleaner: Instaloje ne Google Play

Kontrolloni versionin e Androidit

Ne qofte se jeni duke pėrdorur njė version tė pa pėrditėsuar tė Androidit, disa aplikacione mund tė mbyllen papritmas ne telefonin tuaj. Mund tė kontrolloni versionin aktual tė sistemi tuaj operues duke ndjekur kėto hapa:
• Hapni “Settings” ne pajisjen tuaj.
• Shtypni ne ikonėn e “About Device” ose “Device”.
• Shtypni “seksionin e “Systems” dhe mė pas shtypni “Check for Updates” .
• Ne qofte se ndodhet njė pėrditėsim ne dispozicion instalojeni atė ne pajisjen tuaj.

https://www.howtochatonline.net
HCO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i HCO pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur