Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta

Shkenca dhe jeta Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit nga shkenca.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-03-2018, 16:22   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 3,228
Thanks: 157
Thanked 978 Times in 617 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Si do te ishte nese njerezit nuk do te plakeshin?

Teme shume e gjere, mund te diskutosh pafund, me siguri do ndalem ne nje nga ditet e ardhshme dhe do ta analizoj bollshem kete teme.

Pasiqe mund te ndalemi ne dy aspekte:

1- qe ka te bej me pavdekshmerine ( pra jetesa gjithmone ne kete moshe pa nje terminal, qe do sillte pasoja katastrofale per njerezimin )

2- qe ka te beje me faktin e ekzistences vetem te moshes mesatare, ( me nje vdekje te dhimbshme si pasoje e mungeses se moshes se trete )
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2018, 19:26   #2
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 3,785
Thanks: 2,533
Thanked 4,676 Times in 1,573 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si do te ishte nese njerezit nuk do te plakeshin?

Aspekti 1 kaperdinet. Po te ishim te perjetshem do ishim msu e sdo na bente pershtypje, do kishte ndonje rregull natyror per te rruajtur ekulibrin.

Varianti 2 me vdekjen brenda, si ne mosh te mesme dhe te vjeter njeriu lufton te qendroj ne jete, keshtu qe sben pune.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur