Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-03-2018, 08:57   #41
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,900
Thanks: 0
Thanked 989 Times in 753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroporti i Vlorės kalon pa firmėn e Ilir Metės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Willkommen in club
Flm drague. Sa mire ndihet robi, kur dalin dhe e presin tek dera , anetare te vjeter te klubit. Hmmm.Sekonde.Po me bije zilja e telefonit.Flm per mikpritjen, por me duhet te iki, se po me presin pjeshkat tek klubi i tyre
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2018, 18:43   #42
Regina
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,436
Thanks: 630
Thanked 827 Times in 487 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Regina ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Aeroporti i Vlorės kalon pa firmėn e Ilir Metės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Regine qenkemi komshi mi. Ti je mesuese shkolle tek Nikolla Xhuveli dhe me shtepi tek Leonidha Naci ? Je per nje kafe ? Nje gote vere Narte, ca peshk, buke shalqi dhe xhiro me komordare.
Mbake mend?!
Nejse, jashte teme shkrimi.

Klm.
Regina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2018, 19:48   #43
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,718
Thanks: 2,987
Thanked 3,442 Times in 1,911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 366
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroporti i Vlorės kalon pa firmėn e Ilir Metės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga IronMan Shiko postimin
Ke marre per shembull Kroacine e cila krahasuar me ne eshte teper me larte! Ne ja kemi dhene monopolin Tiranes dhe derisa ti teket atyre, edhe nga nje aeroport per cdo qytet po te ndertojme ne, prap njelloj do mbetet situata. Ne kushtet aktuale, te leverdis me teper te nisesh nga Prishtina dhe deri atje te te coje taksija se sa te nisesh nga Tirana.
Nejse, ta bojm edhe nje aeroport ne Vlore se ndoshta pastaj duhet me bo edhe nje ne Korce ose Pogradec se pjesa lindore nuk e ka nje te tille dhe ne nuk duam qe turistet te na ikin (kemi bere cdo gje deri tani qe ti mbajme, qe nga HEC-et e Valbones e deri tek sallamerite Hako ne Butrint)
Nese Rinas vazhdon te kete monopol atehere secili diskutim eshte i kote doc.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2018, 19:58   #44
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 40,007
Thanks: 11,697
Thanked 10,410 Times in 6,312 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 546
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroporti i Vlorės kalon pa firmėn e Ilir Metės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Nese Rinas vazhdon te kete monopol atehere secili diskutim eshte i kote doc.
Me sa di aeroportit "Nėnė Tereza" i ėshtė hequr monopoli.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 06-03-2018, 11:39   #45
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,450
Thanks: 638
Thanked 1,027 Times in 581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroporti i Vlorės kalon pa firmėn e Ilir Metės

Po pse mos ta kete Vlora nje aeroport ēa te keqe ka.... pse u prish pune juve apo jini xheloza.


Mire portin qe na e kane lene ne ate derexhe qe nga koha e talanit po as aeroport mos te kete Vlora ? .
...boohh ēa njerzish....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2018, 12:03   #46
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,225
Thanks: 3,177
Thanked 2,483 Times in 1,223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroporti i Vlorės kalon pa firmėn e Ilir Metės

nje tgv , do ishte me mire
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2018, 12:05   #47
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,377
Thanks: 5,816
Thanked 6,831 Times in 4,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroporti i Vlorės kalon pa firmėn e Ilir Metės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Po pse mos ta kete Vlora nje aeroport ēa te keqe ka.... pse u prish pune juve apo jini xheloza.


Mire portin qe na e kane lene ne ate derexhe qe nga koha e talanit po as aeroport mos te kete Vlora ? .
...boohh ēa njerzish....
ti e ke ne Selanik aeroportin. forza lungo mare
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2018, 13:03   #48
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 40,007
Thanks: 11,697
Thanked 10,410 Times in 6,312 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 546
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroporti i Vlorės kalon pa firmėn e Ilir Metės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
nje tgv , do ishte me mire
Ēa ėshtė tgv, tegel vėndi?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2018, 13:04   #49
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,450
Thanks: 638
Thanked 1,027 Times in 581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroporti i Vlorės kalon pa firmėn e Ilir Metės

I marrē tė keqen lungomares ti.... apo je gjelos se ju keni vetem lungolana
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2018, 13:43   #50
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,900
Thanks: 0
Thanked 989 Times in 753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroporti i Vlorės kalon pa firmėn e Ilir Metės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
I marrē tė keqen lungomares ti.... apo je gjelos se ju keni vetem lungolana
Kur ta marrin vesh cfare i kane bere vetes me ate lungomare vlonjatet... E mbuluan ate bukuri me beton.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2018, 13:50   #51
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,450
Thanks: 638
Thanked 1,027 Times in 581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroporti i Vlorės kalon pa firmėn e Ilir Metės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Kur ta marrin vesh cfare i kane bere vetes me ate lungomare vlonjatet... E mbuluan ate bukuri me beton.
Bereqavres...... ka dhe mė keq..
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2018, 14:27   #52
nghi ngo
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 1,438
Thanks: 1,039
Thanked 394 Times in 313 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
nghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroporti i Vlorės kalon pa firmėn e Ilir Metės

Drague, mos e kishe fjalen per aeroportin e Korfuzit?
nghi ngo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2018, 15:49   #53
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,450
Thanks: 638
Thanked 1,027 Times in 581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroporti i Vlorės kalon pa firmėn e Ilir Metės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga nghi ngo Shiko postimin
Drague, mos e kishe fjalen per aeroportin e Korfuzit?
Jo jo..... ashtu kane qėnė ca bejte pleqsh.....
Selanik e tėpjetė siē ka qėnė do tė jetė....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 06-03-2018, 20:09   #54
nghi ngo
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 1,438
Thanks: 1,039
Thanked 394 Times in 313 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
nghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroporti i Vlorės kalon pa firmėn e Ilir Metės

Aha, ndjese, thashe se po flisnit per aeroporte after Vlores.

Edlin, e ciles kohe eshte kjo shprehja, ca do te thote tamam, po s'pertove me e shpjegu .
nghi ngo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2018, 20:25   #55
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,126
Thanks: 2,946
Thanked 3,129 Times in 2,084 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroporti i Vlorės kalon pa firmėn e Ilir Metės

kur te shetitemi me ballan, me aviolinjen Vlore-Tirane hooooohooooohooo pastaj ikim e marrim skafin ne Durres dhe ikim per Vlore dhe perseri me ballonjen per Tirane

__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 12-03-2018, 18:31   #56
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,191
Thanks: 100
Thanked 178 Times in 102 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroporti i Vlorės kalon pa firmėn e Ilir Metės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Me sa di aeroportit "Nėnė Tereza" i ėshtė hequr monopoli.
Te jete e vertete valle?
__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2018, 18:37   #57
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 40,007
Thanks: 11,697
Thanked 10,410 Times in 6,312 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 546
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroporti i Vlorės kalon pa firmėn e Ilir Metės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga IronMan Shiko postimin
Te jete e vertete valle?
Kėshtu ėshtė thėnė me sa kam dėgjuar, bile po kėrkojnė tė interesuar pėr aeroportin e Kuksit dhe pėrveē Vlorės do bėhet edhe njė aeroport i vogėl nė Sarandė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2018, 20:38   #58
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,450
Thanks: 638
Thanked 1,027 Times in 581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Aeroporti i Vlorės kalon pa firmėn e Ilir Metės

Thone se do e bejne turqit kete aeroport me lekt e tyre... pastaj do na i marrin me perqindje mbrapsht.... turku ėshtė leshu fuqishem nė ajer u ēanė tuj ba reklama edhe ketu ne Itali , thone se turkishairline ka floten mė tė re nė europe
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 22:03   #59
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 444
Thanks: 92
Thanked 100 Times in 86 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
juke ka njė atmosferė spektakolarejuke ka njė atmosferė spektakolarejuke ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Aeroporti i Vlorės kalon pa firmėn e Ilir Metės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Shoh qe paska pasur reagime. E hapa diskutimin per te pare sa jeni te azhornuar. Juke ka sjelle ketu nje harte. Mos kini merak. Qe nga Tirana dikush ka shprehur interes te beje nje rruge, Tirane- Peze-Plazh(midis Lushnjes dhe Kavajes). Nje tjeter do beje tunelin ne qafe te Llogarase.Nje kompani tjeter pjesen qe nga Mamurasi ne zonen e Pezes (ose Kashar). Nje tjeter, rrugen e re Gjirokaster - Sarande,qe i bije shume shkurt. Ka dhe projekte te tjera. Une dhe keto projekte qe do behen pjese e versionit te 1 miliard EU (sic po behet dhe rruga e Arberit), i kam kundershtuar si ide. Shqiperise nuk i duhen inverstime ne beton dhe asfalt. Ka plot gjera te tjera me prioritet.Kush eshte ne dijeni se si do te financohen keto projektet e fameshme qe permenda, e di hilen.Banka dhe kompani te huaja kane vene alarmin per keto projekte.Nuk po hy ne detaje. Problemi i shqiptareve dhe shume veteve ketu eshte qe flasin me ngjyra ne koke. Shume nga ju e kane harruar cfare j'u beri Saliu kompanive te ndertimit kur leshoi pushtetin. Ja u kujtoj une.Shpalli tendera pa fund dhe I la pa pagesa.Mbreteronte kleringu.Kaos ne ndertim. Nderrohej cimento me lakra. Nuk dua te bej as kingun as te zgjuarin. Vini trurin ne pune.Sidomos kush rron ne Shqiperi.Ju ose nuk keni kontakt me problemet qe diskutoni ose e njihni Shqiperine vetem nga gazetat. Vite me pare nje shok me tha: Kjo eshte teori e njohur. Po marrim rrotacionin e fundit. Saliu iku nga pushteti. La gropa ekonomike dhe korruspsion. Keta qe erdhen duhet te mbyllin gropat qe la Saliu. Dhe per te mbyllur ato duhet te hapin gropa te tjera sepse Shqiperia nuk ka burime,mundesi apo strategji tjeter zhvillimi. Pra qe nga 1990, ne kete vend,secili qe vjen ne pushtet mbyll gropat qe le tjetri duke hapur te tjera. Dhe me keto mend qe kane shqiptaret, keshtu do vazhdoje. Kur shohe qe shume nga ju ketu beni terkuze postime gazetash apo lesh preshi qe zgjatin vec tre dite dhe harrohen, them me vete: njerezim me kujtese tre ditore.
Kur njerezit ne kete forum qe mendohet se kane nje menyre jetese, botekuptimi, interesa, mundesi te tjera nga shumica e shqiptareve te tjere, hyjne ketu me qark te shkurter ne koke (mbyll-hap - Sali - Edi - Pd - Rilindje) cfare do presesh nga Shqipot e tjere?

P.S.

Ne ate postimin e atij djalit qe u vra me thike. Nuk desha te hyj e bej replike. Ne keto kohe femijet ,marrin me shume edukate nga shoqeria se sa familja.Pa futur ne pjese keshtu dhe edukimin qe marrin nga fb,wp,insta.Femijet shihen me prinderit veten ca ore dite..... Por dhe sikur te me thoni qe e kam gabim. Femijet tuaj nuk do rrojne si ujq ne male, por ne kete shoqeri qe na rrethon. Rritini qe te pershaten me kete shoqeri qe mos jene delja e zeze.Po qe se shoqeria kerkon bythe lepires, mesojini te jene me te miret ne kete drejtim.(E kam thene kete qe po then me postime te tjera). E kam gabim ? Ok. Meqe e kam gabim.... Atehere duhet nderruar shoqeria. Nuk eshte e rastit qe USA para 200 e kusur vjeteve shkroi ligje, shkroi kushtetute, para se te fillonte te vinte bazat e shtetit.Prandaj eshte aty ku eshte.Shqipot jane ketu ku jane,se akoma nuk kane mbaruar pune me rishpikjen e ujit te ngrohte.

Ju lutem me kurseni relikat te tipit alla carcaf. Kush do te lexoje mire, kush do mos lexoje , pra mire. Ndajme te njejtin forum por s'eshte e thene te ndajme te njejtin mendin.

Mu kujtua ...

..That since we're sharing the same bed
We're not sharing the same dreams
Anymore


Ju uroj nje jave te mbare.
Rruget jane te domosdoshme. Nuk mund te perfocohet ekonomia kur nuk ka rruge qe ti lidhe. Eficenca e ekonomise Shqiptare eshte shume dobet sepse transporti, komunikimi, edhe ekonomia e qyteteve eshte shume large njeri tjetrit, per mungese te rrugeve, edhe pse distanca nuk eshte e larget. Eshte pa sens te flasesh per aeroport ne Vlore kur nuk jane rruget qe ti lidhe qytetet. Rruget ne jug lidhen Veri-Jug, e jo Lindje-Perendim.

Keto jane rruget(edhe pse jo te mira) egzistuese. Zezat, rruget qe nevojiten per te lidhur qytetet ne jug. Ka projekte shume me te rendesishme per te bere.

Per krahasim, Vlora e ka me kollaj te bej tregti me Prizrenin sesa Korcen.
Ka mundesi qe aeroport te jete kerkese e NATO's per te pasur nje aeroport afer portit detar te Vlores. Arsyetimi turizmit edhe shkurtimit te kohes nuk qendron.
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2018, 17:43   #60
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,260
Thanks: 8
Thanked 143 Times in 119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroporti i Vlorės kalon pa firmėn e Ilir Metės

a ka noi investigim se sa ryshfet ka marre Palloshi per kete projektin e aeroportit te Vlores.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur