Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-03-2018, 13:28   #21
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,136
Thanks: 662
Thanked 499 Times in 350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin

Pėr vete kam krijuar pėrshtypjen se tė gjith Kosovarėt kanė patur simpati pėr atė fundėrrinė dhe akoma vazhdojnė tė ruajnė po atė simpati edhe sot 27 vjetė mė vonė.
Jo Bue,nuk kan pas te gjith kosovaret simpati per enverin dhe regjimin e tij.Simpati per enverin dhe ideologjin e tij kan pas vetem nacional romantiket, grupe dhe individ te indoktrinuar nga propaganda e atehershme e radio tiranes.
Si qe ka vertetuar edhe vet koha,keta kan jetuar dhe vepruar ne nje realitet imagjinar iracional per kohen dhe hapsiren,mos ta zgjas,ngjarjet historike jan zhvilluar krejt ndryshe nga iluzionet e tyre!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 14:44   #22
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,301
Thanks: 1,363
Thanked 1,389 Times in 853 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Damastion Shiko postimin
Jo Bue,nuk kan pas te gjith kosovaret simpati per enverin dhe regjimin e tij.Simpati per enverin dhe ideologjin e tij kan pas vetem nacional romantiket, grupe dhe individ te indoktrinuar nga propaganda e atehershme e radio tiranes.
Si qe ka vertetuar edhe vet koha,keta kan jetuar dhe vepruar ne nje realitet imagjinar iracional per kohen dhe hapsiren,mos ta zgjas,ngjarjet historike jan zhvilluar krejt ndryshe nga iluzionet e tyre!
E kuptojė, por tani ēdo gjė dihet qė realiteti ka qenė ndryshe. Aq tė dobėt janė saqė nuk pranojnė tė paktėn nė vetvete se kanė qenė totalisht gabim dhe se kanė pėrkrah njė monstėr tė vėrtetė i cili jo vetėm qė shkatėrroi Shqipėrinė por edhe Kosovėn vetė? Ėshtė mungesė serioziteti kur sot mundohen t'i bėjnė elozhe nė mėnyrat e tyre tė veēanta
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 15:01   #23
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,103
Thanks: 589
Thanked 1,054 Times in 638 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin

Enveri tallte menderen edhe me at qė kanė menduar se janė patriotė duke pėrkrah enverin dhe kan bėrė vite burg nė Jugosllavinė pėr atė pederast.

Pėr vete kam krijuar pėrshtypjen se tė gjith Kosovarėt kanė patur simpati pėr atė fundėrrinė dhe akoma vazhdojnė tė ruajnė po atė simpati edhe sot 27 vjetė mė vonė.
Nuk e di per te gjithe , por ne eksperiencen time Shqiptaret e Kosoves jashte territorit te tyre adhurojne 2 burra , Enver Hoxhen dhe Sali Berishen. Aq sa e cuditcme aq edhe per t'qare!
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 13-03-2018, 15:51   #24
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,191
Thanks: 13
Thanked 606 Times in 385 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Sali Berisha eshte politikani me popullor ne Kosve dhe te shqiptaret e Maqedonise,ndersa Enver Hoxhen e duan nje grup i vogel njerzish.Me siguri ka me pak njerez ne Kosove se sa ne Shqiperi qe e duan Enver Hoxhen.

Demostratat e 81 kane qene te organizuar nga grupet marksisto_leniniste,...nga Partia Komuniste Marksisto Leniniste te Shqiptareve nga Jugosllavia (PKMLSHJ).
Ndersa Qeveria e Tiranes eshte tallur me keto ngjarje,ai (Mehmet Shehu) qe donte te mbante qendrim me te ashper per 81,u eliminua nga EH.
Sido qe te jete,serbet e shfrytezuan kete ngjarje per tia marre autonomine Kosoves,dhe te vendosin gjendjen e jashtezakonshme qe zgjati deri me 1999.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Semiku pėlqehet nga
i vjetėr 13-03-2018, 17:46   #25
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,136
Thanks: 662
Thanked 499 Times in 350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Nuk e di per te gjithe , por ne eksperiencen time Shqiptaret e Kosoves jashte territorit te tyre adhurojne 2 burra , Enver Hoxhen dhe Sali Berishen. Aq sa e cuditcme aq edhe per t'qare!
besa ne Kosove ju kan merzitur politikanet e vet e lere me te adhurojne salon,s'e besoj se lodhet me kush per edin apo salon.
Sa per enveristat,ata me teper e kan per vete se per enverin,dojne te jen ne vemendje qoft edhe me budallalleqe!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 17:50   #26
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,240 Times in 1,214 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Ne Kosove, askujt si i ka interesu per Enverin. Por nje gje ta keni parasysh kur dikush nga Shqiperia te ka shku nerva, i ke thene a pak ketyne Enveri ja ka ba, u dasht ma shume ahhahahahahhahaha. Ose ketyne veq Enveri ju ka ardh hakesh

Pa keqkuptime
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 18:37   #27
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,651
Thanks: 4,180
Thanked 2,631 Times in 1,290 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 127
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Te gjithe per iniciative personale. Asnje rol zyrtar.

Mire, diskutojme nese hap teme me vehte. Taksirat.
Nuk kan qene iniciativa personale, edhepse ka pasur edhe te tilla, dhe absolut asgje e keqe edhe ashtu, por organizime te mirefillta shtetrore, por jo ne mynyre zyrtare. Duhet ta dijsh ti, e besoj se edhe te gjithe te tjeret, se ne rrethana e kushte te tilla politike ne te cilen gjendej shteti shqiptar ne ato kohe, nuk mund te behej asgje ne mynyre zyrtare per Kosoven dhe popullin e saj, pervec asaj qe ta mbante qendrimin e njejt me politiken nderkombetare...
Kur ish-kryeministri shqiptar i asaj kohe, Pandeli Majko (une ia hjeki kapelen ktij...), gjate vizites ne Recak per shkak te masakres, pati deklaru se, "..po ndodhi edhe nje masaker me permasa te tilla, eshte e drejta e cdo shqiptari ku do te ndodhet ta kap pushken e te mbrohet nga terrori e gjenocidi serbosllav...". Deklarate me te fuqishme dhe me zyrtare se kjo, kishte vetem ne kohen e Xhaxhit. Por te nesermen, pati reagime nga te gjitha anet e politikes nderkombetare, qe shteti shqiptar te permbahej dhe te mos nxis popullin per lufte...meqe serbet pastaj kete deklarate mund ta merrnin si pretekst e justifikim politk" se kinse shteti shqiptar po organizon kete "rebelizem shqiptar" ne Kosove.
Per kete "justifikim apo pretekst" politk, ishte dhe vet zoti Majko i vetedijshem, por ishte momenti sic themi ne, se; "..ne nje moment gufon gjaku nga zemra dhe nuk pyet me, per asgje...." dhe kshtu ishte edhe ndjesia emocionale e shprtrore e tij, dhe nuk i mbeti gje tjeter per te thene...pa i marr parasysh pasojat politike pastaj.

Kjo ishte zyrtarja per ty...po deshe ta kuptosh...e jo vetem ti.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 13-03-2018, 18:45   #28
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,904
Thanks: 0
Thanked 995 Times in 756 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Sali Berisha eshte politikani me popullor ne Kosve dhe te shqiptaret e Maqedonise,ndersa Enver Hoxhen e duan nje grup i vogel njerzish.Me siguri ka me pak njerez ne Kosove se sa ne Shqiperi qe e duan Enver Hoxhen.

Demostratat e 81 kane qene te organizuar nga grupet marksisto_leniniste,...nga Partia Komuniste Marksisto Leniniste te Shqiptareve nga Jugosllavia (PKMLSHJ).
Ndersa Qeveria e Tiranes eshte tallur me keto ngjarje,ai (Mehmet Shehu) qe donte te mbante qendrim me te ashper per 81,u eliminua nga EH.
Sido qe te jete,serbet e shfrytezuan kete ngjarje per tia marre autonomine Kosoves,dhe te vendosin gjendjen e jashtezakonshme qe zgjati deri me 1999.
C'a moshe ke ti Semiku? Ti flet se e ke jetuar kohen apo e ke me te degjuar? Po e ke me te degjuar t'a kane thene gabim.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 18:50   #29
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,134
Thanks: 0
Thanked 3,011 Times in 1,702 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Nuk kan qene iniciativa personale, edhepse ka pasur edhe te tilla, dhe absolut asgje e keqe edhe ashtu, por organizime te mirefillta shtetrore, por jo ne mynyre zyrtare. Duhet ta dijsh ti, e besoj se edhe te gjithe te tjeret, se ne rrethana e kushte te tilla politike ne te cilen gjendej shteti shqiptar ne ato kohe, nuk mund te behej asgje ne mynyre zyrtare per Kosoven dhe popullin e saj, pervec asaj qe ta mbante qendrimin e njejt me politiken nderkombetare...
Kur ish-kryeministri shqiptar i asaj kohe, Pandeli Majko (une ia hjeki kapelen ktij...), gjate vizites ne Recak per shkak te masakres, pati deklaru se, "..po ndodhi edhe nje masaker me permasa te tilla, eshte e drejta e cdo shqiptari ku do te ndodhet ta kap pushken e te mbrohet nga terrori e gjenocidi serbosllav...". Deklarate me te fuqishme dhe me zyrtare se kjo, kishte vetem ne kohen e Xhaxhit. Por te nesermen, pati reagime nga te gjitha anet e politikes nderkombetare, qe shteti shqiptar te permbahej dhe te mos nxis popullin per lufte...meqe serbet pastaj kete deklarate mund ta merrnin si pretekst e justifikim politk" se kinse shteti shqiptar po organizon kete "rebelizem shqiptar" ne Kosove.
Per kete "justifikim apo pretekst" politk, ishte dhe vet zoti Majko i vetedijshem, por ishte momenti sic themi ne, se; "..ne nje moment gufon gjaku nga zemra dhe nuk pyet me, per asgje...." dhe kshtu ishte edhe ndjesia emocionale e shprtrore e tij, dhe nuk i mbeti gje tjeter per te thene...pa i marr parasysh pasojat politike pastaj.

Kjo ishte zyrtarja per ty...po deshe ta kuptosh...e jo vetem ti.
Nuk eshte e nevojshme te besh avokatin e djallit per te me bindur mua se shteti shqiptar nuk e kishte mundesine praktike te merrte iniciativa zyrtare.
Ajo qe kam thene une qe eshte qe nuk u more asnje iniciative zyrtare, pa bere me faj askend.
Dhe nese flasim per Pandeliun, nuk eshte per t’i hequr kapelen per te ate qe deklaroi ( ose te pakten jo vetem per kete) por per ate qe beri.
Se edhe Sali Berisha deklaroi qe do rrezonte murin e Berlinit te Ballkanit, por nga ana tjeter arrestonte Adem Jashar me shoke ne territor shqiptar.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mistrece pėlqehet nga
i vjetėr 13-03-2018, 18:54   #30
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,904
Thanks: 0
Thanked 995 Times in 756 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Nuk kan qene iniciativa personale, edhepse ka pasur edhe te tilla, dhe absolut asgje e keqe edhe ashtu, por organizime te mirefillta shtetrore, por jo ne mynyre zyrtare. Duhet ta dijsh ti, e besoj se edhe te gjithe te tjeret, se ne rrethana e kushte te tilla politike ne te cilen gjendej shteti shqiptar ne ato kohe, nuk mund te behej asgje ne mynyre zyrtare per Kosoven dhe popullin e saj, pervec asaj qe ta mbante qendrimin e njejt me politiken nderkombetare...
Kur ish-kryeministri shqiptar i asaj kohe, Pandeli Majko (une ia hjeki kapelen ktij...), gjate vizites ne Recak per shkak te masakres, pati deklaru se, "..po ndodhi edhe nje masaker me permasa te tilla, eshte e drejta e cdo shqiptari ku do te ndodhet ta kap pushken e te mbrohet nga terrori e gjenocidi serbosllav...". Deklarate me te fuqishme dhe me zyrtare se kjo, kishte vetem ne kohen e Xhaxhit. Por te nesermen, pati reagime nga te gjitha anet e politikes nderkombetare, qe shteti shqiptar te permbahej dhe te mos nxis popullin per lufte...meqe serbet pastaj kete deklarate mund ta merrnin si pretekst e justifikim politk" se kinse shteti shqiptar po organizon kete "rebelizem shqiptar" ne Kosove.
Per kete "justifikim apo pretekst" politk, ishte dhe vet zoti Majko i vetedijshem, por ishte momenti sic themi ne, se; "..ne nje moment gufon gjaku nga zemra dhe nuk pyet me, per asgje...." dhe kshtu ishte edhe ndjesia emocionale e shprtrore e tij, dhe nuk i mbeti gje tjeter per te thene...pa i marr parasysh pasojat politike pastaj.

Kjo ishte zyrtarja per ty...po deshe ta kuptosh...e jo vetem ti.
Samiu; Tre gjera :
E para. Ti mire ben qe i heq kapelen Majkos, por po te them une nje gje. Qelloi Pandi Majko ne ate kohe , sepse mund te kisha qene dhe une apo ti. Luften se beri Pandi.Po t'a them ty sic ja kam thene dhe atij ne sy.

E dyta. Sa per ushtaraket shqiptare ( po qe se Mistrece ka diskutuar perfshirjen e tyre...).Forcat ushtararke shqiptare kane pergatitur kuadro kosovare ne Durres dhe nga Shqiperia jane futur arme dhe municion per ne Kosove. Por cdo gje aq sa e lejonte dikush tjeter(me dijene dhe urdherin e tyre), ne menyre qe mos behej muti kala dhe konflikti te perhapej ne shkalle te gjere ne te gjithe Ballkanin.

Dhe e treta.Per luften e fundit t'i puthim bythen kaubojsave dhe vetem atyre dhe t'ja puthim nga mengjesi deri ne darke, se pa ata,Kosova nuk do ishte kjo qe shohim sot.Per kete te jeni te bindur 1000%
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 13-03-2018 nė 19:03
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 13-03-2018, 19:00   #31
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,904
Thanks: 0
Thanked 995 Times in 756 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Nuk eshte e nevojshme te besh avokatin e djallit per te me bindur mua se shteti shqiptar nuk e kishte mundesine praktike te merrte iniciativa zyrtare.
Ajo qe kam thene une qe eshte qe nuk u more asnje iniciative zyrtare, pa bere me faj askend.
Dhe nese flasim per Pandeliun, nuk eshte per t’i hequr kapelen per te ate qe deklaroi ( ose te pakten jo vetem per kete) por per ate qe beri.
Se edhe Sali Berisha deklaroi qe do rrezonte murin e Berlinit te Ballkanit, por nga ana tjeter arrestonte Adem Jashar me shoke ne territor shqiptar.
O ti Mistrece. Lexo postimin tim dhe mos ja fut kot. He te keqen. Sot mbas njezet vjetesh, flet si te duash ti dhe kushdo. Kosova ben mire te shikoje se c'ka bere keto 20 vjet qe nga 1999 dhe t'i lere teorite. Po deshe me shume , te s'qaroj une sa te duash. Qe mos besh replike kot me kot... Shqiperia ndihmoi aq sa e lane dhe i dhane urdher.Kush? Ata qe bene luften.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 19:02   #32
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,134
Thanks: 0
Thanked 3,011 Times in 1,702 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
O ti Mistrece. Lexo postimin tim dhe mos ja fut kot. He te keqen. Sot mbas njezet vjetesh, flet si te duash ti dhe kushdo. Kosova ben mire te shikoje se c'ka bere keto 20 vjet qe nga 1999 dhe t'i lere teorite. Po deshe me shume , te s'qaroj une sa te duash. Qe mos besh replike kot me kot... Shqiperia ndihmoi aq sa e lane dhe i dhane urdher.Kush? Ata qe bene luften.
Nese ti me drejtohesh me kete prepotence, nuk ke asgje per te me mesuar.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 19:07   #33
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,301
Thanks: 1,363
Thanked 1,389 Times in 853 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga CR7 Shiko postimin
Ne Kosove, askujt si i ka interesu per Enverin. Por nje gje ta keni parasysh kur dikush nga Shqiperia te ka shku nerva, i ke thene a pak ketyne Enveri ja ka ba, u dasht ma shume ahhahahahahhahaha. Ose ketyne veq Enveri ju ka ardh hakesh

Pa keqkuptime
Shprehje tė tilla janė mungesė empatie dhe injorancė e thellė. Sepse t'i thuash tjetrit mirė ua ka bėrė qė iu ka vrarė ėshtė minimumi papjekuri.

Nė vitet e para kur erdha nė Amerikė m'u dha rasti tė punoja me disa shqiptarė nga Kosova
Dy nga ata quheshin Enver dhe tjetri Mehmet. Njėri nga ata mė tha 'mirė ua ka bėrė enveri juve tė Shqipėrisė' unė e kisha ēdo tė asaj kohe ende tė freskėt. Dhe shkova ti bie me grusht, pa asnjė fjalė tjetėr. Na u futėn ne mes se pėrndryshe do tė ja kisha lėnė disa shėnja gjitha jetėn qė sa herė t'i shkonte nė mėndje ajo shprehje t'i kujtoheshin shenja(t).
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 19:08   #34
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,651
Thanks: 4,180
Thanked 2,631 Times in 1,290 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 127
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Samiu; Tre gjera :
E para. Ti mire ben qe i heq kapelen Majkos, por po te them une nje gje. Qelloi Pandi Majko ne ate kohe , sepse mund te kisha qene dhe une apo ti. Luften se beri Pandi.Po t'a them ty sic ja kam thene dhe atij ne sy.

E dyta. Sa per ushtaraket shqiptare ( po qe se Mistrece ka diskutuar perfshirjen e tyre...).Forcat ushtararke shqiptare kane pergatitur kuadro kosovare ne Durres dhe nga Shqiperia jane futur arme dhe municion per ne Kosove. Por cdo gje as sa e lejonte dikush tjeter(me dijene dhe urdherin e tyre), ne menyre qe mos behej muti kala dhe konflikti te perhapej ne shkalle te gjere.

Dhe e treta.Per luften e fundit t'i puthim bythen kaubojsave dhe vetem atyre dhe t'ja puthim nga mengjesi deri ne darke, se pa ata,Kosova nuk do ishte kjo qe shohim sot.Per kete te jeni te bindur 1000%
Per te paren. Ishte nje qendrim i tij aq sa personal, por edhe zyrtar apo shtetror. Per kete arsye thash se i hjeki kapelen. Edhe ty, po te kishe qelluar, por edhe cilitdo tjeter do t`ia kisha hjek kapelen per nje gjest apo veprim te tille.
Per te dyten. Di edhe per pjesmarrjen e tyre direkte ne luften e Kosoves.
Per te treten. ...????
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Samiu : 13-03-2018 nė 19:29
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 19:28   #35
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,651
Thanks: 4,180
Thanked 2,631 Times in 1,290 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 127
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Nuk eshte e nevojshme te besh avokatin e djallit per te me bindur mua se shteti shqiptar nuk e kishte mundesine praktike te merrte iniciativa zyrtare.
Ajo qe kam thene une qe eshte qe nuk u more asnje iniciative zyrtare, pa bere me faj askend.
Dhe nese flasim per Pandeliun, nuk eshte per t’i hequr kapelen per te ate qe deklaroi ( ose te pakten jo vetem per kete) por per ate qe beri.
Se edhe Sali Berisha deklaroi qe do rrezonte murin e Berlinit te Ballkanit, por nga ana tjeter arrestonte Adem Jashar me shoke ne territor shqiptar.
Hehe..."avokitin e djallit" thot. Jo moj jo. Spo bej asnje avoakt une ketu, e aq me pak te bind ty. Por ta thash ate qe, nga kurioziteti, me lart kishe kerkuar nga Ademi, ndonje rrsht, per rolin zyrtar te shtetit shqiptar.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 19:28   #36
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,191
Thanks: 13
Thanked 606 Times in 385 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Ti flet se e ke jetuar kohen apo e ke me te degjuar?
Jo nuk e kam jetuar ate kohe,babi im po.Per keto ngjarje ka bere burg.
Duke lexuar,...ka sa te duash materjale per 81shin,deshmitare qe edhe sot jane gjalle.Jane ngjarje te kohes se re.
Per dallim nga ju te Shqiperise,ne dime edhe sllavishten dhe 81 munde ta shohim nga te dyja prespektivat - serbosllave dhe shqiptare.
Citim:
Po e ke me te degjuar t'a kane thene gabim.
Lirisht me permireso,ketu jemi per ta kaluar kohen dhe per te shkembyer mendime.
Ku eshte gabimi :
- Qe Sali Berisha ne Kosove eshte politikan me i afert per kosovaret se sa politikanet tjere te Shqiperise - as qe diskutohet.
- Demonstratat e 81 i kane nisur studentet e UP per ceshtje sociale,ngjarjen e kane shfrytezuar grupet marksisto_leniniste dhe jane inflitruar me parullen "Kosova Republike",tutje demostrata eshte shendrruar ne trazira me viktima.
- Nga ato qe kam lexuar Mehmet Shehu ka pasur qendrim shume me te ashper se Enver Hoxha...u eliminua ne dhjetor pas ngjarjes.
- Qe Serbia e shfrytezoi demostraten e 81 per tja hequr autonomine Kosoves dhe te ushtroj represion kjo eshte fakt.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 19:35   #37
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,405
Thanks: 5,830
Thanked 6,855 Times in 4,375 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 308
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Jo nuk e kam jetuar ate kohe,babi im po.Per keto ngjarje ka bere burg.
Duke lexuar,...ka sa te duash materjale per 81shin,deshmitare qe edhe sot jane gjalle.Jane ngjarje te kohes se re.
Per dallim nga ju te Shqiperise,ne dime edhe sllavishten dhe 81 munde ta shohim nga te dyja prespektivat - serbosllave dhe shqiptare.

Lirisht me permireso,ketu jemi per ta kaluar kohen dhe per te shkembyer mendime.
Ku eshte gabimi :
- Qe Sali Berisha ne Kosove eshte politikan me i afert per kosovaret se sa politikanet tjere te Shqiperise - as qe diskutohet.
- Demonstratat e 81 i kane nisur studentet e UP per ceshtje sociale,ngjarjen e kane shfrytezuar grupet marksisto_leniniste dhe jane inflitruar me parullen "Kosova Republike",tutje demostrata eshte shendrruar ne trazira me viktima.
- Nga ato qe kam lexuar Mehmet Shehu ka pasur qendrim shume me te ashper se Enver Hoxha...u eliminua ne dhjetor pas ngjarjes.
- Qe Serbia e shfrytezoi demostraten e 81 per tja hequr autonomine Kosoves dhe te ushtroj represion kjo eshte fakt.
ne Shqiperi kemi pasur ne 1981 shume pak informacione per demostratat.
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 19:53   #38
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,651
Thanks: 4,180
Thanked 2,631 Times in 1,290 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 127
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Jo nuk e kam jetuar ate kohe,babi im po.Per keto ngjarje ka bere burg.
Duke lexuar,...ka sa te duash materjale per 81shin,deshmitare qe edhe sot jane gjalle.Jane ngjarje te kohes se re.
Per dallim nga ju te Shqiperise,ne dime edhe sllavishten dhe 81 munde ta shohim nga te dyja prespektivat - serbosllave dhe shqiptare.

Lirisht me permireso,ketu jemi per ta kaluar kohen dhe per te shkembyer mendime.
Ku eshte gabimi :
- Qe Sali Berisha ne Kosove eshte politikan me i afert per kosovaret se sa politikanet tjere te Shqiperise - as qe diskutohet.
- Demonstratat e 81 i kane nisur studentet e UP per ceshtje sociale,ngjarjen e kane shfrytezuar grupet marksisto_leniniste dhe jane inflitruar me parullen "Kosova Republike",tutje demostrata eshte shendrruar ne trazira me viktima.
- Nga ato qe kam lexuar Mehmet Shehu ka pasur qendrim shume me te ashper se Enver Hoxha...u eliminua ne dhjetor pas ngjarjes.
- Qe Serbia e shfrytezoi demostraten e 81 per tja hequr autonomine Kosoves dhe te ushtroj represion kjo eshte fakt.
Demonstrat e `81-shit kan qen vazhdimesi e te gjitha levizjeve patriotike e kombetare te atdhetareve te shumte te kohes e parakohes se `81-shit. Me se miri ta thot Jusuf Gervalla...po e lexove.
Mehmet Shehu donte te nxiste provokime me te thella politike ndershtetrore mes Shqiperise dhe Jugosllavise se atehershme me direktiva politike serbosllave, ne mynyre qe arsyetimi i represionit dhe terrorit serbosllav ndaj shqiptareve te Kosoves te perforcohej edhe me shume ne arenen politike nderkombetare dhe mbrenda saj, jugosllavise pra, perkatesisht republikave si sllovenia, kroacia, etj..., duke u justifikuar se kinse shqiptaret e Kosoves jane te knaqur me te gjitha qe i kane nga ne, por qe grupe te caktuara irredentiste e separatiste po nxiten nga shteti shqiptar per ndarje nga Jugosllavia, e bashkim me Shqiperine.
Enver Hoxha e kuptoi kete me kohe dhe ...e hoqi qafesh.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 13-03-2018, 20:04   #39
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 40,092
Thanks: 11,742
Thanked 10,436 Times in 6,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 546
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Jo nuk e kam jetuar ate kohe,babi im po.Per keto ngjarje ka bere burg.
Duke lexuar,...ka sa te duash materjale per 81shin,deshmitare qe edhe sot jane gjalle.Jane ngjarje te kohes se re.
Per dallim nga ju te Shqiperise,ne dime edhe sllavishten dhe 81 munde ta shohim nga te dyja prespektivat - serbosllave dhe shqiptare.
Kėtu ėshtė gjith problemi sot nė Shqipėri dhe te ju, te ju mė shumė se te ne, pikėrisht te kėta "dėshmitarėt".
Sot nė Shqipėri kur lexon "dėshmitarėt" e kohės tė dėshmojnė qė tė gjithė kan qėn kundėr Enver Hoxhės (nė kohėn e Enverit flas), nuk ėshtė pėr tė qeshur kjo?
Njė "dėshmitar" tjetėr live e ke Draguen qė thotė informacioni pėr demonstratat nė Kosovė ka qėn shumė i pakėt
Me sa kujtoj unė vagullt shtypi dhe televizioni shqiptar vetėm pėr ato fliste, mė korigjoni kush ka parė atėhere ca ushtar shqiptar nė Armatėn Jugosllave qė ktheheshin me tabut dhe kur hapeshin ishin tė shformuar nga torturat dhe keqtrajtimet.
Ca trajtime pėr tė sterilizuar shqiptarėt nė masė etj, etj.
Nė mos gabojė nė atė kohė janė botuar dy vėllime (libra) tė Rexhep Qoses me titull "Ē'thonė dhe kėrkojnė kosovarėt" pikėrisht pėr ato demostrata
Shkurt dhe pastėr me dėshmitarėt e leshit qė janė sot as nė hale nuk shkohet.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 13-03-2018, 20:04   #40
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,651
Thanks: 4,180
Thanked 2,631 Times in 1,290 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 127
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ne Shqiperi kemi pasur ne 1981 shume pak informacione per demostratat.
Mbase edhe nuk deshirohej qe te sensibilizohej edhe populli atekohe per arsye te caktuara politike te kohes. Po te kishte edhe atje, cofte edhe ndonje levizje me te vogel ne mbeshtetje te popullit shqiptar te Kosoves, do t`behej pastaj hataja edhe me e madhe me ne ne Kosove...
Jo se do te behej gje, por mjaftonte, sikur se thash edhe me lart, qe terrori i shkaut te arsyetohej edhe me shume.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Samiu : 13-03-2018 nė 20:08
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur