Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-05-2016, 14:38   #121
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,243
Thanks: 7,113
Thanked 3,305 Times in 1,343 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 08:30   #122
ciarli
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 207
Thanks: 0
Thanked 19 Times in 16 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
ciarli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

...cfare ironie! nuk ja di gjuhen, nuk ja zgjidh dot shkronjat!
ai liber ka vetem zanore!
ciarli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-05-2018, 23:11   #123
Elsa
Anėtar
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: angli
Posts: 68
Thanks: 146
Thanked 13 Times in 12 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Elsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejtElsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Re: Shpoti dhe humor fetar.

nastradinin po e luste populli aman na thuaj nje barcalet me fen e nastra ja ktheu esht shum e gjat. por populli insistoi na trego kemi koh e tegjith u ulen kembekryq te degjonin me shum vemendje. e nastra ja nisi ; na ishte njehere nje prift e nje hoxhe ................. kaq
Elsa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2018, 09:45   #124
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 613 Times in 482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
Peshku i Babelit eshte i vogel, i verdhe, i ngjan nje shushunje dhe eshte ndoshta gjeja me e cuditshme ne univers. Ushqehet me valet qe gjenerohen nga truri, duke absorbuar frekuencat e pavetedijes dhe si jashteqitje ka nje matrice telepatike ne zonen e frekuencave te vetedijshme dhe te sinjaleve qe mund te kapen nga nervat e zones se te folures ne tru. Nga ana praktike kjo do te thote qe nese fusim ne vesh nje Peshk Babeli, menjehere mund te kuptojme cdo lloj gjeje te folur ne cfaredolloj gjuhe.

Peshku i Babelit nuk ka mundesi qe te jete zhvilluar ne menyre natyrore dhe per kete arsye provon dhe njekohesisht hedh poshte ekzistencen e Zotit. Eshte cuditerisht nje koicidence kaq jo-probabel qe dicka me nje perdorshmeri te jashtezakonshme te jete evoluar rastesisht, saqe shume mendimtare e marrin si reference per proven dhe fjalen finale per mos-ekzistencen e Zotit. Argumentimi eshte i ngjashem me sa vijon: "Une refuzoj te provoj qe ekzistoj", thote Zoti, "sepse prova e mohon besimin dhe pa besim une nuk jam asgje". "Por ama," thote njeriu, "Peshku i Babelit ben muu, apo jo? Ai provon qe ti ekziston, dhe si rrjedhim ti nuk ekziston. CDV." "Kjo s'me kishte shkuar ne mendje" thote Zoti dhe zhduket pas nje reje logjike. "Sa e thjeshte paska qene kjo pune," thote njeriu dhe me entuziazem vazhdon te provoje qe e bardha eshte e zeze, dhe gjen vdekjen duke kaluar tek vijat e bardha.

-- Douglas Adams, "The Hitchhiker's Guide to the Galaxy"Provo qe MIA ekziston.
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 19:27   #125
Darli
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 37
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Darli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Shpoti dhe humor fetar.

Nje here zoti takoi nje engjell shume te mencur. Dhe e pyeti C'mendon ti kush jam une? Engjelli iu pergjigj: Ti je Gabrieli.
Cfare ironie e?
Darli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 19:34   #126
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 424 Times in 251 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Shpoti dhe humor fetar.

-Mimoza, cfare do behesh kur te rritesh?
-Prostitute.
-Nuk e kuptova mire se cfare the!
-Prostitute.
-Oh, shyqyr, kujtova se the protestante.
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur