Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-04-2011, 08:01   #21
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ateisti lider publikon Biblen laike

Esther, jam deri ke 30 faqet e para. Si perfundim nuk lexohet dot seriozisht libri ne nje ekran kompjuteri. Pas 15 min leximi te tille filloj e gjej veten ne pozicione te cuditshme qendrimi qe qafa te lodhet sa me pak, brrylat te mos vriten ne tavoline duke i bere nder kokes qe po e mbajne dhe kurrizit i jane bere vertebrat si dhembet e sharres.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2011, 02:47   #22
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,802
Thanks: 3,155
Thanked 2,111 Times in 918 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ateisti lider publikon Biblen laike

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Iliriano Shiko postimin
Tani shiqo vetem pakes se si i keni renditur keto rubrika apapap !!
Toleranca F., Ateizmi qe s'besojn fare, bektashizmi dega me e afert e ateizmit dhe vetem pas, keni renditur fet monoteiste. Dhe nuk ishte keshtu kur u antaresova ne forum.
Ato rubrika te forumit jane renditur ashtu ne baze te alfabetit qe te mos shkaktonim pakenaqesi te anetaret qe i frekuentojne keto rubrika, gjithsesi ti kete nuk e kupton dot se je shume i zene duke akuzuar te tjeret pasi e ke "shejtanin ne bark" (nje shprehje popullore kjo). E vetmja rubrike qe eshte jashte renditjes eshte Toleranca Fetare pasi per ne ne fund te fundit ajo eshte me e rendesishmja dhe meriton vendin e pare ne ate renditje.

P.S. Pjesa tjeter e postimit tend as ja vlen qe te humbas kohen se jane thjesht lojra fjalesh.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2011, 02:51   #23
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,802
Thanks: 3,155
Thanked 2,111 Times in 918 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ateisti lider publikon Biblen laike

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
Esther, jam deri ke 30 faqet e para. Si perfundim nuk lexohet dot seriozisht libri ne nje ekran kompjuteri. Pas 15 min leximi te tille filloj e gjej veten ne pozicione te cuditshme qendrimi qe qafa te lodhet sa me pak, brrylat te mos vriten ne tavoline duke i bere nder kokes qe po e mbajne dhe kurrizit i jane bere vertebrat si dhembet e sharres.
Thx for the visual.
Lexim te mbare me pozicione sa me pak te cuditshme. lol
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2011, 17:56   #24
bindi
dolcinio
 
Avatari i bindi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Ne bregdet
Posts: 1,884
Thanks: 5
Thanked 11 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
bindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Ateisti lider publikon Biblen laike

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Iliriano Shiko postimin
Nuk kam frig ta lexoj kete liber qe ka per qellim, manipulimin e te krishtereve ne rend te par. Eshte perkeqardhje qe ateistet kontestojn urtesin e feve, dukeni sikur t'ishit te frustruar dhe ky frustrim ndjehet tek "nevoja" per nje liber te till qe kerkon ti krijon referencat e saja sikur per t'u siguruar qe jeni te "sigurt" per mosegzistencen e Zotit. te gjetur nje mbeshtetje morale tek te gjithe ata qe s'besojn. Eshte nje ure e re, nje komunitet i ri qe deshironi ta formoni. Vet egzistenca e kesaj rubrike ateiste, deshmon me se miri per kultin e Ateizmit.

Per mendimin tim, ka libra shume me interesante se ky liber per te lexuar. E konsideroi leximin e keti libri si nje humbje kohe.

Pershendetje.
Hahaha ,mos Iliriano, mos e lexo ,sepse leximi i ksaj "bible"mund te te zavendsoje ndonje bibel tjeter,ndrsa kjo per ty mund te bart dhe nje rrezik te madh pas,keshtu qe nga nje dele e urte dhe e bute mund te te transformoj ne nje njeri qe mendon....!!!!
bindi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur