Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-09-2011, 11:33   #1
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,422 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Histori

Edhe une jam amator dhe gjuhen letrare gjermane nuk e zoteroj,por do mundohem te te ndihmoj:
http://www.scifi-forum.de/off-topic/...scheidend.html
http://www.youtube.com/watch?v=cRKjl_xnwow

http://www.youtube.com/watch?v=kojPJqVfpQU

http://www.buch24.de/9027-0/shopdire...%2Fguido_knopp

http://www.youtube.com/watch?v=KDCxz...eature=related
Mos ardhshin kurre.....

http://www.youtube.com/watch?v=CYa727MCMWE
Dhe kelyshi i ketij i quan viktimat si numra.
C'far pararelizmash???
Kur ta gjej videon do ja u shtroj,ne diskutim.

Shenim i moderatorit: Do te doja qe materialet te sillen sa me teper ne gjuhen shqip, ose te perkthehen ne gjuhen shqip. Ose te behet ndonje permbledhje e materialit ne shqip nese eshte shume i gjate, apo video, per te dhene idene se cfare trajtohet. Leximi i shkrimeve ne forum duhet te jete kenaqesi, dhe shkrimet te aksesueshem nga te tere.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2012, 16:02   #2
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Histori

Konvertimi i Hollit te Ateisteve

Kishat e Berlinit themelojne Byrone e Rifitimit te Adhuruesve
Transmetim me Radio per New York Times.

Berlin, 13 Maj - Ne Hollin e Mendimtareve te Lire, i cili perpara ardhjes ne pushtet te Partise Naziste sherbente si qendra kombetare e Liges se Mendimtareve te Lire Gjermane, sot autoritetet e Kishes Protestante te Berlinit kane hapur nje zyre per keshillimin ndaj publikut per ceshtjet fetare. Detyra kryesore eshte te rifitoje besimin e atyre qe nuk shkojne me ne kishe si dhe te ndihmoje te tere ata qe me pare nuk i perkisnin asnje grupimi fetar, dhe ne kete menyre te fitojne anetaresim ne kishe.

Liga e Mendimtareve te Lire Gjermane, e cila eshte spastruar nga revolucioni kombetar, ishte organizata me e madhe e ketij lloji ne Gjermani, me nje pjesemarrje prej 500'000 anetaresh...

["New York Times, 14 Maj 1993, ne faqen nr.2. Mbi Nxjerrjen jashte ligjit nga Hitleri i te tera grupeve ateiste dhe mendimtareve te lire gjate pranveres se vitit 1933, pas Dekretit te Aftesimit ku autorizohej Hitleri me dekret per qeverisje.]
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur