Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-01-2013, 17:19   #21
bindi
dolcinio
 
Avatari i bindi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Ne bregdet
Posts: 1,884
Thanks: 5
Thanked 11 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
bindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Rikthim nė mesjetė-mjekrroshėt kėrcėnojne me djegie tė dijes si nė sheku

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dragon Shiko postimin
edhe ketu me dole naqe?
Qe ēke me te biles...,pse a mos duhet lene ne doren e disa tradhtareve ,te veshur me petkun e mitropolitit ,qe te na caktojne dhe programin e ēfaqjeve teatrale qe duhet luajtur!...
Heeeej njerze jemi ne shekullin 21,nuk jetohet me endra dhe mite te mijra viteve me pare...
bindi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-01-2013, 17:39   #22
bindi
dolcinio
 
Avatari i bindi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Ne bregdet
Posts: 1,884
Thanks: 5
Thanked 11 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
bindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Rikthim nė mesjetė-mjekrroshėt kėrcėnojne me djegie tė dijes si nė sheku

Keto mitropolitet,jane duke e deshmuar vetin,qe ne koncept kane mbetur, po ato te njeqind e ca viteve me pare!

http://www.youtube.com/watch?v=5E-E93pg8GY
bindi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2013, 10:40   #23
G.Ruci ri
Super Anėtar
 
Avatari i G.Ruci ri
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 163
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 7
G.Ruci ri ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: KORCE- Ndėrpritet shfaqja e dramės ‘Shėn Maria e Beratit’

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Jeez Landi! Na u bere si Brari. Shkurtoi keto te shkreta postime, se asnje s'ka guxim t'i lexoje deri ne fund! Humbet kurioziteti dhe durimi.
E lexova zoterine per pjesen siper.Ne ate mal pregatiten dhe ne ditet e sotme+ male te tjera.Fatkeqesisht ka skipetare me gjak te prishur qe marrin eksperience atje,ne ditet e ardhshme.
Votoni per ps.
G.Ruci ri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2013, 18:30   #24
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Rikthim nė mesjetė-mjekrroshėt kėrcėnojne me djegie tė dijes si nė sheku

Citim:
DEKLARATE ZYTRTARE- NE LIDHJE ME DRAMEN "SHEN MARIA E BERATIT" TE Z. NAMIK DOKLE

Kemi ndjekur me vėmendje indinjatėn e besimtarėve orthodhoksė tė Korēės dhe pėrcjellim edhe shqetėsimin tonė nė lidhje me dramėn “Shėn Maria e Beratit”. Pėr komunitetin orthodhoks kjo ėshtė denigruese dhe fyese, sepse denigrimi i klerikėve tė nderuar orthodhoksė, ėshtė denigrim pėr tė gjithė komunitetin.
Komunitetet fetare nė shqipėri kanė vuajtur mbi shpatullat e tyre fyerjet, diskriminimin dhe pėrndjekjet e regjimit ateist tė shekullit qė lamė pas. Prandaj jemi tė shqetėsuar pėr vazhdimin e po tė njėjtės mėnyrė trajtimi tė tyre edhe sot.
Tashmė ka kohė qė besimi orthodhoks po goditet gjithandej me mėnyra tė ndryshme. Veprime tė tilla nxisin reagimin e ēdo besimtari, si edhe cėnojnė ruajtjen e harmonisė dhe bashkėjetesės fetare, si vlerė qė karakterizon shoqėrinė tonė. Nė kohėn kur ne pėrpiqemi tė ndėrtojmė ura bashkėpunimi dhe mirėkuptimi, propagandat fyese pėrēajnė dhe ngjallin dyshime dhe mosbesime.
Me anė tė kėsaj deklarate, protestojmė ndaj kėtyre fenomeneve dhe i drejtohemi opinionit qytetar tė Korēės, por edhe mė gjerė, se veprime tė tilla qė cėnojnė komunitetet e ndryshme fetare, tė qėllimshme ose jo, nuk i shėrbejnė interesave tė qytetit, tė bashkėjetesės fetare dhe pėrparimit tė shoqerisė shqiptare.
Kėtė protestė e ndjejmė edhe si obligim moral ndaj paraardhėsve tanė, qė me aq mund dhe sakrifica mbajtėn tė pacėnuar nė shekuj besimin dhe moralin orthodhoks. Dhe pėr mė tepėr Kisha Orthodhokse ėshtė njė nga pjesėt mė tė shėndosha tė shoqėrisė sonė, me njė kontribut tė madh nė ruajtjen e vlerave njerėzore dhe nė ndihmesėn ndaj tė gjithė njerėzve nė nevojė, pa dallim.
Kjo eshte deklarata zyrtare e Mitropolise Korce dhe jo cfare flasin mediat tendencioze ndaj KOASH-it.
Ketu nuk ka asgje te cuditshme..Sic ka te drejte Teatri i Korces te nxjerre drama blasfemuesve ndaj Kishes, Shen Marise, Shen Kozmait te Kolkondasit, ashtu kane te drejte edhe orthodhokset e Korces dhe gjithe Shqiperise te protestojne, per keto blasfemira, qe vec te tjerave cenojne edhe tolerancen fetare.
Atetehere pse Edvini hap tema te tilla me epitete fyese ndaj prifterinjve....., fyerja ndaj tyre eshte njekohesisht edhe fyerje ndaj cdo orthodhoksi te vertete....
Mitropolia nuk urdheron, vetem ka protestuar per dramen, dhe drama eshte pezulluar,..por nuk dihet nese do te hiqet nga repertori i teatrit te Korces.
Besoj Edvini duhet t`a dije se shteti shqiptar eshte laik, ashtu si edhe teatri,..keshtu qe edhe tema eshte me shume se tendencioze...
Veprimi i Mitropolise eshte thellesisht demokratik
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2013, 18:56   #25
G.Ruci ri
Super Anėtar
 
Avatari i G.Ruci ri
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 163
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 7
G.Ruci ri ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Rikthim nė mesjetė-mjekrroshėt kėrcėnojne me djegie tė dijes si nė sheku

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Kjo eshte deklarata zyrtare e Mitropolise Korce dhe jo cfare flasin mediat tendencioze ndaj KOASH-it.
Ketu nuk ka asgje te cuditshme..Sic ka te drejte Teatri i Korces te nxjerre drama blasfemuesve ndaj Kishes, Shen Marise, Shen Kozmait te Kolkondasit, ashtu kane te drejte edhe orthodhokset e Korces dhe gjithe Shqiperise te protestojne, per keto blasfemira, qe vec te tjerave cenojne edhe tolerancen fetare.
Atetehere pse Edvini hap tema te tilla me epitete fyese ndaj prifterinjve....., fyerja ndaj tyre eshte njekohesisht edhe fyerje ndaj cdo orthodhoksi te vertete....
Mitropolia nuk urdheron, vetem ka protestuar per dramen, dhe drama eshte pezulluar,..por nuk dihet nese do te hiqet nga repertori i teatrit te Korces.
Besoj Edvini duhet t`a dije se shteti shqiptar eshte laik, ashtu si edhe teatri,..keshtu qe edhe tema eshte me shume se tendencioze...
Do zbatohet kushtetuta Shqiptare!
Votoni PS
G.Ruci ri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2013, 20:11   #26
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,052
Thanks: 332
Thanked 340 Times in 240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Rikthim nė mesjetė-mjekrroshėt kėrcėnojne me djegie tė dijes si nė sheku

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Kjo eshte deklarata zyrtare e Mitropolise Korce dhe jo cfare flasin mediat tendencioze ndaj KOASH-it.
Ketu nuk ka asgje te cuditshme..Sic ka te drejte Teatri i Korces te nxjerre drama blasfemuesve ndaj Kishes, Shen Marise, Shen Kozmait te Kolkondasit, ashtu kane te drejte edhe orthodhokset e Korces dhe gjithe Shqiperise te protestojne, per keto blasfemira, qe vec te tjerave cenojne edhe tolerancen fetare.
Atetehere pse Edvini hap tema te tilla me epitete fyese ndaj prifterinjve....., fyerja ndaj tyre eshte njekohesisht edhe fyerje ndaj cdo orthodhoksi te vertete....
Mitropolia nuk urdheron, vetem ka protestuar per dramen, dhe drama eshte pezulluar,..por nuk dihet nese do te hiqet nga repertori i teatrit te Korces.
Besoj Edvini duhet t`a dije se shteti shqiptar eshte laik, ashtu si edhe teatri,..keshtu qe edhe tema eshte me shume se tendencioze...
Veprimi i Mitropolise eshte thellesisht demokratik
Pėr tė protestuar, mund tė marrėsh leje te policia, e cila tė cakton njė territor tė caktuar dhe aty mund tė mbash protestėn tėnde. Aktorėt e shfaqjes kanė marrė kėrcėnime me vdekje e me bomba. A kjo ėshtė mėnyra e protestimit?
Nė shekulline sotėm, fjala blasfemi ėshtė fjalė qesharake dhe mund tė merret aq seriozisht saē ėshtė fjala pėr gogolin e plakun e vitit tė ri.
E di ti se shumica dėrrmuese e atyre 3 milionė shqiptarėve aty nė Shqipėri kryejnė "blasfemi" ēdo sekondė tė jetės sė tyre? Pse nuk protestoni ndaj atyre gjithashtu?
Jeni bėrė qesharakė me terma tė shekullit tė 13-tė. Blasfemi thotė, a thua se jemi nė Arabinė Saudite.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2013, 08:17   #27
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rikthim nė mesjetė-mjekrroshėt kėrcėnojne me djegie tė dijes si nė sheku

Disa pergjigje dhe shkrime jane hequr qe ketu, sepse nuk e kane vendin ketu.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-04-2013, 18:27   #28
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 472 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rikthim nė mesjetė-mjekrroshėt kėrcėnojne me djegie tė dijes si nė sheku

????????__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-04-2013, 18:31   #29
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 472 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rikthim nė mesjetė-mjekrroshėt kėrcėnojne me djegie tė dijes si nė sheku

..................

__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur