Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 27-06-2012, 11:03   #21
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,965
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Justifikimi "Feja"

Nuk e di, kot ja futa

Pse nuk ka ?


Shenim i moderatorit: Diskutimet jane perhere te mirepritura, por do te lutesha qe te beheshin rreth temes dhe gjithashtu te pasurohet me sa me teper materiale qe i pergjigjen ne menyre direkte titullit.
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2012, 12:19   #22
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Justifikimi "Feja"

http://ww1.hdnux.com/photos/14/05/55.../6/628x471.jpg
(foto. Nuk eshte pamje shume e kendshme)

Julie Aftab eshte nga Pakistani. Kur ishte 16 vjec punonte si operatore telefonie. Nje dite, nje burre qe hyri ne zyre, i pa kryqin e vogel qe kishte te varur si varse ne qafe.

"Ti je e krishtere?" e pyeti 3 here.

"Po Zoteri", iu pergjigj Julie dy here dhe heren e trete i tha "S'me degjon? Te thashe qe po jam e krishtere."

Burri u largua, per t'u kthyer 30min me vone perseri, me nje shishe te vogel ne dore te cilen ja hodhi Julie ne fytyre. Acidi i baterive te makines i shkaktoi deme te renda Julie ne anen e djathte te fytyres, dhe me djegie te renda deri ne kocke ne krah dhe ne kraharor. U ngrit te dilte dhe te ikte me vrap jashte, por nje burre tjeter i zuri rrugen dhe e kapi, dhe bashke me te parin e bene Julie qe te gelltiste acid, duke i demtuar ne menyre te rende ezofagun.

Sot, pas 10 vjetesh dhe 31 nderhyrje kirurgjikale, Julie Aftab studion per ekonomi ne Universitetin e Houston dhe ka nje te qeshur shume melodioze. Doktore nga me te ndryshem ne Houston kane dhuruar per te shume kohe dhe pune, duke i rindertuar faqen, hunden, buzen e siperme si dhe qepallat e syve.

Julie Aftab, 26 vjec, eshte shprehur se me kalimin e kohes ajo ka mundur te kuptoje c'do te thote te falesh.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-07-2012, 15:09   #23
Lov!
Skyrim..
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 280
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Lov! do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Justifikimi "Feja"

foton, te lutem redaktoje.
medalja ka dy ane, nese sheh,
fjalet e teperta i merr lumi.
Lov! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2013, 14:32   #24
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Justifikimi "Feja"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
mos folni keq per fejen , se vetemse feja asht ajo e cila na bon te dallohemi nga shtazet ...
Me fal eeee
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur