Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-10-2019, 20:40   #161
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,943
Thanks: 7,763
Thanked 6,535 Times in 2,762 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 206
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Per momentin VV- ja ka trefishu dallimin ne votat postale ndaj LDK-se dhe PDK-se. Numerimi do te vazhdoj deri ne mesnate sic duket:

VV= 6341 vota
LDK= 2034 vota
PDK= 1928 vota

Ketu mund ta ndiqni drejtperdrejte:

https://www.facebook.com/kallxo/vide...0546641258128/


P.S. Sa i lumtur dhe krenar jam per popullin tim te vetedijesuar

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 16-10-2019 nė 20:42
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 21:21   #162
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,482
Thanks: 1,692
Thanked 2,278 Times in 1,195 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 160
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Ke qene por me nuk je, sigurisht, sepse doli te jete e kunderta. Amerika respekton voten e sovranit te Kosoves si dhe i konvenon nje udheheqje jo vetem pro-amerikane e pro-perendimore por edhe e pa korruptuar. Amerikes nuk i konvenojne shtetet e deshtuara. Vetevendosje eshte levizje properendimore. Amerika asgje nuk ka bere me Thacin ne dem te Kosoves. Thaci i ka bere demet vete dhe e ka mashtruar popullin e tij duke u thirrur ne Ameriken. Me kete e ka demtuar edhe mardhenien tone me amerikanet. Thaci eshte servil Rusi, perndryshe nuk do takohej me Putinin e company. Tradhetite e Thacit akoma do te dalin ne shesh dhe do te gjykohen me kohen.

Amerika perdor ata qe lejohen te perdoren.


Une jam me Albinin. Thuaj ishalla arrin te mbaj premtimet dhe t'i qendroj besnik ceshtjes per te cilen ai ka predikuar per kaq shum vite. Nuk them se nuk ka deshire por ndryshon fushata elektorle nga zyra e kryeministit.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 21:24   #163
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,482
Thanks: 1,692
Thanked 2,278 Times in 1,195 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 160
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Mos ki merak se edhe Albini njėlloj do bėj por do i quaj patriotike kur ti bėj ai vet.

Nuk ma ha mendja. Te pakten keshtu besoj dhe deshiroj. Te shohim.

Eshte mir te perkrahet dhe jo t'i deshirojme deshtimin sepse suksesi i tij do te veri ne pah deshtimet e politikaneve te Shqiperise dhe te Kosoves te cilet kan punuar vetem kunder interesave te popullit!
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 21:27   #164
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,482
Thanks: 1,692
Thanked 2,278 Times in 1,195 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 160
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin

ĒKA po zihet mes LDK-sė e AAK-sė? – Takohen Lutfi Haziri e Ardian Gjini (Foto)


Dy nėnkryetarėt, Lutfi Haziri i Lidhjes Demokratike tė Kosovės dhe Ardian Gjini i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, janė takuar sot nė njėrin prej restoranteve nė kryeqytet, raporton Indeksonline.

Takimi i tyre vjen nė kohėn kur pritet tė formohen institucionet e reja pas zgjedhjeve tė mbajtura me 6 tetor.

Nuk dihet arsyeja e takimit mirėpo vlen tė pėrmendet se LDK ėshtė nė negociata me VV-nė pėr tė formuar qeverinė e re ndonėse Haziri ka kritika tė vazhdueshme pėr partinė e Kurtit./Indeksonline/
Llap kam nje pyetje per ty.

Me mir te ket sukses Albini dhe e gjith Kosova apo me mir te deshtoj po ashtu edhe Kosova, keshtu del edhe parashikimi jot?
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 21:27   #165
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,943
Thanks: 7,763
Thanked 6,535 Times in 2,762 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 206
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
@Mano

Desha te te shkruaj por me postin tend te fundit i dhe jo vetem nihilisteve por edhe vetes nje pergjigje. Me pelqeu. Te falenderoj.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 21:37   #166
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,482
Thanks: 1,692
Thanked 2,278 Times in 1,195 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 160
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
@Mano

Desha te te shkruaj por me postin tend te fundit i dhe jo vetem nihilisteve por edhe vetes nje pergjigje. Me pelqeu. Te falenderoj.
Te them te drejten kam patur simpati per Albinin per vite. Nuk e kam then kete per asnje politikan as te Shqiperise dhe as te Kosoves.

Jam i bindur qe eshte njeriu me i pershtatshem per Kosoven. I deshiroj suksese ati dhe te gjitheve qe e kan perkrah gjith keto vite!
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 21:42   #167
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,634
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Te them te drejten kam patur simpati per Albinin per vite. Nuk e kam then kete per asnje politikan as te Shqiperise dhe as te Kosoves.

Jam i bindur qe eshte njeriu me i pershtatshem per Kosoven. I deshiroj suksese ati dhe te gjitheve qe e kan perkrah gjith keto vite!
jam pak skeptik me keto kryetaret e ojq-ve qe katapultojne ne politike.

mendimi ēastit Mano
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 23:03   #168
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,943
Thanks: 7,763
Thanked 6,535 Times in 2,762 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 206
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Deshiroj te ju njoftoj se procesi i numerimit te te gjitha votave mbaroi. Vetevendosje i fitoi zgjedhjet me diference mjaft te thelle nga partite tjera. Tani ajo arriti te fitoj mbi 210.500 vota, respektivisht afer 10500 vota me shume se LDK-ja. Ky ndryshim i madh eshte bere i mundshem fale mergates tone te mrekullueshme.

Rezultati i votave te pergjithshme eshte me poshte si vijon:Te dashur shqiptare, e sidomos, te dashur perkrahes te Vetvendosjes URIME fitorja.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 16-10-2019 nė 23:09
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 23:10   #169
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,328
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Llap kam nje pyetje per ty.

Me mir te ket sukses Albini dhe e gjith Kosova apo me mir te deshtoj po ashtu edhe Kosova, keshtu del edhe parashikimi jot?
O me albinin deshton ēdo gje edhe Kosova por ka dasht zoti e ka djem burra e gra Kosova qe i dalin zot keti vendi
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 23:26   #170
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,813
Thanks: 11,231
Thanked 6,113 Times in 2,888 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Llap kam nje pyetje per ty.

Me mir te ket sukses Albini dhe e gjith Kosova apo me mir te deshtoj po ashtu edhe Kosova, keshtu del edhe parashikimi jot?
Jo, kaq pyetje tė rėnda s'i bėhen Llapit... Pėr ta e rėndėsishme ėshtė tė RROJĖ HASHUMI, pa le tė digjet Kosova!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 23:27   #171
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,813
Thanks: 11,231
Thanked 6,113 Times in 2,888 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
O me albinin deshton ēdo gje edhe Kosova por ka dasht zoti e ka djem burra e gra Kosova qe i dalin zot keti vendi
kėtė mirė e ke thėnė "ka", se deri tash nuk pati dhe ky "ka" ėshtė Albini.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 08:44   #172
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,328
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Jo, kaq pyetje tė rėnda s'i bėhen Llapit... Pėr ta e rėndėsishme ėshtė tė RROJĖ HASHUMI, pa le tė digjet Kosova!
jo oj ambasada e ishit Llapi nuk e djeg Kosoven por e ka Ēlirue Kosoven prej miqve tu serb e Kosoven e djegun argatet e UDB-es tash BIA-s si ti me shok e keta kriminelet e VV-se por sdo tia dalin ka kush e mbron Kosoven se as rusia e Vjoses e Albinit sdo te munen tju ndihmoin kot e kini
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 08:46   #173
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,328
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer


Daka fton Policinė dhe Prokurorinė tė monitorojnė procesin e rinumėrimit tė votave

17 tetor 10:27
KQZ-ja mori vendim sot qė tė rinumėrohen edhe 530 vendvotime, pas kėrkesės sė QNR-sė.


Kryetarja e KQZ-sė, Valdete Daka, nė mbledhjen e sotme tė kėtij institucioni i ka bėrė thirrje Policisė dhe Prokurorisė tė monitorojnė procesin e rinumėrimit tė votave.

“Askush nuk i ndalon Prokurorinė dhe Policinė qė tė jenė nga tė pranishme nė QNR. Lrisht mund tė qėndrojnė aty dhe t’i marrin provat me emra dhe numra tė vendvotimeve ku ka ndodhur manipulime”, ka thėnė Daka.
-----------------------------------------------------

KQZ-ja vendos tė rinumėrohen edhe 530 vendvotime

17 tetor 10:15

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka miratuar sot kėrkesėn e Qendrės sė Numėrimit dhe Rezultateve pėr rinumėrimin edhe tė 530 vendvotimeve.

Pasi qė Burim Ahmetaj, koordinator nė QNR ka arsyetuar kėrkesėn pėr rinumėrim, propozimi i tij ka marrė votat e anėtarėve tė KQZ-sė.

Rinumėrimi do tė fillojė nė orėn 16:00 nė Qendrėn e Numėrimit dhe Rezultateve (QNR).

Po ashtu, tė hėnėn ka pėrfunduar rinumėrimi i 314 vendvotimeve, vendimi i KQZ-sė pėr rinumėrimin e kėtyre 314 vendvotimeve erdhi po pas rekomandimeve tė QNR-sė, pėr disa parregullsi gjatė mbushjes sė formularėve.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Llapi : 17-10-2019 nė 08:48
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 08:57   #174
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,632
Thanks: 4,295
Thanked 4,603 Times in 3,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Ka japen shume para Begjeti i Pacovave dhe me ēdo kusht deshiron te rinumerohen kutite deri sa te kalojne pragun zgjedhore. Nuk do ndodhe asgjekundi te rinumerohen kutite, tere ate proces zgjedhore qe dukej i suksesshem ta dhjejne ne fund.


Ne qashtu raste te ardhshme, denoj ata komisioneret e zgjedhjeve me qashtu gjoba te vogla 7-8 vite burg, te shofim kush pastaj regjistron votat sikur ke pazarja e patatekompidhave
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 09:00   #175
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,813
Thanks: 11,231
Thanked 6,113 Times in 2,888 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Ka japen shume para Begjeti i Pacovave dhe me ēdo kusht deshiron te rinumerohen kutite deri sa te kalojne pragun zgjedhore. Nuk do ndodhe asgjekundi te rinumerohen kutite, tere ate proces zgjedhore qe dukej i suksesshem ta dhjejne ne fund.


Ne qashtu raste te ardhshme, denoj ata komisioneret e zgjedhjeve me qashtu gjoba te vogla 7-8 vite burg, te shofim kush pastaj regjistron votat sikur ke pazarja e patatekompidhave
po bre, mbrėmė, ajo Daka e KQZ-sė i kritikoi shumė komisionerėt
edhe unė thashė se do tė dėnohen kėta horra, por sic e paraqiti kjo - kėtyre nuk ka ęigj qė i nokauton, kėshtu....

hajėr ishalla!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 17:51   #176
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,328
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Gjobė dhe deri nė pesė vite burg pėr komisionerėt qė kanė keqpėrdorur votat


Periskopi.com 17 Tetor 2019, 19:40 Lajme

Fakti se nė rinumėrim kanė shkuar mė shumė se 800 vendvotime, sipas shoqėrisė civile kemi tė bėjmė me keqpėrdorim tė detyrės zyrtare nga ana e komisionerėve. E dėnimi nė rast se konstatohet njė gjė e tillė, ėshtė gjobė dhe burgim deri nė 5 vite.

Kryetarja e KQZ-sė Valdete Daka, gjatė njė interviste tha se puna e pistė e komisionerėve, ka bėrė qė tė shkoj nė rinumėrim ky numėr i madh i vendvotimeve.

Se bėhet fjalė pėr keqpėrdorim tė pozitės zyrtare nė procesin e zgjedhjeve thotė edhe Arton Demhasaj njohės i ligjit, ndėrsa ky i fundit duke u bazuar nė kodin penal, thotė se nė rast se njė gjė e tillė konstatohet nga prokuroria, atėherė komisionerėt do tė pėrballen me gjobė dhe 5 vite burgim.

“Potencialisht kryerėsit e veprės penale me keqpėrdorimin e votave mund tė dėnohen me gjobė apo me nga 1 deri nė 5 vite burg. Ėshtė e palogjikshme qė tė ketė kaq shumė gabime teknike nė rreth 800 vendvotime”, tha pėr RTV Dukagjinin, Arton Demhasaj.

Fakti se do tė rinumėrohen kaq shumė vendvotime tregon se mund tė ketė pasur edhe keqpėrdorim nga ana e komisionerėve.

E njė gjė e tillė sipas Eugen Cakollit nga KDI, ka zbehur besimin e qytetarėve nė zgjedhje.

“Fakti qė njė numėr kaq i madh i vendvotimeve do tė rinumėrohen, nėnkupton qė ka rėnė pėr njė masė tė caktuar edhe niveli i besimit tė qytetarėve ndaj procesit zgjedhor nė pėrgjithėsi qė nė fillim ishte vlerėsuar si transparent dhe mirė i organizuar. Nė anėn tjetėr ėshtė mirė qė subjektet politike tė kuptojnė rezultatin zgjedhor nė mėnyrė qė tė mos ankohen nė tė ardhmen”, deklaroi Eugen Cakolli.

Fillimisht nė rinumėrim shkuan 314 vendvotime, ndėrsa tashmė do tė rinumėrohen edhe 530 tė tjera.

Gjatė ditės kryetarja e KQZ-sė Valdete Daka, po ashtu i bėri thirrje policisė dhe prokurorisė qė tė jenė prezentė gjatė rinumėrimit tė votave.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 17:58   #177
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,257
Thanks: 7,137
Thanked 3,319 Times in 1,349 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Llap mos u lodhe duke sjellur artikuj militantesh.

Vetevendosje ka fituar dhe pike! Populli votoj Albin Kurtin.

Ps: Postimet copy past qe do sjellesh ne vazhdim do fshihen.
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 18:11   #178
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,328
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
Llap mos u lodhe duke sjellur artikuj militantesh.

Vetevendosje ka fituar dhe pike! Populli votoj Albin Kurtin.

Ps: Postimet copy past qe do sjellesh ne vazhdim do fshihen.
po fshini bre fshini me than qe me befasoni jo jam msue me juve

po te gjith siellin artikuj te ndryshem dhe po qe ne nji postim nuk e kopioin dikun ata veq me shajn mue e asagje nga vetja nuk thon

e une po qe se e shprehu mendimin tim do ti marr 1000 te shame per nji postim po qe se i raportoi apo ankohem do te me perjashtoni siq kini veprue me dhjetra here

keshtu qe une do te sjell postime jo nga militantet siq me akuzon ti kot por nga mediat e pavarura dhe aso qe edhe une mendoi ashtu
e nese ju sjelli telashe qe nuk kini argumente per te mu kundervu atehere su kam faj une po argumentet jan shum kokforta ky kercnim me vjen nga ni nieri qe e administron ket forum qe duhesh te jesh i pa anshem i drejt per te gjith po nejse vepro si te duesh masi e ke ket mundesi po nja nuk um treguat kurr perse e kini shkrue rregulloren e nuk i ndaloni kopjimet per tieret antar po veq per mua kjo nuk eshte e drejt dhe funi i funit une nuk muj te dua diken apo te shkruej per diken qe ty nuk te pelqen ai njeri apo te pelqen shum une e shprehu ata qfar une mendoi po ty po te djeg shum qe albini spo do me mujt me e formue qeverin e ate po e pengoin Amerikanet e jo une Llapi por kesaj i thon hidheroi ne gomar e sill ne samar
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 18:11   #179
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,465
Thanks: 3,637
Thanked 2,931 Times in 1,988 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Kjo Valdete Daka nė kėtė foto tė postuar mė lartė ngjan sikur tė jetė motra binjake e Jozefina Topallit.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur