Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Ndihmoni njėri-tjetrin

Ndihmoni njėri-tjetrin Jeni te ftuar tė kėrkoni ndihmėn qė ju nevojitet dhe do bėjmė tė pamundurėn qė ta merrni atė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-08-2019, 14:10   #1
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 425 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Banka e Shqiperise

Titullin e temes ja futa kot dhe pse-ne nuk jua them se nuk kam kohe te merrem me kete. Por ajo qe dua te merrem eshte kjo. Hapni veshet dhe syte dhe po nuk i keni syte ne rregull merrni nje lupe (qelq) zmadhuese. Tani jo te gjithe jemi te pasur, por kush mundet le te marre nje bankenote 2000L apo sic thuhet ne dialekt nje njezetmijelekshe dhe vereni me kujdes koken e Gentit. Aty pas veshit te Gentit eshte shkruar e zeze mbi te bardhe ditelindja dhe ditevdekja:
Mbreti Gent 181-167 p.e.s (para eres sone).
Nga llogaritjet matematikore i bie qe Mbreti yne i lavdishem ka jetuar 14 vjet e pastaj na la nga kjo bote.
Te jete ndonje cudi? Na ndriconi ju lutem se kam frike se kjo njezetmijshja e vetme qe kam une mos me del falso. Tung!

Gjinua 14 vjec i luajti fene, Genti hengri buke e fikun e Gjinos.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Kasėmi : 22-08-2019 nė 14:15
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 14:17   #2
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,013
Thanks: 2,015
Thanked 2,912 Times in 1,620 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Re: Banka e Shqiperise

A . Fullhajni e ndriēoj Bankėn!!!!!!!!!!!!!!
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 22-08-2019 nė 15:57
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 14:26   #3
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,183
Thanks: 15,633
Thanked 13,234 Times in 8,363 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 708
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Banka e Shqiperise

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kasėmi Shiko postimin
Titullin e temes ja futa kot dhe pse-ne nuk jua them se nuk kam kohe te merrem me kete. Por ajo qe dua te merrem eshte kjo. Hapni veshet dhe syte dhe po nuk i keni syte ne rregull merrni nje lupe (qelq) zmadhuese. Tani jo te gjithe jemi te pasur, por kush mundet le te marre nje bankenote 2000L apo sic thuhet ne dialekt nje njezetmijelekshe dhe vereni me kujdes koken e Gentit. Aty pas veshit te Gentit eshte shkruar e zeze mbi te bardhe ditelindja dhe ditevdekja:
Mbreti Gent 181-167 p.e.s (para eres sone).
Nga llogaritjet matematikore i bie qe Mbreti yne i lavdishem ka jetuar 14 vjet e pastaj na la nga kjo bote.
Te jete ndonje cudi? Na ndriconi ju lutem se kam frike se kjo njezetmijshja e vetme qe kam une mos me del falso. Tung!

Gjinua 14 vjec i luajti fene, Genti hengri buke e fikun e Gjinos.
Kasėm 14 vjet ėshtė koha kur mbretėroi Genti jo mosha e tij.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 15:52   #4
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,219
Thanks: 1,881
Thanked 2,095 Times in 896 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Re: Banka e Shqiperise

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kasėmi Shiko postimin
Titullin e temes ja futa kot dhe pse-ne nuk jua them se nuk kam kohe te merrem me kete. Por ajo qe dua te merrem eshte kjo. Hapni veshet dhe syte dhe po nuk i keni syte ne rregull merrni nje lupe (qelq) zmadhuese. Tani jo te gjithe jemi te pasur, por kush mundet le te marre nje bankenote 2000L apo sic thuhet ne dialekt nje njezetmijelekshe dhe vereni me kujdes koken e Gentit. Aty pas veshit te Gentit eshte shkruar e zeze mbi te bardhe ditelindja dhe ditevdekja:
Mbreti Gent 181-167 p.e.s (para eres sone).
Nga llogaritjet matematikore i bie qe Mbreti yne i lavdishem ka jetuar 14 vjet e pastaj na la nga kjo bote.
Te jete ndonje cudi? Na ndriconi ju lutem se kam frike se kjo njezetmijshja e vetme qe kam une mos me del falso. Tung!

Gjinua 14 vjec i luajti fene, Genti hengri buke e fikun e Gjinos.
Leku tregon vleren e tij si Mbret. vitet perpara nuk quhen. Me hamendje Po them.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 15:53   #5
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,219
Thanks: 1,881
Thanked 2,095 Times in 896 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Re: Banka e Shqiperise

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Kasėm 14 vjet ėshtė koha kur mbretėroi Genti jo mosha e tij.
E paske sqaruar, nuk lexova deri ne fund te faqes.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 16:17   #6
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 425 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Banka e Shqiperise

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Kasėm 14 vjet ėshtė koha kur mbretėroi Genti jo mosha e tij.
O Njeri! Hidhi nje here syte te 500L-keshja e Re dhe shiko ditelindjen e sakte te Ismail Qemalit. E mos me shkruaj qe ky "Nuk ishte Mbret".
/1844-1919/
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 16:20   #7
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 425 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Banka e Shqiperise

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Leku tregon vleren e tij si Mbret. vitet perpara nuk quhen. Me hamendje Po them.
O Zonje! Hidhi nje here syte tek 200L-keshja dhe shiko qe Naim Frasheri "mbreteroi" qe nga 1846 deri ne 1900-ėn.
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 16:21   #8
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 425 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Banka e Shqiperise

O Kasėm! Hidhi nje here syte tek 100L-keshja dhe shiko qe Teuta "mbreteroi" ne 2000.
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 16:25   #9
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,911
Thanks: 881
Thanked 1,671 Times in 980 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Banka e Shqiperise

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kasėmi Shiko postimin
O Njeri! Hidhi nje here syte te 500L-keshja e Re dhe shiko ditelindjen e sakte te Ismail Qemalit. E mos me shkruaj qe ky "Nuk ishte Mbret".
/1844-1919/
Ndryshimi eshte qe tek mbreti Gent nuk dihet e sakte data e lindjes dhe e vdekjes , prandaj ke vetem vitet kur ka qene mbret.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 16:29   #10
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,183
Thanks: 15,633
Thanked 13,234 Times in 8,363 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 708
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Banka e Shqiperise

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kasėmi Shiko postimin
O Njeri! Hidhi nje here syte te 500L-keshja e Re dhe shiko ditelindjen e sakte te Ismail Qemalit. E mos me shkruaj qe ky "Nuk ishte Mbret".
/1844-1919/
Kasėm aga, hape temėn pėr Gentin 14 vjeē dhe t'u pėrgjigja pėr atė.

https://sq.wikipedia.org/wiki/Genti.

Citim:
Genti ose Genci ishte mbret ilir qė sundoi nga viti 181 deri nė vitin 168 p.e.s. Ishte biri i mbretit Pleuratit (lat. Pleuratos) i cili u bėri rezistencė romakėve nė zgjerimin e aspiratave tė tyre nė tokat Ilire. Genti ia arriti qė tė forcoje shtetin e tij politikisht, ushtarakisht si dhe ekonomikisht.

Mbreti ilir Gent vdiq nė Itali afėr qytetit Iguvia. Ai ishte martuar me Etuta ose Etleua bijen e dardanasit Monunios[1]Nė Muzeun Kombėtar Historik nė Tiranė ekziston njė foto e rrėnojave tė varrit tė tij.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 16:33   #11
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 425 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Banka e Shqiperise

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Ndryshimi eshte qe tek mbreti Gent nuk dihet e sakte data e lindjes dhe e vdekjes , prandaj ke vetem vitet kur ka qene mbret.
Opo kete e di edhe une se e lexova ne Wiki, por pse nuk e specifikojne?!
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 17:20   #12
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 10,322
Thanks: 23
Thanked 3,019 Times in 1,872 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 196
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Re: Banka e Shqiperise

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kasėmi Shiko postimin
Opo kete e di edhe une se e lexova ne Wiki, por pse nuk e specifikojne?!
Sepse nuk ishte shpikur teknollogjia athere e nuk e dinin qe do e benin leke mbreterimin e Gentit.
Kaso kisha shpresa tek ty po ahaaaa nuk bėnesh.

O Erjono ndale mo vlla ndale ta rrahim
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 19:42   #13
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 425 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Banka e Shqiperise

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
Sepse nuk ishte shpikur teknollogjia athere e nuk e dinin qe do e benin leke mbreterimin e Gentit.
Kaso kisha shpresa tek ty po ahaaaa nuk bėnesh.

O Erjono ndale mo vlla ndale ta rrahim
Ore po e di ti qe monedha e Gentit ka qene qe ne ate kohe e pastaj doli ke neve? Me zhgenjeve se ti akoma i beson tekngollogjise.
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur