Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Ndihmoni njėri-tjetrin

Ndihmoni njėri-tjetrin Jeni te ftuar tė kėrkoni ndihmėn qė ju nevojitet dhe do bėjmė tė pamundurėn qė ta merrni atė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-08-2018, 15:52   #21
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Mu dy here ne nje shtet me eshte anulu fluturimi me kan ofru hotel dhe ushqim deri diten e neserme qe kisha me udhetu prap.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 15:59   #22
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,825
Thanks: 857
Thanked 1,620 Times in 941 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Atij I kane nderru iteranarin, prandaj ja kane mbyll gojen Ti thjesht ke prit se rruga ka dhe te papritura, lol
Une isha me fat qe u nisem , sepse ke dhe kompani te tipit blue panorama qe te anullon fluturimin 2 ore para nisjes dhe te le te flesh ne aeroport lol

Megjithate une po fluturoja me kompani te lodhur , Pegasus . Se te ishte noi british ose Lufthansa mjafton te plotesosh nje formular ankimimi mrena ne avion dhe te demshperblejne. Por pegasus ne vend te formularit me solli nje karte vizite me nje adrese emaili dhe nje numer telefoni qe sa here i bija me dilte si numer i panjohur lol
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 18:20   #23
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,561 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Oh I see! Ishte shkruar gabim main, prandaj s’kuptova.

Mendova se ka bere sex ne main cabin.
Po gabimi im.E korrigjova qepare por sic duket nuk eshte postuar forma e korrigjuar.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 18:28   #24
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Po gabimi im.E korrigjova qepare por sic duket nuk eshte postuar forma e korrigjuar.
Ishalla i merr leket mbrapsht, se stress i madh te behet, sidomos nga inati kur te sjellin 'rrotull'.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 18:38   #25
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,561 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Une isha me fat qe u nisem , sepse ke dhe kompani te tipit blue panorama qe te anullon fluturimin 2 ore para nisjes dhe te le te flesh ne aeroport lol

Megjithate une po fluturoja me kompani te lodhur , Pegasus . Se te ishte noi british ose Lufthansa mjafton te plotesosh nje formular ankimimi mrena ne avion dhe te demshperblejne. Por pegasus ne vend te formularit me solli nje karte vizite me nje adrese emaili dhe nje numer telefoni qe sa here i bija me dilte si numer i panjohur lol
Une nuk di per Lufthansen dhe British.Une kam problemin qe te thashe me SAS.Sic e theksova kjo puna e aeroplaneve ka kaq kohe qe bije ere.
Dhe kur e ben SAS, vaj me det te tjeret.Grevat e piloteve kane filluar qe ne prill.Dhe kane bere greve pothuaj te gjitha kompanite e medha te fluturimeve. Para ca ditesh Ryan Air anulloi ne mos gaboj 600 fluturime, duke lene me gisht ne goje gati 100.000 pasagjer(mu nd te kerkohen deri ne 25 milion EU demshperblime).Ne vitin e kaluar Ryan Air ne nje rast te vetem, u perball me 20 milion EU kerkesa per demshperblime.Ne fillim njerezve j'u duk mire, se low cost dhe nuk mendonin se nuk mund te kete low cost pertej limiteve. Taksixhijte moderne apo Taksixhijte e te Ardhmes, sic i perkufizonte i pari i Ryan Air , pilotet qe u kthyen ne sklever moderne, refuzuan te pilotonin.Ryan Air nuk ka bythe si Norvegian Air,qe kur plasi greva morri greve thyes kompani Rumune dhe Germane,per te punuar linjat. Ne vjeshte pilotet e shme kompanive kane kercenuar per te bere kataklizem ne transportin ajror. Para ca kohesh ne Rinas ngelen njerezit aty me ore. Dilte si trime ajo perfaqesuesja e kompanise dhe i bente passagjeret me faj duke ju thene: Kontrolloni statusin e fluturimit 2 dite para.Dhe pastaj.... po c'keni?Beni claim per vonesen.Kjo zonjusha qe merr persiper te dale aty e te haje m@t duke bere zedhenesen e kompanise me pordhet ne qiell mbase nuk e di se as shperblimi monetar ndonjehere nuk i rregullon gjerat qe mund te humbasesh nga anullimi i nje fluturimi ose vonesa e tij.Keto lloj kompanish ne te gjitha vendet i flakin direkt dhe ja u pezullojne licensen.Ne Shqiperi njerezit dele nuk ndihen dhe Ministri i Transporteve fle gjume ...
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 18:54   #26
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,561 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Ishalla i merr leket mbrapsht, se stress i madh te behet, sidomos nga inati kur te sjellin 'rrotull'.
SAS me thote ka qene kohe e keqe dhe nuk ngrinin dot aeroplanet. Ate dite jane anulluar nga SAS 2 linja dhe kjo e imja ishte e dyta nga ai qytet. Nderkohe nga aeroporti nga duhej te vinin aeroplanet e dy linjave qe permenda me siper per t'y kthyer mbrapsht,kompanite e tjera te fluturimeve kane ngritur aeroplanet e tyre ne fluturim dhe ca prej tyre ne orar. Kam bere nja 6 emaile me ate zonjen e zyres se rembursimeve, qe me thote nuk te takon(nje Suedeze me emer puro indian).Vetem ju keni pas problem me kohen ju thashe? Per 6 ore me rradhe? Ata qe me shiten bileten nuk behen te gjalle, pavaresisht se me thane do te rimbursojme. Me e bukura eshte se SAS me coi ne hotel(qe me takonte me ligj) dhe me pagoi shpenzimet e taksise qe nuk me takonin se zonen time e kapte autobusi komunal (e kam sqaruar dhe me siper). Problemi nuk qendron vetem tek 600 Eu qe pagova per biletat(dhe per kete pata fat qe gjeta vetem nje kompani se te tjerat ishin 1200 e me shme Euro) ,por dhe tek problemet qe me shkaktoi se humba nja dy takime, etj,.Por une e mendoj se duhet ngritur zeri qe dicka te ndryshoje.Le ta gjeje kompania me pilotet. Mos t'i trajtoje si skllever.Me e keqja eshte se ankesen e ben tek kompania e fluturimit, ne rastin tim SAS dhe ata tallin bythen duke thene kohe e keqe kur koha ishte yll. Mua me k'a ndodhur dhe njehere te me vonoje Adria Airline nga Tirana ne Belgjike por aty me gjeten aeroplan tjeter.Ne ate kohe nuk e dija se mund te beja claim se u vonova me shume se 3 ore. Une gjithnje preferoj bileta me nje kohe udhetimi te mesme sepse me kohe te shkurter ne tranzit me te vogel se 40 minuta mund te humbesh aeroplanin. Dihet qe biletat me orare te gjata fluturimi(me pritje te gjata ose me kalim nate ne aeroport) kushtojne shume me lire.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-08-2019, 21:25   #27
Regina
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,447
Thanks: 705
Thanked 979 Times in 577 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Regina ka mbyllur reputacionin
Re: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Pėrshtypje mė bėri qė akoma lejohet linja ajrore Sllovene, Adria Airways, (ne fakt une s'udhėtoj me kėtė linjė). Po perseriten te njejtat gabime sic ishin edhe me linjėn "Belle Air"

Vonesa, anullime, ndryshime...
Lexova diku, kjo linje paska falimentuar komplet, paska shumė borxhe. Prapėseprapė e lejojnė te marre pasagjerė, nė vend qė tė mbyllet pėrfundimisht.
🖤 (1)
Regina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-08-2019, 22:16   #28
nghi ngo
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 2,016
Thanks: 1,697
Thanked 725 Times in 525 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
nghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėm
Re: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Edhe British Airways do kete strike me date 9, 10 dhe 27 Shtator dhe sigurisht do kete anullime per 5 dite, fillojne anullimet qe nje dite para me nje fjale as me date 8 nuk do kete as me date 26.
nghi ngo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-08-2019, 23:29   #29
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,937
Thanks: 15,459
Thanked 9,195 Times in 6,215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Regina Shiko postimin
Pėrshtypje mė bėri qė akoma lejohet linja ajrore Sllovene, Adria Airways, (ne fakt une s'udhėtoj me kėtė linjė). Po perseriten te njejtat gabime sic ishin edhe me linjėn "Belle Air"

Vonesa, anullime, ndryshime...
Lexova diku, kjo linje paska falimentuar komplet, paska shumė borxhe. Prapėseprapė e lejojnė te marre pasagjerė, nė vend qė tė mbyllet pėrfundimisht.
Mirmroma,n.q-se nuk ke fjet.Me ket linj kom udhtu 3 here .Vjet ne Shtator e funit,ne skom pas noiher problem(per vonesa).

Danke per NJOFTIMIN.....Nėse kreu i qeverisė shpreh shqetėsimin e publikut pėr tė ardhmen e njė linje ajrore, kjo nuk ėshtė njė shenjė e mirė. Kjo ėshtė pikėrisht ajo qė bėri kryeministri slloven Marjan Šarec nė 1 maj. Ai pyeti vetem se sa kohė do tė fluturonte Adria Airways . Ai kritikoi gjithashtu qeverinė e mėparshme pėr shitjen e kompanisė ajrore nė pronėsi tė shtetit, kompanisė gjermane 4K Invest.

Si rezultat, pati njė takim tė udhėheqjes sė Adriatic Airways me kreun e qeverisė. Gjatė bisedės, situata aktuale e biznesit dhe planet e ardhshme u prezantuan, tha linja ajrore. Sidoqoftė, Sllovenia nuk ka gjasa tė sigurojė mbėshtetje financiare pėr kompaninė ajrore deri nė vitin 2021, pasi njė vend i BE-sė mund tė ndihmojė njė linjė ajrore vetem njė herė nė dhjetė vjet.

PS....paska ik per shell.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur