Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Ndihmoni njėri-tjetrin

Ndihmoni njėri-tjetrin Jeni te ftuar tė kėrkoni ndihmėn qė ju nevojitet dhe do bėjmė tė pamundurėn qė ta merrni atė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-08-2016, 06:45   #1
Linda
❤❤❤❤

Data e antarėsimit: Apr 2010
Shuma e pikėve qė jep: 147
Linda ka mbyllur reputacionin
Kam nje pyetje

Mirmengjesi shok e shoqe

Kam nje pyetje per ju qe jetoni ne shqiperi.

A mund te me tregoni a ka si kjo ,kaffeemaschine (makine kafeje), ne shqiperi dhe ne qoftese ka,sa kushton ???

Gjithashtu e njejtja pyetje eshte dhe per kto,qe i perkasin ketij lloj makine te kafes,a ka dhe sa kushtojne.

Ju falenderoj per kohen qe do merni per te lexuar kte pyetje nga une dhe do me ndihmoni shume per pergjigjet e sakta

i vjetėr 02-08-2016, 08:32   #2
Smokkie
V.I.P

Data e antarėsimit: Oct 2015
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kam nje pyetje

Di qe lavazza ka makina te tilla dhe kam pare e perdorur ne shqiperi. Kane nje shpendarje goxha korrekte por cmimin nuk e di. Besoj se mund te gjesh nje nr kontakti te lavazza albania dhe te pyesesh.
i vjetėr 02-08-2016, 08:46   #3
Elian70
Photoshop

Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm

une perdor mulli kafeje dhe jam 100% i kenaqur...Ajo qe bleva 255€ nuk zgjati as nje muaj (gjoa e markes)...ceshtje motori, po ku ta gjeja Fehmiun te ma gurgullonte (rregullonte)?
i vjetėr 02-08-2016, 14:40   #4
xhori
V.I.P

Data e antarėsimit: Feb 2016
Vendndodhja: MARCHE
Shuma e pikėve qė jep: 24
xhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėm

nje pergjigje, cdo pajisje shtepiake ne shqiperi kushton me shume se ne perndim, kerko ne internet dhe e blen akoma me lire se ne dyqanet ne evrope
i vjetėr 04-08-2016, 09:03   #5
Linda
❤❤❤❤

Shuma e pikėve qė jep: 147
Linda ka mbyllur reputacionin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Di qe lavazza ka makina te tilla dhe kam pare e perdorur ne shqiperi. Kane nje shpendarje goxha korrekte por cmimin nuk e di. Besoj se mund te gjesh nje nr kontakti te lavazza albania dhe te pyesesh.
Ne fakt ne fillim kur dolen kto lloj makina ishin te shtrenjta,por me modele te reja qe filluan te nxirrnin edhe cmimi filloj duke u ulur,une per vete e kam mare per 25 Euro ktu ku jetoj,por me lavazzan nuk ka lidhje,sepse kto lloj kapsulash nuk i bejne makinave te tipit tjeter,pervec se ktij lloji .

Faleminderit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Photoshop Shiko postimin
une perdor mulli kafeje dhe jam 100% i kenaqur...Ajo qe bleva 255€ nuk zgjati as nje muaj (gjoa e markes)...ceshtje motori, po ku ta gjeja Fehmiun te ma gurgullonte (rregullonte)?
Goxha shtrenjte e paske blere (flas per ne shqiperi,ne qoftese e ke bler aty ),kjo ne fillim doli aty ke 150 euro por pastaj sic e kam then me larte me modele te reja qe nxirnin filloj dhe cmimi duke rene,por kafen njelloj e ben,si modeli i ri si edhe i vjetri :-D ,per cmimin qe une e kam mare,nuk ja vlen te lodh Fehmiun,me mire nje te re,kshtu eshte dhe ktu,me mire nje te re se ta riparosh,sepse kushton me shume se cmimi qe kam blere makinen :-p

Faleminderit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga xhori Shiko postimin
nje pergjigje, cdo pajisje shtepiake ne shqiperi kushton me shume se ne perndim, kerko ne internet dhe e blen akoma me lire se ne dyqanet ne evrope
Nuk doja ta blija ne shqiperi,sepse me mir e blej ktu per 25 Euro dhe me 3 vjet garanti,por doja tia dhuroja vellait,me qense ai e pin shum kafen dhe prandaj bera dhe kte pyetje,per me teper e kisha dhe per kto kapsulat,qe a ka ne shqiperi dhe sa kushtojne ne qoftese ka,se makinen nji her e blen,por kto duhen bler vazhdimisht.

Faleminderit

Ju falenderoj per pergjigjet :-)
i vjetėr 05-08-2016, 23:33   #6
atrevido
edamus bibamus gaudeamus

Data e antarėsimit: Feb 2011
Shuma e pikėve qė jep: 78
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm

Pse ēa e di Shqiperine, komunitet Amish?
i vjetėr 06-08-2016, 08:07   #7
Elian70
Photoshop

Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Linda Shiko postimin
Goxha shtrenjte e paske blere (flas per ne shqiperi,ne qoftese e ke bler aty ),kjo ne fillim doli aty ke 150 euro por pastaj sic e kam then me larte me modele te reja qe nxirnin filloj dhe cmimi duke rene,por kafen njelloj e ben,si modeli i ri si edhe i vjetri :-D ,per cmimin qe une e kam mare,nuk ja vlen te lodh Fehmiun,me mire nje te re,kshtu eshte dhe ktu,me mire nje te re se ta riparosh,sepse kushton me shume se cmimi qe kam blere makinen :

E kam blere ne Itali dhe jo kete marke, po nje tjeter, por per shkak te kohes nuk mund te bej krahasime se kush eshte me e pershtatshme...
i vjetėr 03-09-2016, 16:54   #8
SystemA
Shqiptar....mer

Data e antarėsimit: Sep 2010
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Kam nje pyetje

Cfar eshte matravella,
cfare funksioni ka,
dhe ku perdoret???
@Drague.
Pergjigjen nuk e dua nga ty.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2016, 18:12   #9
ODEON
.

Data e antarėsimit: Apr 2014
Shuma e pikėve qė jep: 57
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm

Machineta tek Neptuni kushton 27.000 leke te reja.

Bustinat tek Conad variojne sipas copeve qe ka paketimi, une marr 800 leke te reja.
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2016, 19:38   #10
BABA nga DURRSI
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm

LINDA- me lejo te jap nje keshille te vockel.....
Mos e blej ne Shqiperi nje makine kafeje.... jo me larg se 1 jave me pare nje i njohuri im nga Elbasani mu lut qe ti bleja ktej (pra jasht shqiperise) nje makine te tille! Ka rrezik qe te jete prodhim kinez apo turk apo bullgar dhe me cilesi inferiore, saqe pas nje muaji perdorimi del leng geshtenjash dhe jo kafe.
Te them te drejten une do preferoja ta blija jashte shtetit sesa ne Shqiperi... personalisht per 2 apo 3 blerje qe kam bere atje kam mbetur shume i zhgenjyer per cilesine e mallit.
i vjetėr 03-09-2016, 22:50   #11
mia@
V.I.P

Shuma e pikėve qė jep: 72
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm

Ne Shqiperi jane shtrenjte dhe cilesia jo e mire. As mos bli makineri apo. aparate ne Shqiperi. Nje karikues Iphone bleva dhe nuk rrojti as nje jave. Merr kete 25,000 te vjetra tha boti. Po ce dua thashe pune as dy javesh e desha, bleva nje ke 10,000 leke, por as aq s'rrojti. U habita.
i vjetėr 03-09-2016, 22:55   #12
drague
me pushime

Shuma e pikėve qė jep: 382
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Cfar eshte matravella,
cfare funksioni ka,
dhe ku perdoret???
@Drague.
Pergjigjen nuk e dua nga ty.
no koment.
ore ore lule bore
ke tregu ēam ka me u dhi.
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2016, 22:59   #13
mia@
V.I.P

Shuma e pikėve qė jep: 72
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm

Meqe jemi te kafja, mora kafe ekspress te bluar ke " Mulliri i vjeter" per ne USA me shijoi shume. Me mbaroi dreqi. Te kisha marr me shume.
i vjetėr 03-09-2016, 23:45   #14
YOKO
V.I.P

Vendndodhja: guess
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mia@ Shiko postimin
Meqe jemi te kafja, mora kafe ekspress te bluar ke " Mulliri i vjeter" per ne USA me shijoi shume. Me mbaroi dreqi. Te kisha marr me shume.
Me jep P.O. Box-in se te coj une, se vete s'e pi kafen.
i vjetėr 13-09-2016, 23:44   #15
SystemA
Shqiptar....mer

SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm

Nje pyetje duke marre parasysh qe nuk e njof legjistaturen e Hollandes!!!Perse lulka i bashajve ka dy nenshtetesi???????????
Danke.
i vjetėr 14-09-2016, 05:34   #16
drague
me pushime

Shuma e pikėve qė jep: 382
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm

ka shume shtete qe mund ti mbash te dyja nenshtetesite.si Italia psh.
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2016, 09:34   #17
Hope
tu ne vis qu'une fois

Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Shuma e pikėve qė jep: 57
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm

Drague un kam 4 nenshtetsi
i vjetėr 14-09-2016, 23:11   #18
SystemA
Shqiptar....mer

Talking Pėrgjigje e: Kam nje pyetje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ka shume shtete qe mund ti mbash te dyja nenshtetesite.si Italia psh.
Falemiderit per sqarimin.Rusen mund ta marrim dot?
Danke.
i vjetėr 17-09-2016, 14:11   #19
SystemA
Shqiptar....mer

Me pyeti njeri qfar mendon???
Nuk e DI sepse skam femije te pyesim ne FORUM!
M.q-se jeni prinder?
i vjetėr 17-09-2016, 14:22   #20
YOKO
V.I.P

Vendndodhja: guess
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm

Nuk eshte e vertete ajo qe ke postuar me siper.

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim