Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Ndihmoni njėri-tjetrin

Ndihmoni njėri-tjetrin Jeni te ftuar tė kėrkoni ndihmėn qė ju nevojitet dhe do bėjmė tė pamundurėn qė ta merrni atė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-06-2018, 23:47   #21
Angelisa
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2014
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihmoni Shqipėtarėt....te gjithė mundemi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
jo rrallehere kur mendon njeriu se ne ē`kotesira gjera i destinon leket dhe ne anen tjeter ke njerez te prekur nga fati i pameshireshem i jetes. Ēdo rast ka peshen e vete te dhimbjes, vuajtjes, sakrifices. Me preku rasti i asaj 13 vjeēares jetime.
Sapo e pashe dhe une kete videon, ne fakt kete emissionin Shqipetaret per Shqipetaret nuk e paskam pare asnjhere!
Fundjave ndryshe e kam ndjekur dhe jam munduar te kontriboj sado pak....
Me erdhi shum keq per kete vajzen jetime, nuk e kuptova i kane vdekur prinderit apo e kane braktisur... sidoqofte rast i rende si i vajzes dhe i djalit 14 vjecar nga Malvilez!

Ps. Pirati cfare shume do japim une dhe ti?
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2018, 23:58   #22
Pirati
Aga i Lugines

Data e antarėsimit: Sep 2010
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Sapo e pashe dhe une kete videon, ne fakt kete emissionin Shqipetaret per Shqipetaret nuk e paskam pare asnjhere!
Fundjave ndryshe e kam ndjekur dhe jam munduar te kontriboj sado pak....
Me erdhi shum keq per kete vajzen jetime, nuk e kuptova i kane vdekur prinderit apo e kane braktisur... sidoqofte rast i rende si i vajzes dhe i djalit 14 vjecar nga Malvilez!

Ps. Pirati cfare shume do japim une dhe ti?

japim aq sa mundemi, me rendesi eshte qe te kete kontinuitet dhe masivitet dhe mirekuptim te plote per raste te tilla. Paramendo, sikur vetem nga 1 euro, dollare, francs, funta te dhuronin sa shqiptaret qe gjinden jashte vendit, mund te bejne te pamunduren te mundur me nje shume te vockel dhurimi, qe as nuk paramendohet.

Po ti dhurojme edhe 10.000 dollare ne shumen ta zeme qe do duhej prej 70.000 ta zeme qe i duhen per sherim, perseri nuk do kryenim pune.

Ne raste te tilla vertete, duhet patur njeriu sensin dhe te ndihmoj qe ti ktheje ne jeten normale dhe buzeqeshjen ne fytyrat e ketyre, femijeve dhe familjeve te tyre qe jane te goditura.
i vjetėr 12-06-2018, 08:30   #23
Buzeqeshje
Omelsin me krip

Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Durres
Shuma e pikėve qė jep: 108
Buzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėm

Une e dhash kontributin tim edhe per sot.
i vjetėr 12-06-2018, 09:40   #24
Gi de Masha
V.I.P

Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Teme vertet sensibilizuese.
Kur mendoj sesa para harxhojme per budalliqe , me pak reflektim mund ti ndryshojne jeten dikujt.

Une me fundjave ndryshe jam perfshi njehere bashke me koleget e punes ne donacione te vogla per 2 familje ne kohen e permbytjeve ne jug ,por mundesite gjithmone jane per me shume.
edhe unė jam pėrfshirė njė herė pėr njė familje nė Shkodėr.
i vjetėr 12-06-2018, 09:45   #25
Buzeqeshje
Omelsin me krip

Buzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėm

Kemi mundesi te perfshihemi prap me sado pak. Ka shume njerez qe kan nevoje aty jasht.
i vjetėr 12-06-2018, 10:22   #26
par
V.I.P

Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin

Shtepia nuk mbahet me te falura por me pune dhe mundime te perditshme, dhe primarja per cdo shqiptare eshte te ndihmojne per ti punesuar keta familje ne nevoje.
Kam shume medyshje se si jane ngritur ne kult Fundjave Ndryshe me femijen e nje prokurori te Tiranes qe vetem drejtesi nuk ka dhene.
A po na serviret nje tjeter mjaftist per dekadat e ardhshme duke na e promovuar si dikushi qe po vret varferine.
Nuk kam asgje me 'fundjave ndryshe' por menyra e mediatizimit po vret dinjitetin qe ju ka ngelur atyre njerzve ne nevoje.
Sa per shqiptaret per shqiptaret edhe ajo ka nje prapavije qe shume shpejt do kuptohet se ku fle lepuri ( kam dyshime se levizja per erdoganizimin e komunitetit mysliman shqiptar eshte mbas saj ) .

Respekte per kedo qe fal dicka per njerezit ne nevoje!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 12-06-2018 nė 10:51
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2018, 10:53   #27
Buzeqeshje
Omelsin me krip

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Shtepia nuk mbahet me te falura por me pune dhe mundime te perditshme, dhe primarja per cdo shqiptare eshte te ndihmojne per ti punesuar keta familje ne nevoje.
Kam shume medyshje se si jane ngritur ne kult Fundjave Ndryshe me femijen e nje prokurori te Tiranes qe vetem drejtesi nuk ka dhene.
A po na serviret nje tjeter mjaftist per dekadat e ardhshme duke na e promovuar si dikushi qe po vret varferine.
Nuk kam asgje me 'fundjave ndryshe' por menyra e mediatizimit po vret dinjitetin qe ju ka ngelur atyre njerzve ne nevoje.
Sa per shqiptaret per shqiptaret edhe ajo ka nje prapavije qe shume shpejt do kuptohet se ku fle lepuri ( kam dyshime se levizja per erdoganizimin e komunitetit mysliman shqiptar eshte mbas saj ) .

Respekte per kedo qe fal dicka per njerezit ne nevoje!
Gjith kjo propogande o par pse...... tu dhimbsen leket apo ke hall mos jep ndo je ndihme me shume
i vjetėr 12-06-2018, 11:06   #28
par
V.I.P

Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Buzeqeshje Shiko postimin
Gjith kjo propogande o par pse...... tu dhimbsen leket apo ke hall mos jep ndo je ndihme me shume
Omelsine!
S'ka te bej fare se mos jap me shume apo me pak, por meditaizimi deri sa dhe KM i Shqiperise doli ne emision duke bere bamiresin duket si te tallesh me varferine.
Hipokrizi.
Nga njera ane ua shkakton varferine popullit dhe nga ana tjeter na shfaqen ekraneve si shenjetore.

Sa per mua nese kam mundesi do ndihmoj kedo dhe kurdo, por kurre per te marr dicka ne favor.
Dhe me pare thashe LUM ai qe FAL!
Por mjere ai qe e perdor si mjet perfitimi!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 12-06-2018 nė 11:15
i vjetėr 12-06-2018, 11:19   #29
Buzeqeshje
Omelsin me krip

Par varet si e mendon ti por ka shume njerez qe kan "hapur syte" fal ketyre emisioneve une njoh komshium tim te varfer njoh edhe dike qe lyp por kurre nuk ka njohur gjith kta njerez qe i ka vene perposht fati me femi te semure qe jetojne ne skamje neper fshatra te thellla. Ti qe mendon se varferin nuk e heq nje vakt buke gjeja ti nje pune dikujt ....e dijush tjeter dikujt tjeter.
i vjetėr 12-06-2018, 11:46   #30
par
V.I.P

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Buzeqeshje Shiko postimin
Par varet si e mendon ti por ka shume njerez qe kan "hapur syte" fal ketyre emisioneve une njoh komshium tim te varfer njoh edhe dike qe lyp por kurre nuk ka njohur gjith kta njerez qe i ka vene perposht fati me femi te semure qe jetojne ne skamje neper fshatra te thellla. Ti qe mendon se varferin nuk e heq nje vakt buke gjeja ti nje pune dikujt ....e dijush tjeter dikujt tjeter.
Omelsine!
Te mos keqkuptohemi.
Se pari duhet te jene hallkat shteterore qe luftojne varferine dhe jo emisione televizive apo shoqata.
Varferia nuk luftohet nga bamiresia por nga shperdarja e perfitimeve publike ne menyre te barabarte.
Do me thuash qe po ja qe nuk kemi shtet, prandaj le te mundohemi te bejme dicka ti ndihmojme.
Sigurisht qe nuk jam kunder, por jo ti neperkembesh sic bejne rrokfeleret e Shqiperise.
Drake ka bere nje videoclip ne Shba mesa di une duke ndihmuar te varferit atje, a nuk eshte perdorim i tyre per famen e tij!?
Lum ai qe fal dhe mjere ai qe kerkon favor prej saj.
i vjetėr 12-06-2018, 11:56   #31
Khaleesi
V.I.P

Data e antarėsimit: May 2014
Shuma e pikėve qė jep: 131
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm

Shteti per te luftuar varferin dhe papunesin mer miliona dollar ne ndihma nga eu dhe usa. Po duhet luftuar nje here korrupsioni (per te cilin gjithashtu shpenzohen shume lek ne shqipri).
Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2018, 13:39   #32
Buzeqeshje
Omelsin me krip

Par ne po bejme cfare kemi ne dore ndosht nuk do ti nxjerrim nga varferia por do ti japim pak vemendje pak ngrohtesi....nje vakt buke me shume nuk na kushton asgje. Ky shtet ka marr fund te pakten te behemi per njeri tjeterin nqs ti ose x persona nuk besojne neper keto organizata ateher sillni ju raste qe kane nevij per ndihme dhe i ndihmojme individualishtm ka zgjidhje per ēdo gje.
i vjetėr 12-06-2018, 13:47   #33
Performer
Sweet

Data e antarėsimit: Nov 2016
Shuma e pikėve qė jep: 278
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm

po tregoj e un nje histori qe ka ndodhur para ca vitesh , kisha nje shoqe qe punonte ne jetimore ne Elbasan dhe vendosa ne ate kohe me ish bashkeshortin ti dhuronim dicka jetimores atje pasi dhe shoqja ime e drejtori I jetimores ne ate kohe ishin njerez te kishes .. e nejse per ti rene shkurt shuma ishte diku te 2 mij dollar , dhe na thane qe kishin bere nje dreke per vitin e ri per gjithe femijet , kur me vone disa nga jetimet na treguan se kishte drekuar vec stafi e keta te shkretet rrinin I shihnin ,,,,,

tani keta kujdestaret me rrogen qesharake qe kishin domosdo donin te fitonin per vete .. por pse u treguan aq te ulet se mora vesh … e pyeta kete shoqen e me tha se skishte cte bente se nuk vendoste ajo … me tha dhe qe I vinte keq kur hante dhe femijet e shikonin … me ngeci ne fyt tha ...lol

e kshu kshu eshte e ndertuar kjo bot … po mendoj qe ka dhe njerez te ndershem qe ndihmojn ja psh anetari sopoti qe merej me keto te varferit ishte shembull I mire .

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Performer : 12-06-2018 nė 13:53
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2018, 14:12   #34
Hawk
V.I.P

Data e antarėsimit: Nov 2014
Shuma e pikėve qė jep: 132
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm

Ky Elvis Naqi me duket Shqiptari me pozitiv qe kam pa ne media.

Bravo per iniciativen.
i vjetėr 12-06-2018, 14:18   #35
Venom
Chill

Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Ky Elvis Naqi me duket Shqiptari me pozitiv qe kam pa ne media.

Bravo per iniciativen.
E ka Elvis Naēi se i bie keq ashtu si e ke shkru ti. lol
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2018, 14:27   #36
Hawk
V.I.P

Data e antarėsimit: Nov 2014
Shuma e pikėve qė jep: 132
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brainiac Shiko postimin
E ka Elvis Naēi se i bie keq ashtu si e ke shkru ti. lol
Ok, grammar-nazi.
i vjetėr 14-06-2018, 21:56   #37
Buzeqeshje
Omelsin me krip

https://www.instagram.com/p/Bj-jUyXg...=1gh93bl784z9z
i vjetėr 17-10-2018, 09:23   #38
par
V.I.P

Anila Hoxha :

Te lindesh grua …

“Oj nene pse me bere, “. Florinda Lleshi shkel nje shtegu mes permes pyllit dhe nxjerr deshperimin prej shpirtit, duke mallkuar edhe gruan me te rendesishme per te , gruan qe e solli ne jete. Florinda po me con drejt kasolles ne te cilen ka perfunduar ne mes te maleve, qyqe e vetme dhe me 3 femije te mitur. Ajo vendosi te dale prej marteses per shkak te dhunes barbare. Ishte 21 vjece kur u martua me shkuesi, jetonte atje ne Mirdite dhe krushqi pas krushqie i thane se i kishin gjetur nje djale nga familje e mire. Eshte nga Kukesi i thane, familje e mire,djale punetor.Por gjjithcka rrodhi me tej, qe teper larg endrrave te saj. Ne nje rast , pasi kishte punuar gjithe diten si kafshe ne are kur u kthye ne shtepi ajo u dhunua aq shume sa vendosi ti jepte fund jetes dhe piu fotoksine. Jetoi. Ne 2015 , i shoqi e goditi me sopate ne koke. Nje muaj ne spital, nuk beri ze. Nuk denoncoi pavaresisht plageve . Florinda u kthye serisht aty ne zonen e Farkes se Madhe ku jetonin te gjithe bashke me shpresen se kur te nesermen te lindte dielli edhe jetes se saj do i hapej nje faqe e re.Nuk pati asnje rreze ne asnjeren prej diteve qe vijne njera pas tjetres. Perkundrazi
kur nuk mundi me te duronte dhunen, Florinda i tha stop gjithckaje. Ne fund te 12 viteve martese, ajo u nxor nga shtepia me rrobat e trupit dhe 3 djemte e vegjel. Pa asnje shprese per te trokitur per ndihme, e ndersa mbi vete ka dy urdhera mbrojtjeje, ajo ngriti nje kasolle aty ne pyll, prane shtepise se ish burrit. Dhe ndersa i dha fund nje torture, per te ka nisur nje torture e re.URIA. Kasollen e ka mbuluar anash me batanije , dhe rrecka rrethanore qe era te mos fryje e shiu mos te hyje brenda.Do te jetoje si njeri. Do qe ti vere ne gjume femijet te ngopur. Qe bijve mos t’ua ngrohe duart me frymen e saj . E pamundur. Ka nje vit e gjysem qe jeton si te jete e padukshme, ajo e padukshme, te tre femijet te padukshem. Por ajo e ka nje emer , quhet Florinda eshte vetem 33 vjece. Femijet e saj quhen Fatmir, Fabian dhe Armen dhe jane 10 , 8 dhe 6 vjec.Jane ne shkollen e Farkes se Madhe dhe nese ndodh ti takoni dijeni se e ema ka ecur mes per mes nje pylli, ka udhetuar 40 minuta ne kembe per ti cuar ne shkolle. Dhe secilit prej tyre kur i ve ne gjume ju tregon perralla me ushqim te ngrohte.

p.s , per me shume shikoni videon ( video ne profilin e gazetares Hoxha ), Florinda me priti ne rruge sot dhe m’u lut ta shikoja ku jetonte . Trishtim!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 17-10-2018 nė 09:28
i vjetėr 17-10-2018, 09:26   #39
thirsty
V.I.P

Data e antarėsimit: Mar 2011
Shuma e pikėve qė jep: 158
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lea Shiko postimin
Po né nga jasht , ca nr duhet ber se sme del faqja
Ti dergo njemij euro
i vjetėr 17-10-2018, 09:31   #40
Lea
Duaj né di te duash!

Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Pran saj, sot e pergjithmon :)
Shuma e pikėve qė jep: 80
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Ti dergo njemij euro

Edhe 2000 , Por pytja eshte ti ben bamirsi apo vetem inkurajon te tjeret ta bejne?
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim