Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Ndihmoni njėri-tjetrin

Ndihmoni njėri-tjetrin Jeni te ftuar tė kėrkoni ndihmėn qė ju nevojitet dhe do bėjmė tė pamundurėn qė ta merrni atė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-08-2018, 12:58   #1
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,561 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Ca dite me pare SAS komania ajrore me te cilen do beja nje pjese te fluturimit per t'u kthyer ne memedhe anulloi fluturimin tim( dhe nje fluturim para meje me te njejtin destinacion) dhe une nuk munda te kap fluturimin tjeter.Ate nate fjeta ne hotelin qe me dha SAS.Me ofruan nje fluturim tjeter dy dte me pas, por qe mua nuk me interesonte sepse nuk kisha asnje opsion per pjesen e dyte te fluturimit qe do me binte ne Shqiperi. Hyra ne websitin e SAS dhe bazuar ne EU Air Passenger Rights Regulation 261/2004, i bera claim duke i kerkuar mbrapsht shpenzimet e taksise dhe 250 EU per person per anullimin e fluturimit.Cuditerisht me kthyen mbrapsht parate e taksise, qe nuk duhej te m'i paguanin sepse perderisa linjen nga aeroporti deri tek banesa ime e mbulon autobusi komunal e shumta te japin bileten e autobusit.Persa i perket 250 EU per person qe perfitohet per vonesen mbi 3 ore apo anullimin e fluturimeve deri ne 1500 EU, perfaqesuesja e SAS pretendon se ishte kohe e keqe.Une e di shume mire se shkak ka qene greva e piloteve,sepse SAS ate dite anulloi 2 fluturime dhe nderkohe anulloi apo vonoi fluturimet dhe ne ditet ne vazhdim. Ate dite qe SAS anulloi fluturimet me pretendimin e kohes se keqe, kompani te tjera ajrore kane nisur aeroplante e tyre bile dhe ne orar. Mbas nje korrespondence prej dy tre emailesh , ku perfaqesuesja e SAS vazhdon pretendon per kohe te keqe une te gjitha keto qe pershkrova me siper j'a kam thene... kush mund te jete nje kercenim (po qe se quhet keshtu) apo denoncim ne nje instance me te larte se SAS per te marre ndonje kompsesim? Leket e biletes me thane qe t'ja kerkoj kompanise qe me ka shitur bileten(qe me premtoi se do m'i kthente por deri tani s'kam marre gje).
Meqe une humba fluturimin u detyrava te riblej bilete per 3 persona dhe harrita 3 dite me vone qe te nisem.Bileta e re(qe me ndihmoi perendia, me kushtoi gati 600 EU per 3 persona, nderkohe qe nuk gjeje me pak se 1000 apo 1200 EU.
Kush ka ndonje eksperience te ngjashme?Ne aeroportin e Rinasit ishte nje formular shume i hollesishem per keto raste (sepse formularit te SAS i kishin hequr ca pjese delikate; kur j'u lajmeroi kompania per anullim, a u anullua tjeter fluturim etj.), por une e kisha bere nderkohe kerkesen per claim. Nje shoku im ca kohe me pare me dha nje adrese me te cilen kishte zgjedhur pune:
Kodi:
https://www.flightright.com/your-rights/flight-cancellation
ne mos gaboj, qe jane avokate fluturimesh qe marrin nje pagese per sherbimin,por une e kam konsumuar nje mundesi claim me SAS dhe do doja te dija nga ndonjeri ate qe thashe me siper.Kush eshte organizmi me i larte ne Europe,qe mund i drejtohesh ne rastin qe kompania ajrore nuk pranon te paguaje duke nxjerre sebep kohe te keqe(une kam udhetuar ne kohe dhe me te keqe se ajo) dhe kur sebepi i kohes se keqe nuk eshte i verteti?
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 13:50   #2
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,538
Thanks: 6,921
Thanked 8,175 Times in 5,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 382
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

ndodh edhe ketu me operatoret turq ose low cost
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 14:04   #3
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,423
Thanks: 152
Thanked 753 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Para ni muj u ktheva prej shqipnie. Kthimin e pata tirane-londer-tampa me British Airways. Fluturimi nga londra ne tampa ishte cancel. Dhe me dhan bilete londer-Philadelphia-tampa. Per ket inconvinience me kthyn 850 dollar mrapsht
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 14:25   #4
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Para ni muj u ktheva prej shqipnie. Kthimin e pata tirane-londer-tampa me British Airways. Fluturimi nga londra ne tampa ishte cancel. Dhe me dhan bilete londer-Philadelphia-tampa. Per ket inconvinience me kthyn 850 dollar mrapsht
Cfare fati qe tu kancelua! Mua vetem $50 me japin per me shume se nje ore vonese.
US ka customer service, jo llafe!
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 14:27   #5
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,423
Thanks: 152
Thanked 753 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Cfare fati qe tu kancelua! Mua vetem $50 me japin per me shume se nje ore vonese.
US ka customer service, jo llafe!
He pra me doli bileta gati falas lol
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 14:29   #6
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,561 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Kjo vjen nga pislliku i kompanive lesh presh dhe low cost.Dihet qe pasagjeri do i paguaje parate,sado te jete bileta,sepse nuk do vere krahe te flutoje.Ky eshte nje problem qe keto dy vitet e fundit eshte bere shqetesues, sepse pilotet po trajtohen si copa m@ti dhe rrogat e tyre kane harritur ne 40.000 Eu ne vit. Per mua zgjidhja eshte fare e thjeshte.Kompanite ajrore mund te klasifikohen ne 2 apo 3 kategori dhe cmimet e biletave te jene fikse(per secilen kategori dhe per cdo destinacion),ne menyre te tille qe cmimi i tyre te harrije te mbuloje shpenzimet e duhura dhe rrogat e personelit.
Te themi : Tirane Rome (economic class)
Kompanite e kategorise 1 - 230 EU
Kompanite e kategorise 2 - 260 EU
Kompanite e kategorise 3 - 300 EU

Tek kategorite e kompanive. Te themi Kategoria 1 : AirAlbania,AirKosova,AirRomania etj.(emrat sa per shembuj)
Tek kategoria 2 - Kompanite e vendeve me nivel mesatar
Tek kategoria 3 - kompanite e vendeve me rroga te larta (USA,SUEDI,HOLLANDE,SVICER etc.)

Cmimet e biletave per linjen ne fjale mund te jene dhe te gjitha njesoj per te gjitha kompanite , te themi 290 EU,por te behet pastaj nje kalim fitimi(qe nje kompani shqiptare mund t'a kete me te larte se ka rroga me te uleta tek kompanite e tjera qe operojne kete linje por qe kane fitime me te uleta per shkak se kane rroga me te larta personeli).Zgjidhja mund te behet dhe duke pasur cmim karburanti me te ulet kompanite qe kane rroga prsoneli me te larta dhe me te larte kompanite e tjera. Ai qe do e zgjen zgjidjen.

Po qe se vazhdon me low cost e lesh e presh me greva pilotesh apo dhe sabotime do behet muti kala.Ka kohe qe eshte vene alarmi spepse kushtet jo te mira te piloteve (ekonomike apo ku di une) do te cojne patjeter ne probleme te sigurise se fluturimeve. E mbani mend co-pilotin e German Wings,qe palloi malin ne Spanje dhe vrau 144 vete perfshire personelin?
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 07-08-2018 nė 14:32
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 14:32   #7
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Kjo vjen nga pislliku i kompanive lesh presh dhe low cost.Dihet qe pasagjeri do i paguaje parate,sado te jete bileta,sepse nuk do vere krahe te flutoje.Ky eshte nje problem qe keto dy vitet e fundit eshte bere shqetesues, sepse pilotet po trajtohen si copa m@ti dhe rrogat e tyre kane harritur ne 40.000 Eu ne vit. Per mua zgjidhja eshte fare e thjeshte.Kompanite ajrore mund te klasifikohen ne 2 apo 3 kategori dhe cmimet e biletave te jene fikse(per secilen kategori dhe per cdo destinacion),ne menyre te tille qe cmimi i tyre te harrije te mbuloje shpenzimet e duhura dhe rrogat e personelit.
Te themi : Tirane Rome (economic class)
Kompanite e kategorise 1 - 230 EU
Kompanite e kategorise 2 - 260 EU
Kompanite e kategorise 3 - 300 EU

Tek kategorite e kompanive. Te themi Kategoria 1 : AirAlbania,AirKosova,AirRomania etj.(emrat sa per shembuj)
Tek kategoria 2 - Kompanite e vendeve me nivel mesatar
Tek kategoria 3 - kompanite e vendeve me rroga te larta (USA,SUEDI,HOLLANDE,SVICER etc.)

Cmimet e biletave per linjen ne fjale mund te jene dhe te gjitha njesoj per te gjitha kompanite , te themi 290 EU,por te behet pastaj nje kalim fitimi(qe nje kompani shqiptare mund t'a kete me te larte se ka rroga me te uleta tek kompanite e tjera qe operojne kete linje por qe kane fitime me te uleta per shkak se kane rroga me te larta personeli).Zgjidhja mund te behet dhe duke pasur cmim karburanti me te ulet kompanite qe kane rroga prsoneli me te larta dhe me te larte kompanite e tjera. Ai qe do e zgjen zgjidjen.

Po qe se vazhdon me low cost e lesh e presh me greva pilotesh apo dhe sabotime do behet muti kala.Ka kohe qe eshte vene alarmi spepse kushtet jo te mira te piloteve (ekonomike apo ku di une) do te cojne patjeter ne probleme te sigurise se fluturimeve. E mbani mend pilotin e German Wings qe palloi main ne Spanje?
C’palloi piloti gjerman? S’e kuptova.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 14:38   #8
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,423
Thanks: 152
Thanked 753 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
C’palloi piloti gjerman? S’e kuptova.
Ai piloti qe perplasi avionin para ca vitesh ne spanje
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 14:40   #9
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,028
Thanks: 15,585
Thanked 9,234 Times in 6,244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
C’palloi piloti gjerman? S’e kuptova.
Si puna e atij te Malajsya qe osht njul PINGUL me kaptin ne oceane dhe.....hupi PERJETESISHT.

Ju ne USA qfar ju servirin e HANI.

Ju boft majre.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 14:42   #10
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Ai piloti qe perplasi avionin para ca vitesh ne spanje
Oh I see! Ishte shkruar gabim main, prandaj s’kuptova.

Mendova se ka bere sex ne main cabin.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 14:46   #11
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,423
Thanks: 152
Thanked 753 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Oh I see! Ishte shkruar gabim main, prandaj s’kuptova.

Mendova se ka bere sex ne main cabin.
Get your mind out of the gutter lol
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 14:47   #12
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,028
Thanks: 15,585
Thanked 9,234 Times in 6,244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Oh I see! Ishte shkruar gabim main, prandaj s’kuptova.

Mendova se ka bere sex ne main cabin.
Me fatkeqesite e viktimave nuk ka vend per humor ka ....dibra.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 14:52   #13
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Get your mind out of the gutter lol
Keshtu eshte kur nuk lexon artikullin e plote, por vetem nje fjali ne fillim, mes dhe fund.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 15:00   #14
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,538
Thanks: 6,921
Thanked 8,175 Times in 5,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 382
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
C’palloi piloti gjerman? S’e kuptova.
nje stjuardese
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 15:03   #15
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
nje stjuardese
Malin, malin drage! Hapi edhe ti syte mire.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 15:19   #16
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,893
Thanks: 6,726
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Si puna e atij te Malajsya qe osht njul PINGUL me kaptin ne oceane dhe.....hupi PERJETESISHT.

Ju ne USA qfar ju servirin e HANI.

Ju boft majre.
Si nuk u gjet asnje gjurm e atij avjoni dhe 370 njerz?!
Tash ne fute friken me fluturu nokun,lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 15:28   #17
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,538
Thanks: 6,921
Thanked 8,175 Times in 5,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 382
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Malin, malin drage! Hapi edhe ti syte mire.
ti shoqja Tixhe provokon
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 15:29   #18
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,856
Thanks: 868
Thanked 1,637 Times in 952 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 162
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Para ni muj u ktheva prej shqipnie. Kthimin e pata tirane-londer-tampa me British Airways. Fluturimi nga londra ne tampa ishte cancel. Dhe me dhan bilete londer-Philadelphia-tampa. Per ket inconvinience me kthyn 850 dollar mrapsht
Bravo kompanise.

Mu me eshte vonu nja 6 ore fluturimi Viene - Prishtine sepse u prish sistemi ajrimit te brendshem, dhe pervec ca sanduiceve falas dhe nje apology me email smora asigjo mrapash
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 15:41   #19
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,867
Thanks: 1,524
Thanked 8,672 Times in 3,834 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Bravo kompanise.

Mu me eshte vonu nja 6 ore fluturimi Viene - Prishtine sepse u prish sistemi ajrimit te brendshem, dhe pervec ca sanduiceve falas dhe nje apology me email smora asigjo mrapash
Atij I kane nderru iteranarin, prandaj ja kane mbyll gojen Ti thjesht ke prit se rruga ka dhe te papritura, lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 15:50   #20
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,867
Thanks: 1,524
Thanked 8,672 Times in 3,834 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anullimi ose Vonesa e fluturimeve - Kompesimi apo rimbursimi

Kur kthehesha nga Jamaica, ishte full plane. Me ofruan ts check in my carry on per free. ( kush donte ne fakt) dhe ofruan kush donte te merrte avionin tjeter dhe 250$ credit. Sic duket skishte vende per te gjithe. Nje cift e pranuan oferten sic duket se kishin me nxitim kthimin ne shtepi Lol.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur