Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Ndihmoni njėri-tjetrin

Ndihmoni njėri-tjetrin Jeni te ftuar tė kėrkoni ndihmėn qė ju nevojitet dhe do bėjmė tė pamundurėn qė ta merrni atė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-10-2018, 16:56   #41
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,186
Thanks: 6,833
Thanked 3,175 Times in 1,302 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme.......

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Na nevojitet nje avokat i specializuar ne ligjin e pronesise ne Tirane. A mund te rekomandoni ndonje ju lutem?

Fleur Blanche
__________________

🖤 (1)
Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-10-2018, 22:53   #42
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,937
Thanks: 15,459
Thanked 9,195 Times in 6,215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme.......

Kerkoj ndihmen e nje mjekeje per nje problem PERSONAL.Mire do ishte me ato qe kam komunikuar ne privat.Natyrisht po si kane vare turite(tashti e hongre Beno).Nuk tallem.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-10-2018, 15:02   #43
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,937
Thanks: 15,459
Thanked 9,195 Times in 6,215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Ndihme.......

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Kerkoj ndihmen e nje mjekeje per nje problem PERSONAL.Mire do ishte me ato qe kam komunikuar ne privat.Natyrisht po si kane vare turite(tashti e hongre Beno).Nuk tallem.
Kto jon msu me i perkthel mer Beno.Iher e ofeno macen,ne nuk kthehet mo.

E capishi tash?

Hvala systemI.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-10-2018, 16:45   #44
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,166 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ndihme.......

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Kto jon msu me i perkthel mer Beno.Iher e ofeno macen,ne nuk kthehet mo.

E capishi tash?

Hvala systemI.
Une per shendetin informohem te mjeket ketu ne gjermani, Beni...

Nema na cemu, brate...

P.s. e qeshmja eshte per thenien me lart qe ke bo...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
🖤 (1)
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-10-2018, 18:08   #45
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,937
Thanks: 15,459
Thanked 9,195 Times in 6,215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Ndihme.......

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Une per shendetin informohem te mjeket ketu ne gjermani, Beni...

Nema na cemu, brate...

P.s. e qeshmja eshte per thenien me lart qe ke bo...
Po jo mer Sami,se i kom bo njeres ketu nje pyetje ne privat,por do jete tu bo pushime,apo kqyrur vepra arti.Pastaj sa te kem MJEKEN time....ehuuuuuuuuuuuuuuuu.

Thjesht kshu sipas tradites me flamur...lol
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-10-2018, 18:24   #46
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,166 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ndihme.......

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Po jo mer Sami,se i kom bo njeres ketu nje pyetje ne privat,por do jete tu bo pushime,apo kqyrur vepra arti.Pastaj sa te kem MJEKEN time....ehuuuuuuuuuuuuuuuu.

Thjesht kshu sipas tradites me flamur...lol
Pa dashur t`i nenvlersoj mjeket ketu, mendoj qe permes shkrimeve, keshtu si ketu ne forum, me duket qe paksa me veshtiresi t`sqarohen gjerat me rendesi shendetsore. Ndersa per ato te voglat apo me me pak rendesi nuk eshte edhe aq problem...
Por ajo qe me beri pershtypje mua ketu, dhe qe me shtyri te citoj, ishte pikerisht thenia qe theksova me lart...
Sidoqofte nuk dua te perzihem ne privatesine e askujt...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-10-2018, 18:30   #47
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,937
Thanks: 15,459
Thanked 9,195 Times in 6,215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Ndihme.......

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Pa dashur t`i nenvlersoj mjeket ketu, mendoj qe permes shkrimeve, keshtu si ketu ne forum, me duket qe paksa me veshtiresi t`sqarohen gjerat me rendesi shendetsore. Ndersa per ato te voglat apo me me pak rendesi nuk eshte edhe aq problem...
Por ajo qe me beri pershtypje mua ketu, dhe qe me shtyri te citoj, ishte pikerisht thenia qe theksova me lart...
Sidoqofte nuk dua te perzihem ne privatesine e askujt...
Ska problem fare....thjesht ishte nje ide e gabuar e imja,duke mare parasysh humanistet shqiptare.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-10-2018, 18:42   #48
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,166 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ndihme.......

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Ska problem fare....thjesht ishte nje ide e gabuar e imja,duke mare parasysh humanistet shqiptare.
Megjithate Beni, per cdo gje me te vogel, te uroj e deshiroj ty dhe cdo te dashurit te tu shendet te mire e te plote, i nderuar.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-10-2018, 18:46   #49
lojrafationline
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Oct 2018
Vendndodhja: USA
Posts: 40
Thanks: 5
Thanked 12 Times in 10 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
lojrafationline do tė bėhet i njohur mjaft shpejtlojrafationline do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Ndihme.......

Si fshihet nje postim i gabuar se mazallah se po e gjej?

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lojrafationline : 29-10-2018 nė 18:51
lojrafationline nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-10-2018, 18:50   #50
lojrafationline
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Oct 2018
Vendndodhja: USA
Posts: 40
Thanks: 5
Thanked 12 Times in 10 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
lojrafationline do tė bėhet i njohur mjaft shpejtlojrafationline do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Ndihme.......

Une kontrollova ne llogarine time ne Scribd po nuk ishte libri, me mire ashtu sic thone shoket, blije per $10, nuk ia vlen me kerku. Mund te provosh Torrent po sbesoj do gjesh gje
lojrafationline nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 08:57   #51
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,937
Thanks: 15,459
Thanked 9,195 Times in 6,215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme.......

Kush na driton????


PS: Nė eksperimente tė tjera 5G nė Holandė dhe nė Zvicėr, u zbulua se lopėt u sollėn cuditerisht brenda rrezes sė shtyllave, pjesėrisht u shembėn apo u kollapsuan. Kjo ėshtė e frikshme!

Dhe tani imagjinoni se ēfarė mund tė ndodhė me ne njerėzit, nėse ne jemi vazhdimisht tė ekspozuar ndaj kėtyre rrezeve. Kjo nuk mund tė jetė e mirė, apo jo?

FAZIT: per qente ne mocet nuk ka hulumtime.....por i zevendeson me plastike ne te ardhmen,ndersa ZOGJTE... do fluturojne te bome prej letre, ose do i kqyresh ne...QIlular.

ENDE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 09:18   #52
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,516
Thanks: 6,914
Thanked 8,168 Times in 5,218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 381
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme.......

sa mire qe enveri ne ka skalitur . ne cdo spital ketu ne Berlin te del perpara nje infermier shqiptar.ēkemi shqipe?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-11-2018, 09:07   #53
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,937
Thanks: 15,459
Thanked 9,195 Times in 6,215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme.......

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Une per shendetin informohem te mjeket ketu ne gjermani, Beni...

Nema na cemu, brate...

P.s. e qeshmja eshte per thenien me lart qe ke bo...
Para 30 minutash.....Hyra brenda ne PRAXIS dhe miremengjesi. Gjithashtu zoti zeta dhe prisni tek DHOMA e pritjes.Hyra atje dhe po miremengjesi-po kshu mu pergjigjen.Mbas 10 minutave hyri nje vocrrake diku rreth moshes 11-12 vjec,pa thene ...gjesi.U ul afer meje dhe me VRAP qelularin.Une-ketu eshte e ndaluar ose ulja zerin.Me degjoi(si FAKT),ndryshe do i thosha: do ta THY KRYEVE,m.q-se e pashe te vockel ne e rrifja 20 minuta pritja me thirren me mbiemer dhe tek....MJEKJA.

Ben qfar ke?
Kom pas i pune te RENDE dje,dhe kam dhimbje ne shpatullen e djathte.E pa dhe....ke ndonje nerv ose muskul te bllokuar.Urdhero dhe medikamentin ene....deri te merkuren qe vjen do pushosh ose do qetesosh krahun.

Faleminderit kam dhe nje problem dermatologjik te vjeter(e di njona ne forum).
Pergjigja: ketu ke listen e mjekeve DERMATOLOGE(DR.Hübner-Müller,Dr Gehse,Dr Allgauer,Dr.Teichler,Dr Loth dhe Prof.Dr Heroy)+ketu ke dhe receten qe te paraqitesh+adresat+numrat e telefonit te tyre.Do marr kete te fundit sipas mbiemrit se me <pelqeu>....prandaj.

As 1 cent nuk do paguaj,pervec ilaqit me recete,qe i bie me ulje CMIMI.

PS: ne vendin e PUNES,MJEKJA dhe INFERMIERET ishin VESHUR me te BARDHA dhe BLU(+PANTALLONA PUNE),dhe jo me minifund + shale hapur tu pi cigare.

FUND.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-11-2018, 10:28   #54
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme.......

sa here kerkon ndihme te kjo tema asnje s'te ben sevap...


p.s. kur hyj ketu me del Not secure ... i pastroj kuksat dhe perseri nga e para Not secure
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-11-2018, 13:12   #55
lojrafationline
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Oct 2018
Vendndodhja: USA
Posts: 40
Thanks: 5
Thanked 12 Times in 10 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
lojrafationline do tė bėhet i njohur mjaft shpejtlojrafationline do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Ndihme.......

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
sa mire qe enveri ne ka skalitur . ne cdo spital ketu ne Berlin te del perpara nje infermier shqiptar.ēkemi shqipe?
Qenka bere me keq se ne New York, sa del ne rruge do shofesh nje fytyre tipike shqiptare mundesisht me prejardhje nga fshatrat e shqiperise
lojrafationline nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-11-2018, 13:16   #56
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,190
Thanks: 14,952
Thanked 12,797 Times in 8,047 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 685
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme.......

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
sa here kerkon ndihme te kjo tema asnje s'te ben sevap...


p.s. kur hyj ketu me del Not secure ... i pastroj kuksat dhe perseri nga e para Not secure
Duhet tė futesh te forumi me "https://" qė tė dali secure.

P.s. thuaj flm qė tė ndihmova.
🖤 (1)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-11-2018, 14:11   #57
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme.......

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Duhet tė futesh te forumi me "https://" qė tė dali secure.

P.s. thuaj flm qė tė ndihmova.
ndihma jote eshte borxh per mua...nuk e dua fare ate ndihme...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-11-2018, 14:15   #58
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,190
Thanks: 14,952
Thanked 12,797 Times in 8,047 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 685
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme.......

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
ndihma jote eshte borxh per mua...nuk e dua fare ate ndihme...
Jo mo se ta dhash ndihmėn falas, nuk mė ke borGj pėr kėtė.
Ja e ke me deklare kėtu
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-11-2018, 20:04   #59
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,937
Thanks: 15,459
Thanked 9,195 Times in 6,215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme.......

M.q-se pasoshin rus nuk ma napin,kush jane kushtet ta marre...greqiris???

mi kurseni vocrraket.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-12-2018, 11:18   #60
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,937
Thanks: 15,459
Thanked 9,195 Times in 6,215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Ndihme.......

11 et 12 septembre 1683 ou le Roi de Pologne Jean Sobieski battait les ottomans aux porte de Vienne assiégée depuis des mois Les Européens ont oublié, les musulmans non. Septembre noir qu’ils appellent.

Kush ma perkthe....ka qene GJIGAND....GJERGJI.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur