Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-05-2018, 21:18   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,883
Thanks: 406
Thanked 1,601 Times in 1,014 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Mali i Zi, gardh me gjemba me ShqipėrinėGardhi kufitar hungarez qė shkaktoi mjaft polemika nė Evropė duket se po pėrbėn njė trend nė rritje. Mali i Zi po planifikon tė ndėrtojė njė gardh tė tillė nė kufi me Shqipėrinė pėr shkak tė numrit tė lartė tė refugjatėve tė paligjshėm qė tentojnė tė kalojnė pėr nė vendet e Bashkimit Europian.

Vojisllav Dragovic, shef i departamentit pėr mbikėqyrje tė kufirit shtetėror nė Malin tė Zi, tha se gardhi me tela ėshtė njė mundėsi reale, nė rast se do tė ketė njė fluks mė tė madh refugjatėsh.

Dragovic gjithashtu tha se autoritetet shqiptare shpesh kanė refuzuar tė pranojnė klandestinėt e kthyer nga Mali i Zi nė bazė tė marrėveshjes bilaterale pėr riatdhesim. Sipas asgjėsisė sė lajmeve “Reuters”, me mijėra refugjatė nga Lindja e Mesme dhe Afrika Veriore po pėrpiqen tė shkojnė nė vendet mė tė pasura tė Bashkimit Europian dhe trafikantėt kanė krijuar njė shteg tė ri ballkanik qė nga Greqia kalon pėrmes Shqipėrisė, Malit tė Zi dhe Bosnjės pėr tė mbėrritur nė Kroaci, anėtare e BE.

Bosnja tashmė po pėrballet me mijėra refugjatė qė janė ngujuar nė kėtė vend, pasi rruga qė kalonte pėrmes Turqisė, Greqisė, Maqedonisė dhe Serbisė u mbyll nė vitin 2016, kur Turqia u pajtua tė frenojė rrjedhėn e refugjatėve nė kėmbim tė ndihmės sė BE-sė.

/TCH/
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur