Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-08-2019, 07:44   #21
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,432
Thanks: 3,627
Thanked 2,926 Times in 1,983 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Shtrenjtohen ushqimet, korriku shėnoi kulmin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Vetem birrat dhe buka mu duken te lira ne shqiperi ne dyqan. Psh bleva 1 kuti peshk ton kushtoi 300lek te reja. Ktu ne suedi kushton rreth 1.5 euro pak e shume e njejta cilesi. Kishte dhe ton me te lire por dhe ketu ka me 1 euro cilesi pak me e dobet. Penelinat mu duken me te shtrenjta ne shqiperi. Cilesia e ushqimeve pastaj eshte diskutim me vete. Perfundimi im eshte se cmimet jane te shtrenjta ne shqiperi. Ama ne restaurant ha e pi shume here me lire ne memedhe
Shko te Mihali dhe mihalėt dhe kur tė kėrkojnė 15.000 lekė pėr karrigen qė je ulur dhe 5.000 lekė pėr pamjen qė shikon, tė gjitha me faturė dore.

P. S.
Dhe mos guxo tė shkosh nė banjė se tė erdhi fatura menjėherė. Shtrėngohu fortė, mbaje dhe kur tė shikosh ndonjė vend tė pėrshtatshėm rrugės hape krahun dhe mbaro punė.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2019, 08:22   #22
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,618
Thanks: 4,272
Thanked 4,594 Times in 3,054 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Shtrenjtohen ushqimet, korriku shėnoi kulmin

Nese munda te ja qelloj perafersisht vleres nga leku ne ojra, boll shtrenjte i paskan.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2019, 08:27   #23
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,618
Thanks: 4,272
Thanked 4,594 Times in 3,054 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Shtrenjtohen ushqimet, korriku shėnoi kulmin

ja shembull vaji i lulediellit me shtrenjte se te xhirmonia e ledios ku ka more qashtu, produkte i shesin me ēmim te junionit te avropes e rrogat me junion te Afrikes.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2019, 08:41   #24
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,432
Thanks: 3,627
Thanked 2,926 Times in 1,983 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Shtrenjtohen ushqimet, korriku shėnoi kulmin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ja shembull vaji i lulediellit me shtrenjte se te xhirmonia e ledios ku ka more qashtu, produkte i shesin me ēmim te junionit te avropes e rrogat me junion te Afrikes.
Por ki parasysh diēka, qė garanci pėr ushqimet kėtu nuk ke. Njė Zot e di se ēfarė hamė ne kėtu.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur