Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti shqiptar

Sporti shqiptar Kėtu mund tė sillni informacion nė Shqipėri dhe sportistėt shqiptarė brėnda dhe jashtė vėndit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-09-2019, 21:27   #501
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 2,117
Thanks: 0
Thanked 450 Times in 381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Ska nevoje te pysesh Benin,je TAMON FIKS.Me kujtove Mond Licajn e Vlores.

Overati gjerman sipas meje.
Ca tu thush ktyre, ku lunte Pirlo, dhe ku lunte skela?
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 07:00   #502
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,930
Thanks: 1,111
Thanked 1,241 Times in 686 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Nje super fitore me ndeshje spektakli kjo e fundit kunder Islandes 4-2. Morali eshte I larte per vazhdimin, dhe nje fitore me Turqine, do na hapte rrugen per nje shprese te dyte Europiane. Urime cunave, me ne krye Sokol Cikalleshin ne top forme si asnje sulmues tjeter me pare ka shenuar 4 ndeshje rradhazi.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 07:40   #503
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,617
Thanks: 2,893
Thanked 2,886 Times in 1,605 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angel69 Shiko postimin
Nje super fitore me ndeshje spektakli kjo e fundit kunder Islandes 4-2. Morali eshte I larte per vazhdimin, dhe nje fitore me Turqine, do na hapte rrugen per nje shprese te dyte Europiane. Urime cunave, me ne krye Sokol Cikalleshin ne top forme si asnje sulmues tjeter me pare ka shenuar 4 ndeshje rradhazi.
Nuk kemi kellqe me fitu ne Turqi ne jo.
Kualifikimi eshte i pamundur.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 10:27   #504
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,474
Thanks: 3,644
Thanked 2,936 Times in 1,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Plako,

Vasil Ruci, ka qene sulmues 9-c, as me rrejt sdinte vetem topin ne rrjete, si Inzagi. Organizator, Vlora kishte Mond Licajn.

Briza, per Vllaznine, Ledio Pano, dhe Bledar Kola, per Partizanin.

Kto kane lujt edhe per Kombtaren.

Pyt Systemen, po sme besut, ose Dragutini.
Dhe te Dinamo kush ishte organizator, Nun Kove? Po te Kombėtarja?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 17:17   #505
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 2,117
Thanks: 0
Thanked 450 Times in 381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Dhe te Dinamo kush ishte organizator, Nun Kove? Po te Kombėtarja?
Ilir Luarasi....lol
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 17:52   #506
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,474
Thanks: 3,644
Thanked 2,936 Times in 1,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Ilir Luarasi....lol
Jooooooo, ai ka qene trekuartist.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 19:11   #507
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,011
Thanks: 2,015
Thanked 2,907 Times in 1,617 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Plako,

Vasil Ruci, ka qene sulmues 9-c, as me rrejt sdinte vetem topin ne rrjete, si Inzagi. Organizator, Vlora kishte Mond Licajn.

Briza, per Vllaznine, Ledio Pano, dhe Bledar Kola, per Partizanin.

Kto kane lujt edhe per Kombtaren.

Pyt Systemen, po sme besut, ose Dragutini.
Ke tė drejtė se Rucin dhe Majacin nuk i merrnin nė kombėtare pėr shkak tė miqėsive reciproke brenda dhe jashtė federatės.
Ruci nuk kishte teknikė!!!!!!!!!
Ruci ishte ai qė rrejti gati gjithė ekipin polak pėr ta kualifikuar nė UEFA.
Sigurisht qė mund ta kenė pėrdorur si sulmues tė fshehur por gjithmonė ka qėnė mbas Kushtės.
Pano!!!!!!!!!!!
Nejse se mos aludoni pėr mendime tifozerie .
Nėse Flamurtari bėnte mrekullira nė EU tek kombėtarja nuk ftoheshin pėrveē 2-3 futbollistėve si Taho rrallė apo ndonjė tjetėr pėr humbje gjurmėsh tė favorizimeve.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 15-09-2019 nė 19:26
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 21:27   #508
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 2,117
Thanks: 0
Thanked 450 Times in 381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Kushta ishte sulmues krahu te djathte,nasnjihere ska qene pyke.

Per bardhylin, dinamo ne ate kohe kishte ca cuna te rinj, qe te tre benin organizatorin Ermal Tahiri, Lir Imami, dhe TurnZenuni.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 21:37   #509
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,474
Thanks: 3,644
Thanked 2,936 Times in 1,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Vazhdon ti me ate teorine e 3/4. Ok.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 21:58   #510
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,474
Thanks: 3,644
Thanked 2,936 Times in 1,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!


Tiranė, September 18th, 1985: Dinamo Tiranė-Hamrun Spartans (Malta) 1-0; XXVIII UEFA Cup, thirty-second final, first leg; the 15 Albanians (not in photo order): Ilir Luarasi, Arian Stafa, Muhedin Targaj, Naum Kove, Durim Kuqi, Ilir Imami (A. Topēiu, 62nd), Agim Canaj , Sulejman Demollari (Alfred Duka, 80th), A. Marko, Arben Vila, Eduard Abazi; Fatmir Frashėri (tr.), Faruk Sejdini (tr.). Dinamo qualifies in second leg (0-0)
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2019, 20:20   #511
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,491
Thanks: 1,700
Thanked 2,290 Times in 1,202 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 160
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Dhe te Dinamo kush ishte organizator, Nun Kove? Po te Kombėtarja?
Nunin e kam taku ne Amerik, ne New York nga mesi i viteve 90. Ishte djal i mire aq sa mund te njifja une se isha disa vjet me i vogel si ai. Flinsin mire per te. I kishte lene floket e gjate deri tek supet.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2019, 20:39   #512
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,428 Times in 6,366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Nunin e kam taku ne Amerik, ne New York nga mesi i viteve 90. Ishte djal i mire aq sa mund te njifja une se isha disa vjet me i vogel si ai. Flinsin mire per te. I kishte lene floket e gjate deri tek supet.
Sipas juve te gjithe futbollistat e Dinamos kane qene spiune te sigurimit!!!

Apo PO.

Nun kove ka qene i SUMC lojtar.Tashti....po e takove perseri PYETE ku e ka pas shpine Bert Alushi(sulmus i Tirones,dhe PURE DOG JUVENTIN)...pa hyre ne fatkeqesi,dhe Miri ...vllai i TIJ...INTERIST i THEKUR.

Dhe mos na boj shume KAKERDHI..

Hap noi teme per proruset...manushaqe.

Tunga...republika e maqellares
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2019, 20:57   #513
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,491
Thanks: 1,700
Thanked 2,290 Times in 1,202 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 160
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Sipas juve te gjithe futbollistat e Dinamos kane qene spiune te sigurimit!!!

Apo PO.

Nun kove ka qene i SUMC lojtar.Tashti....po e takove perseri PYETE ku e ka pas shpine Bert Alushi(sulmus i Tirones,dhe PURE DOG JUVENTIN)...pa hyre ne fatkeqesi,dhe Miri ...vllai i TIJ...INTERIST i THEKUR.

Dhe mos na boj shume KAKERDHI..

Hap noi teme per proruset...manushaqe.

Tunga...republika e maqellares
Pa tjeter..................
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2019, 20:38   #514
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,598
Thanks: 339
Thanked 603 Times in 396 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Bare mu duk shume lojtar i mire. Mesfushor organizativ. Tip 10e. Perdor shume mire topin, ka rezistence, eshte luftarak, hap lojen ka pasime(topat) e gjata shume te sakta. Eshte nje Zidan shqiptare me teknike spanjolle. Me pelqeu shume. Fituam nje lojtare te mire.
Edhe Gjasula prishes i mire mu duke. Edhe me kete mund te them se fituam nje lojtare. Mesfushor mbrojtes, agresiv, i pa lodhur rezistent, calon pak ne teknik por per rolin qe ka nuk eshte se i duhet shume teknika.

Une them se Shqiperis ne stadin aktual dhe me lojtaret me cilesor qe ka i pershtatet skema 4 4 2.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2019, 20:51   #515
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,598
Thanks: 339
Thanked 603 Times in 396 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Mendimi im per formacionin e kombetares me skemen 4 4 2.
Titullaret...
Ne porte Alban Hoxha i partizanit.
Ne mbrojtje Hysaj ne te djathte, Dermaku dhe Gjimshiti ne qender, Ismailaj ne te majt.
Ne mesfushe Roshi ne te djathte (Haf), Gjasula shkaterrues, Bare organizator, ne te majt Lenjai, edhe ky (Haf)
Ne sulem Manaj mjaft puntor, por pa eksperience dhe Cikalleshi.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2019, 08:48   #516
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,930
Thanks: 1,111
Thanked 1,241 Times in 686 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Nuk kemi kellqe me fitu ne Turqi ne jo.
Kualifikimi eshte i pamundur.
Asaj si dihet, nese luajme si ndeshjen e fundit, fitorja vjen. Une kam besim
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2019, 09:17   #517
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,598
Thanks: 339
Thanked 603 Times in 396 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Ashtu eshte Engjell69!
Qe te fitosh, se pari duhet te besosh qe mund te fitosh. Po nuk besove nuk fiton.
Keta tanet futen ne loje me mentalitet humbesi. Sic bene me Francen. "Nuk fitojme se luajtem me Francen"... Pse cfare jane francezet, jashtetokesor... Ja i mundi Turqia. Keta hyne te humbur ne fushe. Degjo deklaratat e trajnierit. As qe kishin ndermend ta godisnin ate ndeshje. Hyne thjesht per te bere figur te mire teknike lojtaret per te favorizuar karrierat e tyre. Kete lane te kuptohet me deklaratat e tyre. Pastaj me vone ne fushe u pa ajo qe bene. Nje skuader e c'ekujlibruar dhe pa nerv.

Zemra dhe taktika mundin cdo kundershtare. Ato kompesojne tekniken. Futbolli nuk luhet vetem me teknike. Pastaj ekipet e sotme nuk kane diferenca te medha teknike me ate qe shoh une.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-09-2019, 17:53   #518
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,428 Times in 6,366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Ashtu eshte Engjell69!
Qe te fitosh, se pari duhet te besosh qe mund te fitosh. Po nuk besove nuk fiton.
Keta tanet futen ne loje me mentalitet humbesi. Sic bene me Francen. "Nuk fitojme se luajtem me Francen"... Pse cfare jane francezet, jashtetokesor... Ja i mundi Turqia. Keta hyne te humbur ne fushe. Degjo deklaratat e trajnierit. As qe kishin ndermend ta godisnin ate ndeshje. Hyne thjesht per te bere figur te mire teknike lojtaret per te favorizuar karrierat e tyre. Kete lane te kuptohet me deklaratat e tyre. Pastaj me vone ne fushe u pa ajo qe bene. Nje skuader e c'ekujlibruar dhe pa nerv.

Zemra dhe taktika mundin cdo kundershtare. Ato kompesojne tekniken. Futbolli nuk luhet vetem me teknike. Pastaj ekipet e sotme nuk kane diferenca te medha teknike me ate qe shoh une.
Ketu nuk jemi ne lufte qe vendosin faktoret qe shkruat juve.Ne futboll fugon apo vrapon qe kombetarja e jone si ka(sipas meje).Pastaj kapiteni tha: qe do shkojme per 3 ose 1 pike me e mundshja=HENGRE 4-er.

Para ndeshjeve ky....Sulmuesi i kombėtares Armando Sadiku pas hedhjes sė shortit nė njė prononcim pėr supersport ėshtė shprehur se “Ėshtė njė grup i fortė, do luhet midis Islandės dhe Turqisė, me kėto dy ekipe do luajmė kualifikimin tonė. Megjithatė, e shoh si njė grup tė fortė. Tė dyja janė tė forta, si Islanda dhe Turqia. Pėr Francėn, nuk po flas fare.

2 Dhjetor 2018, 14:17.

AKTUALE....Ndeshja ndaj Turqisė? Ėshtė si finale, jam shumė optimist ta fitojmė atė ndeshje dhe tė pėrsėritet fitorja e mėparshme.

23 Shtator, 13:29

PS....quditerisht ne fushen TONE....shkinat dhe arrnautet na....MUNDIN.

Do hajme...3 MINIMALJA.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 21:02   #519
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,428 Times in 6,366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Ashtu eshte Engjell69!
Qe te fitosh, se pari duhet te besosh qe mund te fitosh. Po nuk besove nuk fiton.
Keta tanet futen ne loje me mentalitet humbesi. Sic bene me Francen. "Nuk fitojme se luajtem me Francen"... Pse cfare jane francezet, jashtetokesor... Ja i mundi Turqia. Keta hyne te humbur ne fushe. Degjo deklaratat e trajnierit. As qe kishin ndermend ta godisnin ate ndeshje. Hyne thjesht per te bere figur te mire teknike lojtaret per te favorizuar karrierat e tyre. Kete lane te kuptohet me deklaratat e tyre. Pastaj me vone ne fushe u pa ajo qe bene. Nje skuader e c'ekujlibruar dhe pa nerv.

Zemra dhe taktika mundin cdo kundershtare. Ato kompesojne tekniken. Futbolli nuk luhet vetem me teknike. Pastaj ekipet e sotme nuk kane diferenca te medha teknike me ate qe shoh une.
Kerkoj NDJESE.N.q-se kta TANET kane gjake Shqiptari i VDESIM brekusheMUTET.Tashti....midis nesh KA te MURRME=lufta brenda FISIT.

Forza ALBANIA.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 18:42   #520
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,085
Thanks: 15,548
Thanked 13,194 Times in 8,335 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 707
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Gati tė fillojė Turqi - Shqipėri.
Tė shpresojmė pėr ndonjė lojė dinjitoze nga ekipi ynė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur