Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-10-2010, 12:26   #21
SubZ
A Legend Never Dies
 
Avatari i SubZ
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Underground
Posts: 745
Thanks: 0
Thanked 9 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
SubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Si e niset emigrimin....dita qe late Shqiperine!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SEa Shiko postimin
SubZ pothuajse paskemi pasur te njejtat gjera per fillim te emigrimit..kur babi im mori motren dhe shkoj ne ambasaden gjermane...por u kthye se nuk i pranoj mami im.....por kishte bere nje gabim se mua me kishte lene..dhe tha sikur tju merrja te dyjave dhe mami do vinte vetevetiu... nejse te uroj shendet...
Nė fakt babi ka qėnė kundra Gjermanis, pasi nuk kishte shumė kohė qė ishin bashkuar Gjermanit dhe mendonte se do kishte probleme. Ishte mė tepėr pėr tė shkuar nė Itali ose Francė, por fati na ēoj nė Gjermani, ku dhe ai ėshtė i dashuruar me atė vend.

Nė fakt mua donin tė mė linin tek gjyshja, pasi isha vetėm 5-vjeē dhe mos sėmuresha apo merrja ndonjė sėmundje. Pasi dėrgimet nga Ambasada Gjermane, ishin tė fundit nė listė pasi akoma nuk kishte dalė njė qarkore apo urdhėr nga Budenstagu pėr tė pranuar azilant. Ky ishte problemi qė donin tė mė linin, por si pėrfundim i qėndruan ides tė mė mbanin, mua dhe vėllezėrit.

P.s Po thuaj se tė gjithė emigrantėt e 90-ės kan tė njėjtėn histori. Nuk ndryshon shumė, thjesht rrjedha e jetės pėrtej kufirit ėshtė ndryshe, kush u rregullua e kush nuk u rregullua.
__________________
जीव हस अनुरज
Live Laugh Love
Jetė Qesh Dashuri
SubZ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-10-2010, 12:31   #22
SEa
I Miss You
 
Avatari i SEa
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: marina di massa
Posts: 1,546
Thanks: 0
Thanked 9 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
SEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Si e niset emigrimin....dita qe late Shqiperine!

po subz shume e drejte... ashtu kane qene ato momentet e 1990-1 shit..por shyqyr jam shume e lumtur qe skemi jetuar ato grabitjet e femijve /gocave/ose vujtjet e 1997 tes....
SEa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2010, 20:24   #23
Tironcja_BLN
Anėtar i ri
 
Avatari i Tironcja_BLN
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Berlin City
Posts: 29
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Tironcja_BLN ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Si e niset emigrimin....dita qe late Shqiperine!

ka hy mami dhe babi ne ambasad kena flejt atje nja 2 jave me duket a me shume a me pak nuk e maj men se nuk i pyes shpesh...pastaj me autobuz deri ne durres me traget dhe pastaj me tren deri ne gjermani ..nuk e maj men si mundem te jem ndjer se kam qen e vogel as nuk maj men fare gje vetem cfare me tregon mami me babin...
__________________
Zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac
Tironcja_BLN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-11-2011, 16:00   #24
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,406
Thanks: 164
Thanked 4,861 Times in 2,740 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 341
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si e nisėt emigrimin... dita qė latė Shqipėrinė

Ka qene 31 gusht, seē me hipi nje i qare para se te nisesha per Durres qe me rrenqethet mishi dhe me rreh zemra forte edhe sot pas kaq vitesh...Me pas e humba mendjen se ēdo gje e re per mua, udhetimi me traget, treni, njerezit...une e habitur dhe ne nje fare menyre nuk isha as e vetdijshme ē'po beja, ku po shkoja dhe ē'do me priste....
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-11-2011, 16:38   #25
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si e nisėt emigrimin... dita qė latė Shqipėrinė

Me atobuz deri tek shtepia,nga shtepia deri tek gardhi i ambasades me kom,ambasad-durrses me atobuz,durres- porti brindist me traget,porti- brindisi me autobuz,brindisi-friuli me autobuz.
Sikur ta dija qe e kisha kaq qef autobuzin...nuk kisha per te zbrit.(ēmu desh,qe nuk vazhdova xhiron e unazez.)
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-11-2011, 18:39   #26
Linda
❤❤❤❤
 
Avatari i Linda
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,119
Thanks: 3,778
Thanked 1,417 Times in 822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Linda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si e nisėt emigrimin... dita qė latė Shqipėrinė

Ja me mori turma me vete dhe kshtu, hyra dhe une ne ambasaden Gjermone.

Ē'do fillim per nje emigrant ne vend te huaj eshte e veshtire,sepse kur nuk di gjuhen e vendit ku shkon,je memec fare(flas ktu e 21 vjet perpara).Por dal nga dal ambientohesh me gjithēka.
__________________
Nehmen Sie die Menschen, wie sie sind, andere gibt's nicht.
Linda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2011, 22:12   #27
HELEN OF TROY
Jeta vazhdon
 
Avatari i HELEN OF TROY
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: prane teje
Posts: 1,315
Thanks: 11
Thanked 38 Times in 25 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
HELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Si e nisėt emigrimin... dita qė latė Shqipėrinė

Diten se mbaj mend se isha e vogel po mbaj mend qe deri ne kufi e kisha koken mbrapa e shikoja rrugen ...nuk dija se ku do vija mbaj mend rrugen edhe shume drita edhe dyqane te bukura....
kaluan 20 plot
__________________
Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...
HELEN OF TROY nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2011, 22:21   #28
PuffetiNa
MbetiTeThemiNaIshteNjeher
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 9,788
Thanks: 0
Thanked 694 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 169
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si e nisėt emigrimin... dita qė latė Shqipėrinė

....Duhet te pyes gjyshin , se di un ...

Ju pershendes juve lart paska LlojLloj raste Me beri me lot historia e Sero-s ...ncncnc lidhje indirekte
__________________
Ne nuk mund tė bėjmė Gjithēka...
Se gjithēka bėn vetėm ZOTI!
Por mund tė bėjmė diēka dhe vetėm me ndihmėn e ZOTIT!
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2011, 16:09   #29
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,424 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si e nisėt emigrimin... dita qė latė Shqipėrinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Linda Shiko postimin
Ja me mori turma me vete dhe kshtu, hyra dhe une ne ambasaden Gjermone.

Ē'do fillim per nje emigrant ne vend te huaj eshte e veshtire,sepse kur nuk di gjuhen e vendit ku shkon,je memec fare(flas ktu e 21 vjet perpara).Por dal nga dal ambientohesh me gjithēka.
U luante Gjermani-Hollande,ishim nja pesembedhjete veta.
Te nesermen hyne tete,ne teksat sna i majti s.u.m.a!
Gabimin e kuptuam me vonese(respekt Linda) dhe ambasadorin Cek i dhame bakshish 50.000 leke te vjetra(e korruptuam).
Sorry,vulat i morrem ne ambasade Hungareze si turista!
Kaq.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2011, 20:29   #30
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si e nisėt emigrimin... dita qė latė Shqipėrinė

Kam kaluar shume peripeci, nuk e dija qe isha aq i forte.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2011, 03:26   #31
Robbery
V.I.P
 
Avatari i Robbery
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Posts: 5,854
Thanks: 365
Thanked 1,155 Times in 313 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Robbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si e nisėt emigrimin... dita qė latė Shqipėrinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
Kam kaluar shume peripeci, nuk e dija qe isha aq i forte.
Tamam..
Robbery nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2011, 15:24   #32
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,424 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Arrow Pėrgjigje e: Si e nisėt emigrimin... dita qė latė Shqipėrinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
Kam kaluar shume peripeci, nuk e dija qe isha aq i forte.
Se si nuk kemi thyer duar dhe kembe ne ate nate,nuk e di!
Mbase kemi lindur me kemishe(si ta ngjyros)pa ngjyre!
Nejse,ja u di per flm edhe disa Shqipetareve qe na ndihmuan.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2011, 21:31   #33
engel
V.I.P
 
Avatari i engel
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 1,790
Thanks: 590
Thanked 627 Times in 314 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
engel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si e nisėt emigrimin... dita qė latė Shqipėrinė

U nisa si turiste me avion , arrita dhe ndejta
__________________
GJEEGJEZA : Kur gjen shteg pa leje futet, ditėn vjen e natėn zhduket, bėj ta kap e lodhem kot, emrin kush nga ju ma thotė...???
engel nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2012, 18:06   #34
MR ZEID
ALLAHU EKBER
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: DALLAS TEXAS
Posts: 296
Thanks: 1
Thanked 5 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
MR ZEID do tė bėhet i njohur mjaft shpejtMR ZEID do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Si e nisėt emigrimin... dita qė latė Shqipėrinė

dhjetor 1990 12 ore malit perpjet ne bore, historit e mia vetem nje roman mund ti permbledhi te gjitha. Gjithmon destinacioni qe kame dashur te shkoje, ka qene usa ose australi kanada, dhe me ndihmen e Zotit ja arrita
__________________
Kuran 2-163. Zoti juaj (qė meriton adhurim) ėshtė njė, All-llahu, nuk ka zot pos Atij qė ėshtė mėshirėplotė, gjithnjė mėshiron.
MR ZEID nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2012, 18:17   #35
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,632
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si e nisėt emigrimin... dita qė latė Shqipėrinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga MR ZEID Shiko postimin
dhjetor 1990 12 ore malit perpjet ne bore, historit e mia vetem nje roman mund ti permbledhi te gjitha. Gjithmon destinacioni qe kame dashur te shkoje, ka qene usa ose australi kanada, dhe me ndihmen e Zotit ja arrita
ne kom ke shku deri ne USA?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2012, 21:03   #36
MR ZEID
ALLAHU EKBER
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: DALLAS TEXAS
Posts: 296
Thanks: 1
Thanked 5 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
MR ZEID do tė bėhet i njohur mjaft shpejtMR ZEID do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Si e nisėt emigrimin... dita qė latė Shqipėrinė

Pjyetja eshte si si e niset emigrimin, dhe si e late shqiprin dhe un ate kame sqaruar. ne usa nuk vihet ne kembe, por me avion ose vapor megjithese shkrimi im eshte i qarte, se je ti kėrēiē nga mendja e kokes, un ste kam faj....
__________________
Kuran 2-163. Zoti juaj (qė meriton adhurim) ėshtė njė, All-llahu, nuk ka zot pos Atij qė ėshtė mėshirėplotė, gjithnjė mėshiron.
MR ZEID nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2012, 21:12   #37
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,632
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si e nisėt emigrimin... dita qė latė Shqipėrinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga MR ZEID Shiko postimin
Pjyetja eshte si si e niset emigrimin, dhe si e late shqiprin dhe un ate kame sqaruar. ne usa nuk vihet ne kembe, por me avion ose vapor megjithese shkrimi im eshte i qarte, se je ti kėrēiē nga mendja e kokes, un ste kam faj....
edhe ofendon haxhija!haha
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2012, 21:12   #38
iDeA
DiNaMiKe
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Vendndodhja: FrymeMarrja
Posts: 3,013
Thanks: 202
Thanked 432 Times in 251 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 122
iDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si e nisėt emigrimin... dita qė latė Shqipėrinė

Ishte dite vere , me diell, isha me familjen dhe fisi na shoqeruan deri ne Port !
Ate dite e mbaje mend dhe kur e kujtoje buzeqesh me tragjedit shqiptare.
Mbaje mend qe kur ishim ne dogane me kishte hipur nje i qeshur qe as vete se dija Arsyen !! Perbrenda mbaja nje trishtim te madh sepse isha e madhe mjaftueshme per te kuptuar cfare po lija dhe ku po vija , do prezantohesha me ate qe me pas u be burgu im per gati 5 vjet i njejti pikeveshtrim nga ana ime per kete vend.
__________________
E fortė e pasfidueshme,
Fisnike e paperulshme,
Vetvetja e paharrueshme!
iDeA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2012, 22:14   #39
MR ZEID
ALLAHU EKBER
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: DALLAS TEXAS
Posts: 296
Thanks: 1
Thanked 5 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
MR ZEID do tė bėhet i njohur mjaft shpejtMR ZEID do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Si e nisėt emigrimin... dita qė latė Shqipėrinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dragon Shiko postimin
edhe ofendon haxhija!haha
Nuk ka kurfare ofendim aty, kėrēiē ka qene nje futbollist i korēės.

flm qe me quajte haxhi, sepse vertet nuk ka kenaqsi me te madhe se sa njeriu ti pergjigjet thirjes se Zotit te tij.
__________________
Kuran 2-163. Zoti juaj (qė meriton adhurim) ėshtė njė, All-llahu, nuk ka zot pos Atij qė ėshtė mėshirėplotė, gjithnjė mėshiron.
MR ZEID nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2012, 23:28   #40
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,424
Thanks: 2,590
Thanked 2,143 Times in 812 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si e nisėt emigrimin... dita qė latė Shqipėrinė

ne shtator tė vitit 1992 , u nisa une me gruan edhe djalin .. na percollen te gjith .. por ma se shumti mu dhimste nėna ..ajo mu dukte e forrtė .. nuk e di .. se edhe une e mbajsha veten .. ja pata fillue te qajė , por lotet nuk dilshin nga syt e mi , ata u kthenin ne mua , ne mbrensi ..drejt aty , ne zemren time ...
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur