Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-03-2013, 17:59   #1
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Elvisi rreh Deden..

Skandal, kryebashkiaku i Kavajės kėrcėnon me jetė futbollistėt e Tiranės, godet trajnerin Dede
KAVAJĖ- Rikthehet dhuna e ‘tė fortėve’ nė ndeshjet e kampionatit shqiptar tė futbollit. Skandali i radhės ėshtė regjistruar sot nė Kavajė, nė pushim tė ndeshjesh sė Superligės Besa-Tirana.

Mėsohet se kryebashkiaku i Kavajės, Elvis Roshi nė pėrfundim tė pjesės sė parė tė ndeshjesh ka hyrė nė dhomat e zhveshjes sė ekipit tė Tiranės dhe ju ka bėrė presion futbollistėve.

Fjalėt e Roshit drejtuar ekipit bardh e blu ishin kėto: “Ju nuk do ta fitoni ndeshjen, se nuk dilni tė gjallė nga fusha”.

Elvis Roshi ndėr tė tjera ka qėlluar edhe trajnerin e ekipit tė Tiranės, Nevil Deden si dhe e ka kėrcėnuar atė me jetė.

Nisur nga kjo ngjarje, futbollistėt e skuadrės sė kryeqyeqytetit nuk kanė pranuar tė dalin nė fushė pjesėn e dytė, por ka qėnė njė insistim i trajnerit Nevil Dede qė ata tė luanin.

Trajneri Dede mė pas ka bėrė kallėzim penal pėr kryebashkiakun e Kavajės. Nė stadium mbėrritėn edhe forcat RENEA, por Elvis Roshi nė ato momente ishte larguar nga stadiumi.

Pak minuta pas ngjarjes, me tė marrė vesh se ishte shpallur nė kėrkim, kreu i Bashkisė sė Kavajės mėsohet se ėshtė vetėdorėzuar nė polici.

Mėsohet gjithashtu se Roshi po merret nė pyetje lidhur me skandalin nė stadium dhe denoncimin e bėrė pėr tė nga trajneri i Tiranės, Nevil Dede, i cili ka deklaruar se ėshtė goditur nga Elvis Roshi.
(ma.ar/BalkanWeb)


Kthehu Dėrgo Printo Home
Komento


Dėrguar nga ran malet u ngrejten halet, Tiron mė 10-03-2013 nė 18:31

...keshtu eshte kur trafikanti i droges me bekimin e Edi Rames bohet Kryetar Bashkije....Rilindja can bllokadat,,,


Dėrguar nga ed mė 10-03-2013 nė 18:29

po cfare pret nga nje i pa ekuiliber si ai qe jetonte me nje te cmendur.....hahaaaaaa
kavajoti tutti cani .......tironcit ju kane pa perhere si nji katun i modh e asgjo tjeter...


Dėrguar nga pisci, tiron mė 10-03-2013 nė 18:29

ca thu me ca jane keta njerez kshu


Dėrguar nga Anonimous mė 10-03-2013 nė 18:28

Kryebashkiak rrugac


Dėrguar nga u77 mė 10-03-2013 nė 18:23

Temen ore kur u be dhe pleshti te hedhe vickla!
balkan webi
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2013, 18:14   #2
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,424 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Elvisi rreh Deden..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brari Shiko postimin
Skandal, kryebashkiaku i Kavajės kėrcėnon me jetė futbollistėt e Tiranės, godet trajnerin Dede
KAVAJĖ- Rikthehet dhuna e ‘tė fortėve’ nė ndeshjet e kampionatit shqiptar tė futbollit. Skandali i radhės ėshtė regjistruar sot nė Kavajė, nė pushim tė ndeshjesh sė Superligės Besa-Tirana.

Mėsohet se kryebashkiaku i Kavajės, Elvis Roshi nė pėrfundim tė pjesės sė parė tė ndeshjesh ka hyrė nė dhomat e zhveshjes sė ekipit tė Tiranės dhe ju ka bėrė presion futbollistėve.

Fjalėt e Roshit drejtuar ekipit bardh e blu ishin kėto: “Ju nuk do ta fitoni ndeshjen, se nuk dilni tė gjallė nga fusha”.

Elvis Roshi ndėr tė tjera ka qėlluar edhe trajnerin e ekipit tė Tiranės, Nevil Deden si dhe e ka kėrcėnuar atė me jetė.

Nisur nga kjo ngjarje, futbollistėt e skuadrės sė kryeqyeqytetit nuk kanė pranuar tė dalin nė fushė pjesėn e dytė, por ka qėnė njė insistim i trajnerit Nevil Dede qė ata tė luanin.

Trajneri Dede mė pas ka bėrė kallėzim penal pėr kryebashkiakun e Kavajės. Nė stadium mbėrritėn edhe forcat RENEA, por Elvis Roshi nė ato momente ishte larguar nga stadiumi.

Pak minuta pas ngjarjes, me tė marrė vesh se ishte shpallur nė kėrkim, kreu i Bashkisė sė Kavajės mėsohet se ėshtė vetėdorėzuar nė polici.

Mėsohet gjithashtu se Roshi po merret nė pyetje lidhur me skandalin nė stadium dhe denoncimin e bėrė pėr tė nga trajneri i Tiranės, Nevil Dede, i cili ka deklaruar se ėshtė goditur nga Elvis Roshi.
(ma.ar/BalkanWeb)


Kthehu Dėrgo Printo Home
Komento


Dėrguar nga ran malet u ngrejten halet, Tiron mė 10-03-2013 nė 18:31

...keshtu eshte kur trafikanti i droges me bekimin e Edi Rames bohet Kryetar Bashkije....Rilindja can bllokadat,,,


Dėrguar nga ed mė 10-03-2013 nė 18:29

po cfare pret nga nje i pa ekuiliber si ai qe jetonte me nje te cmendur.....hahaaaaaa
kavajoti tutti cani .......tironcit ju kane pa perhere si nji katun i modh e asgjo tjeter...


Dėrguar nga pisci, tiron mė 10-03-2013 nė 18:29

ca thu me ca jane keta njerez kshu


Dėrguar nga Anonimous mė 10-03-2013 nė 18:28

Kryebashkiak rrugac


Dėrguar nga u77 mė 10-03-2013 nė 18:23

Temen ore kur u be dhe pleshti te hedhe vickla!
balkan webi
Ke Kryeserbin ne pushtet.Alias Berisha,
Temen e semes kur u bo nji corape me ere te ndyre!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2013, 18:39   #3
Sopoti
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,967
Thanks: 5,179
Thanked 5,759 Times in 3,036 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 209
Sopoti ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Elvisi rreh Deden..

Kryebashkiaku i Kavajes nqs ka bere presione te tilla eshte thjesht nje turp,por Brari nqs do te dish me shume ne lidhje me ate te pagezuarin e Ed Rames shko e merr nje shije ne qytetin e Kavajes me veprat e tij duke i pare,edhe madje mund te pyesesh e ata qe kane njezet vite qe votojne PD-ne e c'ka i beri Kavajes ish kryetari i Bashkise se Kavajes ato vite.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2013, 18:40   #4
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,004
Thanks: 893
Thanked 1,514 Times in 1,130 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Elvisi rreh Deden..

brari ndje kampionatin shqiptar te futbollit!

uroj te mos kete filluar te meret me trukime ndeshjesh...
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2013, 02:38   #5
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Elvisi rreh Deden..

Arrestohet kryebashkiaku i Kavajės kėrcėnoi e goditi trajnerin e Tiranės, Nevil Dede
KAVAJĖ- Rikthehet dhuna e ‘tė fortėve’ nė ndeshjet e kampionatit shqiptar tė futbollit. Skandali i radhės ėshtė regjistruar sot nė Kavajė, nė pushim tė ndeshjesh sė Superligės Besa-Tirana.

Mėsohet se kryebashkiaku i Kavajės, Elvis Roshi nė pėrfundim tė pjesės sė parė tė ndeshjesh ka hyrė nė dhomat e zhveshjes sė ekipit tė Tiranės dhe ju ka bėrė presion futbollistėve.

Fjalėt e Roshit drejtuar ekipit bardh e blu ishin kėto: “Ju nuk do ta fitoni ndeshjen, se nuk dilni tė gjallė nga fusha”.

Elvis Roshi ndėr tė tjera ka qėlluar edhe trajnerin e ekipit tė Tiranės, Nevil Deden si dhe e ka kėrcėnuar atė me jetė.

Nisur nga kjo ngjarje, futbollistėt e skuadrės sė kryeqyeqytetit nuk kanė pranuar tė dalin nė fushė pjesėn e dytė, por ka qėnė njė insistim i trajnerit Nevil Dede qė ata tė luanin.

Trajneri Dede mė pas ka bėrė kallėzim penal pėr kryebashkiakun e Kavajės. Nė stadium mbėrritėn edhe forcat RENEA, por Elvis Roshi nė ato momente ishte larguar nga stadiumi.

Pak minuta pas ngjarjes, me tė marrė vesh se ishte shpallur nė kėrkim, kreu i Bashkisė sė Kavajės mėsohet se ėshtė vetėdorėzuar nė polici.

Mėsohet gjithashtu se Roshi po merret nė pyetje lidhur me skandalin nė stadium dhe denoncimin e bėrė pėr tė nga trajneri i Tiranės, Nevil Dede, i cili ka deklaruar se ėshtė goditur nga Elvis Roshi.

POLICIA E TIRANĖS, DEKLARATĖ PĖR ARRESTIMIN E KRYETARIT TĖ BASHKISĖ SĖ KAVAJĖS
Ora 23:40-Nga shėrbimet e Komisariatit tė Policisė Kavaje u mor masa e arrestit ndaj kryetarit te Bashkisė Kavaje shtetasit Elvis Roshi, 38 vjeē, banues ne Kavaje, pėr konsumim tė veprave penale “Goditjes pėr shkak tė detyrės”, “Kundėrshtim tė punonjėsve tė policisė” dhe “Mosbindje ndaj urdhrit tė punonjėsve tė policisė”.

Ndėrkohe nė lidhje me kėtė konflikt janė arrestuar nė kushtet e flagrancės edhe 7 shtetas pėr konsumim tė veprave penale tė “Grumbullimit tė paligjshėm” “Mosbindje ndaj punonjėsve tė policisė” “kundėrshtim tė punonjėsve tė policisė”, “Mos bindje ndaj punonjėsve tė policisė”.

Materialet do t’i referohen Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Tiranė, pėr hetime tė mėtejshme ndaj shtetasve tė sipėr cituar.


ELVIS ROSHI TRANSPORTOHET NĖ TIRANĖ
Ora 22:30- Ėshtė transportuar nė Tiranė, kryebashkiaku i Kavajės Elvis Roshi, i arrestuar sot nė Kavajė. Transportimi i tij drejt policisė sė Tiranės ėshtė bėrė nėn masa tė rrepta sigurie nga forcat RENEA. Pritet qė Roshi tė merret sėrish nė pyetje. Ndėrkohė qė nė Kavajė pas ndėrhyrjes sė policisė, protestuesit u shpėrndanė dhe situata iu kthye normalitetit.

FORCAT RENEA SHPĖRNDAJNĖ PROTESTUESIT
Ora 21:23- Mėsohet se 4 makina tė forcave RENEA kanė shpėrndarė protestuesit qė kėrkonin lirimin e kryebashkiakut Elvis Roshi pėrpara komisariatit tė policisė. Raportohet ka pasur edhe tensione mes policisė e protestuesve. Mė sa duket kėta tė fundit kanė bėrė rezistencė, duke mos dashur tė largohen. Mėsohet se njė pjesė e kėtyre protestuesve janė shoqėruar nė komisarit.

Drejt komisariatit tė Kavajės ėshtė nisur edhe njė grup i Avokatit tė Popullit.


NEVIL DEDE: JAM I I NDINJUAR, ASKUSH NUK MUND TĖ NA PĖRDHOSĖ
Ora 21:14- Edhe Nevil Dede, i pranishėm nė kėtė konferencė dėnoi edhe njėherė aktin e rėndė qė i ndodhi atij dhe futbollistėve tė Tiranės.

“Ne kemi dėshirė dhe nevojė pėr shumė njerėz nė punėn tonė, ėshtė e patolerueshme qė disa njerėz kėrkojnė tė pėrfitojnė nga ne dhe tė na zhvasin deri tek morali. Kurrė nuk ka ndodhur tė preket njė individ nė punėn e tij”, tha Dede.

“Se kuptova pse ishin aq te acaruar kur ata e kishin fituar pjesėn e parė me 1-0. Jam njė prind qė kam tre fėmijė cdo gjė nė jetė e kam fituar me djersė, nuk mund tė vijė dikush e tė na pėrdhosė kėshtu”, tha Dede mė tej.

TAGANI: ĖSHTĖ KĖRCĖNUAR GJITHĖ KLUBI I TIRANĖS
Ora 21:00- Klubi i Futbollit tė Tiranės nėpėrmjet njė konference pėr shtyp, reagon pėr incidentin e ndodhur sot nė Kavajė.

Administratori i Klubit, Salih Tagani pasi ka sqaruar ngjarjen, shprehet se lojtarėt e trajneri janė kėrcėnuar nga Elvis Roshi. Sipas tij, ky ėshtė njė akt i patolerueshėm.

“Nė shenjė revolte kėrkova qė tė mos dalim nė pjesėn e dytė, por nė respekt tė publikut dhe presidentit tė Klubit Besa, vijoi ndeshja. Pas ndeshjes iu drejtuam organeve tė rendit pėr tė denoncuar kėtė akt tė papranueshėm. Nuk ėshtė cenuar vetėm njė person, Nevil Dede qė ėshtė pjesė e klubit, me kėtė kėrcėnim i ėshtė bėrė gjithė klubit”, tha Tagani.

“Nuk ka mundėsi qė njė kryetar bashkie tė ngrejė dorėn, na ka indinjuar”, tha ai mė tej.

AVOKATI I ROSHIT: NUK JAM LEJUAR TĖ KONTAKTOJ ME TĖ
Ora 20:37- Pas arrestimit tė Elvis Roshit, reagon edhe avokati i tij Plarent Ndreca, i cili ka akuzuar policinė e shtetit pėr shkelje tė ligjit.
“Nuk jam lejuar tė kontaktoj me klientin tim, Elvis Roshin. Kjo ėshtė shkelje ligjore nga ana e policisė sė shtetit”, hta ai.

Ndėr tė tjera Ndreca i bėn apel qeverisė e Avokatit tė Popullit tė dėrgojnė njė komisioner pėr tė hetuar dhe zgjidhur cėshtjen.

Ai u shpreh se, “Kreu i Bashkisė sė Kavajės Elvis Roshi duhet liruar menjėherė”.

DASH PEZA: SITUATA E INSKENUAR POLITIKISHT
Ora 20:25- Deputeti socialist Dash Peza ka reaguar menjėherė pas arrestimit tė Elvis Roshit. Sipas tij kjo ngjarje ėshtė e inskenuar politikisht, ndėrsa shprehet se policia e Kavajės ka shkelur tė drejtat e njeriut.

“Kreut tė Bashkisė, Elvis Roshit nuk iu lejua avokati mbrojtės, policia ka shkelur tė drejtat e njeriut, s’lejoi avokatin e Roshit tė hyjė brenda nė komisariat. Situata ėshtė e inskenuar politikisht, duhet tė lirohet menjėherė Elvis Roshi”, tha Peza.

ARRESTOHET KRYEBASHKIAKU I KAVAJĖS, ELVIS ROSHI
Ora 20:05- Pas ngjarjes sė ndodhur nė mesditė nė stadiumin e Kavjaės, kryebashkiaku Elvis Roshi ėshtė arrestuar.

Ai u mor nė pyetje pėr mė shumė se 30 minuta, ndėrkohė qė arrestimi i tij u bė pas denoncimit tė trajnerit tė Tiranės, Nevil Dede, pasi ky i fundit e ka kėrcėnuar me jetė e goditur. Po ashtu Roshi ka kėrcėnuar tė gjithė futbollistėt e Tiranės.

ROSHI DĖSHMON NĖ POLICI, BANORĖT E KAVAJĖS PROTESTOJNĖ PARA KOMISARIATIT
Ora 19:30- Ndėrkohė qė Elvis Roshi ndodhet prej 30 minutash nė ambientet e komisariatit tė policisė sė Kavajės, ku po jep dėshminė pėr skandalin e ndodhur me futbollistėt e trajnerin e Tiranės, jashtė ambienteve tė komisariatit janė mbledhur disa qytetarė qė kėrkojnė lirimin e tij.

Elvis Roshi u padit para disa orėsh nga trajneri i Tiranės Nevil Dede pėr goditje, kėrcėnim me jetė dhe fyerje. Ngjarja ndodhi nė pushimin e pjesės sė parė tė ndeshjes mes Besės e Tiranės, ku Roshi hyri nė dhomėn e zhveshjes sė futbollistėve tė Tiranės dhe i kėrcėnoi ata se nuk do dilnin tė gjallė nga fusha nėse fitonin ndeshjen. Po aty ka goditur dhe kėrcėnuar edhe trajnerin Nevil Deda.
(ma.ar/BalkanWeb)
Lidhje te tjera
Nuk i pėlqen arbitrimi, kryebashkiaku i Gramshit me makinė nė stadium


Kthehu Dėrgo Printo Home
Komento


Dėrguar nga N/A, Tirana mė 11-03-2013 nė 02:21

turp per shtetin shqiptare dhe per sportin shqiptare.......... nejse


Dėrguar nga Landoi, Tirane mė 11-03-2013 nė 01:57

WOW, ca behet mer me keto Berishjanet qe te arestojne per nje fjale goje, por vete ata vrasin protestuesat e pafajshem dhe jo vetem qe nuk denohen por dekorohen.

Absurde, Shqiperia meriton Rotacjonin te shporim Beishjanet.


Dėrguar nga une, atje mė 11-03-2013 nė 01:43

aji gjermoni shkoi dogji miliona cifuta te kishte djeg vetem ne shqiptaret keshtu nuk do kishin ndodh gjith kto gomardhiqe.


Dėrguar nga MotrenQ7 mė 11-03-2013 nė 01:26

Do you know who your daddy is Q7? If you don't, come here and daddy will tell you.
Kavaja Faggots!


Dėrguar nga per Q7 mė 11-03-2013 nė 01:20

Ti Q7 ke te drejte. Rraca jote i njef mire nonat e babet se nuk shkoni larg


Dėrguar nga Labi, FIER mė 11-03-2013 nė 01:10

CJANE KETA BASHIBUZK MORE QE U BENE ME 5 LEKE DHE DALIN DHE BEJNE TE TILLA GJERA
TURP TURP TURP.


Dėrguar nga alban, durres mė 11-03-2013 nė 00:51

pse kaq te papjekur mor shqiptare! prisni qe kryebashjaku i kavajes te dali ne gjygj dhe ne qoftese ka gabuar atehere do paguaj, por ajo qe nuk kuptoj pse acaroheni me njeri tjetrin kur disa kelysh te janulles ju vene ne loje duke komentuar here si kavajsa, here si malesor dhe here si tironsa! zgjohuni shqiptare se kelyshet e janudhes dhe zagaret e serbit po qeshin me ne.


Dėrguar nga alban, durres mė 11-03-2013 nė 00:49

pse kaq te papjekur mor shqiptare! prisni qe kryebashjaku i kavajes te dali ne gjygj dhe ne qoftese ka gabuar atehere do paguaj, por ajo qe nuk kuptoj pse acaroheni me njeri tjetrin kur disa kelysh te janulles ju vene ne loje duke komentuar here si kavajsa, here si malesor dhe here si tironsa! zgjohuni shqiptare se kelyshet e janudhes dhe zagaret e serbit po qeshin me ne.


Dėrguar nga ALB4life, Milano mė 11-03-2013 nė 00:03

Kur do vije dita qe te gjithe maloket me ne krye saliun te kthehen nga INJORANCA qe kan ardh...kur do vije ajo dite aman se po shkaterrohet ky shtet nga themelet nga kafshet e derrat e veriut...te kthehet dhe sporti ne politike eshte kulmi...


Dėrguar nga Q7, DR mė 10-03-2013 nė 23:48

Maloket e tirones te rrin urte se nona i dihet baba jo ktyre ,ska ngel kosovar e maqedonas pa shku me tironset ,shiten vec per lek


Vazhdimi komenteve: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2013, 02:43   #6
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Elvisi rreh Deden..

ki elvisua eshte ai qe sajoj ate lojen me dashnoren bathorexhie.. sikur gjoja berisha vate e i cau barkun e ja nxuarr kalamanin nga barku..
e pastaj kur i duall hileja u sperdrodh .. tamėn kulish edvini..

temen bre ku i gjejne te na bej riulindje me keta rrugacer ki..

paska shkuar dhe dash peza te mbroje rrugacin..

--------------


Dėrguar nga limA, GB mė 10-03-2013 nė 23:43

Po keshtu ndodh kur vete e mashtron se te ka rrembyer gruan PD-ja dhe tu kthye pak shtatezene pas dy ditesh. Ta zgjaten cik si shume ........po me radhe kjo pune. Mashtrues.


Dėrguar nga ilir hoxha, tirana mė 10-03-2013 nė 23:25

o njerez, o zoterinj, edhe ne boten e qyteteruar, e jo ketu, ndodhin gjera te tilla, nje moment lapsusi dhe cdo njeri nga ne ka momente nga keto, merreni shtruar, mos u nxitoni, mos shani, dhe ofendoni, me respekt dhe kulture, tregoni veten se jemi pasardhes te ilireve. elvisi duhet te dale nga burgu, nuk ka probleme.


Dėrguar nga xhaferri mė 10-03-2013 nė 23:23

U bon guroret me fol per qafkuqllik.. Hahaha.. t'ka dhon sala dhe' tirone dhe harron nga vje? Guror ke qene dhe majmun gurash do ngelesh. Atje neper bjeshk tu u kacavjerr neper peme e neper gerxhe. Edhe surrati ju dallohet 1 km larg, kokcepsha mesjetar. C'bohet ne krye-gurore, dmth shkoder? Ngujoheni ca?


Dėrguar nga Niku, Durres mė 10-03-2013 nė 23:20

Mire ja ka ber po hajt. Tani qe lexova lloj lloj komentesh injorante ktu mu mbush mendja me verte per te votuar per Ramen.


Dėrguar nga elisabeta, tr mė 10-03-2013 nė 23:18

epo kur u be dhe ky zoraxhiu i forte,burri i eriseldes, nje meter e nje banane nga toka, turp


Dėrguar nga Antifa mė 10-03-2013 nė 23:18

ku e ka gruan ky??


Dėrguar nga gjethi, rrogozhine mė 10-03-2013 nė 23:15

Elvis apo Ervin roshi ka kusuret e veta,mosmirenjohes ndaj kujtdo duke filluar nga nenkryetarja e vet Bardha. Gjithsesi varrimi i komunizmit dhe i R. Alise filloi ne nje ndeshje futbolli ne Kavaje. Ambasada USA kete e di mire prandaj qe ne oren 22oo ka aktivizuar struktura te ngjashme me ato te operacionit Silver Wakening 1997. Oret e nates ne kavaje do jene decisive.


Dėrguar nga Maloku, Skaj Verior mė 10-03-2013 nė 23:14

Per Tironcit kam respekt se jane njerez te kultures edhe pse pak te bute ne vendin e tyre. Por kjo eshte rilindja e edvinit, regjallerimin e sportit dhe rritjen e femijes se Elvisit qe e abordoi e dashura e Elvisit(e mbani mend emailin e E velijajt). Morja qe si han keta njerez komunista te prish ne gjak e ne familje. Po ku mund te kercenosh dhe godasesh njerez kot more idiot. Po ke dit ku me vajt te Nevili se eshte i durueshem se te ishe noj tjeter ti varte zorret ne qafe ore pusht Kavaje.


Dėrguar nga gjejini nje rrote mė 10-03-2013 nė 23:08

Keta bythshqyer bashkiake meritojne "rroten" e kavajsve qe ti shkoje bytha drejt se i eshte anuar e spo i ze vend.Gjejini ndonje rrote sipas mases ketij k/bashkiaku qe na ben si i forte e drejtojani mire dyfekun ne prapanice.


Dėrguar nga Jani mė 10-03-2013 nė 23:00

Cfare policie, more Zot.
Arreston nje gangster, rrugash por me imunitet. Ku eshte pare e degjuar kjo?!
Liroheni menjehere, ndryshe gjithe rrugacet e tjere do protestojne deri ne fund.
Rrofte Rrugaci.
Votoni Rrugacin me imunitet.
Perpara Kavaja, me poturre te medhaja.
Dėrguar nga dani, durres mė 10-03-2013 nė 22:56

Neser do ju bojm synet ne Kavaje ju te PDs. Mediat neser ne KAVAJE do kete dasem me ca garipa te vesh me uniforme, Maloke e Cecen te SALES neser do ju lajme morrat e malsise qe keni. NEVIL ik PREJ SHQIPNIE ,se do martohesh prap ,po kte here me CECENE. E BRESHAN KURVA Eeee. MALOK MUTI.


Dėrguar nga flori, tirane mė 10-03-2013 nė 22:53

bashkiaket e ps te gramshit dhe kavajes po vene ne zbatim programin e rames per sportin dhe per rendin publik. goxha shembull japin... si edhe rama mendojne se jane mbi ligjin...


Dėrguar nga Bes, Kavaj mė 10-03-2013 nė 22:39

Genjeshtra te Dedes, Kryebashkiaku nuk ka goditur dhe as ka ushtruar dhune. Humbja e tiranes ne kavaje krijoji accarimin e tranjerit Deda per keto shpifje


Dėrguar nga e mė 10-03-2013 nė 22:35

Hahaha kan fillu cecenet me e krahasu veten me popujt dhe kulturat e Evropes veriore!!!


Dėrguar nga Kroni i Bardhe, aty diku mė 10-03-2013 nė 22:21

Duke lexuar komentet e meposhtme u binda se pas zgjedhjeve ne qershor, Rames s“do ti mbetet tjeter vecse te shkoje ne pushime te perhershme ne plazhet franceze dhe atje te cullakeroj si do vete! Mund te shkoje edhe ne Dubai, por atje nuk e lene pa breke plazheve, ka rrezik t“ia presin


Dėrguar nga Komunist Faqezi, detroit mė 10-03-2013 nė 22:20

Ju komunistet te vjeter dhe te rinj jeni faqezinj apo fashista me fytyre te zeze.


Dėrguar nga Cubat E PS, tirane mė 10-03-2013 nė 22:17

Cubat e PS duan cdo gje me force dhe me dhune.
Me dhune duan te behen kryeministra
Me dhune duan te fitojne edhe ndeshje futbolli.


Dėrguar nga Den, Kavaje mė 10-03-2013 nė 22:17

Shume njerez flasin per kete ceshtje por as qe ja kane idene ca ka ndodh sot. Ky trajneri i pafajshem guxon ti pershendese shenjen e grushtit komunist tere popullit kavajas, guxon te ofendoje duke. Nuk e di nese Rroshi i ka bere gje apo jo ne dhomat e zhveshjes, nga ca pashe ne media skishte ndonje shenje ne fytyre... Ne qofte se do ta kritikoj per ndonje gje kryetarin e Bashkise e kritikoj qe sja ka ca gojen ketij ndyresire qe me gjestet e tij kerkon te acaroje nje popull te tere ne stadium.


Dėrguar nga duante bejne parlament cubash mė 10-03-2013 nė 22:10

Cubat e erames hidhen ne aksione te dhunshme.Te gjithe keta duan te "meritojne" karriken e deputetit qe ta kthejne parlamentin ne parlament cubash ku do ti mbroje nga rendi ish policet deputete,nuk do te lejojne hetimin ish prokuroret deputete,nuk do i gjykojne ish gjykatesit deputete,duke i mbrojtur ish shoqeria civile deputete e duke i reklamuar ne shtyp e media ish gazetaria e pavarur deputete.Votoni parlamentaret e edvinet se gjenocidi ju pret si popull nga monstrat e krimit kuqe roze.


Dėrguar nga Enveri, Berlin mė 10-03-2013 nė 22:09

Nuk esht ky vetem nji rast por po ndegjojmi qdo dit keso marrina qe behen ne Shqiperi.
Mua me vjen shum keq por realiteti asht se po ja merrni Fytyren krejt Balkanit, por edhe muj te them se Populli i Shqiperis nuk i takojn Evropes me ket Mentalitet jashtzakonisht te Dobet.
Marri u qoft


Vazhdimi komenteve: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2013, 11:44   #7
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Elvisi rreh Deden..

Huh, kur bojn ene kavajsit pordhe. Ka ardhe koha me e pushtu prap Kavajen si m'79 ...
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2013, 12:51   #8
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Elvisi rreh Deden..

edhe ky barkderri i gramshit.. thote..
me ben kurth.. qeveritaret.. lol

----------

“Shqyen” portėn e stadiumit me makinė, kryebashkiaku i Gramshit: Ishte kurth pėr vota
GRAMSH- Kryetari i Bashkisė sė Gramshit, Dritan Bici nė njė deklaratė pėr mediat pas incidentit tė sė shtutės, akuzoi Federatėn Shqiptare tė Futbollit, si tė kriminalizuar.

Bici u ka kėrkuar falje qytetarėve tė Gramshit pėr reagimin e tij nė ndeshjen Gramshi-Mamurrasi, ku nė nxehje e sipėr nga gjykimi i njėanshėm i ndeshjes nga ana e arbitrave ai mori makinėn e tij dhe u fut nė fushėn e gjelbėrt. Bici tha se “incidenti ishte njė kurth i pėrgatitur nga zyrtarėt e federates dhe sekserėt qė trukojnė ndeshjet”.

Kryetari i Bashkise sė Gramshit sqaroi se nė irritim e sipėr rrėmbeu makinėn dhe u fut me forcė nė stadium, ndėrkohė akuzoi qeveritarėt se pėr tė mbyllur incidentin kanė kėrkuar vota.

“Ne kryebashkiakėt, kurrė pjesė e pazareve nė futboll. Punonjėsit e bashkisė pa rroga, futbolli i mbėshtetur me 130 mln lekė. Pas incidentit qeveritarėt afera tė turpshme. Kėrkuan vota elektorale, pėr mbylljen e ēėshtjes”, tha Bici.

Nė pėrfundim tė takimit midis Gramshit e Mamurrasit janė shėnuar incidente mjaft tė rėnda dhe protagonist i tyre ka qenė kryebashkiaku i qytetit tė Gramshit, Dritan Bici, i cili i zhgėnjyer nga rezultati i dobėt i arritur nga skuadra e tij e zemrės, gjatė takimit me Mamurrasin si dhe i irrituar nga gjykimi i njėanshėm i ndeshjes nga ana e arbitrave, ka ndėrhyrė me makinėn e tij tip "Mitsubish" duke hedhur nė tokė portėn kryesore tė stadiumit. Dritan Bici akuzohet pėr shkatėrrim me dhunė tė pronės dhe sipas ligjit do tė procedohet penalisht.
(e.m/BalkanWeb)

“Shqyen” portėn e stadiumit me makinė, kryebashkiaku i Gramshit: Ishte kurth pėr vota
GRAMSH- Kryetari i Bashkisė sė Gramshit, Dritan Bici nė njė deklaratė pėr mediat pas incidentit tė sė shtutės, akuzoi Federatėn Shqiptare tė Futbollit, si tė kriminalizuar.

Bici u ka kėrkuar falje qytetarėve tė Gramshit pėr reagimin e tij nė ndeshjen Gramshi-Mamurrasi, ku nė nxehje e sipėr nga gjykimi i njėanshėm i ndeshjes nga ana e arbitrave ai mori makinėn e tij dhe u fut nė fushėn e gjelbėrt. Bici tha se “incidenti ishte njė kurth i pėrgatitur nga zyrtarėt e federates dhe sekserėt qė trukojnė ndeshjet”.

Kryetari i Bashkise sė Gramshit sqaroi se nė irritim e sipėr rrėmbeu makinėn dhe u fut me forcė nė stadium, ndėrkohė akuzoi qeveritarėt se pėr tė mbyllur incidentin kanė kėrkuar vota.

“Ne kryebashkiakėt, kurrė pjesė e pazareve nė futboll. Punonjėsit e bashkisė pa rroga, futbolli i mbėshtetur me 130 mln lekė. Pas incidentit qeveritarėt afera tė turpshme. Kėrkuan vota elektorale, pėr mbylljen e ēėshtjes”, tha Bici.

Nė pėrfundim tė takimit midis Gramshit e Mamurrasit janė shėnuar incidente mjaft tė rėnda dhe protagonist i tyre ka qenė kryebashkiaku i qytetit tė Gramshit, Dritan Bici, i cili i zhgėnjyer nga rezultati i dobėt i arritur nga skuadra e tij e zemrės, gjatė takimit me Mamurrasin si dhe i irrituar nga gjykimi i njėanshėm i ndeshjes nga ana e arbitrave, ka ndėrhyrė me makinėn e tij tip "Mitsubish" duke hedhur nė tokė portėn kryesore tė stadiumit. Dritan Bici akuzohet pėr shkatėrrim me dhunė tė pronės dhe sipas ligjit do tė procedohet penalisht.
(e.m/BalkanWeb)

--


Arrestohet pėr dhunė kryebashkiaku Roshi. Nevil Dede: Si mė goditi nė tunelin e stadiumit
0


Aktualitete Hėnė, 11 Mars, 2013 | 08:55 am


Elvis Roshi. Majtas, kryebashkiaku i Kavajės duke hyrė nė fushė gjatė ndeshjes Besa-Tirana

Arrestohet Elvis Roshi, goditi Deden.

Incidenti nė Kavajė, Policia e kryeqytetit: Rroshi kėrcėnoi me jetė drejtuesit e klubit tė Tiranės.
Kryebashkiaku qėllon trajnerin e Tiranės nė dhomat e zhveshjes.

Trajneri i Tiranės tregon ngjarjen nė Kavajė.
Rrėfimi i trajnerit: Mė goditi pa shkak, e panė tė gjithė.
Nevil Dede: Dede: Kryebashkiaku hyri duke sharė nė tunel pas pjesės sė parė.

Reagon Roshi: Nuk e godita, Dede ofendoi tifozėt.

Kryetari i Bashkisė sė Kavajės, Elvis Roshi, u arrestua dje nga policia me tri akuza pas incidentit tė ndodhur nė pushim tė ndeshjes Besa-Tirana. Takimi i luajtur dje nė Kavajė ėshtė shoqėruar me njė incident tė rėndė, ku sipas Policisė, kryebashkiaku i Kavajės, Elvis Roshi, ka goditur dhe kėrcėnuar me jetė trajnerin e Tiranės, Nevil Dede. Policia ka thėnė se ngjarja ndodhi nė korridorin e stadiumit nė pushimin e ndeshjes sė vlefshme pėr kampionatin shqiptar tė futbollit. Pas takimit, trajneri ka bėrė kallėzim penal nė Polici pėr kryebashkiakun e Kavajės. Menjėherė kryebashkiaku ėshtė marrė nė hetim, ndėrsa dje nė mbrėmje, pak minuta para mesnatės, Policia njoftoi se ndaj Elvis Roshit u mor masa e arrestit pėr akuzat “goditje pėr shkak tė detyrės”, “kundėrshtim tė punonjėsve tė Policisė” dhe “mosbindje ndaj urdhrit tė punonjėsve tė Policisė”. Nė njoftimin zyrtar thuhet se konflikti ka ndodhur gjatė zhvillimit tė ndeshjes sė Superligės Besa -Tirana, ku shtetasi Elvis Roshi dyshohet se ka qėlluar trajnerin e Tiranės, shtetasin Nevil Dede, duke e kėrcėnuar kėtė tė fundit me jetėn. Drejtoria e Policisė tha se Nevil Dede ka depozituar pranė Komisariatit tė Policisė Kavajė njė kallėzim penal nė ngarkim tė shtetasit Elvis Roshi.
Incidentet nė Kavajė
Pas ngjarjes sė ndodhur nė pushimin e ndeshjes, nė stadiumin e Kavajės mbėrritėn forca tė tjera tė Policisė. Kryebashkiaku Roshi ishte larguar nga stadiumi, por mė vonė pasi mėsoi se ishte shpallur nė kėrkim, ai u paraqit vetė nė Polici ku u mor nė pyetje pėr afro njė orė. Policia, nė konsultim me prokurorin, vendosi arrestimin e Elvis Roshit, ndėrsa mbajtja e tij nė qeli solli protesta nga qytetarėt qė rrethuan Komisariatin. Pėr shkak tė incidenteve tė ndodhura aty, forcat speciale RENEA larguan nga qyteti i Kavajės Elvis Roshin, i cili me katėr makina ėshtė transportuar pėr nė Drejtorinė e Policisė sė Tiranės.
Hetimi
Policia ka marrė nė pyetje Nevil Deden dhe Elvis Roshin, si dhe dėshmitarėt e tjerė tė ngjarjes. Prej tyre ėshtė mėsuar se incidenti ndodhi nė pushim tė takimit tė luajtur dje nė stadiumin “Besa”, teksa skuadrat ishin futur nė dhomat e zhveshjes. Nevil Dede ka qenė duke hyrė nė dhomėn ku ishte ekipi i tij, por ėshtė ndaluar nga Elvis Roshi, i cili pasi ka debatuar, e ka goditur me grusht dhe i ka bėrė presion. Burime tė sigurta pėr “Panorama Sport” nga persona tė pranishėm nė momentin e kėsaj ngjarjeje kanė treguar se kryetari i Bashkisė nuk ka goditur vetėm Deden, por edhe anėtarė tė stafit teknik. Nė kėtė kohė, Elvis Roshi, sipas dėshmitarėve, ka kėrcėnuar edhe lojtarėt e Tiranės, duke u thėnė: “Nuk do tė dilni gjallė po fituat nė Kavajė!”. Pak minuta mė pas, futbollistėt kavajas kishin zbritur nė fushė, ndėrsa ata tė Tiranės nuk dukeshin dhe po refuzonin tė fillonin pjesėn e dytė. Ka qenė kėmbėngulja e trajnerit pėr tė vazhduar ndeshjen, ndeshje qė u fitua nga Besa 2-1, dhe mė pas drejtuesit e Tiranės dhe trajneri Nevil Dede shkuan nė Komisariatin e Kavajės, ku kanė ngritur padinė ndaj kryebashkiakut tė Kavajės.


Tė arrestuarit
1- Elvis Roshi, kryetar bashkie, Kavajė

2- Abdulla Mersin Tafa, 47 vjeē, banues nė Kavajė

3- Astrit Vesel Veliu, 40 vjeē, me detyre shofer prane Bashkisė Kavajė

4- Osman Isuf Tabaku, 56 vjeē, Kryeplak,

5- Gazmend Nevruz Demrozi, 38 vjeē, me detyrė Drejtor i Policisė Bashkiake, pranė Bashkisė Kavaje

6- Shkelqim Abdurraman Nasufi, 28 vjeē, punonjės bashkie

7- Erjald Sokrat Kostrica, 31 vjeē, me detyrė elektricist nė Bashki Kavajė

8- Ruzhdi Fejko Aliu, 47 vjec, banues nė Kavajė

Rrėfimi i trajnerit: Mė goditi pa shkak, e panė tė gjithė

Trajneri i Tiranės tregon ngjarjen nė Kavajė.Gjatė incidenteve nė ndeshjen Besa-Tirana

Dede: Kryebashkiaku hyri duke sharė nė tunel pas pjesės sė parė
“Ishim poshtė nė tunel kur erdhi kryetari i Bashkisė sė Kavajės, Elvis Roshi, duke mė sharė dhe duke mė kėrcėnuar”. Trajneri i Tiranės, Nevil Dede, tregon ngjarjen e rėndė nė stadiumin e Kavajės, qė ēoi nė arrestimin e kryebashkiakut. Sipas Dedes, Elvis Roshi e ka goditur nė sy tė shumė personave tė tjerė, pėrfshi disa policė dhe pėrfaqėsuesi tė Federatės sė Futbollit. “U cenua njė klub i madh si Tirana, u njollos futbolli ynė”, ka deklaruar Dede pas ngjarjes. Ai ka bėrė kallėzim nė Polici pėr ngjarjen e rėndė nė Kavajė.
Nevil, ēfarė ndodhi nė Kavajė?
Ishte pushimi i ndeshjes dhe lojtarėt po hynin nė dhomat e zhveshjes. Ishim poshtė nė tunel kur erdhi kryetari i Bashkisė sė Kavajės, Elvis Roshi, duke mė sharė dhe duke mė kėrcėnuar.
Pse po ju shante?
Nuk e di, as qė e njoh fare atė. U pėrpoqa tė shmangem dhe pėr njė moment mendova se mos ndoshta ėshtė pasioni i njė tifozi tė skuadrės sė tij. E papranueshme ishte gjithsesi sjellja dhe fjalori i tij, por nuk i kushtova shumė rėndėsi dhe u pėrpoqa tė shmangem.
Ēfarė ndodhi mė pas?
Vazhdoi me kėtė sjellje skandaloze gjersa mė goditi. Mė goditi mua dhe njė anėtar tė stafit.Nevil Dede

Nuk kishte njerėz tė tjerė aty qė tė ndėrhynin?
Kishte njerėz tė tjerė dhe policė qė ndėrhynė menjėherė. Aty ishin edhe vėzhguesi me delegatin. Tė gjithė e panė se ēfarė ndodhi.
A mendoni se ka pasur ndonjė inat tė vjetėr Roshi me ju, apo ishte thjesht spontane?
Nuk di se ēfarė tė mendoj. Unė nuk e njoh fare atė (Roshin), por di t’ju them se ky njeri cenoi postin e trajnerit, cenoi klubin Tirana dhe futbollin shqiptar. Nuk mundet kurrsesi qė njė njeri me statusin e kreut tė Bashkisė tė hyjė nė tunel dhe tė sillet ashtu me trajnerin e njė skuadre futbolli. Nuk mendoj se qyteti i Kavajės meriton tė pėrfaqėsohet nga njė njeri i tillė. Unė kam miq nė Kavajė, kam luajtur shumė herė nė kėtė qytet, por kurrė mė parė nuk mė kishte ndodhur kjo. Unė dhe gjithė shqiptarėt e dimė se sa futbolldashės ėshtė ky qytet, ndaj nuk e meriton njė njollė tė tillė.
Ēfarė ndodhi pasi ju goditėn?
Asgjė, u trondita, u zemėrova shumė. Po e pėrsėris edhe njė herė: u cenua rėndė pozicioni i trajnerit, klubi Tirana dhe i gjithė futbolli.
Ju thatė se keni bėrė kallėzim nė Polici…
Po, bėra kallėzim. Nuk tolerohet askush qė bėn njė gjest tė tillė.
A u pėrballėt sėrish me Roshin nė Komisariatin e Kavajės?
Po, e pashė qė erdhi edhe ai. Nuk mė intereson se ēfarė tha. Mė intereson qė drejtėsia tė vihet nė vend.
Po klubi a ka bėrė padi?
Nuk e di, unė mund t’ju them vetėm pėr veprimet qė kam ndėrmarrė unė.
Po nė fund tė ndeshjes pati probleme?
Jo, nuk pati ndonjė problem. Thjesht u takova me presidentin e Besės, Nexhat Bizhdili, i cili mė kėrkoi disa herė tė falur pėr atė qė kishte ndodhur.
A ndikoi ky incident nė pjesėn e dytė?
Nuk di ta them kėtė. Unė nuk mund ta pėrdor si alibi pėr humbjen atė qė ndodhi nė tunel, por as nuk mund tė mohoj se pas atij incidenti shumė gjėra nuk ishin mė normale. Nuk mendoj se mund tė flitet pėr futboll kur dikush vjen e tė godet pa asnjė shkak, kur je duke ushtruar detyrėn. Pa dyshim qė nuk isha i qetė dhe nuk e di nėse kam bėrė zgjedhjet e duhura apo jo.


Reagon Roshi: Nuk e godita, Dede ofendoi tifozėt


Kreu i Bashkisė sė Kavajės, Elvis Roshi

Kryebashkiaku Elvis Roshi, i kontaktuar nga gazeta pėr kėtė incident, e ka mohuar qė ta ketė goditur trajnerin Nevil Dede. Pėrkundrazi, ai e akuzon atė se ka ofenduar qytetarėt kavajas. “Nuk ka pasur asnjė konflikt mes nesh, por trajneri i Tiranės ka ofenduar tė gjithė tifozėt e Kavajės. E jo vetėm ai, por edhe shefi i Komisariatit tė Kavajės. Ky i fundit, Urim Rexhepi, ėshtė militant dhe do tė mbajė pėrgjegjėsi pėr veprimin e kryer. Ai provokoi tė gjithė tifozėt dhe ofendoi qytetarėt. Pėr kėtė do tė bėj tė pamundurėn qė ndaj tij tė merren masa. Unė do tė mbroj interesat e popullit tim, ndaj do bėj gjithēka qė shefi i Komisariatit Nr. 7 tė largohet nga detyra, sepse ėshtė pjellė e Millosheviēit”, – tha fillimisht kryebashkiaku. I pyetur sėrish nėse e ka goditur apo jo trajnerin, ai u pėrgjigj: “Nuk kam pasur kontakt fizik me tė, por sigurisht qė do tė bėj kallėzim penal, pasi u mposhtėn nė Kavajė dhe nuk ka si justifikohet te kryetari Basha pastaj. Unė po e pėrsėris edhe njė herė se do tė denoncoj publikisht nė ēdo media shefin e Komisariatit dhe se do tė mbledh menjėherė Kėshillin Bashkiak qė tė marrė masa. Nė tė kundėrt, do dalim nė protesta, pasi ai njeri qė ofendon qytetarėt kavajas, duhet tė marrė dėnimin e merituar”, – tha Roshi pak para se tė arrestohej nga policia.

Reagon Tagani: “Nuk doja qė ekipi tė vijonte ndeshjen”


Salih Tagani

Ka mbetur i habitur nga e gjithė kjo ndodhi, madje pa marrė parasysh asnjė lloj penaliteti. Ai nuk donte qė ekipi tė zbriste nė fushė pas kėsaj ngjarjeje. Salih Tagani, administratori i Tiranės, pak pasi kishin kryer kallėzimin penal, ka reaguar pėr “Panorama Sport”. Numri njė i klubit pret tė merren masa, pasi njė ndodhi e tillė ėshtė e papranueshme. “Reagimi ynė ka ardhur me vepra, pasi kemi bėrė kallėzim penal pėr kėtė ngjarje dhe veprimin e kryer nga kryebashkiaku i Kavajės. U cenua institucioni ynė, sepse pėr ne Tirana ėshtė institucion, ndaj nuk do ta lėmė me kaq kėtė qė ndodhi. Dhuna ėshtė kurdoherė e papranueshme, por kur ndodh jashtė terrenit tė njė fushe kalon ēdo lloj limiti. Nuk ėshtė e drejtė qė njė individ, i cili ishte duke bėrė punėn, tė goditet nga njė tjetėr. E turpshme! Unė nuk e pashė skenėn, sepse isha nė tribunė. Rroshi kishte lėvizur mė herėt. Por kur pashė konfuzionin, shkova tė interesohesha. Dhe aty mė thanė se ēfarė kishte ndodhur. Mė tej shpjegimet mė tė detajuara m’i dha trajneri, kėsisoj menjėherė vendosa qė lojtarėt tė mos zbrisnin nė fushė pėr pjesėn e dytė, pa marrė parasysh penalitetet qė do tė na vinin. Mirėpo, insistimi i vetė futbollistėve dhe trajnerit pėr ta ēuar deri nė fund atė takim tė nisur tashmė, mė bėri tė ndryshoja mendje. Ekipi nuk donte qė tė dėnohej pėr kėtė veprim, ndaj e rimendova dhe lejova qė tė luanin. Por nė kėtė vendim tė dytė ndikoi edhe presidenti i Besės, Nexhat Bizhdili, i cili na kėrkoi falje pambarimisht pėr kėtė ngjarje”.

(Artikullin e plote e lexoni sot ne gazeten Panorama)
Tagani: U kėrcėnua klubi. Dede: Askush s'mund tė na pėrdhosė

0
Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori


Lexoni Gazeta Panorama ne formatin PDF »»KLIKO KETU

24 Komente per “Arrestohet pėr dhunė kryebashkiaku Roshi. Nevil Dede: Si mė goditi nė tunelin e stadiumit”


Ana
10 Mars, 2013 - 19:05Keta jane Rilindasit e z Rama, te cilet kane marre pend PS-ne, tani kerkojne te marrin peng edhe Shqiperine….!

Pėrgjigjjunikoment
10 Mars, 2013 - 20:35Kur rezultati ishte 1-0 ne fund te pjeses se pare, ka te ngjare qe Dede kerkon alibi per vendin qe i zuri Alban Tafajt, i vetmi trajner i suksesshem tek ekipi i Tiranes

PėrgjigjjuniKol Tivari
10 Mars, 2013 - 21:07Aty jane mbledhur me qindra te rinj Kavajas duke kerkuar lirimin e K/Bashkiakut. Shteti Diktatorial kunder popullit.

Pėrgjigjjunipresion
10 Mars, 2013 - 21:07Ka bėrė shaka.

PėrgjigjjuniQytetar
10 Mars, 2013 - 21:21Kur ben si i forte dhe ky , cfare na mbeti ne te tjereve?

Pėrgjigjjunikavajsi
10 Mars, 2013 - 21:30Ja dhe rilindasit e edvin rames te cilet nuk i ndan asnje presje nga neri tjetri.Do kete qene pune lekesh se per leke ste falin komunistet.Ky elvisi eshte kopje e rames nje here u be gazi ibotes me gruan dhe tani me kete mesele .I uli reputacionin KAVAJES SONE turp per te tille njerez qe qeverisin KAVAJEN DEMOKRATIKE.

PėrgjigjjuniMark uk
10 Mars, 2013 - 21:54Kjo eshte rilindja e Rames.

Pėrgjigjjunixheku
10 Mars, 2013 - 22:13Eshte e pa falshme qe nje k/bashkiak te kercenoje nje klub legjendar si Tirana.Mendoj qe bashkia e Tiranes qe ka ne mvartesi KS Tirana te kerkoje nga drejtesia denimin e ketij bashkiaku qe pa ju drillur qelpiku ne mes te publikut kercenon pa te keq nje klub dinjitoz.Keta Rilindas qe kane dale ne drite kohet e fundit ne skene nga PS dhe kryetari i tyre te vehen ne bangon e te akuzuarve,para ligjit te gjithe jane te barararte.

PėrgjigjjuniantON
11 Mars, 2013 - 00:02Kto jan Rilindasit shqiptare !

PėrgjigjjuniAfrim
11 Mars, 2013 - 08:00ky eshte shembulli qe i jep qytetareve te qytetit qe drejton kryetarit te bashkise se kavajes. Kavaja nuk meriton nje te tille, por tashme jane mesuar , po ky ishte qe se bashku me kreret e ps-se bene denoncimin ē’njerezor te gruas se tij si te rrembyer nga njerez me pushtet per ti marre femijen nga barku per arsye politike, ku pas me pak se 24 ore zbulohet e verteta

Pėrgjigjjuniaqifi
11 Mars, 2013 - 08:34ju ku e pate qe kryebashkiaku ka ushtruar dhune se ne kemi vetem foto te nevilit qe ofendon “komunista” gjithe tifozerine kavajase. ne qe ishim aty qe po rrinim dime vetem qe cdo gje zgjati me sekonda pasi nderhyrja e policise ishte brutale dhe pa asnje shkak a provokim.

Pėrgjigjjunideda
11 Mars, 2013 - 08:36Po c’hyn ketu “inskenimi politik” ?
Nje qytetar, qofte ai dhe kryetar bashkie, nese ne menyre flagrante eshte futur ne dhomen e zhveshjes se nje skuadre futbolli, ka kercenuar me jete dike e ka goditur me dhune, nese per te ka nje denoncim, policia do te beje detyren e saj e ta mare ate ne pyetje.
Persa i takon asaj se nuk i eshte lejuar avokati gjate marjes ne pyetje, kjo eshte pune tjeter qe presim nga policia ta skjaroje.
Nuk besoj se mund te akuzohet dikush se “ka bere inskenim politik” duke e mashtruar Roshin qe te beje kete skandal.

Pėrgjigjjunial
11 Mars, 2013 - 09:10Besoj qe fjalet e pinjollit peza nuk kane nevoje per koment. Ky eshte sistemi i drejtesise qe do instaloje shoku rama dhe e majta: paprekshmeria e cilitdo banditi ordiner qe rastesisht eshte i majte…Per cdo tjeter denim maksimal!

Pėrgjigjjuniana
11 Mars, 2013 - 10:48kur u be trim ky roshi ??!!!

Pėrgjigjjunijetmiri
11 Mars, 2013 - 10:54Pak me “shtruar” ju komentues qe hidheni perpjete pasi deputeti i PD D.Sula ka nxjerre dhe pistoleten ne stadiumin e Peqinit dhe si ka “hyre”gjemb ne kembe,kurse tani meqenese eshte socialist personi ne fjale policia e arreston brutalisht dhe nuk i lejon takimin me avokatin qe eshte e drejte themelore e cdo te arrestuari nga policia ne cdo shtet demokratik.Le te presim cfare ka ndodhur vertete dhe pastaj te flasim,dhe dicka tjeter jam kundra cdo veprimi dhunues ndaj sportistave kushdo qofshin ata,pra ne rast se lajmi eshte i vertete distancohem dhe le te merren masa ndaj tij,por me pare duhej te ishin marre ndaj deputetit te Peqinit qe sistematikisht ka perdorur dhune ne stadium…

Pėrgjigjjunixhimi
11 Mars, 2013 - 11:30ku e kupton ti qe keshtu eshte rilindja, un nuk po shoh asnje foto ose vidio qe kryebashkiaku te jete i pleksur,.pashe vetem disa foto qe traineri po shante tifozat e kavajes kete kam pare

Pėrgjigjjuni


Albi
11 Mars, 2013 - 12:11Trajneri ka te drejte te shaj tifozat, po aq sa tifozat kane te drejte te shajne trajnerin. Askush nuk ka te drejte te bej me shume.
Fakti qe Elvish Rroshi shkon ne dhomat e zhveshjes se Tiranes eshte mjaftueshem i rende.

Pėrgjigjjuni
dhune
11 Mars, 2013 - 11:33Kryebashkiak nervikosės.

Pėrgjigjjunigenci
11 Mars, 2013 - 11:53po ne qe jemi sportedashes a ka mundesi me shkuar ne stadium?

Pėrgjigjjunigenci
11 Mars, 2013 - 11:57a mund te me thote ndonjeri se kaq perfitime paska kjo liga jone sa eshte bere nje arene deputetesh, kryebashkiakesh e te fortesh bashke.

Pėrgjigjjunigenci
11 Mars, 2013 - 12:00po femijeve per ti marre ne stadium cfare duhet ti mesojme me pare arte marciale se te rreh kryebashkiaku.

Pėrgjigjjuniaqifi
11 Mars, 2013 - 12:16@Deda inskenim politik quhet per faktin se nuk ka mundesi qe nje kryetar bashkie i zgjedhur nga votat e popullit te mbahet dy dite i izoluar pa kontaktuar me askend sepse nje trajner pretendon se e ka kercenuar apo goditur… ti vet ke fakte?? policia ka fakte?? ne keto raste policia duhet te jete me e qarte dhe per me teper per ngjarje te tilla dhe persona te tille duhet te hetohen te lire… po nevili qe ofendon tifozet me gjeste militantesh politike ku eshte?? [pse nuk izolohet?? ka ofenduar madje politikisht nje stadium te tere dhe nuk flet njeri…

Pėrgjigjjuniflori
11 Mars, 2013 - 12:18ngjarje e peshtire. kryebashkiaket e gramshit dhe kavajes po dhunojne ligjin dhe njerezit duke u bere si cuba. nuk ka asnje qendrim nga ps. mos valle keta po zbatojne ne praktike programin e rames per sportin? apo ate per rendin publik?

Pėrgjigjjunifredi
11 Mars, 2013 - 12:35Po Veliaj a i njoftoi nderkombetaret qe eshte arrestuar Roshi ?

Pėrgjigjjunipanorama
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2013, 13:01   #9
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,073
Thanks: 1,568
Thanked 8,891 Times in 3,928 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Elvisi rreh Deden..

Se kuptoj pse i sjell dhe ato komentet ketu? Cfare kujton se do i lexoje njeri ato ?!! Na ben qe as artikullin mos ta lexojme. O silli te sakta artikujt ose fshijani fare.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2013, 13:03   #10
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,295 Times in 2,411 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Elvisi rreh Deden..

Ne krahasim me kryebashkiaket e Shqiperise, tifozat e Liverpool-it me duken pula te lagura.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2013, 13:08   #11
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,073
Thanks: 1,568
Thanked 8,891 Times in 3,928 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Elvisi rreh Deden..

Vetem ne Shqiperi. Po nuk i futi ndonje dru te mire ky Deda ketij Elvisit?! Eshte ndonje far burr me muskuj ky apo cfare? Po te shohim si do shkoj ky rast. Do merren masa ndaj tij!! Na mbani ne dijeni.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2013, 13:16   #12
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,632
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Elvisi rreh Deden..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Vetem ne Shqiperi. Po nuk i futi ndonje dru te mire ky Deda ketij Elvisit?! Eshte ndonje far burr me muskuj ky apo cfare? Po te shohim si do shkoj ky rast. Do merren masa ndaj tij!! Na mbani ne dijeni.
eshte cun me edukate ai trajneri i Tirones.

te gjithe plehrat bohen kryetar bashkie e komunash
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2013, 13:19   #13
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,073
Thanks: 1,568
Thanked 8,891 Times in 3,928 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Elvisi rreh Deden..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
eshte cun me edukate ai trajneri i Tirones.

te gjithe plehrat bohen kryetar bashkie e komunash
Bravo i qofte. E nga c'lexova ashtu duket. Po ky Elvisi e do nje dru te mire ama.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2013, 13:35   #14
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Elvisi rreh Deden..

elvisi eshte i afte per shum maskaralliqe..

bej hesap ka bo kerdin me trafik fem,nash e drog ne itali e ferr nuk i hyri..

sajoj me nje mantenut bathoresh.. te veten nje maskarallik te padegjuar..

mantenuta u cfaq ne media sikur.. na kish qėnur me barrė me elvisin.. e sali berisha nga inati dergoj kapucione te zinj me xhipa te zinj qe sipas bathorexheses se elvisit.. e kan kapur kapucionet e zinj e me xhipa te zinj e ka cuar ne baza sekrete e ja kan care barkun e ja kan nxjerre femijen.. dhe pastaj e kan hedhur ne rruge kte hurvėn..

ki lajm shokoi jo vetem shqiperin por dhe boten..
u hodh ne sulm seli rozja e cfar nuku thane..

mirpo ..policia shum shpejt zbuloj lojen e e flliqte te dathnores se elvisit..

as kish qenur ma barre e as nuk e kish rrembyer kush..

turp..
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2013, 13:41   #15
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,632
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Elvisi rreh Deden..

po ai idioti i gramshit qe kishte hy me makine ne fushe.
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2013, 18:42   #16
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Elvisi rreh Deden..

po si thot ai i gramshit se..
ma kan bere me hile.. per pun votash..
a thua i ka marre celsin e mercodesit berisha e ka hyr me kerr te ketij gamorit ne fush e ja ka ngjitur fajin kapos se gramshit..
cfar sdegjojme..
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2013, 19:02   #17
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Elvisi rreh Deden..

AVOKATI PLARENT NDRECA TAKOHET ME KRYEBASHKIAKUN ROSHI

Avokati i kryebashkiakut tė Kavajės, Plarent Ndreca, ka zhvilluar pasditen e sotme njė takim me klientin e tij, nė pritje tė takimit me prokurorin e ēėshtjes, i parashikuar pėr nė orėn 18:30. Pas takimit me prokurorin do vendoset pėr lirimin e Elvis Roshit.
Nė njė deklaratė pėr mediat, avokati Ndreca u shpreh optimist pėr lirimin e Roshit, duke nėnvizuar se arrestimi i tij ėshtė i paligjshėm. Sipas tij, nuk ka asnjė akuzė qė do ta mbante kryebashkiakun e Kavajės brenda qelisė.
“Ka pasur njė provokim nga kallėzuesi, ka reaguar tifozeria, zoti kryebashkiak ėshtė pėrpjekur tė qetėsojė situatėn. Nuk ka pasur asnjė konfrontim fizik me kallėzuesin. Arrestimi ėshtė krejtėsisht i paligjshėm.”- u shpreh avokati.

Balkanweb
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2013, 19:06   #18
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Elvisi rreh Deden..

Provokimi i Nevil Dedes kishte qene nje proteste ndaj arbitrit per nje nderhyrje masakruse ndaj Arber Abilaliaj (lojtar i Tiranes).
Stadiumi Kavajes ishte irritu dhe kishin fillu me sha ne kor Deden.
Ne pushim te ndeshjes komentatori i Radio Tiranes Fatmir Efica kishte shkuar me pabesi dhe kishte nxjerre jasht dhomes se zhveshjes Nevil Deden. Tek dera e prisnin Elvisi me nja dy te tjere. I pari i kishte sjelle Elvisi pastaj edhe nje tjeter, shefi policise bashkiake nqs nuk gabohem.
Pas kesaj Elvisi kishte tek dhoma e zhveshjes se Tiranes dhe kishte kercenu lojtaret me jete.

Dhe avokat Plarent Ndreca, thote nuk ka ndodh asgje. Ptu, shkerdhate njeri !!!
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2013, 20:15   #19
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,125
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Elvisi rreh Deden..

Si Enver Hoxha pas protestave per demokraci qe nisen ne Kavaje dergoi morrat e policise me sampiste, po ashtu edhe Berisha dergoi kelyshat e vet me terrorizu popullin.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2013, 21:15   #20
admiral
V.I.P
 
Avatari i admiral
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Ke kodra e kuqe
Posts: 317
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
admiral do tė bėhet i njohur mjaft shpejtadmiral do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Elvisi rreh Deden..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueBaron Shiko postimin
Provokimi i Nevil Dedes kishte qene nje proteste ndaj arbitrit per nje nderhyrje masakruse ndaj Arber Abilaliaj (lojtar i Tiranes).
Stadiumi Kavajes ishte irritu dhe kishin fillu me sha ne kor Deden.
Ne pushim te ndeshjes komentatori i Radio Tiranes Fatmir Efica kishte shkuar me pabesi dhe kishte nxjerre jasht dhomes se zhveshjes Nevil Deden. Tek dera e prisnin Elvisi me nja dy te tjere. I pari i kishte sjelle Elvisi pastaj edhe nje tjeter, shefi policise bashkiake nqs nuk gabohem.
Pas kesaj Elvisi kishte tek dhoma e zhveshjes se Tiranes dhe kishte kercenu lojtaret me jete.

Dhe avokat Plarent Ndreca, thote nuk ka ndodh asgje. Ptu, shkerdhate njeri !!!
Po doli pa u lag ky njeri atehere osht maskarallik i modh
__________________
♥ Asnjėherė mos debato me njė budalla. Njė tjetėr qė mund tė jetė duke shikuar, nuk do tė dijė tė bėjė diferencėn...!! ♥``shqipe````shqipe``
admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur