Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ortodoks

Ortodoks Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt ortodoks.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-10-2013, 14:31   #1
Albo
Shpirt Shqiptari
 
Avatari i Albo
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Vendndodhja: Philadelphia
Posts: 28
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 0
Albo ėshtė nė rrugė tė mbarė
27 shtator - Shėn Akilina, Martirja e Re

27 shtator - Martirja e re AkilinaShėn Akilina vinte nga njė fshat afėr Selanikut. Ishte ende foshnjė kur i ati u grind njė ditė me njė nga fqinjėt turk. U rrahėn dhe duke mos dashur e vrau turkun. Nuk mund tė shpėtonte nga duart e tyre, vetėm nėse mohonte besimin e tij dhe kthehej nė Islam, por edhe tė kthente tė bijėn kur tė rritej. Nėna e Akilinės ishte shumė e perėndishme dhe e edukoi tė bijėn me dashuri pėr Perėndinė. Kur vajza mbushi 18 vjet, i ati i propozoi tė bėhej myslimane, por e lumtura ishte gati tė vuante gjithēka pėr dashurinė e Krishtit. I frikėsuar edhe pėr veten e tij, i ati e dorėzoi tė bijėn nė duart e turqve dhe u tha tė bėnin me tė ēfarė tė donin. Asgjė nuk mundi ta mposhtte vajzėn, asnjė lajkė apo premtim. E veshur me njė tunikė tė rreckosur u godit pa mėshirė me shkopinj nga barbarėt. Vdiq nga torturat. Kur trupin e saj e ēuan pėr ta varrosur, i gjithė vendi u mbush nga njė erė e mirė. Dhe po atė natė, njė dritė e shkėlqyer doli nga varri i saj.
Albo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2013, 00:26   #2
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,805
Thanks: 8,889
Thanked 2,791 Times in 1,426 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 193
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 27 shtator - Shėn Akilina, Martirja e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albo Shiko postimin
27 shtator - Martirja e re AkilinaShėn Akilina vinte nga njė fshat afėr Selanikut. Ishte ende foshnjė kur i ati u grind njė ditė me njė nga fqinjėt turk. U rrahėn dhe duke mos dashur e vrau turkun. Nuk mund tė shpėtonte nga duart e tyre, vetėm nėse mohonte besimin e tij dhe kthehej nė Islam, por edhe tė kthente tė bijėn kur tė rritej. Nėna e Akilinės ishte shumė e perėndishme dhe e edukoi tė bijėn me dashuri pėr Perėndinė. Kur vajza mbushi 18 vjet, i ati i propozoi tė bėhej myslimane, por e lumtura ishte gati tė vuante gjithēka pėr dashurinė e Krishtit. I frikėsuar edhe pėr veten e tij, i ati e dorėzoi tė bijėn nė duart e turqve dhe u tha tė bėnin me tė ēfarė tė donin. Asgjė nuk mundi ta mposhtte vajzėn, asnjė lajkė apo premtim. E veshur me njė tunikė tė rreckosur u godit pa mėshirė me shkopinj nga barbarėt. Vdiq nga torturat. Kur trupin e saj e ēuan pėr ta varrosur, i gjithė vendi u mbush nga njė erė e mirė. Dhe po atė natė, njė dritė e shkėlqyer doli nga varri i saj.
Perderisa Aγια Aκυλινα i perket historise greke, cuditem perse i sjell keto skupidhja ne Forumin Shqiptar? Te jesh fetar eshte gjysma e se keqes, por te jesh tradhetar, s'ka zOT dhe DEVIL qe te te shpetoje.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2013, 07:40   #3
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,004
Thanks: 893
Thanked 1,514 Times in 1,130 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 27 shtator - Shėn Akilina, Martirja e Re

interesante
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2013, 08:02   #4
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 27 shtator - Shėn Akilina, Martirja e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Perderisa Aγια Aκυλινα i perket historise greke, cuditem perse i sjell keto skupidhja ne Forumin Shqiptar? Te jesh fetar eshte gjysma e se keqes, por te jesh tradhetar , s'ka zOT dhe DEVIL qe te te shpetoje.
Puna eshte se keta grekerit, cdo anetar te familjes se tyre te vrare per hire te ortodoksizmit, kane per qellim ta shpallin si te "shenjte" duke shpifur per ta lloj lloj trillimesh horror, triller e fantazy dhe pastaj i fusin ne doktrinen ortodokse, duke ia servirur keshtu gjithe popullsise se botes me perkatesi fetare ortodokse qe te perulen para t'gjithe ketyre te "shenjterve" grek sikur qenka ky rasti i "shen"-es se "re" me emrin Akilina.
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2013, 12:13   #5
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: 27 shtator - Shėn Akilina, Martirja e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Puna eshte se keta grekerit, cdo anetar te familjes se tyre te vrare per hire te ortodoksizmit, kane per qellim ta shpallin si te "shenjte" duke shpifur per ta lloj lloj trillimesh horror, triller e fantazy dhe pastaj i fusin ne doktrinen ortodokse, duke ia servirur keshtu gjithe popullsise se botes me perkatesi fetare ortodokse qe te perulen para t'gjithe ketyre te "shenjterve" grek sikur qenka ky rasti i "shen"-es se "re" me emrin Akilina.
Jeni krejtesisht te paditur dhe futeni fare kot ne gjera qe as i njihni dhe as qe doni t`i njihni. Shenjtoret e shpallur boterisht nuk kane asnje lloj etnie, sipas "teorise" suaj nuk duhet te pranojme Shen Gjergjin, sepse nuk ishte me origjine shqiptare..
Keto gjera qe ngrihen ketu ne Shqiperi kuptohen mire dhe ka tolerance dhe respekt te ndersjellte,..ju ne kete forum nuk ju ka pelqyer rezistenca qe kjo martire beri per te mos u konvertuar dhe keshtu u pranua nga Zoti Krisht si shenjtore,...kjo gje juve ju ben te ndjeheni te kompleksuar, pasi ju dhe paraardhesit tuaj nuk i qendruan dot tundimeve dhe nderruan besimin,..., keto vec te tjerash jane qendrime te qarta "ANTISHQIPTARE",...nuk e di cilet jeni, dhe as qe i beni keto gjera me ose pa qellim, por mekati juaj eshte teper i madh, sepse kerkoni futjen e dasive dhe te urrejtjes fetare,..ne nje vend paqesor deri tani ne keto ceshtje sic eshte Shqiperia,..
Duke perdorur karten e "nacionalizmit" primitiv dhe fjalorit rrugaceror, ju kerkoni te futni grindje ne mes shqiptareve, por nuk keni per t`ja aritur qellimit,..ne Shqiperi ka tolerance fetare shembullore...
Moralisht qendroni shume shume poshte, pothuajse jeni te diskredituar,....shpresoj te shihni situaten ne gjaftohtesi dhe realizem dhe te reflektoni per qendrimet tuaja...
gjithsesi ju falenderoj...., pershendetje
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2013, 12:24   #6
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,004
Thanks: 893
Thanked 1,514 Times in 1,130 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 27 shtator - Shėn Akilina, Martirja e Re

eshte puna se abuzohet shume me keto historite e shenjtoreve..ok me sakrificat sublime per hir te besimit por ato shfaqjet e dritave te pashpjegueshme apo aromave te mira me duken pak qesharake..edhe fytyren e krishtit te kryqezuar ikonat e shfaqin te fresket edhe te paprekur nderkohe qe ai u rrah barbarisht nga legjonaret romake..eshte mire qe besimtareve te mos u ofrohet nje imazh i genjeshtert
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2013, 14:59   #7
Davidi
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jun 2013
Posts: 185
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Davidi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: 27 shtator - Shėn Akilina, Martirja e Re

ti ke nevoje per ndonje egzoricizem se te ka hyre djalli shume thelle

ps:sinqerisht,shko vizitoju nje here se nuk te ben mire kjo urrejtje e semure
Davidi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2013, 15:34   #8
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,632
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 27 shtator - Shėn Akilina, Martirja e Re

http://www.youtube.com/watch?v=UvKTlNMTax8


me pėlqen kur me gėnjen.
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2013, 18:03   #9
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 472 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 27 shtator - Shėn Akilina, Martirja e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Perderisa Aγια Aκυλινα i perket historise greke, cuditem perse i sjell keto skupidhja ne Forumin Shqiptar? Te jesh fetar eshte gjysma e se keqes, por te jesh tradhetar, s'ka zOT dhe DEVIL qe te te shpetoje.
Si guxon dhe e shan Albon,shpirtin e shqiptarit........
Shko dhe shkruaja ke forumi tjeter keto dhe e shikon si te perjashton ne vend.

__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2013, 18:41   #10
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 117 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 27 shtator - Shėn Akilina, Martirja e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
Si guxon dhe e shan Albon,shpirtin e shqiptarit........
Shko dhe shkruaja ke forumi tjeter keto dhe e shikon si te perjashton ne vend.

aaaaaaaaa te lutem shume duhet te perdoresh dhe shprehjet e duhura,dmth,jo perjashtohesh por fluturon me shqelma nga forumi....
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2013, 19:15   #11
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,079
Thanks: 15,531
Thanked 13,192 Times in 8,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 707
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 27 shtator - Shėn Akilina, Martirja e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albo Shiko postimin
27 shtator - Martirja e re Akilina

Edhe Aqilinės me hile ja keni ju grekėt...po pse dreqin prite deri nė 15 tetor kur Aqilina e kishte nė 27 shtator.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2013, 19:24   #12
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 27 shtator - Shėn Akilina, Martirja e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BLEDI_SH Shiko postimin
aaaaaaaaa te lutem shume duhet te perdoresh dhe shprehjet e duhura,dmth,jo perjashtohesh por fluturon me shqelma nga forumi....
lol Kete shprehje zakonisht e ka perdorur Darius trimi (me shume shoke qe i run lopt neper europe), sepse ishte "muskuloz" e "i fuqishem" aty ne forum ky fare "burri" dai. Mua ne MP me kishte kercenuar keshtu!. Ai edhe Chuck Norrisin do ta perjashtonte me shqelma po te futej ky i fundit ne ate forum .
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2013, 21:59   #13
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,106
Thanks: 11,748
Thanked 9,675 Times in 6,183 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 27 shtator - Shėn Akilina, Martirja e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga erwin romel Shiko postimin
kush te tha qe jemi konvertuar ne mer gamor i janullaqit, kemi lindur shqiptare dhe jemi akoma shqiptare, kjo eshte feja jone, shqiptaria.

ku e sheh konvertimin ti pezzo di merda??????!!!!!
Si i flet nje anetari te nerum qe kur qet menimin e tij duhet me e lexu nja 2345 here......AI NJEH VETEM ORTHODHOKSINE DHE VLLAZERINE ORTHO-MALAKIA, nashi po i the Shqiptare e te tjera Ilia nuk degjon nga ai vesh......kapic-ke italiano makaroni orthodhoksoproduksioni.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2013, 12:37   #14
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: 27 shtator - Shėn Akilina, Martirja e Re

Edhe shenjtoret tane do te diskutoni ju??? Te cilet gezojne parajsen bekuar,...por martirizimi eshte nje bekim qe con atje, aq me teper kur ka patur edhe familjen e vet tokesore kunder, dhe ka duruar edhe torturat e turqve osmane, ..por ateistet nuk mund t`i kuptojne keto gjera, sot...,

beni mire t`i kerkoni erdoganit demshperblimin per 500 vjet pushtim, , se se shpejti vjen ne shqiperi vellai juaj,...
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2013, 12:39   #15
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,004
Thanks: 893
Thanked 1,514 Times in 1,130 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 27 shtator - Shėn Akilina, Martirja e Re

vella gjaku ju ka ju grekeve ai se ju vini si te zeshket..ne na ka vellezer feje
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2013, 07:41   #16
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,632
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 27 shtator - Shėn Akilina, Martirja e Re

po akilin ēe ka kjo korba?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2013, 07:44   #17
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,004
Thanks: 893
Thanked 1,514 Times in 1,130 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 27 shtator - Shėn Akilina, Martirja e Re

greket e e kane akilin sic kemi patur ne enverin por ngaqe i kane femrat me karakter mashkullor ua vene emrin akilina
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2013, 16:57   #18
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: 27 shtator - Shėn Akilina, Martirja e Re

Kemi pare shume e shume, po qe te shajne kaq paturpesisht nje shenjtore, vetem ketu po shoh,..duket se ketu eshte perqendruar gjithe antiorthodhoksizmi,.shenjtoret nuk ndahen me kombesi, nese kjo eshte greke eshte rasti qe u soll ne forum,..., patjeter qe ateizmi ketu eshte i qarte, por me teper mungesa absolute e tolerances, pasi edhe vete ateistet duhet te kene moralin e tolerances ndaj asaj qe nuk besojne,...
Persa i takon sharjeve dhe fyerjeve, ato neve vetem sa na rrisin vleren,.., e keqja dhe demi i tyre eshte ne anen tuaj ...
Shenjtore te tilla i bejne nder Kishes sone Orthodhokse,qe nuk e kursyen dhe e mohuan veten e tyre perpara osmanllinjve, dhe nuk u konvertuan ne "fene" e pushtuesit pavaresisht presioneve qe j`u bene,...
vazhduesit e ketyre pushtuesve vazhdojne perpjekjet e tyre,..., per kete aresye priteni mire erdoganin kur te vije, pasardhesin e vrasesve te Shen Akilines...
Ketu nuk eshte puna tek kombesia, pasi edhe Shen Nikodhimi shenjtor shqiptar nga Berati, te njejtin perfundim pati, ndonese ne nje histori te ndryshme dhe njihet sot si shenjtor ne mbare boten orthodhokse,.., por edhe ky shenjtor nga turqit e pesoi,..
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2013, 06:33   #19
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,004
Thanks: 893
Thanked 1,514 Times in 1,130 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 27 shtator - Shėn Akilina, Martirja e Re

Me kete llogjike i bie qe edhe pasardhesit e vrasesve te shqiptareve te camerise ti presim si njerez qe na kane gjakun borxh por ne nuk e bejme nje gje te tile sepse jemi njerez me mendesi europiane dhe jo me mendesi bizantine...
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2013, 06:42   #20
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,632
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 27 shtator - Shėn Akilina, Martirja e Re

sa i urrej ekstremistet fetar.
nuk kan aspak respekt per ateistet
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur