Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ortodoks

Ortodoks Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt ortodoks.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-07-2014, 11:53   #21
Superman
Man of Steel
 
Avatari i Superman
 
Data e antarėsimit: Oct 2012
Vendndodhja: Hic Et Ubique
Posts: 1,470
Thanks: 1
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Superman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Ilia mos flit ne shumes se nuk perfaqeson asnje komunitet. Apo je ne ndonje zyre shtypi. Pas thikes qe i vure Fan Nolit tash edhe ky po te erreson syte me pretendimet groteske dhe absurde qe ushqen. Cjeni rritur me kete urrejtje xhanem, nje ksenofobi dhe alergji ndaj simboleve kombetare e pashoq.
__________________
Hic Et Ubique
Superman nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2014, 12:20   #22
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,646
Thanks: 7,002
Thanked 8,241 Times in 5,274 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

qyqja mi gra paska qene ne lazarat ILIA

qeka bo fet
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2014, 12:37   #23
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga yllbardh Shiko postimin
Pse etiketon njė njeri qė nuk e njeh???


Ēka tregon kjo pėr ty si njė person i dhėnė me trup dhe shpirt pas janullės?
E ku kam etiketuar ? Ky eshte krejtesisht anonim. Ceshtja qe shtrohet eshte pikerisht kjo: vazhdimesia apostolike, te cilen ky nuk e perfaqeson, dhe nga vete etiketimi i vetes se perfaqesues i Fan Nolit ne Ameriken e Jugut. Ne nje kohe qe vete Noli nuk ka qene Peshkop, ky cili eshte...patjeter aventurier, me qellime perfitimi
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2014, 12:55   #24
yllbardh
R.I.P
 
Avatari i yllbardh
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: as vetė se di.... :)
Posts: 964
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 12
yllbardh ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
E ku kam etiketuar ? Ky eshte krejtesisht anonim. Ceshtja qe shtrohet eshte pikerisht kjo: vazhdimesia apostolike, te cilen ky nuk e perfaqeson, dhe nga vete etiketimi i vetes se perfaqesues i Fan Nolit ne Ameriken e Jugut. Ne nje kohe qe vete Noli nuk ka qene Peshkop, ky cili eshte...patjeter aventurier, me qellime perfitimi
Si nuk ke etiketuar, kur e quan hajn e ēka po di tjetėr unė. Ti pa njė, pa dy menjėherė e bėre hajn e mafioz kėtė veē ruaju se njė proverb popullor thotė se pėr hajnin ēdokush duket si hajn. Kėtu ti me tė vėrtet po kallėzon natyrėn tuaj tė vėrtet dhe po nė tė njėjtin moment edhe tė klikės qė i takon. Do me thėnė ky ėshtė qėllimi juaj i vėrtet, qė tė vidhni popullin e shkretė. Si nuk ju vjen turp o i paftyrė, paskeni filluar edhe tė bėni biznes me jetėn shpirtėrore dhe me paraqitjen e njė kundėrshtari dinjitoz ju e ndjeni veten tė rrezikuar dhe reagoni si ujk i ēartur duke shpifur ēdo gjė pėr njė person qė nuk njihni.
__________________
Shqiptari qė derdhė gjak shqiptari nuk meriton tė quhet shqiptarė
yllbardh nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2014, 12:57   #25
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,072
Thanks: 836
Thanked 3,152 Times in 1,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga yllbardh Shiko postimin
Si nuk ke etiketuar, kur e quan hajn e ēka po di tjetėr unė. Ti pa njė, pa dy menjėherė e bėre hajn e mafioz kėtė veē ruaju se njė proverb popullor thotė se pėr hajnin ēdokush ėshtė hajn. Kėtu ti me tė vėrtet po kallėzon natyrėn tuaj tė vėrtet dhe po nė tė njėjtin moment edhe tė klikės qė i takon. Do me thėnė ky ėshtė qėllimi juaj i vėrtet, qė tė vidhni popullin e shkretė. Si nuk ju vjen turp o i paftyrė, paskeni filluar edhe tė bėni biznes me jetėn shpirtėrore dhe me paraqitjen e njė kundėrshtari dinjitoz ju e ndjeni veten tė rrezikuar dhe reagoni si ujk i ēartur duke shpifur ēdo gjė pėr njė person qė nuk njihni.
Rrofsh o Yllbardh, si nuk tu dhimben "ė" mi perdor me kete antishqiptar ?
Ragnar nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2014, 20:06   #26
CERMENIKASI
I LARGUAR
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 1,632
Thanks: 327
Thanked 431 Times in 242 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

CITIM
Citim:
-te na tregoje se cila ka me shume rendesi per te, Kisha apo kombi..
nese ka rendesi i dyti, ky nuk mund te quhet Prift ose Peshkop (Orthodhoks)
O zotni,me ketė qė ke shkrue thuejse e le krejt greqinė pa prift dhe pa peshpok!!!!!!
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-07-2014, 07:05   #27
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga yllbardh Shiko postimin
Si nuk ke etiketuar, kur e quan hajn e ēka po di tjetėr unė. Ti pa njė, pa dy menjėherė e bėre hajn e mafioz kėtė veē ruaju se njė proverb popullor thotė se pėr hajnin ēdokush duket si hajn. Kėtu ti me tė vėrtet po kallėzon natyrėn tuaj tė vėrtet dhe po nė tė njėjtin moment edhe tė klikės qė i takon. Do me thėnė ky ėshtė qėllimi juaj i vėrtet, qė tė vidhni popullin e shkretė. Si nuk ju vjen turp o i paftyrė, paskeni filluar edhe tė bėni biznes me jetėn shpirtėrore dhe me paraqitjen e njė kundėrshtari dinjitoz ju e ndjeni veten tė rrezikuar dhe reagoni si ujk i ēartur duke shpifur ēdo gjė pėr njė person qė nuk njihni.
Mund te kete edhe ndonje rreshqitje, une pranoj gabimet, por si ta gjykoj une kete njeri, qe del papritur nga anonimati dhe pretendon kryet e vendit, jemi djegur me te tilla figura,
ketij nuk i lejohet kurrsesi te dale hapur kunder Kishes sone Orthodhokse, te mos perfille Sinodin e Shenjte dhe Kryepiskopin dhe te hedhe ndjenja "nacionaliste"...
Ky nuk mund te jete Orthodhoks kurrsesi, eshte thjesht nje karrierist per fronin e Kryepiskopit dhe asgje tjeter,..kjo eshte e qarte,..., eshte thjesht pretendent, sepse marku u dogj si karte dhe "nacionalistet", mendojne se ne do te genjehemi e do ta quajme "burre te mire" nje person qe del papritur ne skene, duke cfrytezuar luften qe i behet Kryepiskopit, per te lepire ndonje kocke...
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-07-2014, 10:03   #28
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,173
Thanks: 6,164
Thanked 6,643 Times in 3,242 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 280
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Pas diskreditimit te plote qe pesoi figura groteske e nikolla markut, ekstremisto-islamiket vendosen te promovojne nje tjeter pamje, mundesisht krejtesisht te panjohur, pra ne Argjentine,...
Kesaj figure te ketij pseudoprifti, (pervec kesaj shprehjeje) ne nuk mund t`i themi gje tjeter sepse eshte nje person "x", krejtesisht anonim dhe qe pretendoka kryet e Kishes sone, pa asnje te dhene...

Kjo figure u ngjason disa figurave qe nxirrte politika, ne momente te caktuara, per te mashtruar popullin, si xhon mekgou, firma "rukert:", e gallata te tjera qe si ha njeri....
Ky thote se e ka prejardhjen nga muzakajt, por duhet te na e vertetoje me dokumenta dicka te tille,...ky nuk njeh as Shqiperine dhe as gjuhen shqipe (te cilen po mundohet te mesoje)...dhe me kryesorja nuk ka idene se c`eshte Shqiperia..
Por, duhet te jete ndonje mafioz, per te pervehtesuar parate e Kishes sone dhe per t`a per te percare Kishen (ku eshte edhe gjithe halli i ekstremisto-islamikeve)..
Ky nuk eshte as Prift dhe as Peshkop, dhe nese eshte i tille le te na llafose se cili Peshkop e ka shuguruar Prift,..dhe cili Patrik e ka shuguruar ne Peshkop, (jane nja 14 ne gjithe boten)...
Cilindo ta kete shuguruar (nese eshte kjo e vertete), nuk ka kurrfare vlere kanonike per Kishen tone, por per Kishen e cila e ka shuguruar....

Pas, diskreditimit edhe te ketij "argjentinasit", te shohim se c`do te shpikin mendjet ekstremisto-islamike

Te marrte e mira, me vdiqe

Ps...Kombi mbi te gjitha
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-07-2014, 10:22   #29
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Te marrte e mira, me vdiqe

Ps...Kombi mbi te gjitha
po une nuk po postoj per laiket, i/e nderuar..
Per orthodhokset eshte besimi i pari, pra identiteti im eshte ORTHODHOKS
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-07-2014, 10:26   #30
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,173
Thanks: 6,164
Thanked 6,643 Times in 3,242 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 280
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

i / e nderuar loooool.... Besimi per c'do fetar lind nga ndjenja/besimi... Kurse Kombi eshte origjina/vula ...S'ka si te jete i dyti
Ne te kundert, hyn tek ekstremistet edhe ti loool
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-07-2014, 13:45   #31
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
po une nuk po postoj per laiket, i/e nderuar..
Per orthodhokset eshte besimi i pari, pra identiteti im eshte ORTHODHOKS
identiteti jot eshte pederast
magnus nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-07-2014, 20:27   #32
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Ilia, sipas parashikimeve orthodhokse, kur do rimekembet perandoria bizantine edhe nje here?
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-07-2014, 21:47   #33
yllbardh
R.I.P
 
Avatari i yllbardh
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: as vetė se di.... :)
Posts: 964
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 12
yllbardh ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Mund te kete edhe ndonje rreshqitje, une pranoj gabimet, por si ta gjykoj une kete njeri, qe del papritur nga anonimati dhe pretendon kryet e vendit, jemi djegur me te tilla figura,
ketij nuk i lejohet kurrsesi te dale hapur kunder Kishes sone Orthodhokse, te mos perfille Sinodin e Shenjte dhe Kryepiskopin dhe te hedhe ndjenja "nacionaliste"...
Ky nuk mund te jete Orthodhoks kurrsesi, eshte thjesht nje karrierist per fronin e Kryepiskopit dhe asgje tjeter,..kjo eshte e qarte,..., eshte thjesht pretendent, sepse marku u dogj si karte dhe "nacionalistet", mendojne se ne do te genjehemi e do ta quajme "burre te mire" nje person qe del papritur ne skene, duke cfrytezuar luften qe i behet Kryepiskopit, per te lepire ndonje kocke...
Prapė me etiketime ti Ky asnjėherė nuk ka dal me ndonjė pretendim. Po t'paska sos tamli ty njėherė dhe tani i fryn edhe kosit....lol....
__________________
Shqiptari qė derdhė gjak shqiptari nuk meriton tė quhet shqiptarė
yllbardh nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-07-2014, 22:01   #34
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,646
Thanks: 7,002
Thanked 8,241 Times in 5,274 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

me mire qe nuk po flas.zoti ju meshirofte.
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-07-2014, 08:17   #35
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
i / e nderuar loooool.... Besimi per c'do fetar lind nga ndjenja/besimi... Kurse Kombi eshte origjina/vula ...S'ka si te jete i dyti
Ne te kundert, hyn tek ekstremistet edhe ti loool
E nderuar, a ka mundesi te me deshifroni fjalen "ekstremist", sepse e perdorni vend e pa vend...
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-07-2014, 08:24   #36
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga spike Shiko postimin
identiteti jot eshte pederast
po i yti cili eshte???
ne fakt "ku dhemb dhembi vete gjuha", nejse!!

Kam dale kunder legalizimit te martesave "homo" dhe kam qene edhe kunder ligjit te "mosdiskriminimit", lidhur me komunitetin LGBT, .., mund te shikoni keto tema ne forume te ndryshme dhe do te bindeni...besoj keto jane mjaft per te hedhur poshte pretendimin tuaj..,
personalisht jam "burre", me plot kuptimin e kesaj fjale,..une nuk e fsheh identitetin pas interenetit,..perndryshe ka rrezik te ndodhe fenomeni i "dyzimit" te personalitetit,..i rrezikshem sipas psikologeve...
Kisha jone Orthodhokse ka dale kunder ketyre perversiteteve qe citon ti ketu,..
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-07-2014, 08:26   #37
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Ilia, sipas parashikimeve orthodhokse, kur do rimekembet perandoria bizantine edhe nje here?
Dita eshte e afert besoj, sipas profecive te Shen Kozmait dhe te Jerond Paisit te Malit Athos, megjithate gjithmone profecite ne traditen tone merren me "rezerve"
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-07-2014, 08:27   #38
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,072
Thanks: 836
Thanked 3,152 Times in 1,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
po i yti cili eshte???
ne fakt "ku dhemb dhembi vete gjuha", nejse!!

Kam dale kunder legalizimit te martesave "homo" dhe kam qene edhe kunder ligjit te "mosdiskriminimit", lidhur me komunitetin LGBT, .., mund te shikoni keto tema ne forume te ndryshme dhe do te bindeni...besoj keto jane mjaft per te hedhur poshte pretendimin tuaj..,
personalisht jam "burre", me plot kuptimin e kesaj fjale,..une nuk e fsheh identitetin pas interenetit,..perndryshe ka rrezik te ndodhe fenomeni i "dyzimit" te personalitetit,..i rrezikshem sipas psikologeve...
Kisha jone Orthodhokse ka dale kunder ketyre perversiteteve qe citon ti ketu,..
Po cfare burri je ti, kur kurr se ke shiju " pjeshken "

Kur ta shijosh "pjeshken", atehere nuk do i besoj Spikes
Ragnar nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-07-2014, 09:16   #39
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
me mire qe nuk po flas.zoti ju meshirofte.
Jo, mor se tema eshte hapur per te folur,.., prandaj shprehu si te ta doje..... qejfi, faleminderit per bekimin
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-07-2014, 09:24   #40
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga yllbardh Shiko postimin
Prapė me etiketime ti Ky asnjėherė nuk ka dal me ndonjė pretendim. Po t'paska sos tamli ty njėherė dhe tani i fryn edhe kosit....lol....
Drejtperdrejt nuk ka dale, por patjeter qe synimi atje eshte,...ku ishte deri me sot ky fare gjeli deti, .. sot shfrytezon disa qarqe ultranacionaliste dhe del per te kapur rastin
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur