Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ortodoks

Ortodoks Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt ortodoks.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-07-2014, 09:44   #41
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Dita eshte e afert besoj, sipas profecive te Shen Kozmait dhe te Jerond Paisit te Malit Athos, megjithate gjithmone profecite ne traditen tone merren me "rezerve"
Cilat territore do t'i perfshi kjo perandori, ne sa shtete do te kete shtrirje, dhe cila do te jete gjuha zyrtare e kesaj perandorie?

Ps. per fene nuk po te pyes, se dihet qe fe zyrtare do te kete fene orthodhokse apo jo..
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-07-2014, 10:01   #42
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Cilat territore do t'i perfshi kjo perandori, ne sa shtete do te kete shtrirje, dhe cila do te jete gjuha zyrtare e kesaj perandorie?

Ps. per fene nuk po te pyes, se dihet qe fe zyrtare do te kete fene orthodhokse apo jo..
Sic mund ta kesh lexuar keto qe them merri me "rezerve"
Nese e pranon kete "rezerve", ky "New Bizant", do te vije pas nje lufte boterore shkaterrimtare (po duken shenjat ne Ukrahine, Irak, Izrael, etj.)...
Me pas do te vije nje periudhe paqeje...Nuk do te kete kufij, as shtete te vecanta,..., por ajo qe kemi merak...dhe ky eshte mendimi im: kombet do te mbeten, lutjet dhe gjithcka tjeter ne Kishen Orthodhokse do te kryhen ne gjuhen tone te bukur shqipe, per ata qe do t`ju pelqeje kjo gje...Perendia flet shqip me ne orthodhokset shqiptare,.. ,

Sic ka thene edhe Shen Kozmai, eshte periudha kur shqiptaret "do te hane me luge floriri" (por pas gjakderdhjes)
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-07-2014, 10:58   #43
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,072
Thanks: 836
Thanked 3,152 Times in 1,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Ja edhe ky ketu eshte nje qe i thua ti vlla me fe, e nuk e lufton se je paqesore !

http://knninfo.com/?page=1,22,1083
Ragnar nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-07-2014, 11:10   #44
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Sic mund ta kesh lexuar keto qe them merri me "rezerve"
Nese e pranon kete "rezerve", ky "New Bizant", do te vije pas nje lufte boterore shkaterrimtare (po duken shenjat ne Ukrahine, Irak, Izrael, etj.)...
Me pas do te vije nje periudhe paqeje...Nuk do te kete kufij, as shtete te vecanta,..., por ajo qe kemi merak...dhe ky eshte mendimi im: kombet do te mbeten, lutjet dhe gjithcka tjeter ne Kishen Orthodhokse do te kryhen ne gjuhen tone te bukur shqipe, per ata qe do t`ju pelqeje kjo gje...Perendia flet shqip me ne orthodhokset shqiptare,.. ,

Sic ka thene edhe Shen Kozmai, eshte periudha kur shqiptaret "do te hane me luge floriri" (por pas gjakderdhjes)
na trego me teper per new bizant
magnus nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-07-2014, 13:26   #45
yllbardh
R.I.P
 
Avatari i yllbardh
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: as vetė se di.... :)
Posts: 964
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 12
yllbardh ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Drejtperdrejt nuk ka dale, por patjeter qe synimi atje eshte,...ku ishte deri me sot ky fare gjeli deti, .. sot shfrytezon disa qarqe ultranacionaliste dhe del per te kapur rastin
Aha.... d.mt.th. se ju qysh mė tani bėheni gati se cilėn strategji tė njollosjes do tė pėrdorni, njollosje e cila veē se keni filluar tė pėrdorni. Ēfarė sjellje virtuoze e njė personaliteti kishtarė. A thua vallė kėto janė pikėpamjet zyrtare tė kishės suaj apo.... por prit ore se me sa kam kuptuar ju edhe jeni prift, qė do tė thotė se ky ėshtė edhe qėndrimi i kishės suaj!!! Ku na mbeti paqja dhe respekti apo kėto janė mėsimet e janullės se si duhet reaguar ndaj njė prifti ortodoks shqiptarė. "Hirėsia" juaj qenka me tė vėrtet njeri qė di se si tė ndėrtoj paqen nė tokė.
__________________
Shqiptari qė derdhė gjak shqiptari nuk meriton tė quhet shqiptarė
yllbardh nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-07-2014, 13:31   #46
yllbardh
R.I.P
 
Avatari i yllbardh
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: as vetė se di.... :)
Posts: 964
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 12
yllbardh ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga spike Shiko postimin
na trego me teper per new bizant
"Bizanti i ri" ėndrra e madhe e greqėrisė sė vogėl...
__________________
Shqiptari qė derdhė gjak shqiptari nuk meriton tė quhet shqiptarė
yllbardh nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-07-2014, 13:52   #47
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga yllbardh Shiko postimin
"Bizanti i ri" ėndrra e madhe e greqėrisė sė vogėl...
doja te qeshja ca me cfar gallatash te tjera do kepuste iliazi, po s'te le ti, ja pret hovin.

iliaz na thuaj ca eshte new bizant, zgjerohu cik
magnus nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-07-2014, 13:55   #48
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Sic mund ta kesh lexuar keto qe them merri me "rezerve"
Nese e pranon kete "rezerve", ky "New Bizant", do te vije pas nje lufte boterore shkaterrimtare (po duken shenjat ne Ukrahine, Irak, Izrael, etj.)...
Me pas do te vije nje periudhe paqeje...Nuk do te kete kufij, as shtete te vecanta,..., por ajo qe kemi merak...dhe ky eshte mendimi im: kombet do te mbeten, lutjet dhe gjithcka tjeter ne Kishen Orthodhokse do te kryhen ne gjuhen tone te bukur shqipe, per ata qe do t`ju pelqeje kjo gje...Perendia flet shqip me ne orthodhokset shqiptare,.. ,

Sic ka thene edhe Shen Kozmai, eshte periudha kur shqiptaret "do te hane me luge floriri" (por pas gjakderdhjes)
Gjakderdhje tek shqiptaret ka pas mjaft, madje me shume se ne te gjitha kombet e tjera fqinje.

E si ka mundesi t'i thote Kozmai keto fjale per shqiptaret, kur vete ai u kishte apeluar atyre ne kete menyre; "Ne qofte se cdo grua apo burr i krishter shqiptar, qe ne shtepine e vet deri me tash ka folur shqip, dhe nga sot e tutje fillon te flas greqisht, une vete t'a shenjteroj dhe boten e perjetshme do t'a kete te siguruar."?!

Vec tjerash, si mund te thoni ju qe "ne kohen e "new bizantine", popujt do t'i mbahen meshat ne gjuhen e tyre" kur as tash ne Shqiperi meshat mbahen ne gjuhen greke.
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-07-2014, 14:23   #49
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,635
Thanks: 6,990
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

a u lodhe Gon?
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-07-2014, 15:13   #50
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
a u lodhe Gon?
Jo bre, a lodhet njeri tu pyt?! lol

Ate postin me nr. #48 e shkrova si per shpejt, se isha t'u dal, kshu qe pyetjet nuk i kom formulu mire, nashta s'munet me m'kuptu mire ilia
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-07-2014, 15:15   #51
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,635
Thanks: 6,990
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Jo bre, a lodhet njeri tu pyt?! lol

Ate postin me nr. #48 e shkrova si per shpejt, se isha t'u dal, kshu qe pyetjet nuk i kom formulu mire, nashta s'munet me m'kuptu mire ilia
une jam me edukate.nuk jam si Landi
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-07-2014, 15:19   #52
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Ca po do me thone bre
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-07-2014, 15:22   #53
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,635
Thanks: 6,990
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Ca po do me thone bre
une jam fal ke qisha e SPIROS.ke qisha e shen prokopit kemi bere sex on the biq

eshte i papame ledio
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-07-2014, 15:51   #54
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
une jam me edukate.nuk jam si Landi

po behem dhe une me edukate.

identiteti i iliazit eshte gay ortodoks.
magnus nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-07-2014, 15:59   #55
Xhebraili
El Pistolero
 
Avatari i Xhebraili
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Peja
Posts: 4,028
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Xhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

pse julejon lobi grek te beni zgjithje te tilla?>

Nese ju lejon kisha greke qe i ka fut kembet thelle atehere ku ta gjejmi ta kemi nje prijes fetar ortodoks shqiptar
__________________
Mixhok..
Xhebraili nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 17-07-2014, 12:16   #56
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,158
Thanks: 6,137
Thanked 6,586 Times in 3,233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
E nderuar, a ka mundesi te me deshifroni fjalen "ekstremist", sepse e perdorni vend e pa vend...
Ne te njenten forme... qe e perdor/shpreh edhe ti
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-09-2014, 06:52   #57
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Nje perpekje mjerane dhe e deshtuar qe ne embrion e armiqve te orthodhoksise, per te na vene ne krye te Kishes nje anonim (se marku deshtoi), ne vend te ikones se Krishtit...
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-09-2014, 17:08   #58
yllbardh
R.I.P
 
Avatari i yllbardh
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: as vetė se di.... :)
Posts: 964
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 12
yllbardh ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Cili ėshtė misioni yt o Ilia?

Citim:
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
apo Duaje tė huajin si veten dhe kundėrveproje tė afėrmin tėnd.
__________________
Shqiptari qė derdhė gjak shqiptari nuk meriton tė quhet shqiptarė
yllbardh nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-09-2014, 18:42   #59
Oxygen
Shy
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 6,142
Thanks: 0
Thanked 469 Times in 351 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
Oxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

tu pa serialin Da Vici Demon's dhe duke lexuar ketu, perfshi dhe disa eksperienca personale nga rrugetimet ne greqi... mendoj se te behesh prift eshte goxha profesion.

Nese sdo kisha lexuar keta te semuret siper do vazhdoja te ruaja akoma respekt fetar por pas kesaj perkthehet:

Prift= spagu lek ne autobuz pa qen invalid, madje vinin nga fillimi autobuzit deri ne fund dhe puthnin doren (ndodhi ne selanik).
Mund te zesh dashnore pa problem, mjafton mos te jesh pedofil se ktu ju calon nami ktyre.
Pare sa te dush, gjith ajo kishe dhe gjith ky merak qe paska Ilia se i vjedhin pasurine te krishterve sesht kot.
Mua me pelqen te jem i sjellshem dhe te ndihmoj sipas kushteve qe kam, nqs do isha prift do isha shpallur i shenjte.
Po u planifikonga Bizanti i ri, pale crol te rendesishem do kisha.
Do flisja me perendine SHQIP.

duhen shqyrtuar keto mundesi
__________________

Askush nuk mund tė tė bėhet mė i huaj se njeriu qė ke dashur dikur.
Oxygen nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 19-09-2014, 06:49   #60
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Kisha jone ka vetem nje Kryepiskop, Fortumturine e Tij Anastasin, i Tiranes, Durresit, Elbasanit dhe gjithe Shqiperise,
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur