Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-04-2014, 19:08   #21
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,423
Thanks: 153
Thanked 755 Times in 588 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK e para

paska fillu pun hashimi tu mush uj lol
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2014, 19:19   #22
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,332
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Dhe prap vazhdon me genjy Llapiku..me falni Loriku :D

Llap, klikova ne link dhe votova serish pa problem. Biles edhe mu falenderuan. lol
nuk e di se kuj ju ke drejtue veq keq ke genjye se dy here nuk munesh me votue
ket munden ta vertetoin te gjith kush don
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2014, 19:31   #23
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,295 Times in 2,411 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga loriku Shiko postimin
nuk e di se kuj ju ke drejtue veq keq ke genjye se dy here nuk munesh me votue
ket munden ta vertetoin te gjith kush don
Llap, kjo eshte nofka me e mire prej 3000 nofkave qe i ke pasur deri me sot. Po dukesh pak ma kuller.

Kujdes, mos i shkruaj te gjitha fjalet me ue ue ne fund se nuk eshte cool
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2014, 19:35   #24
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,332
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e paraRrugėtim qė cdo politikan do tė dėshironte ta bėnte
-Pėrfaqėsues Politik i UCK-sė
-Fitues nė Rambuje
-Kryetar Partie i Partisė mė tė madhe nė Kosovė
-Formimi i TMK-sė
-Pjesmarrės nė bisedime tė Vjenės
-Shpallės i Pavarėsisė sė Kosovės
-Transformimi nga TMK nė FSK
-Furnizim me rrymė 24 orė
-Pranimi nė Fondin Monetar Ndėrkombėtar
-Fitues nė GJND
-Rritje Pagash nė 2010 pėr shėrbyesit civil
-Kosova me Autostradė
-Nėnshkrues i marrėveshjes pėr Stabilzim Asociim nė BE
-Ndeshja e parė e pėrfaqėsueses sė Kosovės nė Futboll
-Rritje pagash 25% pėr shėrbyesit civil
-Fillimi i Autostradės sė re Prishtinė-Shkup
-Stadium i ri pėr Kryeqytetin
E gjithė kjo nė meritė tė qytetarėve dhe tė menaxherit kryesor tė kėtyre punėve
z.HASHIM THACI.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2014, 21:57   #25
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,332
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2014, 22:31   #26
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,332
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2014, 22:37   #27
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,424
Thanks: 2,590
Thanked 2,143 Times in 812 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Llap, kjo eshte nofka me e mire prej 3000 nofkave qe i ke pasur deri me sot. Po dukesh pak ma kuller.

Kujdes, mos i shkruaj te gjitha fjalet me ue ue ne fund se nuk eshte cool
mier .
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2014, 22:55   #28
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,332
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para
Kjo eshte grafika e nje sondazhi te ber gjat tre mujave te fundit ne tri seri rreth zgjedhjeve parlamentare ne Republiken e Kosoves . ky sondazh eshte ber nga holumtuesite e nje shteti te fuqishem perendimor qe per arsye etike spo e publikoj . pasi qe ne fillim te muajit te maj do publikohet ne nje gazete poashtu shum njohur botrore .NYT. intersanete dhe po aq befasuse!!! per disa per te mir e disa jo edhe aq. me sa duket Parlamentin e Republikes se Kosoves do ta perfaqesojn te pese (5) parti shqipatare . befasia e ketyre zgjedhjeve jan se ne parlament nuk do mund te hyjne perfaqesusit e aleances per kosoven e re AKR por do zevendesohet me NSIMEN dhe befasia e dyte eshte diferenca e madhe ne mes te PDK dhe LDK .gjithesesi desha te shtoj qe keto te dhena do jan publike siq e ceka me lart dhe sjan te sponzorizuara nga asnje parti dhe si detaj shtes vlen te thuhet se ne sondazh kan marre pjes 1500 persona.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 11:03   #29
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,332
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para
Anketa: Hashim Thaēi i preferuari i lexuesve pėr Kryeministėr
GazetaExpress E martė, 22 Prill 2014 10:40

Lideri i PDK’sė, Hashim Thaēi ėshtė kandidati mė i preferuar pėr Kryeministėr nė bazė tė njė ankete katėr ditėshe tė Gazetės Express.


Nė pyetjen se “Kush mendoni se duhet tė jetė Kryeministėr i ardhshėm i Kosovės?”, 9304 lexues ose 56% kanė zgjedhur Hashim Thaēin.


Interesant ėshtė fakti se i dyti nuk ėshtė Isa Mustafa, Lideri i Opozitės, por ėshtė kreu i Vetėvendosjes, Albin Kurti.

Kurti ka marrė 2392 vota ose 14%

I treti renditet Ramush Haradinaj, Kryetari i AAK’sė, qė ka marrė 11% ose 1970 vota tė lexuesve tė Gazetės Express.

Fatmir Limaj, Kryetari i Nismės pėr Kosovėn, ndėrkaq, ka marrė 3% ose 575 vota.

I fundit renditet Bengjet Pacolli me 3% ose 510 vota.


Sot pasdite, Gazeta Express nis anketėn pėr preferencat e lexuesve rreth partive politike qė garojnė nė zgjedhjet e sivjetshme parlamentare.Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 16:33   #30
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,332
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e paraMotoja me e re
Ka po shkoni bre...

Jo ne IPKO
Jo ne Z MOBILE
Por te
THAĒI
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2014, 21:52   #31
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,332
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2014, 22:00   #32
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,424
Thanks: 2,590
Thanked 2,143 Times in 812 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK e para

masi parteshin edhe pasjanin i ka bo komuna qe te dyjat bashk nuk i kan 300 shpi , pse mos te behet edhe Rugova komune n'veti ..
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2014, 21:07   #33
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,332
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para
Thaēi: Komorani, komuna mė e re e KosovėsGazetaExpress E diel, 04 Maj 2014 20:02
Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi i ka ftuar edhe njėherė tė gjithė deputetėt e Kosovės qė nesėr tė votojnė pėr Forcėn e Armatosur tė Kosovės. Ai tha se nuk do tė lejon qė Kosova pa ushtri dhe pa integrimin e saj nė NATO.

Kėto komente ai i bėri gjatė njė takimi me banor tė Komoranit dhe 25 fshatrave pėrreth, ku edhe tha se ka vendosur qė Komorani tė jetė komuna mė e re e Republikės sė Kosovės.

Ai u ndal te celulat e para tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, duke thėnė se nė atė kohė thonin se nuk mund tė luftohet me Serbinė, megjithatė tha se ata kishin besim dhe krijuan UĒK-sė, e cila solli lirinė. Po ashtu, tha se pas luftės iu thanė se nuk mund ta shpallin pavarėsinė, megjithatė ata prapė besuan dhe ajo ndodhi. Kurse tash, tha se kanė mision zhvillimin ekonomik tė vendit, mision ky i cili mund tė arrihet vetėm tė bashkuar.

Kryeministri Thaēi u ndal edhe te ngritjet e pagave dhe lirimin e semestrave pėr student, megjithatė tha se ligji pėr veteranėt e bėnė tė ndih et krenar pėr shkak se ka qenė obligim i tij moral.

“Ata qė kundėrshtuan ligjin pėr veteranėt mundohen tė krijojnė dilema edhe pėr Ushtrinė e Kosovės por unė nuk do ta lė vendin pa ushtri dhe pa integrimin nė NATO, andaj i ftojė tė gjithė deputetėt qė nesėr nė Kuvendin e Kosovės tė votojnė pėr themelimin e Forcės sė Armatosur tė Kosovės”, ka thėnė ai.

Thaēi tha se ndihet mirė qė ėshtė nė Komoranin Gjeneral Xheladin Gashit-Plakut, ku edhe u strehua dhe tė gjitha vendimet qė do tė merren janė pak pėr kėtė trevė ku edhe u themelua UĒK-ja.

Ai u premtoi banorėve njė nėnkalim, njė shkollė tė mesme, njė shtėpi tė shėndetit dhe investime nė infrastrukturė.

“Pas konsultimeve me shumė qytetar tė kėsaj ane, unė kam vendosur qė Komorani tė jetė komuna mė e re e Kosovės”, ka thėnė ai.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2014, 21:12   #34
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,332
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para

Washingtoni e Brukseli presin fitoren e PDK-sė
Kryeministri i vendit dhe lideri i PDK-sė, Hashim Thaēi, ka vazhduar vizitat e tij para fushatės zgjedhore, duke takuar aktivistėt dhe veprimtarėt e partisė sė tij nė Gjilan. Ai tha se PDK po forcohet e masovizohet ēdo ditė dhe se fitorja e PDK-sė mė 8 qershor do tė jetė bindėse. Fitoren e PDK-sė, sipas tij po e pret edhe Washingtoni e Brukseli.

Thaēi ėshtė shprehur optimist se PDK-ja nė nivel nacional mė 8 qershor do tė fitojė bindshėm. Kėtė, sipas tij, e dėshmon masovizimi i fundit dhe shumė i fuqishėm qė po ndodhė nė ēdo qytet, lagje e shtėpi.

Kreu i ekzekutivit tė vendit tha se fitorja e radhės e PDK-sė, duke e pėrfshirė edhe Gjilanin e Anamoravėn, kėsaj radhe do tė jetė edhe mė e fuqishme dhe mė bindėse.

“Nė PDK po ndodhė njė mobilizim i ri, sepse neve na kanė besuar qytetarėt. Na kanė besuar edhe ndėrkombėtarėt kur kemi marrė vendime tė rėndėsishme pėr shtetin e Kosovės” tha Thaēi.

Thaēi, si lider dhe PDK-ja si parti nė pushtet, ka marrė vendime tė rėndėsishme e tė fuqishme pėr jetėn e qytetarit tė Kosovės.

”Tani Kosova po hyn nė njė fazė tė rėndėsishme me njė mision tė ri. E fituam lirin, e sollėm pavarėsinė dhe tani radha ėshtė qė ta ndėrtojmė e zhvillojmė Kosovėn. Vendimet e marra deri tani ka mundur t`i bėjė vetėm njė liderdship qė ka fuqinė dhe legjitimitetin e popullit dhe qė ka pėrkrahjen e SHBA-sė e NATO-sė”, tha lideri i PDK-sė, transmeton rajonipres.

Thaēi tha se vetėm rritja e pagave pėr mėsuesit dhe tė tjerėt dėshmon se ne kemi pasur energjinė e vullnetin qė tė ndihmojmė tė gjitha kategoritė.”Tė tjerėt pėr 8 vite i kanė rritur pagat vetėm pėr 7 euro pagat, kurse ne i rritėm pėr 88 pėr qind “ka ironizuar Thaēi.

Thaēi ka folur edhe pėr FAK-un.”Unė jam i sigurt se nesėr do tė votohet FAK-u dhe ngatėrresat tashmė janė tė padrejta pėr poena politikė. FAK i tejkalon interesat partiake sepse SHBA e NATO po e presin vendimin e Kuvendit dhe se ēdo tendencė pėr shtyrje ėshtė e rrezikshme pėr shtetin e Kosovės” tha Thaēi.

Thaēi nė fund tha se fitoren e PDK-sė po e pret edhe SHBA e NATO dhe PDK tani ėshtė mė e fort sesa nė vitin 2010.” Kosova nuk mund tė qeveriset nga njerėzit qė nuk i do Brukseli e Washingtoni. Fitorja e PDK-sė do tė ndodhė edhe nė Gjilan” shtoj Thaēi.

Edhe Sami Hoxha koordinator i PDK-sė nė Gjilan, pasi ka folur pėr mbi 200 aderime tė reja, tha se PDK po mobilizohet nė Gjilan dhe se ky masovizim po jep rezultate.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2014, 22:09   #35
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,332
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para
PARTISE DEMOKRATIKE TE KOSOVES I JANE RIKTHYER FUQISHEM SOT ADERIMET NE QYTETIN E GJILANIT HIQ ME PAK SE MBI 200 ADERIME TE REJA

2014-05-04 nė orėn 6:55.MD

PasKryeministri i vendit dhe njeherit Lider i PDK-se z.Hashim Thaci sot nga Gjilani edhe njeher ua beri te qart oponenteve te tij politik se nuk mund te Qeverisin me vendit ata njerz qe nuk i don as Brukseli e as VVashingtoni.

Pas perfundimit te fjalimit te Kryeministrit te vendit, mori fjalen Kordinatori per Gjilanin z.Sami Hoxha beri publik aderimin e me shume se 200 antareve te rinje ne kete qytet, me c`rast tha se PDK-ja po fuqizohet ne Gjilan dhe se ne Zgjedhjet nacionale qe do te mbahen kete vit PDK-ja pa dyshim qe do te rikthej primatin e saj si partia nr 1 ne Gjilan dhe ne tere Kosoven...
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2014, 18:58   #36
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,332
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para


EDHE KESAJ RADHE PDK-ja PO PRIN BINDSHEM NE SONDAZHE:

EDHE KESAJ RADHE PDK-ja PO PRIN BINDSHEM TE TE GJTIHA SONDAZHET QE KEMI REALIZUAR TASH E 3 MUAJ ME PAR:


Pas perfundimit te nje Sondazhi qe kemi realizuar me shume qytetar neper qytete te ndryshme te Kosoves del se perkrahja e qytetarve te vendit tone vazhdon ti mbetet edhe me tutje Partis Demokratike te Kosoves.


Gjat muajit Prill kemi realizuar nje Sondazh ne menyr spontane me shume qytetar ku dhe i kemi pyetur rreth disponimit te tyre qe kane per partit politike dhe per Lideret e tyre ne keto Zgjedhje dhe se per kend do te votojn kesa radhe.

Rezultati eshte si ne vijim:01.PDK - 30.86%


02.LDK - 25.77%


03.AAK - 14.92%


04.VV - 12.23%


05.NISMA - 10.08%


06.AKR - 6.14%
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2014, 06:55   #37
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,332
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e paraThaēi shpall `Misionin e Ri`
Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi, ju ėshtė drejtuar qytetarėve duke thėnė se vendi ynė ka nevojė pėr njė mision tė ri dhe me udhėheqje qė ka vizion tė qartė. Ai tha se nė Kosovė do tė investohen 1.5 miliardė euro dhe do reduktojė papunėsinė​, duke shtuar se qėllimi dhe misioni i tij ėshtė zhvillimi ekonomik dhe ulja e papunėsisė ne vend.
POSTUAR 21:01 / 08.05.2014
Mė poshtė mund tė lexoni fjalimin :

Qytetarėt e Kosovės janė pėr tė ecur pėrpara pėr kėtė nuk ka dilema, vendi ynė ka nevojė pėr njė mision tė ri me udhėheqje qė ka vizion tė qartė dhe qė ėshtė energjikė.

Qytetarėt tė nderuar, unė sot po e ndaj vizion tim se sa dua dhe sa i vendosur jam pėr ta quar Kosovėn pėrpara. Nė muajt e fundit kam vizituar ēdo biznes nė ēdo qytet e fshatė.

Nė do tė investojmė 1.5 euro nė fuqizimin e bizneseve tė Kosovės kėto para do ta rrisin potencialin e vendit tonė pėr zhvillim dhe punėsim kėto para do tė shkojnė pėr bujqit dhe fermerėt qė ata ti rrisin prodhimet e tyre.

Ne e quajmė kėtė plan fundi i punėsimit sepse ky plan kudo nė Kosovė do tė krijoj vende tė reja pune fondi i punėsimi ėshtė i hapur pėr tė gjithė qytetarėt qė dėshirojnė tė hapin njė biznes , pėr ēdo qytetarė qė dėshiron tė ndėrtoj diēka.

Fondi i punėsimit ėshtė pėr ēdo qytetarė qė dėshiron veten familjen e tij , ky ėshtė njė synim pėr t’i pėrmbushur synimet tona pėr zhvillim ekonomik dhe punėsim , kėto janė parat tona qė pa nevojshėm janė duke qėndruar nė llogari tė huaja.

Qytetarė tė nderuar unė them se kjo ėshtė koha jonė , ky ėshtė momenti ynė le tė krijojmė njė Kosovė tė zhvilluar dhe moderne le tė investojmė edhe mė shumė nė arsim le ti pėrgatitemi fėmijėt tanė pėr tė gjetur punė dhe tė sigurojmė qė asnjė familje mos tė ketė problem pėr ti shkolluar fėmijėt e vetė pėr kėtė qėllim muajin e kaluar pėrgjysmova koston pėr studentet tanė.

Ne do tė sigurohem qė asnjė familje mos tė ballafaqohet se qysh do tė pėrmbyll muajin .

Nė tė ardhmen do tė ketė edhe rritje tjera tė pagave gjithashtu ne do tė mendojmė edhe pėr sektorin privatė qė tu rritet paga sepse e meritojnė ky ėshtė biznesi imė paga dinitoze, biznesi nė rritje vende tė reja pune.

Qytetarė ku dėshiron tė jeni pas disa vitesh kush ka vizion dhe energji pėr tė na udhėhequr pėrpara kjo ėshtė arsyeja sepse janė tė rėndėsishme zgjedhjet e qershorit.

Tė jesh kryeministėr i Kosovės ėshtė tė bartėsh mbi supe synimet e qytetarėve tuaj .

Me 8 qershor ne bashkėrisht do tė fillojmė Misioni e ri.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2014, 08:13   #38
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 206 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK e para

PO E PARA PDK!per tradhti te interesave kombetare,shitje,tradhti e idealit kombėtar,perqarje,shantazh.
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2014, 08:21   #39
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,332
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
PO E PARA PDK!per tradhti te interesave kombetare,shitje,tradhti e idealit kombėtar,perqarje,shantazh.
ti mendon ashtu
prit se 8 qershori shum shpejt do vie
mos i shkruej germat e mdha se askush nuk eshte kah te beson
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2014, 08:22   #40
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,332
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e paraPDK ndez motorret ne Therande. Nuk ka NISME
May. 08 Lajme, Lajmi Kryesor
Partia Demokratike ne Therande, pas zhvillimeve te fundit politike, ka marr hov ne prurje dhe zgjerime te votuesve te saj. Burimet tona anonime bejne te ditur se shume struktur te AAK-se ne keto dite do te kalojne ne PDK.

Po ashtu thuhet se partia me e re e krijuar NISMA ne Therande nuk gezon mbeshtetjen e therandasve. NISMA mezi ka arritur te bej themelimin e saj ne ket qytet.

Partia e cila po qeveris ket komune LDK, qysh ne fillim te mandatit te saj deshperoi elektoratin e saj me mos angazhim dhe me ndarje te pa drejt te buxhetit.

Nga e gjithe kjo PDK shifet si alternativa me e mire per zgjedhjet parlamentare.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur