Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-04-2014, 23:58   #1
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,113
Thanks: 147
Thanked 938 Times in 541 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Me qe temen perkatese te Zdravkos e konsideruat nje flluske sapuni, pasi ftesa bere nje kengetari ne pension por dikur aktiv gjate ofensives Serbe ne Kosove identifikohet me 'art' nga kozmopolitanet, po hap kete teme te re, per te diskutuar anen politike dhe ideologjike te ketij problemi qe i kalon permasat e artit/ I kalon sepse po mbillet ne ndergjegjen e kombit pik pas pike, sikunder edhe zvetenimi ndaj cdo ndjenje individualitet Shqiptar dhe ndaj Kosoves.

Ne se ky nuk eshte problem politik e kombetar, nuk shikoj ndonje problem tjeter te kete peshe ne temat e Politikes ne forum.

Me poshte do vendos nje post nga nje komentues i rendomte ne serine e atyre qe shprehin mendimin publik per 'ndjesen publike' te Aleksander Frangajt popullit te Kosoves.

http://www.gazetatema.net/web/2014/0...omment-2511144

ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 00:18   #2
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,113
Thanks: 147
Thanked 938 Times in 541 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Sic mund ta shikoni edhe vete ne link, me lart nuk eshte postimi i vetem ne kete linje, dhe as perben nje minoritet ne postimet e ngjashme. Por ishte ai me i spikaturi.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 00:26   #3
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Shume rendesi po i jepni edhe keti "pseudo-serbofilizmit" shqiptar.Shqiptaret ne pergjithesi nuk kane qene te apasiunuar nga kultura sllave.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 00:27   #4
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,113
Thanks: 147
Thanked 938 Times in 541 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Eshte plaforme Serafim. Eshte nden tryeze. Asgje nuk ndodh rastesisht dhe pa pagese.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 00:34   #5
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Shume rendesi po i jepni edhe keti "pseudo-serbofilizmit" shqiptar.Shqiptaret ne pergjithesi nuk kane qene te apasiunuar nga kultura sllave.
Seshte puna te pseudo-serbofilizmi Serafim po te mungesa e popullit tone kur vjen puna te patriotizmi.
Sduhet harruar qe vellezerit kosovar i kane plaget e hapura ende..
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 00:38   #6
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Eshte plaforme Serafim. Eshte nden tryeze. Asgje nuk ndodh rastesisht dhe pa pagese.
Ne ēfare kuptimi Zet,qe ishte diēka e pergatitur ? Mbase,mbase...por per aq sa i njohim shqipot ma ha mendja se ishte nje budallik i rastesis.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 00:48   #7
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Seshte puna te pseudo-serbofilizmi Serafim po te mungesa e popullit tone kur vjen puna te patriotizmi.
Sduhet harruar qe vellezerit kosovar i kane plaget e hapura ende..
Patriotizmi tek shqiptaret ne pergjithesi ka egzistuar pak,por edhe ai pak qe ishte e shuajti Enveri.Tani jemi ne piken "Te ka lali xhan,te ka lali shpirt" o do dali Lali ne protest te vriten kater veta e per ate qe u vrane ta bejme kryetar parlamenti.
Nuk e shikoj si munges patriotizmi,me duket me teper si munges respekti per shqiptaret e Kosoves,e mbi te gjitha si munges reciprociteti.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 00:51   #8
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Patriotizmi tek shqiptaret ne pergjithesi ka egzistuar pak,por edhe ai pak qe ishte e shuajti Enveri.Tani jemi ne piken "Te ka lali xhan,te ka lali shpirt" o do dali Lali ne protest te vriten kater veta e per ate qe u vrane ta bejme kryetar parlamenti.
Nuk e shikoj si munges patriotizmi,me duket me teper si munges respekti per shqiptaret e Kosoves,e mbi te gjitha si munges reciprociteti.
Kemi humbur humanizmin, ndersa si shtet respektin per veten..
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 01:06   #9
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,113
Thanks: 147
Thanked 938 Times in 541 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Ne ēfare kuptimi Zet,qe ishte diēka e pergatitur ? Mbase,mbase...por per aq sa i njohim shqipot ma ha mendja se ishte nje budallik i rastesis.
Ka kohe qe perflitet ne qarqe te caktuara financiare-politike, por jo ne rrethet tona per disa arsye. Mendohet te behet nje shtresezim i EU ne rrathe, si ata te ferrit te Dantes. Keta parametra qe shikojme (ftesa kengetaresh, biseda te Thacit me Serbine e me radhe), duken si te izoluar, pasi jepen ne frome sinjalesh, ose ideshe pa lidhje, nje hallke persiper konsumatorit, nga persona ne dukje 'pa lidhje' me ndonje gje. Ne fakt keta persona nuk dine as vete ne ka ndonje lidhje. Ketyre u jepet vetem nje sugjerim shkarazi.. ,Mirepo jane pjese e planit.

Hapi i pare qe instalimi i 5 yjeve te 'mix population' ne Kosove.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 01:12   #10
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

E thashe dhe tek tema tjeter, me problematike me duket projekti i ri qe kane vendosur te vene ne skene "Romeo & Juliet". Ne mos keto projekte me apo pa dashje, kane filluar te hedhin rrenjet e para te kesaj ideologjie, projekte te tjera do te dalin hapur fare me vone.
Kjo ideologji thote: "Luaj rolin e budallait me ne, se ne art po shesim, asgje tjeter; prandaj mos na e merrni per nacionalizem edhe pse tani ne si popuj duhet te duhemi dhe jo te urrehemi. Po jo falje ne s'kerkojme, se ne prape po patem mundesine do t'ju hame me dhembe. E gjithsesi, projektin do ta pranoni se ideja e tij do paguhet mire. Pastaj me keto ide shkoni dhe me pare ne Europe"
Nuk eshte ideologji ky kendveshtrim Sero? Qofsha une e gabuar dhe ju kerkoj falje ne nje rast te tille, por basically cfare Serbia po ben eshte kjo: Ate qe nuk arrita me lufte dhe me politike do e arrij me art. Dhe po ia del mbane mese miri.
__________________
Amor Vincit Omnia
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 01:14   #11
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Ka kohe qe perflitet ne qarqe te caktuara financiare-politike, por jo ne rrethet tona per disa arsye. Mendohet te behet nje shtresezim i EU ne rrathe, si ata te ferrit te Dantes. Keta parametra qe shikojme (ftesa kengetaresh, biseda te Thacit me Serbine e me radhe), duken si te izoluar, pasi jepen ne frome sinjalesh, ose ideshe pa lidhje, nje hallke persiper konsumatorit, nga persona ne dukje 'pa lidhje' me ndonje gje. Ne fakt keta persona nuk dine as vete ne ka ndonje lidhje. Ketyre u jepet vetem nje sugjerim shkarazi.. ,Mirepo jane pjese e planit.

Hapi i pare qe instalimi i 5 yjeve te 'mix population' ne Kosove.
Ka mundesi, Europa gjithmone pro-serbe do ngelet
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 11:06   #12
Superman
Man of Steel
 
Avatari i Superman
 
Data e antarėsimit: Oct 2012
Vendndodhja: Hic Et Ubique
Posts: 1,470
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Superman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Nė kafen e “Zdravko Coliēit” nė Tiranė, aty ju mirėpresin serbisht!

Nė kafen e “Zdravko Coliēit” nė Tiranė, aty ju mirėpresin serbisht!

TIRANE-Vizita e kėngėtarit tė njohur serb Zdravko Coliē nė kryeqytetin shqiptar, Tiranė, ka pasur jehonė tė madhe nė mediat nė Serbi dhe Shqipėri, por jo aq edhe ne mediat kosovare. Prezantimi i kengetarit serb nė koncert nė Tiranė nuk ėshtė mirėpritur dhe nuk pati jehonė ne gjitha mediat shqiptare, sidomos nė ato kosovare, sepse si Zdravko Coliē, ashtu edhe Goran Bregoviē, qe vizitua Tiranėn, njihen si antishqiptarė, sepse ne shume tekste e deklaratat e tyre, fyejnė shqiptaret e Kosova, me fjalėt herė “siptari” e herė “Kosovo je Serbija (Kosova eshte Serbi), shkruan sot agjencia e lajmeve “Presheva jonė”.

Sipas mediave serbe, ashtu sikurse Bregoviē, dhe serbi i fundit, Coliē, u prit si mbret nė Tiranė.

“Shqiptarėt e pritėn Coliēin si mbret ” (“Albanci dočekali Čolu kao kralja!”). Ky ėshtė titulli i njerės nga gazetat serbe, e cila bėn fjalė pėr vizitėn e kengėtarit serb nė kryeqytetin e shqiptarėve. Sipas shtypit beogradas, kėngėtari serb Coliē ishte i adhuruar aq shumė nė Shqipėri, sa as vetė nuk e kishte imagjinuar dot. Zdravko Ēoliē ka deklaruar se “shqiptarėt mė pritėn si mbreti”.

Nė njė intervistė dhėnė tė pėrditshmes beogradase “Veēernje Novosti”, ai thotė se u prit si njė mbret nė Tiranė dhe se kishte aq shumė adhurues nė Shqipėri, sa qė nuk e priste njė gjė tė tillė.

“Kisha shumė fansa nė Tiranė, sa qė nga ora 07:00 e mengjesit e deri nė orėn 10:15 janė mbledhur mijėra femra pėr t’u fotografuar me mua dhe pėr autografe. Prandaj planifikoj njė koncert nė Tiranė, por akoma nuk e kam pėrcaktuar se ku do tė mbahet…por planifikoj koncert edhe nė Shkodėr”, tha Ēoliē pėr gazetėn.

Mė pas kėngėtari serb, qė, siē shkruan gazeta, ėshtė kėngėtari mė popullor serb i tė gjitha kohėrave, pėrveē paraqitjes nė televizionet shqiptare, kėnaqėsi ishte edhe takimi me Pandi Laēon, Salvador Kaēajn dhe me ish- presidentin Bamir Topi!!!

“Unė jam shumė i lumtur qė jam kėtu nė Tiranė. Isha i ftuar nga autoritetet shqiptare dhe unė kėtė nuk mund ta refuzoja, t’ua prishja qejfin. Jam tejet i kenaqur pėr ketė pritje madhėshtore. Jam i kėnaqur sidomos pėr keto lėvizje tė reja mes Beogradit dhe Tiranės dhe ne tani me kenaqėsi e presim nė Beograd kryemistrin tuaj, Edi Ramėn. Shqiptarėt janė shumė njerėz tė mirė, kam shokė e shoqe tė mira,” ka deklaruar kengetari serb Zdravko Coliē nė kafen i cili e mban emrin e tij nė qendėr tė Shqipėrisė nė Tiranė, njofton korrespondenti i agjencisė sė lajmeve “Presheva jonė” nga Tirana.

(d.b/BalkanWeb)

-------------------

Nuk diskutohet qe ka platforme ne kete mes, por koha kur ndodhi gjithe kjo nuk perkonte vetem me takimin Rama-Thaci (ky i fundit as denjoi te vinte ne kohe per te dyten here rrjesht), por edhe me ardhjen e Zv. Kryeministrit te Kosoves qe eshte Serb, ne nje konference shtypi qe ngjante pak surreale (duke qene se dukej sikur kishim te benim me nje shtet Afrikan me 30 etni dhe jo me Kosoven). Eshte gjithashtu kurioze se ne gjithmone me krahun e Beogradit zyrtar takohet Meta.
__________________
Hic Et Ubique
Superman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 11:18   #13
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Jam i kėnaqur sidomos pėr keto lėvizje tė reja mes Beogradit dhe Tiranės
Dhe jo vetem.
Kjo sigurisht duhet te jete shume shqetesuese.
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 11:36   #14
Pajtim Pirasi
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Feb 2014
Posts: 141
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Pajtim Pirasi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Per mua , nje bindje e rrenjosur nder vite, edhe para v.'80, cdo veprim i rendesishem i shtetit shqiptare ka qene gjithnje ne favor te ish.jugosllavise. Asnjehere nuk kam ndjere qe jugosllavet ishin armiqte tane . Ka qene nje aleance e fshehte mes dy shteteve, patjeter mendoj. Meta eshte trashegimtari i projektuar i vazhdimesise se pushtetit te djeshem diktatorial.
Pajtim Pirasi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 11:39   #15
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,906
Thanks: 774
Thanked 1,019 Times in 358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

sa gjasa ka qe kjo platforme te behet konkrete kush do guxoje te dali me kete "flamur" perpara shqiptareve, nuk besoj se e merr njer kete risk sado qe duket se shqiptareve ju mungon patriotizmi...
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 11:41   #16
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 117 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
sa gjasa ka qe kjo platforme te behet konkrete kush do guxoje te dali me kete "flamur" perpara shqiptareve, nuk besoj se e merr njer kete risk sado qe duket se shqiptareve ju mungon patriotizmi...
te njejtat thash dhe un,ne temen e zdravkos.
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 12:12   #17
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,633
Thanks: 6,987
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Me qe temen perkatese te Zdravkos e konsideruat nje flluske sapuni, pasi ftesa bere nje kengetari ne pension por dikur aktiv gjate ofensives Serbe ne Kosove identifikohet me 'art' nga kozmopolitanet, po hap kete teme te re, per te diskutuar anen politike dhe ideologjike te ketij problemi qe i kalon permasat e artit/ I kalon sepse po mbillet ne ndergjegjen e kombit pik pas pike, sikunder edhe zvetenimi ndaj cdo ndjenje individualitet Shqiptar dhe ndaj Kosoves.

Ne se ky nuk eshte problem politik e kombetar, nuk shikoj ndonje problem tjeter te kete peshe ne temat e Politikes ne forum.

Me poshte do vendos nje post nga nje komentues i rendomte ne serine e atyre qe shprehin mendimin publik per 'ndjesen publike' te Aleksander Frangajt popullit te Kosoves.

http://www.gazetatema.net/web/2014/0...omment-2511144

me vjen keq qe shkruan tek gazeta e Meros
ske pse qendron anonim se nuk te vrasin zdravkot
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 13:27   #18
Ajnej
Restaurator Orbis
 
Avatari i Ajnej
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Dardania Parva
Posts: 3,083
Thanks: 20
Thanked 65 Times in 58 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ajnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

ore do behet mire se s'ben
__________________
Aeneas Dardanus
Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...
Ajnej nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 13:51   #19
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,633
Thanks: 6,987
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

ti thote plaku dy llafe dhe mbylleni temen e colicit.

ne arkiven e radio tiranes jane me mijėra kenge sllave te kėnduara nga shqiptaret. i lutem Mero Bazes te humultoje rreth ketij fenomeni dashakeqes.
zet cfare te mbjellesh do korresh
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 15:35   #20
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 206 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

"ora"po u hec mbrapsht si dikur shipeve tona.
Dikur edhe baballaret tan na qortonin >mos ngoni e mos merrni pjes ne zjafete te shkaut se bahni shkie|


Ti urrejm serbet per shkak te Milloshevicit apo ti duam per hir te Coliq Zdravkos.
Dikush tha se qolic ishte bosanjac nga Herceg Bosna,nejse paska vajtur puna deri aty sa dikush paska then se nuk ka qen Colic njeri me grada gjenerali as ta nis e as ta ndal; makinerin serbe,ok.
As kush nuk e akuzoi qolicin se beri krime!...ajo qe e tha ne B-92 ishte edhe me e rend.
Vajzat shqiptare po martohen per Gergjojat serb ,po e pertrijn vendin tim..nuk po e lejojn te shuhet NAS rservija.
Me priten si KRAL(MBRET) ne tiran ,u shpreh ne b92.

Kush e ftoj eshte qeshtje bisnesi,esht qeshtje personale..eshte qeshtje personale edhe e Colicit te flas qfar te doj,por shqiptaret u treguan te pa dinjitetshem qe deshen qe serbin ta duam per hir te Collicit..kjo esht jo njerzore sepse 9ishte vet ky Colic qe promovonte koncerte ku e mblidhte miletin e Serbis per tua leshuar rradhen qakojve te lehin per Majken e tyre Serbin...
Koncerti i RRadhes qe per dike esht nji engm eshte hapi tjeter per ti kendu Skadarlive te Otaqbines serbe.
A jemi te dinjitetshem ne shipet????
THenje albanese:qeni lef ku han,e ne ket rasst pritja presidenciale e simbretrore nuk mendoj se ishte krejt bez teljece dupe>.
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur