Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 23-04-2014, 03:55   #41
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Te siguroj se eshte nje nga "vellezerit" e tu me te cilet ke dhene nje kontribut shume te madh ke ana tjeter.
Une them lereni ketu se nuk vlejne keto kapje me njeri tjetrin.
Te pakten ne respekt te lodhjes tuaj disa vjecare.
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 03:55   #42
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,424
Thanks: 2,590
Thanked 2,143 Times in 812 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Supermen , pse po i mbyll temat ???
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 03:57   #43
Superman
Man of Steel
 
Avatari i Superman
 
Data e antarėsimit: Oct 2012
Vendndodhja: Hic Et Ubique
Posts: 1,470
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Superman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Che Shiko postimin
Supermen , pse po i mbyll temat ???
Che,

Mund te ankohesh tek forumi i moderatoreve nese ka teme qe mbyllet. Mua nuk me rezulton te kem mbyllur gje.
__________________
Hic Et Ubique
Superman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 03:57   #44
Ajnej
Restaurator Orbis
 
Avatari i Ajnej
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Dardania Parva
Posts: 3,083
Thanks: 20
Thanked 65 Times in 58 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ajnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Superman Shiko postimin
Nuk kam nevoje te jap ty pergjigje se cfare kam bere per vendin tim.
Nuk te kam pyetur cfare ke bere - po cfar po ben aktualisht me ate shkrim ...! pardon,

dhe ...
pardon ! - Me ke kerkuar mejdan.

Une Desha te na thoje - ku po do te dalesh ti me keto shkrime jasht teme qe o na i lidh me artin aty ku lypet identitet, nder, qendrim, stature, vlere, etike, dhe lojalitet.

Perse nai fut ne kolizion trenash keto dy gjera - ?
__________________
Aeneas Dardanus
Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...
Ajnej nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 03:59   #45
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Si e kuptoj une Ajnej,

Arts & Entertaining jane "politika" e re qe po mbeshtet "politiken e madhe" serbe.

Kjo eshte arsyeja (sipas meje) qe e solli ate video ketu.
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 04:02   #46
Superman
Man of Steel
 
Avatari i Superman
 
Data e antarėsimit: Oct 2012
Vendndodhja: Hic Et Ubique
Posts: 1,470
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Superman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kulpra Shiko postimin
Si e kuptoj une Ajnej,

Arts & Entertaining jane "politika" e re qe po mbeshtet "politiken e madhe" serbe.

Kjo eshte arsyeja (sipas meje) qe e solli ate video ketu.
Ne fakt si ajo fotografi, si artikulli i fundit mbi Colicin ku nenvizova faktin se ishte ftuar nga qeveria Shqiptare (ku dhe u takua me Bamir Topin), ishin ne mbeshtetje te temes se kaluar dhe pikerisht postimeve te Ajnej, duke e mbyllur njekohesisht kapitullin se Colici ka ardhur per qejf, dhe duke i dhene nje impetus rifokusues temes larg ardhjes se tij specifike dhe drejt ekzistences se nje politike me te gjere gjitheperfshirese Serbe qe vepron ne cdo fushe.
__________________
Hic Et Ubique
Superman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 04:03   #47
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Ju thoni te njejten gje ne kendveshtrime te ndryshme. Nuk e kuptoj pse lindin keto keqkuptime.
Sinqerisht.
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 04:07   #48
Ajnej
Restaurator Orbis
 
Avatari i Ajnej
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Dardania Parva
Posts: 3,083
Thanks: 20
Thanked 65 Times in 58 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ajnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kulpra Shiko postimin
Te siguroj se eshte nje nga "vellezerit" e tu me te cilet ke dhene nje kontribut shume te madh ke ana tjeter.
Une them lereni ketu se nuk vlejne keto kapje me njeri tjetrin.
Te pakten ne respekt te lodhjes tuaj disa vjecare.
ne ka dhene dikush kontribut per dicka me vlere e kahje pozitive per te gjithe ne - kam qene une por kam qene vetem. I sulmuar sistematikisht prej "vellezerve".


jo ne anen tjeter, por ne te gjitha anet e botes une nuk mbaj mend te ma kete lehtesuar barren ndo njeri - per me keq,m kane renduar me aq sa kane pasur fuqi - barren, qe nuk eshte vetem e imja per ta bartur por edhe e juaja njesoj, ne mos edhe me shume, por nuk e keni pranuar per ta bartur. Vetem kur vinte radha per te ngrene, ndonje here rralle por i hanit te gjitha vete.
__________________
Aeneas Dardanus
Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...
Ajnej nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 04:17   #49
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Te shohesh ne kendveshtrime te ndryshme nje problem nuk do te thote se i ke armiq. Te gjithe ju, secili ne menyren e vet, keni dhene nje kontribut te pashlyeshem.
Por sigurisht nuk i harroj dhe s'kam se si t'i harroj keqkuptimet qe kane lindur gjithmone mes jush. E perseris, jeni ne te njejten rruge; kerkoni te njejten gje; e shihni problemin mbi faqe te ndryshme, por rezultati eshte gjithmone i njejte: Shtese e kontributit tuaj mbi cfaredolloj problemi.
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 04:24   #50
Ajnej
Restaurator Orbis
 
Avatari i Ajnej
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Dardania Parva
Posts: 3,083
Thanks: 20
Thanked 65 Times in 58 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ajnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Superman Shiko postimin
Ne fakt si ajo fotografi, si artikulli i fundit mbi Colicin ku nenvizova faktin se ishte ftuar nga qeveria Shqiptare (ku dhe u takua me Bamir Topin), ishin ne mbeshtetje te temes se kaluar dhe pikerisht postimeve te Ajnej, duke e mbyllur njekohesisht kapitullin se Colici ka ardhur per qejf, dhe duke i dhene nje impetus rifokusues temes larg ardhjes se tij specifike dhe drejt ekzistences se nje politike me te gjere gjitheperfshirese Serbe qe vepron ne cdo fushe.

Per bese une kam filluar tua marr lakmi!
A jeni plotesisht te sigurt se nuk ka zot? (sepse mua personalisht, me nevojitet nje deshmi ).

Une akoma nuk e kuptoj c'faj ka bere Zdravko Colici qe erdhi me ftese zyrtare, perkujdesje shteterore, e sigurim fizik, apo KLAN-I qe
e priti ne studio dhe e intervistoi?

Zdravko Colic e ka bere detyren e tij.
Detyren prej artisiti zbavites, sepse eshte profesionist! E ftuan, e, e paguan zyrtaret e shtetit te albanise; - dhe ai erdhi! U dha (edhe 'artisteve' tjere) shembull se cka quajme argetues e iterpretator professionist ne kete fushe e lloj te showbizit. U ka dhene shkolle dhe edukate civile.

Tash une po ju pyes juve, cili qenka problemi?
__________________
Aeneas Dardanus
Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...
Ajnej nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 04:26   #51
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
cili qenka problemi?
Loja nen tavoline. Loja me karta te mbyllura.
Ne thjesht po hulumtojme mbi kete loje.
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 07:27   #52
Ajnej
Restaurator Orbis
 
Avatari i Ajnej
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Dardania Parva
Posts: 3,083
Thanks: 20
Thanked 65 Times in 58 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ajnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kulpra Shiko postimin
Loja nen tavoline. Loja me karta te mbyllura.
Ne thjesht po hulumtojme mbi kete loje.
Nuk ka asgje "nen tavoline" te gjitha jane bere sheshit.
Por, cili eshte problemi?
__________________
Aeneas Dardanus
Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...
Ajnej nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 10:30   #53
Rina
☼☼☼☼☼
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 1,590
Thanks: 9
Thanked 36 Times in 29 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Rina ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Kulpra, cila je ti nga ana tjeter?

Nuk e di pse i ndryshoni nickat Batman-a, Spiderman-a apo te pakten nuk ua beni me dije ish-anetareve te ana tjeter se kush jeni. Po me duket si tendencioze.


.
Rina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 10:56   #54
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajnej Shiko postimin
Nuk ka asgje "nen tavoline" te gjitha jane bere sheshit.
Por, cili eshte problemi?
Se ti e di me mire se une se ajo tavoline nuk eshte transparente.
Problemi qendron te ftese/projektet dhe "normaliteti" i garantuar i tyre.
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 12:18   #55
Rina
☼☼☼☼☼
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 1,590
Thanks: 9
Thanked 36 Times in 29 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Rina ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Rina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 13:14   #56
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,906
Thanks: 774
Thanked 1,019 Times in 358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Rina kush eshte ky tjetri mi??
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 13:15   #57
NosFeratu
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 147
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
NosFeratu do tė bėhet i njohur mjaft shpejtNosFeratu do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Vuk Jeremic, ai qe e beri te kendoi Ban Ki Moon me kengen e cetnikeve anti-boshnjake ne KS OKB
NosFeratu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 13:16   #58
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,906
Thanks: 774
Thanked 1,019 Times in 358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

mendova se mos kishte pas dhe meshkuj qe kishin lujt mendsh per zdravkon
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 13:23   #59
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,053
Thanks: 332
Thanked 340 Times in 240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Ja ēfarė shkruan njė miku im:


"Adri Nurellari feeling annoyed in Prishtinė, Kosovo
10 mins ·
Fatkeqesisht, ne rremujen e emisionit te djeshem Opinion e pata te veshtire te shprehja qarte shqetesimin tim per amnezine kolektive qe e kap kaq lehte popullin shqiptar si dhe te manifestoja sa duhej revoltimin tim per mungesen e solidaritetit.
Eshte e papranueshme lehtesia me te cilen disa shqiptare, te formuar intelektualisht gjate regjimit komunist, mbulojne inferioritetin e tyre duke u shitur si hiper-kozmopolitane dhe manifestojne hapur mungesen e ndjeshmerise dhe dhembshurise per pjesen e lenduar te kombit. Me tragjedine kosovare u solidarizua mbare bota e demokracise dhe lirise nderkohe qe keto zera flasin distant dhe indiferent sikur te behej fjale per ngjarje te largeta te Luftes se Dyte Boterore e jo per nje plage te hapur qe ende kullon gjak.
Po ashtu, jam i pikelluar nga pafuqia jone per te ndertuar nje memorie kolektive te perbashket mbarekombetare dhe per faktin qe kemi lene qe historine tone te na e shkruajne te tjeret. Harresa apo dembelizmi yne per t'i treguar botes kalvarin e mundimshem ku ka kaluar populli shqiptar, i ka lene hapesire dashakeqeve qe te orvaten te revizionojne te verteten historike duke synuar fshirjen e dallimit midis xhelatit dhe viktimes. Presioni i paperballueshem ndaj Kosoves per te krijuar tribunalin special eshte nje kurorezim i suksesshem i ketyre perpjekjeve dhe eshte nje deshtim i yni per te mbrojtur te verteten."
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 13:41   #60
Ajnej
Restaurator Orbis
 
Avatari i Ajnej
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Dardania Parva
Posts: 3,083
Thanks: 20
Thanked 65 Times in 58 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ajnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kulpra Shiko postimin
Se ti e di me mire se une se ajo tavoline nuk eshte transparente.
Problemi qendron te ftese/projektet dhe "normaliteti" i garantuar i tyre.

Pardon, une nuk shikoj fall.
Tirana zyrtare - meqe i ka marre votat tuaja ( edhe tenden ) - ka te drejte ta ftoje ke te doje atje, [! edhe Putinin !], vec a di te kendoje!
Ne ate pune s'ka te drejte t'i perzihet askush askujte.
Eshte pune qefi. E qefi zyrtar I pushtetit aktual, ka qef te tille, sepse ky pushtet ka qef, te bej qefe me serbine.

Mirepo edhe qefi, te njerezit me kulture, me etike dhe me moral njerezor, kur komshija ka dite zije - frenohen pak - shtyejn qefin e sijafetin per ndonje dite tjeter, se u vje pak turp dhe nga ndjenja njerezore e humaniteti, nuk duan te festojne nga pika e qefit ne nje dite te tille!


Por ne Tirane ndodh dicka qe ate dite nuk ka ndodhur as ne serbi.
Nderkohe qe Prishtina po shenonte [vetem verbalisht, as verbalisht fort jo, sepse Kosova udhehiqet tani nga e njejta garniture njerezish si ne Tirane] ;
Per rastin e 15 vjetorit te masakrave serbe mbi popullaten etnike shqiptare, mbi civilet e pambrojtur te nje akti gjenocidi te tentuar mbi popullin shqiptar, ne Tirane kremtohet.
Lere qe kremtohet ajo date, por u eshte dukur pak te kendojne e vallezojne ata vet, adaj kerkuan (e paguan shume shtrenjte) nje "serb si qershi" qe t'i vej tere asaj kerrdije prej kremte majen e kulmin e merituar nga bashkekombasit e tij.

Me thuani ju tani -cfare paska ngelur nen tavoline e qe nuk qenka pire ate dite publikisht nder sy te botes se irrituar, gojehapur e pa fjale?

Urdheroni
__________________
Aeneas Dardanus
Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...
Ajnej nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur