Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ortodoks

Ortodoks Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt ortodoks.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-09-2014, 17:09   #541
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,612
Thanks: 6,968
Thanked 8,221 Times in 5,260 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 386
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Irenej bekon mbreterit Serb ne Shkoder. Gejxh ne Tirane me ftese te Janu

sa te forte paskan qene keto kosovaret qe i pushtuan tokat serbe
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2014, 17:12   #542
Sopoti
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,967
Thanks: 5,176
Thanked 5,759 Times in 3,036 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 209
Sopoti ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Irenej bekon mbreterit Serb ne Shkoder. Gejxh ne Tirane me ftese te Janu

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Une them c`eshte e shkruar ne kushtetute jo parrullat. Persa i perket "kujdesit", kete duhej ta tregonte top-chanel-i dhe s`kishte pse ta ftonte ne interviste kur kishte edhe 6 Patrike te tjere dhe Patrikun Ekumenik Bartholomeun, e aq me teper t`i bente pyetje provokuese.
Dhe Irinej u pergjigj me sinqeritet dhe burreri. Ai eshte ne rregull, nuk e ka shkelur gjekundi, faji mbetet tek mediat tona dhe aq me teper kur shqiptari nuk e provokon mysafirin, sic beri top-chanel-i.
E ti s'je me ndryshe se ata,edhe ju kane juve qe ju leshojne te villni helm neper keto faqe.

Kur do vije dita te shporreni me ambicjet tuaja helmuese ??
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2014, 19:15   #543
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Irenej bekon mbreterit Serb ne Shkoder. Gejxh ne Tirane me ftese te Janu

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
E ti s'je me ndryshe se ata,edhe ju kane juve qe ju leshojne te villni helm neper keto faqe.

Kur do vije dita te shporreni me ambicjet tuaja helmuese ??
Do ta mbroj deri ne fund si orthodhoks qe jam se jam i pagezuar ne te njejten uje dhe kungohem me te njejtin Trup dhe Gjak, ..dhe e meriton plotesisht mbeshtetjen time,..
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-01-2015, 08:54   #544
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Irenej bekon mbreterit Serb ne Shkoder. Gejxh ne Tirane me ftese te Janu

Griechenland ist russisch oder englich,und das es nicht russisch sein darf,muß es notwendirgerweise englich sein.

Getreue der Maxime Botschafter in Athen im 19 Jahrhundert.
PS: ato fushat ne det me Gaz,fatkeqesia e juaj qe do i shfrytezojne te tjeret,dhe tersi jone qe jane zbuluar atje.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-01-2015, 08:58   #545
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,910
Thanks: 881
Thanked 1,668 Times in 978 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Irenej bekon mbreterit Serb ne Shkoder. Gejxh ne Tirane me ftese te Janu

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Do ta mbroj deri ne fund si orthodhoks qe jam se jam i pagezuar ne te njejten uje dhe kungohem me te njejtin Trup dhe Gjak, ..dhe e meriton plotesisht mbeshtetjen time,..
Kujdes se ali pashe tepelena ka shku deri n'selanik ,se mos te del katragjyshi musliman
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2016, 15:28   #546
COB
IllyrianMuslim
 
Avatari i COB
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 885
Thanks: 34
Thanked 82 Times in 55 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
COB ka njė atmosferė spektakolareCOB ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Irenej bekon mbreterit Serb ne Shkoder. Gejxh ne Tirane me ftese te Janu

Sa kombėtar qė janė krishterėt Ortodoks. Bekojnė njė njeri i cili ka bekuar vetė paramilitarėt serb pėr vritjen e Shqiptarėve Musliman.
COB nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2016, 15:32   #547
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,686
Thanks: 5,579
Thanked 11,520 Times in 3,888 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Irenej bekon mbreterit Serb ne Shkoder. Gejxh ne Tirane me ftese te Janu

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga COB Shiko postimin
Sa kombėtar qė janė krishterėt Ortodoks. Bekojnė njė njeri i cili ka bekuar vetė paramilitarėt serb pėr vritjen e Shqiptarėve Musliman.
Ju lutem mos beni komente ku fusni te gjithe Ortodokset ne thesin e anti-shqiptareve.

Eshte nje fenomen qe shtrihet padrejtesisht ne opinionin e shqiptareve .
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2016, 16:02   #548
COB
IllyrianMuslim
 
Avatari i COB
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 885
Thanks: 34
Thanked 82 Times in 55 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
COB ka njė atmosferė spektakolareCOB ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Irenej bekon mbreterit Serb ne Shkoder. Gejxh ne Tirane me ftese te Janu

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Ju lutem mos beni komente ku fusni te gjithe Ortodokset ne thesin e anti-shqiptareve.

Eshte nje fenomen qe shtrihet padrejtesisht ne opinionin e shqiptareve .
Jo nuk kam dėshirė qė tė fus tė gjithė ortodoksėt apo katolikėt, po kjo ėshtė e papranueshme.

Ushtarėt dhe paramilitarėt serb pas luftės sė Kosovės u bekuan nga ky prift serb.
COB nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2016, 16:08   #549
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,686
Thanks: 5,579
Thanked 11,520 Times in 3,888 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Irenej bekon mbreterit Serb ne Shkoder. Gejxh ne Tirane me ftese te Janu

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga COB Shiko postimin
Jo nuk kam dėshirė qė tė fus tė gjithė ortodoksėt apo katolikėt, po kjo ėshtė e papranueshme.

Ushtarėt dhe paramilitarėt serb pas luftės sė Kosovės u bekuan nga ky prift serb.
Fete dhe politikat e ndjekura (ne shekuj tashme )eshte vertetuar se jane perdorur nga dashakeqesit e vendit tone. Eshte perfituar nga mungesa e shkollimit apo edhe nga ekonomia e dobet e popullit tone, per te mbjellur rrenjet e urrejtjes me njeri-tjerit.

Por eshte ne doren tone te gjykojme dhe te vendosim sesi mund t'i drejtohemi nje motre apo vellai shqiptar qe i perket nje feje (apo partie) te ndryshme nga ajo ku bejme pjese e i falemi ne personalisht.

Pergjithesimet e tipit "ortodokset " apo "muslimanet" mund te jene nje shkendije qe nuk na favorizon si popull.
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2016, 16:19   #550
COB
IllyrianMuslim
 
Avatari i COB
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 885
Thanks: 34
Thanked 82 Times in 55 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
COB ka njė atmosferė spektakolareCOB ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Irenej bekon mbreterit Serb ne Shkoder. Gejxh ne Tirane me ftese te Janu

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Fete dhe politikat e ndjekura (ne shekuj tashme )eshte vertetuar se jane perdorur nga dashakeqesit e vendit tone. Eshte perfituar nga mungesa e shkollimit apo edhe nga ekonomia e dobet e popullit tone, per te mbjellur rrenjet e urrejtjes me njeri-tjerit.

Por eshte ne doren tone te gjykojme dhe te vendosim sesi mund t'i drejtohemi nje motre apo vellai shqiptar qe i perket nje feje (apo partie) te ndryshme nga ajo ku bejme pjese e i falemi ne personalisht.

Pergjithesimet e tipit "ortodokset " apo "muslimanet" mund te jene nje shkendije qe nuk na favorizon si popull.
Nėse referohemi Ortdoksimzit nė Shqipėri besoj se duhet referohemi tek Kisha Autoqefale Ortodokse.

Unė nuk e fus nė njejtėn vend tė gjithė. Por ky Prift dhe ekipa e tij a kanė menduar ndonjėherė kur e pagėzuan kėtė sėrb? Eshtė fyerje pėr kombin shqiptar, sė paku pėr Shqiptarėt e Kosovės.
COB nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2016, 16:21   #551
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,686
Thanks: 5,579
Thanked 11,520 Times in 3,888 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Irenej bekon mbreterit Serb ne Shkoder. Gejxh ne Tirane me ftese te Janu

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga COB Shiko postimin
Nėse referohemi Ortdoksimzit nė Shqipėri besoj se duhet referohemi tek Kisha Autoqefale Ortodokse.

Unė nuk e fus nė njejtėn vend tė gjithė. Por ky Prift dhe ekipa e tij a kanė menduar ndonjėherė kur e pagėzuan kėtė sėrb? Eshtė fyerje pėr kombin shqiptar, sė paku pėr Shqiptarėt e Kosovės.

Nuk te fajesoj qe je i inatosur. Se ka nje organizate te vecante qe punon duke u kamofluar pas rasove te zeza. Jane dora e atyre qe vrane Papa Kriston, e shume e shume atdhetare te tjera. Kthetrat e tyre qe shumfishohen me cdo mbjellje anti-shqiptarie midis nesh vetem shendoshen e marrin fuqi nga mendje cektesia
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2016, 16:26   #552
COB
IllyrianMuslim
 
Avatari i COB
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 885
Thanks: 34
Thanked 82 Times in 55 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
COB ka njė atmosferė spektakolareCOB ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Irenej bekon mbreterit Serb ne Shkoder. Gejxh ne Tirane me ftese te Janu

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Nuk te fajesoj qe je i inatosur. Se ka nje organizate te vecante qe punon duke u kamofluar pas rasove te zeza. Jane dora e atyre qe vrane Papa Kriston, e shume e shume atdhetare te tjera. Kthetrat e tyre qe shumfishohen me cdo mbjellje anti-shqiptarie midis nesh vetem shendoshen e marrin fuqi nga mendje cektesia
Kjo nuk ėshtė e thjeshtė. Tė ishte qene veq njė vizitė e thjeshtė okej ama kta edhe e pagėzuan.

A kanė dorė kėta nė cėshtjen se Patriku i Shqipėrisė ėshtė Grek, Anastas Janullatos?
COB nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2016, 16:29   #553
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,686
Thanks: 5,579
Thanked 11,520 Times in 3,888 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Irenej bekon mbreterit Serb ne Shkoder. Gejxh ne Tirane me ftese te Janu

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga COB Shiko postimin
Kjo nuk ėshtė e thjeshtė. Tė ishte qene veq njė vizitė e thjeshtė okej ama kta edhe e pagėzuan.

A kanė dorė kėta nė cėshtjen se Patriku i Shqipėrisė ėshtė Grek, Anastas Janullatos?
Sigurisht!!!!!!
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur