Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-12-2018, 23:26   #1001
Performer
Sweet

Data e antarėsimit: Nov 2016
Shuma e pikėve qė jep: 277
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Ce do te kesh njeri ...shumica Shqiptareve sa u thua po vij zhduken me vrap
Performer nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-12-2018, 23:32   #1002
drague
me pushime

Data e antarėsimit: Sep 2010
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga B.E.V Shiko postimin
3 % papunesi kam degjuar. Eshte e mundur?
Waterproof me gjen dot ?
hajde ne gjermani ti bej une dokumentat per 15000

me mire se te lash pjatat e Manos ne usa.
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-12-2018, 23:38   #1003
drague
me pushime

drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm

mbylle temen Esther se jane irrituar bashkatdhetaret
i vjetėr 07-12-2018, 01:21   #1004
magnus
larguar

Data e antarėsimit: Jan 2011
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin

kete postim duhet ta merrni sadopak per baze vetem per faktin se jam emigrant prej27 vjetesh.
kam qene si emigrant ne angli, gjermani, itali, dhe perafersisht 6 muaj ne zvicer, kam shkuar per qef dhe i njoh te gjitha shtetet e europes perendimore me perjashtim te islandes. mendoj se e njoh europen goxha me mire se shume te tjere te cilet mund te kene qene emigrante ne vetem nje vend.
tani po behen vite qe jam ne U.S.A me dokumenta te rregullta.
mund ta them me lehtesine me te madhe se U.S.A eshte shteti me i favorshem ne bote per emigrantet.
sec me kapi syri diku nje postim ketu qe mburrte zvicren, keni qene ndonjehere ne zvicer???
vendi ku dhe e dashura jote eshte rraciste ndaj teje naten ajo e ha sa krahu se i pelqen ajo gjeja qe ke mes kembeve, kurse sa pa hapur syte mire ne mengjes te permend vendin e origjines nga je

ps. duhet te kisha ardhur ne U.S.A dekada me pare sepse gjithmone e kam patur mundesine, mirepo isha i dashuruar me nje asshole country si italia, sa gabim kam qene!!!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 07-12-2018 nė 01:29
magnus nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 07-12-2018, 01:39   #1005
magnus
larguar

kur erdha ne fillim ketu, me duhej te beja patenten(per arsye se insurance e makines eshte goxha me e lire se ta besh me patente te huaj, plus qe kjo te vlen per kohe te kufizuar), dhe mora vesh se s'duhet te besh asnje lloj kursi, jep vetem testet dhe kushton vetem 30 dollare. hapa syt si dac un, ore tallen kta apo eshte vertet keshtu??? dreqi e mori, ishte vertet ashtu, brenda dites shkova mora patenten amerikane dhe me vinte ndermend kur lash lesht para ca dhjetra vjetesh te merrja patenten italiane, pervec kursit shkerdhat, 1 milion lireta te harxhuara, me ngeli dhe ne test ai shkerdhata racist sapo mori vesh qe isha albanese................. puuuuuuuuuuuuuh te qifsha italin e somes,
U.S.A esht planet tjeter

me vjen keq per ju emigrantet e europes.
i vjetėr 07-12-2018, 05:03   #1006
thirsty
V.I.P

Data e antarėsimit: Mar 2011
Shuma e pikėve qė jep: 158
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Nuk eshte Long Island. Eshte nje pjese e qytetit Queens qe quhet 'Long Island City' buze lumit me pamje te Manhattan-it. Eshte shume afer qenders tregetare te botes me pamje te Manhattan-it. Nje studio aty mund te shkoje te pakten 1Milion dollaro. Eshte pjese e New York City qe perbehet nga 5 qytete. Queens, The Bronx, Brooklyn, Manhattan dhe Staten Island!

Drague...

Ne t'ameriks lundrojme me peshkaqent plako, sidomos New York dhe Chicago
Tani me trego ku eshte ny
i vjetėr 07-12-2018, 09:16   #1007
Angelisa
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2014
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm

[quote=Beu_Shpata;1509046]
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin

I don't know Princess, it's tough to compete with the Queen After all, the title comes with lots of power!

Ju e keni njė mbretėreshė atje. Kėtu vėndi ėshtė akoma bosh

Ja pėr shembull, unė kam dal n'televizor, dhe do tė dalė edhe nė revista dhe gazeta sė shpejti.Po ti ku ke dal?

Duhet tė dalėsh diku se po nuk dole nuk tė beson njeri
Kam dale dhe une so has Lek Plepi

Yes yes u made it in my top fav
Consider yourself famous now officially

Angelisa nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 07-12-2018, 10:00   #1008
[email protected]
V.I.P

Data e antarėsimit: Apr 2010
Shuma e pikėve qė jep: 72
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
kur erdha ne fillim ketu, me duhej te beja patenten(per arsye se insurance e makines eshte goxha me e lire se ta besh me patente te huaj, plus qe kjo te vlen per kohe te kufizuar), dhe mora vesh se s'duhet te besh asnje lloj kursi, jep vetem testet dhe kushton vetem 30 dollare. hapa syt si dac un, ore tallen kta apo eshte vertet keshtu??? dreqi e mori, ishte vertet ashtu, brenda dites shkova mora patenten amerikane dhe me vinte ndermend kur lash lesht para ca dhjetra vjetesh te merrja patenten italiane, pervec kursit shkerdhat, 1 milion lireta te harxhuara, me ngeli dhe ne test ai shkerdhata racist sapo mori vesh qe isha albanese................. puuuuuuuuuuuuuh te qifsha italin e somes,
U.S.A esht planet tjeter

More patenten brenda dites? Diten qe u regjistrove? Regjistrimi dhe provimi nuk jepen ne nje dite. Regjistrohesh sot, provimin ta linin pas 2-3 muajsh. Kur erdha une vertet s’kishte nevoje per kurse. Vetrm regjistrim. Dhe ne nje dite jepej me shkrim dhe praktike. Ka ndryshuar. Tani klasa eshte bere me detyrim dhe te dy provimet nuk jepem me ne nje dite.
i vjetėr 07-12-2018, 10:18   #1009
[email protected]
V.I.P

mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Ce do te kesh njeri ...shumica Shqiptareve sa u thua po vij zhduken me vrap
Jo mi se nuk zhdukemi. Kam pritur njerez te burrit qe as burri vet nuk i njihte, ose shoqeri te familjareve. Mua nuk me pelqen( por vazhdoj te pres ) se coc presin nga ty. U ngelet qejfi me nje fjale. Prita nje familje tani afer. Se kisha asgje as une, as burri. Shoqeri te kunatit. Une e di sa hoqa lart e poshte me dokumentat. . Mora dhe 2 dite pushim se u stresova i donin brenda javes kur une s’kisha kohe. I mbajta 2 jave familjarisht me 2 femije te vegjel dhe shtatezane. . Asaj me duket i ngeli qejfi me nje fjale timen. U thashe qe une 4 dite ndejta te ai qe me priti. . U lidh gazi dhe ikem. Porostitem dhe mobiljet qe me pare dhe ate dite qe erdhen mobiljet u futem. Keta cdogje e kishin te lidhur qe diten e pare dhe s’iknin. Donin ta mobilonin shtepine komplet, te blinin dhe makine pa te dilnin. E moren sikur i debova. Lol po cfare i kisha ti mbaja me shume?! Si u rrihej xhanem. Une 4 dite te tjetri dhe si ndejta, maja, maja.
Me ka marr frike a inat se di. As te merr me te pyesi si je. nje txt te pakten. Sa kishin nevoje per transport a dicka tjeter, shkruante. Tani qetesi. Ai behet me burrin, por kjo jo. E fyova per Thanksgiving As nuk dua ta afroj apo te me afroj shume se s’kemi asgje te perbashket, por sa per respekt mund te shkruante nje hi.
i vjetėr 07-12-2018, 10:33   #1010
magnus
larguar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga [email protected] Shiko postimin
More patenten brenda dites? Diten qe u regjistrove? Regjistrimi dhe provimi nuk jepen ne nje dite. Regjistrohesh sot, provimin ta linin pas 2-3 muajsh. Kur erdha une vertet s’kishte nevoje per kurse. Vetrm regjistrim. Dhe ne nje dite jepej me shkrim dhe praktike. Ka ndryshuar. Tani klasa eshte bere me detyrim dhe te dy provimet nuk jepem me ne nje dite.
ne shtetin ku jam une, jep testin ne pc, me pas menjeher driving. 2 ore me zgjati gjithsej. Dhe nuk ka nevoje per kurs, si dhe nuk ka nevoje te regjistrohesh paraprakisht.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 07-12-2018 nė 10:36
i vjetėr 07-12-2018, 10:47   #1011
Lea
Duaj né di te duash!

Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Pran saj, sot e pergjithmon :)
Shuma e pikėve qė jep: 80
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:

U.S.A esht planet tjeter

Te ka ngelur né kurs per origjinen ?! Ku né ca vendi Sepse kam vite né itali e sme ka ndodhur te me ngeli njeri ose te mos me japin qoft dhe nje certifikat nga origjina!
E ke shum gabim italia eshte nje nder vendet me pak raciste duke konsideruar se cfare ka ber e Po ben shqipetari ketu Po te na e benin né né shqiperi do I kishim djegur te gjall!

Ron, kam 11 vjet gati ketu e 8 vjet me patent di te them qe kam qen e para e kursit qe kam dhen provimin si né teori dhe né praktik e sinqerisht Skam par kurr te me vihej re origjina, perkundrazi diten e praktikes e kam then vet qe jam shqipetaret e me pyesnin sa vite kam si ndihem ketu etj etj, asnjeher skam mar ofendime per origjinen, racista ka Por jan ato shtresa qe shohin vetem hunden e tyre e asnje tjeter, Por jo vetem me ty edhe me vet italianet , si ata te napolit ose sicilia, Calabria , duke I quajtur terroni ketu tek une, me par te fusin né pun e né shtepi ty qe je shqipetar se ata ! Prandaj Po me habit ky fakt qe sapo deklarove, sa per né USA skam qen ndonjeher e sinqerisht sdi as ligjet e as si funksionon!

Ps: Lek paguan sa praktik ben, mund te paguash dhe 2000 né je trung, , per vete kam paguar 900 euro!
Nje mikja ime ka paguar 1900 euro Sepse beri praktik me shum sec kishte né paketen e par!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Lea : 07-12-2018 nė 10:50
Lea nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 07-12-2018, 10:55   #1012
[email protected]
V.I.P

Citim:
ne shtetin ku jam une, jep testin ne pc, me pas menjeher driving. 2 ore me zgjati gjithsej. Dhe nuk ka nevoje per kurs, si dhe nuk ka nevoje te regjistrohesh paraprakisht.
Ku jeton? Ketu tek une nuk jane ne nje dite, plus ka ndryshuar shume procedura qe kur kam ardhur une para 14 vjetesh.
i vjetėr 07-12-2018, 11:02   #1013
drague
me pushime

Citim:
Ku jeton? Ketu tek une nuk jane ne nje dite, plus ka ndryshuar shume procedura qe kur kam ardhur une para 14 vjetesh.
e kishim llafin per shendetsine jo per patenten qe e japin si fature drush.
pse eshte budalla gjermani qe shkon patenta deri ne 3000 dallar?
i vjetėr 07-12-2018, 11:25   #1014
Lea
Duaj né di te duash!

Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Pran saj, sot e pergjithmon :)
Shuma e pikėve qė jep: 80
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Sinqerisht dhe mua po me habit né nje dit te dyja provimet, ketu seshte se i jep tek i njejti person, si teorin si praktiken, plus qe nuk eshte se te presin ty me pa durim te japesh provimin😂 né teori sje e detyruar te qendrosh shum( 2 jave max ) kurse né praktik je e detyruar te besh 10 guida , do sdo me pas te sheh instruktori né je i afte apo jo , dhe vendos ai te te ve apo jo né provim duke te len nje takim me personin qe te ben praktiken (1 jave) e aty e jep proven! ( te pakten tek né funksionon kshu Por besoj kudo)
i vjetėr 07-12-2018, 12:13   #1015
edlin
V.N.P

Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lea Shiko postimin
Sinqerisht dhe mua po me habit né nje dit te dyja provimet, ketu seshte se i jep tek i njejti person, si teorin si praktiken, plus qe nuk eshte se te presin ty me pa durim te japesh provimin😂 né teori sje e detyruar te qendrosh shum( 2 jave max ) kurse né praktik je e detyruar te besh 10 guida , do sdo me pas te sheh instruktori né je i afte apo jo , dhe vendos ai te te ve apo jo né provim duke te len nje takim me personin qe te ben praktiken (1 jave) e aty e jep proven! ( te pakten tek né funksionon kshu Por besoj kudo)
Gabim, nuk ka detyrim, ti mund ta bėsh patentėn edhe nė mėnyrė private pa u regjistruar nė kurs,
Thjesht fikson njė datė provimi nė motorizzazione civile dhe.. u kry, pa paguar kursin, gjithmonė nėse ndihesh i /e aftė
edlin nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 07-12-2018, 12:18   #1016
edlin
V.N.P

edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm

Nė Gjermani jam habit, pėr 20 min bėn kalimin e pronėsisė dhe targat e tua personale me rreth 80 €
edlin nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 07-12-2018, 12:37   #1017
Beu_Shpata
V.I.P

Data e antarėsimit: Apr 2016
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm

[quote=Angelisa;1509119]
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin

Kam dale dhe une so has Lek Plepi

Yes yes u made it in my top fav
Consider yourself famous now officially

Hahaha

Kjo ėshtė ta marrėsh kalanė nga brėnda
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 07-12-2018, 12:40   #1018
Bad_Teacher
*Eat Me*

Data e antarėsimit: Dec 2012
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm

USA asht si shpirt.
i vjetėr 07-12-2018, 12:50   #1019
Beu_Shpata
V.I.P

Data e antarėsimit: Apr 2016
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
USA asht si shpirt.
Ti dhe Roni nė kėtė pik jeni 100% dakord
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 07-12-2018, 12:51   #1020
Performer
Sweet

Data e antarėsimit: Nov 2016
Shuma e pikėve qė jep: 277
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Jo mi se nuk zhdukemi. Kam pritur njerez te burrit qe as burri vet nuk i njihte, ose shoqeri te familjareve. Mua nuk me pelqen( por vazhdoj te pres ) se coc presin nga ty. U ngelet qejfi me nje fjale. Prita nje familje tani afer. Se kisha asgje as une, as burri. Shoqeri te kunatit. Une e di sa hoqa lart e poshte me dokumentat. . Mora dhe 2 dite pushim se u stresova i donin brenda javes kur une s’kisha kohe. I mbajta 2 jave familjarisht me 2 femije te vegjel dhe shtatezane. . Asaj me duket i ngeli qejfi me nje fjale timen. U thashe qe une 4 dite ndejta te ai qe me priti. . U lidh gazi dhe ikem. Porostitem dhe mobiljet qe me pare dhe ate dite qe erdhen mobiljet u futem. Keta cdogje e kishin te lidhur qe diten e pare dhe s’iknin. Donin ta mobilonin shtepine komplet, te blinin dhe makine pa te dilnin. E moren sikur i debova. Lol po cfare i kisha ti mbaja me shume?! Si u rrihej xhanem. Une 4 dite te tjetri dhe si ndejta, maja, maja.
Me ka marr frike a inat se di. As te merr me te pyesi si je. nje txt te pakten. Sa kishin nevoje per transport a dicka tjeter, shkruante. Tani qetesi. Ai behet me burrin, por kjo jo. E fyova per Thanksgiving As nuk dua ta afroj apo te me afroj shume se s’kemi asgje te perbashket, por sa per respekt mund te shkruante nje hi.
zere se e bere nje te mire e hodhe ne det , ta sheh zoti
Performer nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim