Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ortodoks

Ortodoks Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt ortodoks.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-04-2018, 07:24   #1
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,470
Thanks: 268
Thanked 446 Times in 344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Kryepeshkopi I Rusise , Kirili vjen ne Shqiperi per 3 dite

Eshte nje ngjarje e madhe pa asnje diskutim, jo vetem per Ortodokset shqiptare ( pa te cilet identiteti shqiptar nuk do ekzistonte) por edhe per imazhin e Shqiperise .

Perfaqesuesi i Kishes prej 130 milione banoreve do qendroje 3 dite ne Shqiperi, 2 nga te cilat do i kaloje ne Katderalen e Madhe Ortodokse ne Tirane, nde rme te medha dhe me te bukuarat ne bote, ku do kete mesha fetare dhe festivale kulturore.

Kjo eshte dicka thellesisht besimtare dhe nuk ka lidhje me politiken ne ansje gje.

Keto konspiracionet e nxjerra nga injorante qe nuk kane qene qofte nje here ne nje meshe te Kishes Ortodokse ( shume prej te cileve pjes e ktij forumi) dhe nga Came qe kane 27 vite qe mundohen te percajne komunitetin ortodoks jane budalliqe pa piken e lidhjes . Keta camet qe bejne patriotin e madh, jane po ata qe i kane vjedhur shqiptareve mijra hektare toke dhe qindra miliona euro ne tatime dhe dogana.

Te pakten une qe i di more keto , pune mos me hapni barkun shume me keto romantizma kot pa lidhje.

Pashe qe ishte hapur edhe kjo teme dje: http://www.forum-al.com/showthread.php?t=39601


Eshte nje teme qe ka dal krejtesisjht jashte aksit normal te diksutimit.

Ilia Spiro eshte nje arumun qe nuk perfaqeson ortoodkset shqiptare dhe qe i ka ngel ende ora tek Osmanet dhe Erdogani, nderkohe qe jane cifutet ne Washington ata qe kane gjerat ne dore dhe qe kane 30 vite qe po e shkerdhjne kulturen dhe moralin e kombit shqiptar.

Ortodoksia eshte besim ne Krisht dhe jo dogem politike. Gjithe princat shqiptare ne mesjete ishin Ortodokse, vet shqiptaret ishin themeluesit dhe drejtuesit per me shume se 200 vite te Perandorise Romake te Lindjes, kryeqendra e Ortodoksise boterore, vet Heroi kombetar i shqiptareve ishte Ortodoks.

Ka peshkope '' ortodokse'' te tipit te Irinejit te servise qe une i quaj '' prift talebane''. keta nuk jane as ortodokse dhe as perfaqesues te Krishtit.

Jane armiqte me te medhenj te ortodoksise. Etno flilia denohet shume nga kisha ortodokse. Ai edhe mund te shkisherohet dhe shume '' te shenjte serve'' Patriarkana Ortodokse nuk i njeh.

Krepeshkopi Kiril i Rusise dhe Kryepeshkopi i Shqiperise Anastas Janullatos nuk jane te tille.

Qendroni larg artikujve tendencioze te shkruajtur zakonisht nga camet dhe ju lutem para se te flisni merrni pjese te pakten 1 here ne meshat e se djeles ne katedralen e madhe ne Tirane para se te flisni.

Kryepeshkopi Kiril ka dhene miliona euro pe ringritjen e Kishes Ortodokse ne shqiperi dhe nuk ka konspiracione ketu.

Sa per kontributin e Anasta Janullatos eshte i jashtezakonshem.... 150 kisha te reja te ndertuara... 300 manastire dhe kisha te rindertuara... krijimi i akamdemise Teologjike ne Shqiperi.... mijra bursa te dhena per djem te varfer ne shqiperi per te studiuar ne greqi dhe shqiperi.... qindra te rinj te punesuar ne strukturat e kishes ortoodkse nuk kane gjetur nje te ardhme... vetem ne 1999 kisha Ortoodkse shqiptare ka mbajtur me buke 30,000 kosovare per 3 muaj, e mos me shume.

Mensa ku bi 200 veta hajne 3 vakte ne dite, ndertimi i katedrales se madhe ne Tirane etj.... sot prifterinjte 95% jane shqiptare, sepse kete e mundesoi Kryepeshkopi me punen e tij te jashtezakonshme.


Anastas Janullatos eshte bere lypes nderkombetar ku te pakten 300 miliona euro donacione kane ardhur ne emer te tij per te ringritur strukturat e Kishes Ortoodokse ne Shqiperi.


Islamofilat, injorantet qe nuk kane marr pjese ne 1 meshe te Kishes ortodokse shqiptare, injorantet qe nuk dine kush qendron vertet mbas perdeve te pushtetit ne Washington e Londer te mos flaisn para kohe

Problemi dhe kanceri i shqiptareve sic e kam theksuar edhe me tema te tjera jane servet.... problemi yne me ta, por qofte edhe vasaliteti yne ndaj klikave zioniste ne washington nuk an mundeson lidhje me normale edhe me boten ruse, qe ne fund te dites, te pakten jane shtet sovran dhe jo nje shtet bananesh sic jemi ne.

Ne fund te dites per ata qe jane vertet Shqiptare me IQ te larte dhe qe duan ekzistencen e kombit shqiptar per 500 vitet e ardhshme, eshte 100 here me mire te vij Kirli cdo jave ne Tirane sesa Hilary Clinton.

ata cka nuk e dine ende se cfare perfaqeson perendimi dhe BE-ja , e kane pare tashme keto 30 vite ne Shqiperi dhe 80 vite ne europe.... degjenerim seksual, divorce, kurva, porno, swing clubs, tradheti bashkeshortore, perzierje rraciale, seks nder rracial....

pervec problemeve masive qe kan sot shqiptaret keni me pa shume shpejt edhe cifte nderr raciale ne shqiperi.... ceshtje kohe eshte.

Eshte ne doren e shqiptareve qe te shkerrmoqin kete klase terroriste-kriminlae qe udheheq shqiperine dhe trojet shqiptare, edhe pse perendimi do ta kundershtoje shume kete gje.

Ardhja e Kirilit pervecse eshte nje nder i Madh per Ortodokset Shqiptare, percjell vecse pozitivitet per teresine e imazhit te Shqiperise.

Zoti na ndihmofte!
Kastrioti1443 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 07:25   #2
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,470
Thanks: 268
Thanked 446 Times in 344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kryepeshkopi I Rusise , Kirili vjen ne Shqiperi per 3 dite

Une nuk mund te jem aktiv keto 2 dite ne forum keshtu qe do ja lej personave te tjere arsyetimin dhe analizen.
Kastrioti1443 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 07:57   #3
The.Mask
V.I.P
 
Avatari i The.Mask
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Dibėr
Posts: 449
Thanks: 16
Thanked 49 Times in 41 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
The.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejtThe.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Kryepeshkopi I Rusise , Kirili vjen ne Shqiperi per 3 dite

Keta njerez qe komentuan ne temen e ilies jan ose injoranta ose e bejne qellimisht duke barazuar Besimin Ortodokse me cetniket serb apo me kriminelet grek. Sdi cka me than, kur erdhi Papa Francesku ne Shqiperi te gjith dulen ne rruge me flamuj te Vatikanit (shtet qe nuk ka pranuar ende Kosoven) sepse ashtu shkon kur e ke mendjen pro-perendimore.
The.Mask nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 08:02   #4
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,637
Thanks: 6,991
Thanked 8,237 Times in 5,271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryepeshkopi I Rusise , Kirili vjen ne Shqiperi per 3 dite

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The.Mask Shiko postimin
Keta njerez qe komentuan ne temen e ilies jan ose injoranta ose e bejne qellimisht duke barazuar Besimin Ortodokse me cetniket serb apo me kriminelet grek. Sdi cka me than, kur erdhi Papa Francesku ne Shqiperi te gjith dulen ne rruge me flamuj te Vatikanit (shtet qe nuk ka pranuar ende Kosoven) sepse ashtu shkon kur e ke mendjen pro-perendimore.
http://www.forum-al.com/showthread.php?t=39579

mos hapni tema kot
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 08:10   #5
The.Mask
V.I.P
 
Avatari i The.Mask
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Dibėr
Posts: 449
Thanks: 16
Thanked 49 Times in 41 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
The.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejtThe.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Kryepeshkopi I Rusise , Kirili vjen ne Shqiperi per 3 dite

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Qetesohu se Rusia nuk po ta merr Shqiperine per 3 dite hic me pak me Komandantin Kiril ne krye.
The.Mask nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 10:30   #6
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,273
Thanks: 353
Thanked 637 Times in 464 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryepeshkopi I Rusise , Kirili vjen ne Shqiperi per 3 dite

Jam me se i bindur qe besimtaret orthodokse njohin dhe e vleresojne veprimtarine e Kyrilit ne favor te orthodoksise ne Shqiperi, ndaj nuk ka pse te habitemi qe mezi e presin viziten e tij.

Te kishte ardhur edhe me pare, do te bente mire per besimtaret orthodokse qe ne te kaluaren kane qene ne B.S., ashtu dhe jo besimtaret qe kane patur relacione familiare nga martesat me ruse ne kohen e lulezimit te miqesiste Shqiperi - B.S.

Lum atyre qe u erdhi kjo dite!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 11:20   #7
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,012
Thanks: 1,379
Thanked 2,269 Times in 1,275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryepeshkopi I Rusise , Kirili vjen ne Shqiperi per 3 dite

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Eshte nje ngjarje e madhe pa asnje diskutim, jo vetem per Ortodokset shqiptare ( pa te cilet identiteti shqiptar nuk do ekzistonte) por edhe per imazhin e Shqiperise .

Perfaqesuesi i Kishes prej 130 milione banoreve do qendroje 3 dite ne Shqiperi, 2 nga te cilat do i kaloje ne Katderalen e Madhe Ortodokse ne Tirane, nde rme te medha dhe me te bukuarat ne bote, ku do kete mesha fetare dhe festivale kulturore.

Kjo eshte dicka thellesisht besimtare dhe nuk ka lidhje me politiken ne ansje gje.

Keto konspiracionet e nxjerra nga injorante qe nuk kane qene qofte nje here ne nje meshe te Kishes Ortodokse ( shume prej te cileve pjes e ktij forumi) dhe nga Came qe kane 27 vite qe mundohen te percajne komunitetin ortodoks jane budalliqe pa piken e lidhjes . Keta camet qe bejne patriotin e madh, jane po ata qe i kane vjedhur shqiptareve mijra hektare toke dhe qindra miliona euro ne tatime dhe dogana.

Te pakten une qe i di more keto , pune mos me hapni barkun shume me keto romantizma kot pa lidhje.

Pashe qe ishte hapur edhe kjo teme dje: http://www.forum-al.com/showthread.php?t=39601


Eshte nje teme qe ka dal krejtesisjht jashte aksit normal te diksutimit.

Ilia Spiro eshte nje arumun qe nuk perfaqeson ortoodkset shqiptare dhe qe i ka ngel ende ora tek Osmanet dhe Erdogani, nderkohe qe jane cifutet ne Washington ata qe kane gjerat ne dore dhe qe kane 30 vite qe po e shkerdhjne kulturen dhe moralin e kombit shqiptar.

Ortodoksia eshte besim ne Krisht dhe jo dogem politike. Gjithe princat shqiptare ne mesjete ishin Ortodokse, vet shqiptaret ishin themeluesit dhe drejtuesit per me shume se 200 vite te Perandorise Romake te Lindjes, kryeqendra e Ortodoksise boterore, vet Heroi kombetar i shqiptareve ishte Ortodoks.

Ka peshkope '' ortodokse'' te tipit te Irinejit te servise qe une i quaj '' prift talebane''. keta nuk jane as ortodokse dhe as perfaqesues te Krishtit.

Jane armiqte me te medhenj te ortodoksise. Etno flilia denohet shume nga kisha ortodokse. Ai edhe mund te shkisherohet dhe shume '' te shenjte serve'' Patriarkana Ortodokse nuk i njeh.

Krepeshkopi Kiril i Rusise dhe Kryepeshkopi i Shqiperise Anastas Janullatos nuk jane te tille.

Qendroni larg artikujve tendencioze te shkruajtur zakonisht nga camet dhe ju lutem para se te flisni merrni pjese te pakten 1 here ne meshat e se djeles ne katedralen e madhe ne Tirane para se te flisni.

Kryepeshkopi Kiril ka dhene miliona euro pe ringritjen e Kishes Ortodokse ne shqiperi dhe nuk ka konspiracione ketu.

Sa per kontributin e Anasta Janullatos eshte i jashtezakonshem.... 150 kisha te reja te ndertuara... 300 manastire dhe kisha te rindertuara... krijimi i akamdemise Teologjike ne Shqiperi.... mijra bursa te dhena per djem te varfer ne shqiperi per te studiuar ne greqi dhe shqiperi.... qindra te rinj te punesuar ne strukturat e kishes ortoodkse nuk kane gjetur nje te ardhme... vetem ne 1999 kisha Ortoodkse shqiptare ka mbajtur me buke 30,000 kosovare per 3 muaj, e mos me shume.

Mensa ku bi 200 veta hajne 3 vakte ne dite, ndertimi i katedrales se madhe ne Tirane etj.... sot prifterinjte 95% jane shqiptare, sepse kete e mundesoi Kryepeshkopi me punen e tij te jashtezakonshme.


Anastas Janullatos eshte bere lypes nderkombetar ku te pakten 300 miliona euro donacione kane ardhur ne emer te tij per te ringritur strukturat e Kishes Ortoodokse ne Shqiperi.


Islamofilat, injorantet qe nuk kane marr pjese ne 1 meshe te Kishes ortodokse shqiptare, injorantet qe nuk dine kush qendron vertet mbas perdeve te pushtetit ne Washington e Londer te mos flaisn para kohe

Problemi dhe kanceri i shqiptareve sic e kam theksuar edhe me tema te tjera jane servet.... problemi yne me ta, por qofte edhe vasaliteti yne ndaj klikave zioniste ne washington nuk an mundeson lidhje me normale edhe me boten ruse, qe ne fund te dites, te pakten jane shtet sovran dhe jo nje shtet bananesh sic jemi ne.

Ne fund te dites per ata qe jane vertet Shqiptare me IQ te larte dhe qe duan ekzistencen e kombit shqiptar per 500 vitet e ardhshme, eshte 100 here me mire te vij Kirli cdo jave ne Tirane sesa Hilary Clinton.

ata cka nuk e dine ende se cfare perfaqeson perendimi dhe BE-ja , e kane pare tashme keto 30 vite ne Shqiperi dhe 80 vite ne europe.... degjenerim seksual, divorce, kurva, porno, swing clubs, tradheti bashkeshortore, perzierje rraciale, seks nder rracial....

pervec problemeve masive qe kan sot shqiptaret keni me pa shume shpejt edhe cifte nderr raciale ne shqiperi.... ceshtje kohe eshte.

Eshte ne doren e shqiptareve qe te shkerrmoqin kete klase terroriste-kriminlae qe udheheq shqiperine dhe trojet shqiptare, edhe pse perendimi do ta kundershtoje shume kete gje.

Ardhja e Kirilit pervecse eshte nje nder i Madh per Ortodokset Shqiptare, percjell vecse pozitivitet per teresine e imazhit te Shqiperise.

Zoti na ndihmofte!
Shyqyr qė na vjen Kyrili tė na shpėtojė nga ēamėt....

Ku e gjete kėtė xhephane o Kastrioti
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 13:48   #8
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kryepeshkopi I Rusise , Kirili vjen ne Shqiperi per 3 dite

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Eshte nje ngjarje e madhe pa asnje diskutim, jo vetem per Ortodokset shqiptare ( pa te cilet identiteti shqiptar nuk do ekzistonte) por edhe per imazhin e Shqiperise .

Perfaqesuesi i Kishes prej 130 milione banoreve do qendroje 3 dite ne Shqiperi, 2 nga te cilat do i kaloje ne Katderalen e Madhe Ortodokse ne Tirane, nde rme te medha dhe me te bukuarat ne bote, ku do kete mesha fetare dhe festivale kulturore.

Kjo eshte dicka thellesisht besimtare dhe nuk ka lidhje me politiken ne ansje gje.

Keto konspiracionet e nxjerra nga injorante qe nuk kane qene qofte nje here ne nje meshe te Kishes Ortodokse ( shume prej te cileve pjes e ktij forumi) dhe nga Came qe kane 27 vite qe mundohen te percajne komunitetin ortodoks jane budalliqe pa piken e lidhjes . Keta camet qe bejne patriotin e madh, jane po ata qe i kane vjedhur shqiptareve mijra hektare toke dhe qindra miliona euro ne tatime dhe dogana.

Te pakten une qe i di more keto , pune mos me hapni barkun shume me keto romantizma kot pa lidhje.

Pashe qe ishte hapur edhe kjo teme dje: http://www.forum-al.com/showthread.php?t=39601


Eshte nje teme qe ka dal krejtesisjht jashte aksit normal te diksutimit.

Ilia Spiro eshte nje arumun qe nuk perfaqeson ortoodkset shqiptare dhe qe i ka ngel ende ora tek Osmanet dhe Erdogani, nderkohe qe jane cifutet ne Washington ata qe kane gjerat ne dore dhe qe kane 30 vite qe po e shkerdhjne kulturen dhe moralin e kombit shqiptar.

Ortodoksia eshte besim ne Krisht dhe jo dogem politike. Gjithe princat shqiptare ne mesjete ishin Ortodokse, vet shqiptaret ishin themeluesit dhe drejtuesit per me shume se 200 vite te Perandorise Romake te Lindjes, kryeqendra e Ortodoksise boterore, vet Heroi kombetar i shqiptareve ishte Ortodoks.

Ka peshkope '' ortodokse'' te tipit te Irinejit te servise qe une i quaj '' prift talebane''. keta nuk jane as ortodokse dhe as perfaqesues te Krishtit.

Jane armiqte me te medhenj te ortodoksise. Etno flilia denohet shume nga kisha ortodokse. Ai edhe mund te shkisherohet dhe shume '' te shenjte serve'' Patriarkana Ortodokse nuk i njeh.

Krepeshkopi Kiril i Rusise dhe Kryepeshkopi i Shqiperise Anastas Janullatos nuk jane te tille.

Qendroni larg artikujve tendencioze te shkruajtur zakonisht nga camet dhe ju lutem para se te flisni merrni pjese te pakten 1 here ne meshat e se djeles ne katedralen e madhe ne Tirane para se te flisni.

Kryepeshkopi Kiril ka dhene miliona euro pe ringritjen e Kishes Ortodokse ne shqiperi dhe nuk ka konspiracione ketu.

Sa per kontributin e Anasta Janullatos eshte i jashtezakonshem.... 150 kisha te reja te ndertuara... 300 manastire dhe kisha te rindertuara... krijimi i akamdemise Teologjike ne Shqiperi.... mijra bursa te dhena per djem te varfer ne shqiperi per te studiuar ne greqi dhe shqiperi.... qindra te rinj te punesuar ne strukturat e kishes ortoodkse nuk kane gjetur nje te ardhme... vetem ne 1999 kisha Ortoodkse shqiptare ka mbajtur me buke 30,000 kosovare per 3 muaj, e mos me shume.

Mensa ku bi 200 veta hajne 3 vakte ne dite, ndertimi i katedrales se madhe ne Tirane etj.... sot prifterinjte 95% jane shqiptare, sepse kete e mundesoi Kryepeshkopi me punen e tij te jashtezakonshme.


Anastas Janullatos eshte bere lypes nderkombetar ku te pakten 300 miliona euro donacione kane ardhur ne emer te tij per te ringritur strukturat e Kishes Ortoodokse ne Shqiperi.


Islamofilat, injorantet qe nuk kane marr pjese ne 1 meshe te Kishes ortodokse shqiptare, injorantet qe nuk dine kush qendron vertet mbas perdeve te pushtetit ne Washington e Londer te mos flaisn para kohe

Problemi dhe kanceri i shqiptareve sic e kam theksuar edhe me tema te tjera jane servet.... problemi yne me ta, por qofte edhe vasaliteti yne ndaj klikave zioniste ne washington nuk an mundeson lidhje me normale edhe me boten ruse, qe ne fund te dites, te pakten jane shtet sovran dhe jo nje shtet bananesh sic jemi ne.

Ne fund te dites per ata qe jane vertet Shqiptare me IQ te larte dhe qe duan ekzistencen e kombit shqiptar per 500 vitet e ardhshme, eshte 100 here me mire te vij Kirli cdo jave ne Tirane sesa Hilary Clinton.

ata cka nuk e dine ende se cfare perfaqeson perendimi dhe BE-ja , e kane pare tashme keto 30 vite ne Shqiperi dhe 80 vite ne europe.... degjenerim seksual, divorce, kurva, porno, swing clubs, tradheti bashkeshortore, perzierje rraciale, seks nder rracial....

pervec problemeve masive qe kan sot shqiptaret keni me pa shume shpejt edhe cifte nderr raciale ne shqiperi.... ceshtje kohe eshte.

Eshte ne doren e shqiptareve qe te shkerrmoqin kete klase terroriste-kriminlae qe udheheq shqiperine dhe trojet shqiptare, edhe pse perendimi do ta kundershtoje shume kete gje.

Ardhja e Kirilit pervecse eshte nje nder i Madh per Ortodokset Shqiptare, percjell vecse pozitivitet per teresine e imazhit te Shqiperise.

Zoti na ndihmofte!
Jam dakord me 90 % te postimit te Kastriotit, patjeter kundershtoj qendrimin qe mban ndaj Patrikut Irenej, si dhe epitetet ne drejtimin tim. Per te tjerat pergjithesisht dakord, sidomos per besimin orthodhoks te Gjergj Kastriotit.
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 14:14   #9
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,565 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryepeshkopi I Rusise , Kirili vjen ne Shqiperi per 3 dite

Cili ėshtė qėllimi i vizitės sė Patriarkut tė Rusisė nė Shqipėri.

A nuk ėshtė e vėrtetė qė ky ka vjellė vrerė pėr Kosovėn dhe pro Serbisė?

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beu_Shpata : 24-04-2018 nė 14:22
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 14:18   #10
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,470
Thanks: 268
Thanked 446 Times in 344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kryepeshkopi I Rusise , Kirili vjen ne Shqiperi per 3 dite

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Jam dakord me 90 % te postimit te Kastriotit, patjeter kundershtoj qendrimin qe mban ndaj Patrikut Irenej, si dhe epitetet ne drejtimin tim. Per te tjerat pergjithesisht dakord, sidomos per besimin orthodhoks te Gjergj Kastriotit.
Arumunet si puna jote i prishin shume pune Ortodoksise dhe imazhit te saj nder shqiptare.

Irinej si shume talebane prifterinj serve ka thene fjale qe mund te shkisherohet direkt.

Eshte perfshire ne politike dhe ka thene qe kosova eshte toke serbe.

Etnofilia eshte e denueshme ne ortodoksi ne cdo aspekt.

Pa marr parasysh pastaj qe kishat dhe shenjtoret jane te te gjithe njerezimit dhe nuk jane prone e talebaneve serbe
Kastrioti1443 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 14:19   #11
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,470
Thanks: 268
Thanked 446 Times in 344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kryepeshkopi I Rusise , Kirili vjen ne Shqiperi per 3 dite

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Shyqyr qė na vjen Kyrili tė na shpėtojė nga ēamėt....

Ku e gjete kėtė xhephane o Kastrioti
Une problemet e shqiperise i njoh shume mire dhe di cfare them.

E di se kush sponosorizon shkrime kunder krye peshkopit dhe lloj lloj shpifjesh dhe imagjinatash qe hidhen kundrejt tij pa asnje arsye.

Si shkrimi i atij mjeshtrit te midhjes abdi baletes....

Budalliqe me bri.
Kastrioti1443 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 14:21   #12
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kryepeshkopi I Rusise , Kirili vjen ne Shqiperi per 3 dite

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Arumunet si puna jote i prishin shume pune Ortodoksise dhe imazhit te saj nder shqiptare.

Irinej si shume talebane prifterinj serve ka thene fjale qe mund te shkisherohet direkt.

Eshte perfshire ne politike dhe ka thene qe kosova eshte toke serbe.

Etnofilia eshte e denueshme ne ortodoksi ne cdo aspekt.

Pa marr parasysh pastaj qe kishat dhe shenjtoret jane te te gjithe njerezimit dhe nuk jane prone e talebaneve serbe
Midis orthodhokseve nuk ka serbe e greke e shqiptare, te gjithe jane vellezer ne Krishtin. Etnofilia eshte e denueshme, dakord, por per keto nuk vendosim ne por Patriket.
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 14:26   #13
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,470
Thanks: 268
Thanked 446 Times in 344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kryepeshkopi I Rusise , Kirili vjen ne Shqiperi per 3 dite

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Midis orthodhokseve nuk ka serbe e greke e shqiptare, te gjithe jane vellezer ne Krishtin. Etnofilia eshte e denueshme, dakord, por per keto nuk vendosim ne por Patriket.
O zotni se le kokrren e namit, Ortodoksia eshte besim ne Krisht dhe nuk eshte skuander futbolli.

Serbet jane anti shqiptare te betuar dhe prifterinjte serve kryejne veprime anti kishtare kunder rregullave te ortdoksise me perqasjen e tyre ne politike.

kaq dhe mbaron kjo pune.

Une shkoj ne kishe cdo te diel, por e di cfare kafshesh jane servet dhe e di se cfare sjellje kane nje pjese e klerikeve te tyre.

Te ishte per mua do kisha derguar nje kekrese per shkisherimin e tyre ne Stamboll.
Kastrioti1443 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 16:00   #14
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kryepeshkopi I Rusise , Kirili vjen ne Shqiperi per 3 dite

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
O zotni se le kokrren e namit, Ortodoksia eshte besim ne Krisht dhe nuk eshte skuander futbolli.

Serbet jane anti shqiptare te betuar dhe prifterinjte serve kryejne veprime anti kishtare kunder rregullave te ortdoksise me perqasjen e tyre ne politike.

kaq dhe mbaron kjo pune.

Une shkoj ne kishe cdo te diel, por e di cfare kafshesh jane servet dhe e di se cfare sjellje kane nje pjese e klerikeve te tyre.

Te ishte per mua do kisha derguar nje kekrese per shkisherimin e tyre ne Stamboll.
Derisa shan keshtu bashkebesimtaret e tu, tregon qe nuk je orthodhoks i mirefillte (me e pakta kjo).
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 16:06   #15
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,474
Thanks: 3,644
Thanked 2,936 Times in 1,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryepeshkopi I Rusise , Kirili vjen ne Shqiperi per 3 dite

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Cili ėshtė qėllimi i vizitės sė Patriarkut tė Rusisė nė Shqipėri.

A nuk ėshtė e vėrtetė qė ky ka vjellė vrerė pėr Kosovėn dhe pro Serbisė?
Qėni i biri qėnit ėshtė, vetėm ti nuk duhet qė ta bėsh kėtė pyetje. Ska lidhje fare kjo punė me fenė apo Ortodoksinė.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 16:07   #16
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,474
Thanks: 3,644
Thanked 2,936 Times in 1,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryepeshkopi I Rusise , Kirili vjen ne Shqiperi per 3 dite

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Derisa shan keshtu bashkebesimtaret e tu, tregon qe nuk je orthodhoks i mirefillte (me e pakta kjo).
E solle kokėn prapė ti?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 16:09   #17
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kryepeshkopi I Rusise , Kirili vjen ne Shqiperi per 3 dite

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Arumunet si puna jote i prishin shume pune Ortodoksise dhe imazhit te saj nder shqiptare.

Irinej si shume talebane prifterinj serve ka thene fjale qe mund te shkisherohet direkt.

Eshte perfshire ne politike dhe ka thene qe kosova eshte toke serbe.

Etnofilia eshte e denueshme ne ortodoksi ne cdo aspekt.

Pa marr parasysh pastaj qe kishat dhe shenjtoret jane te te gjithe njerezimit dhe nuk jane prone e talebaneve serbe
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 16:32   #18
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kryepeshkopi I Rusise , Kirili vjen ne Shqiperi per 3 dite

__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 16:34   #19
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kryepeshkopi I Rusise , Kirili vjen ne Shqiperi per 3 dite

__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 16:37   #20
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kryepeshkopi I Rusise , Kirili vjen ne Shqiperi per 3 dite

Sic shihet Patriarket takohen rregullisht mes tyre dhe nuk ka asnje divergjence apo dallim mes tyre. Ata qe kerkojne ndarjen bejne diversion fetar.
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur