Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-12-2018, 12:34   #41
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,816
Thanks: 3,191
Thanked 2,138 Times in 927 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Me te vertete mendoj qe kto protesta do bejne qe qeveria te reflektoj sado pak
Nuk ishte ajo pyetja ime. Po po protesta nga studente qe nuk kalojne dot provime me te vertet te ben te reflektosh. Ah mjere ajo Shqiperi!
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 12:36   #42
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,651
Thanks: 7,008
Thanked 8,243 Times in 5,276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Rama dhe Nikolla vendim mafioz pėr tė gjobitur studentėt, skenar pėr tė shpopulluar universitetet publike dhe favorizuar kioskat private pas tė cilave fshihen politikanėt dhe gratė e tyre, kur panė qė protesta mund tė marrė para qeverinė nisėn tė akuzonin universitetet pėr propozimin
bayern jep 150 mio per dy hollandez kto nuk japin 10 mio per studentet
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 12:40   #43
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,933
Thanks: 1,111
Thanked 1,244 Times in 688 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Nuk ishte ajo pyetja ime. Po po protesta nga studente qe nuk kalojne dot provime me te vertet te ben te reflektosh. Ah mjere ajo Shqiperi!
E kuptova qarte pyetjen tende! Sme intereson kush fshihet pas protestave. Me behet zemra mal qe Zeri i studentit te ngrihet te degjohet, jo te bjer ne vesh te shurdhet si bjen ne cdo proteste.
Aty preket interesi i te gjithve, jo vetem ngelsave. Mos te gjykojme per keq kte proteste tani pash Zotin!
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 12:41   #44
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,933
Thanks: 1,111
Thanked 1,244 Times in 688 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
bayern jep 150 mio per dy hollandez kto nuk japin 10 mio per studentet
Ktyre do i vi dita te perfundojne si Gadafi me kto politika makabre qe praktikojne.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 12:42   #45
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 472 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Rama dhe Nikolla vendim mafioz pėr tė gjobitur studentėt, skenar pėr tė shpopulluar universitetet publike dhe favorizuar kioskat private pas tė cilave fshihen politikanėt dhe gratė e tyre, kur panė qė protesta mund tė marrė para qeverinė nisėn tė akuzonin universitetet pėr propozimin
E bleve mi 8 ???
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 12:45   #46
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,933
Thanks: 1,111
Thanked 1,244 Times in 688 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
E bleve mi 8 ???
Jo sepse akoma eshte shtrenjte dhe nuk e justifikon ēmimin.

Per me teper flasim ktu sa i perket Mi 8

https://www.forum-al.com/showthread.php?t=40833

Ta marim pak serjozishte protesten studentore e te respektojme temen ku diskutojme.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 12:49   #47
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,933
Thanks: 1,111
Thanked 1,244 Times in 688 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Koha pėr shkundje tė sistemit, do largojmė politikanėt mbetės”, pedagogu jep mesazhin e fuqishėm

Pedagogu Afrim Krasniqi ka reaguar pėr protestėn e studentėve.

Ai i ka inkurajuar studentėt dhe tė rinjtė qė i janė bashkuar masivisht protestės sė sotme para ministrisė sė Arsimit.

Nė njė postim nė rrjetet sociale Krasniqi ka shkruar se kjo ėshtė dita mė e bukur nė Tiranė prej shumė kohėsh.

Mė tej ai ka shkruar se ėshtė koha pėr shkundje tė sistemit dhe se politikanėt mbetės do largohen.

Postimi i plotė

Dita mė e bukur nė Tiranė prej shumė e shumė kohėsh. Krenar edhe pėr studentėt e mi qė mė nė fund kanė refuzuar nė jenė statistikė pa zė nė vendin ku njė pakicė oligarkėsh drejton me arrogancė duke injoruar parimet demokratike dhe llogaridhėnien. Nuk janė studentė “mbetės” por revoltė ndaj politikanėve “mbetės”.Koha pėr shkundje tė sistemit. Tarifat Ok, duhen hequr dhe me siguri do tė hiqen. Por shumica qytetarė pret dicka mė shumė se kaq, heqjen e “tarifave“ qė oligarkia politike e ekonomike i ka vendosur Shqipėrisė; koha pėr transparencė, pėr llogaridhėnie, pėr vetting nė universitet, pėr pėrgjegjėsi tė atyre qė dėshtuan reformėn dhe sistemin arsimor, pėr llogaridhėnie tė politikės – kazan. Studentė, ėshtė dita e juaj dhe sot duhet tė jetė vetėm fillimi!
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 12:49   #48
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,816
Thanks: 3,191
Thanked 2,138 Times in 927 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
E kuptova qarte pyetjen tende! Sme intereson kush fshihet pas protestave. Me behet zemra mal qe Zeri i studentit te ngrihet te degjohet, jo te bjer ne vesh te shurdhet si bjen ne cdo proteste.
Aty preket interesi i te gjithve, jo vetem ngelsave. Mos te gjykojme per keq kte proteste tani pash Zotin!
Une nuk kam respekt per ngelsa, ndoshta ti ke.
Pse nuk jane ngritur me perpara studentet apo tani ju dhembi? Ndoshta po te studiojne e te kalojne provimet nuk do ju interesonte fare kjo tarife apo jo? Kjo proteste per mua tregon fare qarte ne cfare niveli jane universitet tane. Une nuk kam simpati per njerez qe hiqen si viktima pa arsye. Sikur te harxhojne duke studiuar gjysmen e kohes qe harxhojne duke ndenjur kafeneve, nuk do kishin probleme te tilla!!!
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
border=
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 12:53   #49
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,933
Thanks: 1,111
Thanked 1,244 Times in 688 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Une nuk kam respekt per ngelsa, ndoshta ti ke.
Pse nuk jane ngritur me perpara studentet apo tani ju dhembi? Ndoshta po te studiojne e te kalojne provimet nuk do ju interesonte fare kjo tarife apo jo? Kjo proteste per mua tregon fare qarte ne cfare niveli jane universitet tane. Une nuk kam simpati per njerez qe hiqen si viktima pa arsye. Sikur te harxhojne duke studiuar gjysmen e kohes qe harxhojne duke ndenjur kafeneve, nuk do kishin probleme te tilla!!!
O Esther, lere tani teorine e bukur estetike qe ben!

Meri mesazhin e duhur kesaj proteste! Aty jane te gjithe studentet nga me i dobti deri te ai me ekselent!

Protesta tregon emancipim, kulture, qytetari!
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Angel69 : 06-12-2018 nė 13:17
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 12:55   #50
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 472 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Jo sepse akoma eshte shtrenjte dhe nuk e justifikon ēmimin.Ta marim pak serjozishte protesten studentore e te respektojme temen ku diskutojme.
E dhash mendimin tim pak me lart.....
ti po mendohesh 100 here per te mare nje telefon ....por ne ate proteste aty ke shume ngelsa me iphone x
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga 3d1 : 06-12-2018 nė 12:57
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 12:59   #51
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,617
Thanks: 2,893
Thanked 2,886 Times in 1,605 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Mua nuk me duket aspak proteste politike ajo.
Ndoshta protestat ne Paris e ben te zgjohet nga gjumi edhe te reflektoj kete popull?
Uroj qe te jete shembull e ti bashkohen edhe te tjere, ka ardhur koha qe politikes ti tregohet se populli vendos e Shqiperia nuk eshte prone e tyre.
Kush jeton ketu edhe e sheh cdo dite se cfare ndodh e ka kuptuar qe ketij populli i ka shkuar thika ne palce edhe heret a vone do reagonte.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Venom : 06-12-2018 nė 13:03
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 14:30   #52
Xhuljan
entity
 
Data e antarėsimit: Jun 2015
Vendndodhja: Tirane
Posts: 424
Thanks: 5
Thanked 43 Times in 29 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Xhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Nuk ishte ajo pyetja ime. Po po protesta nga studente qe nuk kalojne dot provime me te vertet te ben te reflektosh. Ah mjere ajo Shqiperi!
Te pakten ata ngelsat e kane aq shtylle kurrizore, kurse ti llomotit kot ne forum. Hajde tani keput nje ban.
Xhuljan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 15:11   #53
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 472 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xhuljan Shiko postimin
Te pakten ata ngelsat e kane aq shtylle kurrizore, kurse ti llomotit kot ne forum. Hajde tani keput nje ban.
Ishte nje vajze ne protest ....del ne tv...mua familja me Jep 5000 leke ne dite tha 3000 I do shkolla,700 do Mar buke epo dhe nje kafe me shoqet tha do e pi une....
Ajo qe vura re une ishte iphoni qe mbante ne dore e na e tregonte para kameres.....
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 15:16   #54
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,623
Thanks: 0
Thanked 1,592 Times in 1,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Njerez mos fluturoni me presh ne [email protected] Aq me teper studentet. Po te isha sot aty dhe po te kisha ne dore apo pergjegjesine per t'ju ipergjigjur studenteve protesta do qe mbyllur me kohe dhe fare thjesht.

Cfare doni ? S'doni te paguani lur ngelni dhe rrijepni provimin? OK - u hoq. (Dmth kaq shume sa jeni ju qe kerkoni kete i bije te jeni te gjithe ngelsa - E paska thene dhe Rama - po vk Rames se nje cope student medioker ka qene)
Nuk doni pagese per shkollat ? U hoq. Cfare nuk doni me? Ka me per te hequr ?
Te rregullohen kushtet ? Ok. Do e bejme per 3 muaj. Super shkolla dhe super konvikte.

Keni me ? Jo .OK. Degjoni . Kush do te marre diplomen, qe neser te shkoje ne sekretari sepse per tere naten fakultetet do shtypin diploma dhe neser i keni gati. Nuk ka rendesi se cfare viti je. Qofsh dhe ne te parin. Po deshe diplome te firmosur shko dhe merre neser. C'kuptim ka kjo ? Po ju nuk doni te paguani per asgje.Ne shkolle vini per te marre diplomen sepse me cfare shikohet per njohuri as qe e rruan kush. Le qe c'ta ruani ju. Te gjithe brezi i sotem dhe keta qe jane studente kane bere nje shkolle qe nga klasa e pare fillore me nivel skandaloz.
Mua me ka qelluar gjate ketyre vitetve te kem te bej me shume studente te mbaruar pas 90. Dhe fare te rinj. Shumica kane qene per t'u thene turp dhe jo inxhiniera. Nuk ka ne pasur as njohur elemntare fizike apo matematike.

E thene ndryshe.... Po deshet qe Universitetet t'ju japin dije, kerkoni nga shteti dhe pedagoget por dhe kerkoni rregull.Loje pa rregulla nuk ka. Qe neser mos ankoheni se u bete te gjithe studente dhe me diplome,qe neser mos ankoheni se ai qe mezi e morri shkollen gjen pune kurse nje tjeter me i mire ngelet pa pune. qe neser mos ankoheni se dploma q epo merrni nuk ben as per te fshire sumen ne Europe.... kerkoni rregulla loje dhe jo budalliqe. Qenka problem 4000 lekte te vjetra ( kaq ishte ) per te ridhene provimin ? Mos pi kafe dy dite dhe doli leku. Apo i keni me kosh provimet ?
Etjj. etj...

Dhe tani gricni bythen dhe lironi sheshet dhe rruget. Ajo rruge qe keni bllokuar per 4000 leke se nuk doni te mesoni .... eshte dhe rruga e dikujt q epo lind ( dhe mund te ishte motra juaj), eshte dhe rruga e nje te plagosuri ne pune ( qe mund te jete i afermi juaj), eshte rruga dhe e nje pensionisti qe e cojne ne spitak ( dhe mund te ishte gjysh juaj), eshte dhe rruga juaj ... qe neser nuk do jeni me shtudente por qyetare qe do kerkoni te tjera gjera nga shteti.....

cihuni dhe gricni bythehn nga sheshet dhe rruget q ekeni bllokuar perndryshe ju fus plumbin ne balle. Perderisa e quani te drejte qe per 4000 lek te vjetra apo dhe 100 mije apo dhe 200 mije te bllokoni dynjane, per mua ju nuk jeni jo studente po nuk jeni njerez. Jeni vegla.
Dhe ...mos bej neri paralelizma me 1990 . Tjeter gje. Ishte revolte popullore e nje populli qe i kishte vajtur aty ky nuk mbante dhe do rrezonte rregjimin... Nuk ka paralelizem.

Nje dite do e kuptoni se kjo qe po beni eshte nje vrime ne uje. Ne vend qe te kerkoni fuqizimin e shkolles ) dhe per kete ka plot e plot menyra , ju kerkoni qe ta beni shkollen han. Kaq masive qenka shtresa e varfer apo super e varfer ne Shqiperi qe ka vatur ne Universitet ? Po mos shko kur nuk ke. Kaq masive na qenkan ngelesit ? Mos j'u kane cuar me zor ne shkolle ?

Une e shoh keshtu. Dhe te jeni te bindur se nuk e shoh keq. Shumica juaj ketu por dhe shumica e studenteve sot do me thone , na cau ..... Por po flas nga pervoja te jetura. Ne shkolle shkohet per te mesuar dhe mesimi fillon dhe ve baza qe ne kopesht. Shumica e shqiptareve te pakten me arsimin nuk kane lidhje. Bejne shkolle qe ata mendojne se eshte shkolle. Shikoni te mesoni o studente , po deshet qe te perballoni jeten dhe mos u merrni me gogla.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 15:20   #55
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,623
Thanks: 0
Thanked 1,592 Times in 1,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
Ishte nje vajze ne protest ....del ne tv...mua familja me Jep 5000 leke ne dite tha 3000 I do shkolla,700 do Mar buke epo dhe nje kafe me shoqet tha do e pi une....
Ajo qe vura re une ishte iphoni qe mbante ne dore e na e tregonte para kameres.....
Asaj goces i thuhet.... Ma cfare mesatare mbarove ti ne te mesme ? Te kane prure me zor ne shkolle ? Nuk ke mundesi ? Po mos shko ne Universitet. Sa provime te mbartura ke qe nga viti i pare ? Po qe se e ke me pasion shkollen dhe ke aftesi per shkolle.... meso. Kafe me shoqet ? Bej kafe turke ne dhome. Ca lesh kafe do ti ? Pse qenka per turp te mos pish kafe me shoqet? Te vjen turp ? Puno atehere . Pastruese ne pallate.
Yttttt....race leshi. Brez me inteligjence zero.Kjo do marri diplome dhe do te jete neser mesuese, inxhiniere, doktore apo ku di une ????
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 15:24   #56
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,441
Thanks: 4,671
Thanked 3,615 Times in 1,725 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Marya kishte burse 50 dollare ne muaj gjate studimeve , laj thaj ato , madje beja cmos te kurseja te blija ndnj dhurate per prinderit kur shkoja ne shtepi
ushqimi ime ishte buke me margarine mengjes , dreke e darke
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 15:24   #57
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,097
Thanks: 1,569
Thanked 8,904 Times in 3,932 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Sa jane tarifat? Per sa behet fjale??
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 15:25   #58
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,623
Thanks: 0
Thanked 1,592 Times in 1,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Koha pėr shkundje tė sistemit, do largojmė politikanėt mbetės”, pedagogu jep mesazhin e fuqishėm

Pedagogu Afrim Krasniqi ka reaguar pėr protestėn e studentėve.

Ai i ka inkurajuar studentėt dhe tė rinjtė qė i janė bashkuar masivisht protestės sė sotme para ministrisė sė Arsimit.

Nė njė postim nė rrjetet sociale Krasniqi ka shkruar se kjo ėshtė dita mė e bukur nė Tiranė prej shumė kohėsh.

Mė tej ai ka shkruar se ėshtė koha pėr shkundje tė sistemit dhe se politikanėt mbetės do largohen.

Postimi i plotė

Dita mė e bukur nė Tiranė prej shumė e shumė kohėsh. Krenar edhe pėr studentėt e mi qė mė nė fund kanė refuzuar nė jenė statistikė pa zė nė vendin ku njė pakicė oligarkėsh drejton me arrogancė duke injoruar parimet demokratike dhe llogaridhėnien. Nuk janė studentė “mbetės” por revoltė ndaj politikanėve “mbetės”.Koha pėr shkundje tė sistemit. Tarifat Ok, duhen hequr dhe me siguri do tė hiqen. Por shumica qytetarė pret dicka mė shumė se kaq, heqjen e “tarifave“ qė oligarkia politike e ekonomike i ka vendosur Shqipėrisė; koha pėr transparencė, pėr llogaridhėnie, pėr vetting nė universitet, pėr pėrgjegjėsi tė atyre qė dėshtuan reformėn dhe sistemin arsimor, pėr llogaridhėnie tė politikės – kazan. Studentė, ėshtė dita e juaj dhe sot duhet tė jetė vetėm fillimi!
Po ik ore rk... i thuaj ketij pedagogut. Ik ore koqe. Nuk ja u ka fajin shteti. Se kete mut shteti keni bere. E kemi fajin te gjthe. Nuk na e pruri shtetin as turku as greku. Shkolla shqiptare eshte mut nga klasa e pare fillore.Nivel medioker. Kur shumica e shtudenteve te vjen me nivel medioker ne universitet.... cfare do i besh ti atij ? Cfare qenka kjo .....dita juaj ? Duan t'i perdorin dhe t'a kthejne Shqiperine nja 15 vjet pas prap ? C'jane more keto dikutime leshi.... keshtu ehste kur shkollen e ben masovike dhe jane hapur universtitete ne cdo lagje. Hani mut tani....
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 15:26   #59
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,623
Thanks: 0
Thanked 1,592 Times in 1,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
Marya kishte burse 50 dollare ne muaj gjate studimeve , laj thaj ato , madje beja cmos te kurseja te blija ndnj dhurate kur shkoja ne shtepi
ushqimi ime ishte buke me margarine mengjes , dreke e darke
Marya...Se me dole ne shteg . Mos po flas kot une - Se helbete jam plak.
Cfare duan keta studentat ?
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 15:28   #60
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,441
Thanks: 4,671
Thanked 3,615 Times in 1,725 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Marya...Se me dole ne shteg . Mos po flas kot une - Se helbete jam plak.
Cfare duan keta studentat ?
nuk e di , vetem postimin e fundit lexova
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur