Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-05-2019, 21:32   #101
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,633
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Kjo eshte nje teme tjeter interesante , per tu diskutuar : )

A kane ndryshuar ne te vertete koherat apo njerezit , dhe kush e perben ne te vertete kohen ?!
fut ndonje foto deri sa te qetsohen gjakrat se vjen dhe Landi. une dhe Akrepin jemi ne tribune
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 21:42   #102
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
fut ndonje foto deri sa te qetsohen gjakrat se vjen dhe Landi. une dhe Akrepin jemi ne tribune
Eshte vone per foto tani , drague .. dynjaja nudo gati per Gjume , pastaj ti vuan edhe nga tensioni o bo bo bo edhe kjo na duhet .. no s’ka foto per sonte, fli I qete
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 21:51   #103
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,633
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Eshte vone per foto tani , drague .. dynjaja nudo gati per Gjume , pastaj ti vuan edhe nga tensioni o bo bo bo edhe kjo na duhet .. no s’ka foto per sonte, fli I qete
jo shpirto du me jetu dhe disa vjet . nix nudo
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 21:58   #104
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
jo shpirto du me jetu dhe disa vjet . nix nudo
Ha ha ...E pra


Ps...Gjume te embel , drague : )
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 12:59   #105
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,072
Thanks: 836
Thanked 3,152 Times in 1,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Berat: Vajza adoleshente bėri vetėvrasje pas presionit me video intimeMentaliteti dhe presioni psikologjik i marrin jetėn 16-vjeēares, Adela Cacit.

Sipas njoftimit tė policisė nė Berat, adoleshentja u vetė-helmua me pesticide, pas pėrndjekjes prej disa ditėsh me mesazhe telefonike nga njė bashkėmoshatar, nxėnės nė tė njėjtėn shkollė me tė, nė shkollėn e mesme profesionale “Kristo Isak” nė Berat.

Adela jetonte nė fshatin Duhanas, disa kilometra larg qendrės sė qytetit tė Beratit. Ajo shkonte ēdo mėngjes nė gjimnaz me furgon.

“Mbrėmė folėm me vėllanė, ai ka furgonin, i ēon poshtė e lart fėmijėt nė gjimnaz dhe tha “nuk e kuptoj, vajzė mė e rregullt. Vinte nė orar, mbaronte mėsim dhe vinte direkt aty. Ēupė punėtore, punonte nė bujqėsi. Vinte nga shkolla ndihmonte tė atin, gjyshen, mamanė”, tregon njė banor.

Menjėherė pasi vajza ėshtė paraqitur nė spitalin Rajonal tė Beratit, pėr ndihmė mjekėsore, policia ka arrestuar 16-vjeēarin qė Adela e njihte prej dy vitesh. Pasi ajo humbi jetėn nė QSUT tė martėn, i akuzuari po hetohet nė Prokurorinė e Rrethit Gjyqėsor Vlorė pėr veprėn penale pėrndjekja. E ėma e djalit, Mimoza tregon se prindėrit e Adelės e dinin mbi raportin qė tė rinjtė kishin me njėri-tjetrin si dhe i kanė takuar 5 ditė mė parė: “Ditėn e premte vjen i ati i vajzės dhe takon burrin dhe ēunin, e thotė qė sot e tutje dua qė kjo lidhje tė ndėrpritet. Ēuni ato qė ka nė telefon, foto dhe mesazhe ti fshiji. I tha ēunit fshiji, ndėrsa ai vetė si fshiu se vajza nuk kishte telefon”.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 13:05   #106
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,063
Thanks: 1,566
Thanked 8,885 Times in 3,923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

O Lumo prape nuk thuhet gje o shok . Pse sillni artikuj pa asnje info. lol. Goca s’kish telefon thuhet ne fund fare. LOL
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 13:08   #107
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,072
Thanks: 836
Thanked 3,152 Times in 1,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
O Lumo prape nuk thuhet gje o shok . Pse sillni artikuj pa asnje info. lol. Goca s’kish telefon thuhet ne fund fare. LOL
Mos dashte me pru video pink, keto jan lajmet ne lidhje me ket rast qe ka ndodhe.
Qe mos qofsha ne lekur te familjes se saj. E tmerrshme, sidomos prinderit e saj qe e kan dit qe ky ka pas diqka ne telefon, dhe ai gjallesa ka refuzu mi fshi ato gjera qe kan bere qe kjo adulushente t'i jap fund jetes sa saj.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 13:23   #108
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,063
Thanks: 1,566
Thanked 8,885 Times in 3,923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Fajin me t’madh e ka familja. Me ate mentalitetin fshataresk.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 13:40   #109
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,424 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Adoloshente ishte dhe vajza
Thuaj qe adoloshent I djallezuar der ne ate pike sa ti bej shantazh vajzes!
Menyra se si rritet femija atje eshte totally wrong!
Mentaliteti cuni Eshte cun te bej cte doje, ndersa vajza te mbaj koken ulur mos te na turperoje.
Plus qe dhe ne Shkolla rrumpalle me mesuese tip Adea, ku ke frike tju kerkosh ndihme se rrezik ta lypin ne kembim te ndihmes.
Rriten me PISLLIQE ne shoqerine skiptare.Tashti nje perse e imja!!!
Fiks fare bene nje pune shume te mire per,hulumtimin dhe zbulimin e degjenerimit,korrupsionit,dhe SIDOMOS....njerezve pa ndihme shteterore apo sociale.Kur shikoj balerinat siper tavolines me BRECKA tu vallzue mendoj...KARAGJOZE dhe kta.Pastaj kto kenget e mamit L,i degjojne,flamurtaret me K.

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-05-2019, 14:54   #110
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 613 Times in 482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

[QUOTE=Ragnar;1586957]Berat: Vajza adoleshente bėri vetėvrasje pas presionit me video intimeMentaliteti dhe presioni psikologjik i marrin jetėn 16-vjeēares, Adela Cacit.

Sipas njoftimit tė policisė nė Berat, adoleshentja u vetė-helmua me pesticide, pas pėrndjekjes prej disa ditėsh me mesazhe telefonike nga njė bashkėmoshatar, nxėnės nė tė njėjtėn shkollė me tė, nė shkollėn e mesme profesionale “Kristo Isak” nė Berat.

Adela jetonte nė fshatin Duhanas, disa kilometra larg qendrės sė qytetit tė Beratit. Ajo shkonte ēdo mėngjes nė gjimnaz me furgon.

“Mbrėmė folėm me vėllanė, ai ka furgonin, i ēon poshtė e lart fėmijėt nė gjimnaz dhe tha “nuk e kuptoj, vajzė mė e rregullt. Vinte nė orar, mbaronte mėsim dhe vinte direkt aty. Ēupė punėtore, punonte nė bujqėsi. Vinte nga shkolla ndihmonte tė atin, gjyshen, mamanė”, tregon njė banor.

Menjėherė pasi vajza ėshtė paraqitur nė spitalin Rajonal tė Beratit, pėr ndihmė mjekėsore, policia ka arrestuar 16-vjeēarin qė Adela e njihte prej dy vitesh. Pasi ajo humbi jetėn nė QSUT tė martėn, i akuzuari po hetohet nė Prokurorinė e Rrethit Gjyqėsor Vlorė pėr veprėn penale pėrndjekja. E ėma e djalit, Mimoza tregon se prindėrit e Adelės e dinin mbi raportin qė tė rinjtė kishin me njėri-tjetrin si dhe i kanė takuar 5 ditė mė parė: “Ditėn e premte vjen i ati i vajzės dhe takon burrin dhe ēunin, e thotė qė sot e tutje dua qė kjo lidhje tė ndėrpritet. Ēuni ato qė ka nė telefon, foto dhe mesazhe ti fshiji. I tha ēunit fshiji, ndėrsa ai vetė si fshiu se vajza nuk kishte telefon”.[/QUOTE]Pse t'ja hedhin fajin djalit kur fajin me te madh e paska i ati!

Apo tingellon me bukur?


Ky rast me kujton nxenesen time Albana, ndjese paste, e cila u helmua me bar miu (fotoksine) pasi i ati refuzoi t'ja jepte doren e saj te dashurit te saj prej dy vitesh.


Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2019, 08:28   #111
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,632
Thanks: 4,295
Thanked 4,603 Times in 3,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Te qethesh ti sa malet per mendimin modhe xhigonde qe paske !
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur