Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Folklori Shqiptar

Folklori Shqiptar Gojėdhėnat, legjendat, kėngėt popullore, bejtet, kėngėt pėr heronjtė jane pasuri kombėtare qė shqiptarėt duhet t'i trashėgojnė nga brezi nė brez. Jepni kontributin tuaj tė ēmuar nė kėtė drejtim duke sjellė folklorin e krahinės suaj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 31-05-2019, 01:31   #201
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,119
Thanks: 11,545
Thanked 6,277 Times in 2,987 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

E HUAZUAR

Nuk ėshtė pėr tė tė ardhur keq se njeriu lindi ose vdiq, se ka humbur paratė, shtėpinė, pronėn ..., tė gjitha kėto nuk i pėrkasin njeriut. Por ėshtė pėr tė ardhur keq kur njeriu humbet pronėn e tij tė vėrtetė: dinjitetin njerėzor!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2019, 22:47   #202
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,119
Thanks: 11,545
Thanked 6,277 Times in 2,987 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

THĖNIE IMJA
- mendim

* shpesh kur lexoj ndonjė mendim a veprim idiotesk, mė shkon ndėrmend t'i pėrgjigjem duke qėmtuar fjalėt mė tė pista tė fjalėsit shqip.
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 15-06-2019 nė 22:50
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 08:16   #203
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,119
Thanks: 11,545
Thanked 6,277 Times in 2,987 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

E HUAZUARburimi kėtu
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2019, 00:17   #204
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,119
Thanks: 11,545
Thanked 6,277 Times in 2,987 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

E HUAZUAR

Poezia ėshtė pikturė e cila flet, kurse piktura poezi pa fjalė.

Plutarku
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2019, 07:21   #205
ajzberg
ajzberg
 
Avatari i ajzberg
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Tirane
Posts: 106
Thanks: 37
Thanked 93 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
ajzberg ka njė atmosferė spektakolareajzberg ka njė atmosferė spektakolareajzberg ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

E imja ,sa per fillim

Goja mban ere jo se eshte e pa lare ,por nga ato qe flet.
__________________
Dija ėshtė injorancė e mėsuar.....
ajzberg nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2019, 20:05   #206
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,119
Thanks: 11,545
Thanked 6,277 Times in 2,987 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Thenie me te sakte per karakterin e shqiptarit ende nuk kam hasur deri me sot.
Te lumte AAO!
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Ps..Shqiptaret sbehen dot kurre bashke , kane nje mllef dhe pabesi te pashpjegueshme karshi njeri tjetrit.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-07-2019, 00:42   #207
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,119
Thanks: 11,545
Thanked 6,277 Times in 2,987 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

e huazova nga njė postim e Pirati - t


Nacionalizmi ėshtė streha e fundit e horrave

Umberto Eco
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 23-07-2019 nė 00:56
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-07-2019, 08:20   #208
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,119
Thanks: 11,545
Thanked 6,277 Times in 2,987 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

E HUAZUAR

"Asnjėherė nuk kam shkuar ne cirk, mė kanė mjaftuar palaēot qė kam njohur gjatė jetės sime."

Ch. Chaplin
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 16:53   #209
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,119
Thanks: 11,545
Thanked 6,277 Times in 2,987 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

THĖNIE IMJA

Sa neveritėse ėshtė fjala patriot kur e dėgjon tė thėnė nga ndonjė gojė!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 12:59   #210
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,425
Thanks: 79
Thanked 333 Times in 231 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
THĖNIE IMJA

Sa neveritėse ėshtė fjala patriot kur e dėgjon tė thėnė nga ndonjė gojė!
Po fatkeqsisht shumica e m.utave te medhej mshifen mbas fjales patriot.
Prishtinasi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 16:07   #211
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,119
Thanks: 11,545
Thanked 6,277 Times in 2,987 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinasi Shiko postimin
Po fatkeqsisht shumica e m.utave te medhej mshifen mbas fjales patriot.
ti edhe mė saktė se unė e the: je shumė konkret dhe direkt!
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 28-07-2019 nė 16:10
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 16:55   #212
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,119
Thanks: 11,545
Thanked 6,277 Times in 2,987 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

THĖNIE E HUAZUAR
* e ka thėnė mikja jonė Beaute.

Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg ka thėnė - bukuroshja e durrėsit 1.jpg (22.2 KiloByte, 42 shikimet)
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 18:22   #213
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,284
Thanks: 1,430
Thanked 2,374 Times in 1,349 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Shprehje e vėndit... pėrkthimi im...
Pleqėria ėshtė si vera...
Ka verėra qė me kohėn bėhen mė tė mira, ka dhe verėra qė koha i bėn uthull..


Mė pėlqen si shprehje.... uroj mos tė bėhem uthull kur tė mė vijė vakti
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 21:10   #214
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,539
Thanks: 6,036
Thanked 12,425 Times in 4,341 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 374
Beaute ka mbyllur reputacionin
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
THĖNIE E HUAZUAR
* e ka thėnė mikja jonė Beaute.
Faleminderit Gi te pershendes.
P.s foto e para disa diteve .
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 22:13   #215
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 7,246
Thanks: 4,540
Thanked 5,023 Times in 1,946 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Shprehje e vėndit... pėrkthimi im...
Pleqėria ėshtė si vera...
Ka verėra qė me kohėn bėhen mė tė mira, ka dhe verėra qė koha i bėn uthull..


Mė pėlqen si shprehje.... uroj mos tė bėhem uthull kur tė mė vijė vakti
Edhe uthulla luan nje rol te rendesishem ne ushqim e shendetesi....😊
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 22:45   #216
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,284
Thanks: 1,430
Thanked 2,374 Times in 1,349 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e panjohura Shiko postimin
Edhe uthulla luan nje rol te rendesishem ne ushqim e shendetesi....😊
Sigurisht... po ndėrsa uthulla ėshtė pėr tė gjithė... Vera e mirė e ka publikun tė ngushtė, jo tė gjithė ja kanė takatin...
Pastaj ke dhe uthull qė jo tė gjithė mund ti qasen ... si ajo e Modenės... bėjnė aty njė lloj uthulle qė kushton si verė e vjetėr...

Sidoqoftė unė pėr vedi po u bona uthull..
do pėrpiqem tė mos jem shumė i tharrėt...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 23:02   #217
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,119
Thanks: 11,545
Thanked 6,277 Times in 2,987 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat - nr. 69,927

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Shprehje e vėndit... pėrkthimi im...
Pleqėria ėshtė si vera...
Ka verėra qė me kohėn bėhen mė tė mira, ka dhe verėra qė koha i bėn uthull..


Mė pėlqen si shprehje.... uroj mos tė bėhem uthull kur tė mė vijė vakti
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e panjohura Shiko postimin
Edhe uthulla luan nje rol te rendesishem ne ushqim e shendetesi....😊
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Sigurisht... po ndėrsa uthulla ėshtė pėr tė gjithė... Vera e mirė e ka publikun tė ngushtė, jo tė gjithė ja kanė takatin...
Pastaj ke dhe uthull qė jo tė gjithė mund ti qasen ... si ajo e Modenės... bėjnė aty njė lloj uthulle qė kushton si verė e vjetėr...

Sidoqoftė unė pėr vedi po u bona uthull..
do pėrpiqem tė mos jem shumė i tharrėt...
Ju faleminderit pėr postimet tuaja me vlerė.
@e pnjohura - shumė saktė. Bile sallatat dhe ushqime tė tjera tė shumtėn e herės po u mungoi uthulla, nuk kanė shije ( edhe njė shtėpi qė nuk ka njė plak( tė mirė kuptohet) i mungon shija asaj shtėpie.
edlin - edhe unė shpesh kam menduar pėr kėtė. Se do bėhemi "uthull" njė ditė do tė bėhemi, por i lutem Zotit qė tė mė bėjė njė "uthull" tė mirė - jo shumė i thartė!

Unė pėr moshėn e njeriut kam thėnė:

Mosha e njeriut i shėmbėllen stinėve tė njė viti, ku secila stinė ka bukurinė e vet!

Respekt,
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 28-07-2019 nė 23:39
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2019, 22:12   #218
Nova_Design
V.I.P
 
Avatari i Nova_Design
 
Data e antarėsimit: Mar 2014
Posts: 2,499
Thanks: 0
Thanked 242 Times in 187 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Nova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Kjo eshte nje fjale e urte imja jo e kopjuar nga populli....

"Aty ku rritet bari,aty shkon katundari,aty ku lopa ben Muuuu
dhe pellet gomari."
__________________
Learning illuminates the mind.
Nova_Design nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2019, 22:14   #219
Nova_Design
V.I.P
 
Avatari i Nova_Design
 
Data e antarėsimit: Mar 2014
Posts: 2,499
Thanks: 0
Thanked 242 Times in 187 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Nova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin


Faleminderit Gi te pershendes.
P.s foto e para disa diteve .
Duan te behen edhe keto si Xhi Ef Kej po sbehen dot.
__________________
Learning illuminates the mind.
Nova_Design nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2019, 23:28   #220
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,119
Thanks: 11,545
Thanked 6,277 Times in 2,987 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

FJALĖ E URTĖ
( e huazuar )

*Krahina e Devollit

Po hyre ndė lopėt- pėllit, po hyre ndė delet - blegėrij!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur