Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Votime dhe sondazhe

Votime dhe sondazhe Keni pyetje qė kėrkojnė votim nga anėtarėt e forumit ? Ju ftojmė t’i sillni kėtu.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-02-2019, 17:49   #1
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,836
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta
Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta
16 shkurt 16:01

Njė hulumtim i opinionit, i realizuar nga Instituti i Prishtinės pėr Studime tė Opinionit Publik (PIPOS), ka nxjerr nė vendin e parė Partinė Demokratike tė Kosovės, nė vendin e dytė Lidhjen Demokratike tė Kosovės dhe nė vendin e tretė Lėvizjen Vetėvendosje.

PIPOS, qė ėshtė Institut i themeluar nga Fisnik Halimi, ka realizuar kėtė hulumtim nė datat 1 dhe 2 shkurt 2019, ndėrsa nė tė kanė marrė pjesė gjithsej 1000 respondentė tė shpėrndarė sipas ēelėsit proporcional gjeografik dhe demografik.

Sipas rezultateve tė tij, nėse sot do tė mbaheshin zgjedhjet nė Kosovė, pėr PDK-nė do tė votonin 26 %, pėr LDK-nė 24 %, pėr LV-nė 19 %, pėr AAK-nė 14 %, pėr Nismėn 5 %.

Mė poshtė, rezultatet e plota qė nxjerr ky hulumtim:

A. Ju lutem na thoni cilėn parti do ta votonit po qė se zgjedhjet do tė mbaheshin sot? (Rezultati vetėm me kategoritė e pėrcaktuara)

A) Fjala 1%

B) PSHDK 1%

C) Njė parti minoritare

D) Alternativa 1%

E) Lėvizja pėr Bashkim 2%

F) PSD 3%

G) AKR 3%

H) Nisma 5%

I) AAK 14%

J) Vetėvendosje 19%

K) LDK 24%

L) PDK 26%

Margjina e gabimit llogaritet tė jetė nė rreth 3%, me nivel tė besueshmėrisė 95%.

PIPOS ka filluar projektin e hulumtimeve tė opinionit publik nė Kosovė nė formė periodike. Hulumtimet, siē njoftohet, do tė zhvillohen fundjavėn e fundit tė muajve tek tė vitit, me idenė qė tė pėrcillen trendėt nga fusha tė ndryshme sociale nė Kosovė.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:26   #2
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,836
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e tretaAnalisti Fisnik Halimi qė ėshtė edhe drejtor i Institutit tė Prishtinės pėr Studime tė Opinionit Publik (PIPOS), ka nxjerrė rezultate tė partive politike qė veprojnė nė Kosovė.

Halimi nė emisionin “Pressing”, nė televizionin T7, ka treguar se Nisma dhe AKR mund ta kalojnė pragun nėse mbahen zgjedhjet.

Ai ka treguar po ashtu se nga sa vota mund t’i marrin disa nga partitė politike.

“PDK e LDK mund t’i marrin nga 200 mijė voto”.

Ai thotė se pas tyre do tė vendoset Vetėvendosje me rreth 150 mijė voto.

“VV do t’i marr 150 mijė, kurse AAK 105 mijė” thotė Halimi.

Analisti Fisnik Halimi tregon se sipas analizave tė Institutit tė Prishtinės pėr Studime tė Opinionit Publik, pragun zgjedhor do ta kalojnė edhe Nisma dhe AKR, duke mos treguar se nga sa vota mund t’i marrin.
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 21:14   #3
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,119 Times in 2,311 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Fisi me ‘institutin’ e tij e ka shit thoben.

PDK nuk i ka as 16% ne sondazhet e pafinancuara me pare te krimit.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 22:08   #4
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,470
Thanks: 280
Thanked 762 Times in 247 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Fisi me ‘institutin’ e tij e ka shit thoben.

PDK nuk i ka as 16% ne sondazhet e pafinancuara me pare te krimit.
nuk duhet edhe aq shum me ju beso shum sondazhe
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2019, 16:15   #5
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,836
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Kėto janė rezultatet e sondazhit tė fundit, tė cilat si duket i ka rėnė nė dorė Albinit dhe Glaukut, prandaj po i pėrgjėrohen LDK-sė. Por tash ėshtė vonė, nuk ju bėn punė mė as koalicioni me LDK, madje as burdushi nuk mundet me i shpėtu
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2019, 17:39   #6
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,387
Thanks: 4,018
Thanked 4,380 Times in 2,948 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

shume shkurllate eshte ky Fisi e njof qe femije, kur vinte te xhaxhi im te shifte hallen e tij me baben e tij profesor univeziteti ne Prishtine, bile Fshatundari duhet ta njofe babane e tij Halit Halimin nga Presheva.

Dhe aq shkurllate qe eshte, thone qe i ka shitur edhe banesen e babase se tij dhe tani ai si i penzionuar jeton qiraxhi ne Prishtine.

Ky pra, eshte kokerra e mashtruesit dhe ordinerit tamam i ndrequr per pdk-ne e hajnave, ku edhe kaloj.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
🖤 (1)
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2019, 17:44   #7
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,387
Thanks: 4,018
Thanked 4,380 Times in 2,948 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Question Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

A eshte qikjo surratja e pamvarur e insitutes ? Lixoje o dhakum analfabeti.

https://www.google.ch/amp/s/telegraf...et-pdk-se/amp/
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2019, 21:06   #8
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,119 Times in 2,311 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Bon vaki dhe fiton prap PDK.

Si zakonisht vjen voton edhe gjyshi qe me ka vdek qe 3 dekada, gjyshja, shoqeria e tyre nga varrezat.

Mundesi e mire per ti takuar dhe cmallur sadopak.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 22:35   #9
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,836
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur