Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Musliman

Musliman Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt muslimanė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-04-2013, 22:08   #1
muslim
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 87
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
muslim ėshtė nė rrugė tė mbarė
Ngatėrresat rreth Zotit: POR NE S’MUND TA SHOHIM ZOTIN!

Ngatėrresat rreth Zotit: POR NE S’MUND TA SHOHIM ZOTIN!

Ne nuk mund ta shohim Zotin, por ka shumė gjėra qė ne nuk mund ti shohim, megjithatė i besojmė ato, sepse i shohim rezultatet e tyre.

Pėr shembull, ti nuk e ke parė kurrė stėr, stėr, stėr, stėr, stėr, stėrgjyshin tėnd. Nuk i ke parė kurrė rrobat e tij, shtėpinė e tij, varrin apo ēfarėdo nga ato qė i kanė takuar atij. E pra, si mund tė jesh i sigurt se ai ka ekzistuar ndonjėherė?

Ti e di qė ai duhet tė ketė ekzistuar, sepse ti ekziston.

Paramendo sikur e ke lėnė shtėpinė plotėsisht nė rrėmujė kėtė mėngjes, pas njė parti tė mbrėmshėm.

Shtretėrit tė parregulluar, rrobat tė shpėrndara nėpėr dhomė, karriget e pėrmbysura, tavolina e ngrėnies dhe kuzhina tė mbushura me enė tė palara dhe ēanta krahu.

Tani, paramendo sikur u ktheve nė shtėpi pas punės dhe e gjete shtėpinė tė pastruar xixė.

Do tė mendoje nė vetvete: Kush erdhi dhe e pastroi shtėpinė? Kush i rregulloi mobiliet? Kush i rregulloi shtretėrit? Kush i lau enėt?

Edhe pse nuk e ke parė personin qė e kishte pastruar shtėpinė, do tė besoje se ky person ekziston, pėr shkak tė rregullit nė shtėpinė tėnde.

Nė tė njėjtėn mėnyrė, rregulli qė shohim nė natyrė dhe nė gjithėsi, ėshtė dėshmi e njė organizuesi - Zoti - edhe pse nuk e kemi parė kurrė.█
muslim nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2018, 07:44   #2
ciarli
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 207
Thanks: 0
Thanked 16 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
ciarli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Ngatėrresat rreth Zotit: POR NE S’MUND TA SHOHIM ZOTIN!

zoti nuk mund te shikohet sepse dna-ja, apo kodi perfundimtar, e tij do prishej dhe behej pis nga krijesat e ujerave nga ku edhe ka ngjizur imazhin fillestar! ai po perpiqet te dale nga bota ujore, ajo e endrrave, per te shkuar ne qiejt e tij ku edhe dna-ja e tij po e therret mbrapsht per tu zgjuar nga makthi bote dhe ne ato qiej nuk egziston asgje tjeter vec zotit dhe kete e kemi diskutuar edhe nje here tjeter me duket!
ciarli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2018, 07:51   #3
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,447
Thanks: 15,076
Thanked 8,904 Times in 6,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ngatėrresat rreth Zotit: POR NE S’MUND TA SHOHIM ZOTIN!

Po nuk e pe nuk EKZISTON.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur