Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Musliman

Musliman Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt muslimanė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-07-2016, 23:14   #1
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,486
Thanks: 10,740
Thanked 5,808 Times in 2,764 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

( Urim i referuar/cituar sipas Xhabir Hamitit )Tė gjithė pjesėtarėve tė besmit Islam kudo qė frymojnė, e shqiptarėve nė veēanti; atyre tė cilėt agjėruan dhe atyre tė cilėt nuk nuk agjėruan: Gėzuar festėn e madhe tė Fitėr Bajramit.

Paqe dhe gėzim nė sofrat tuaja!

Paqe dhe gėzim pėr njerėzimin mbarė!
__________________
devollitėt thonė
🖤 (2)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 04-07-2016, 23:15   #2
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,136
Thanks: 6,576
Thanked 3,105 Times in 1,276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Me fat festa e Fitėr Bajramit

I uroj tė gjithė besimtarėve Musliman gėzuar Fiter Bajramin.
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2016, 02:37   #3
rolex
V.I.P
 
Avatari i rolex
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 571
Thanks: 196
Thanked 239 Times in 121 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
rolex ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Me fat festa e Fitėr Bajramit

Gezuar Bajramin gjithe muslimaneve ne mbare boten.

__________________
A goal without a plan is just a wish
rolex nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2016, 02:59   #4
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,445
Thanks: 6,839
Thanked 8,105 Times in 5,182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festa e Fitėr Bajramit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin
Gezuar Bajramin gjithe muslimaneve ne mbare boten.

paske pru xhamijat e arabis

gezuar baromin shqiptarve
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2016, 03:12   #5
rolex
V.I.P
 
Avatari i rolex
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 571
Thanks: 196
Thanked 239 Times in 121 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
rolex ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Me fat festa e Fitėr Bajramit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
paske pru xhamijat e arabis

gezuar baromin shqiptarve
Ja dhe nje vit sa ta ndertoj Edi Rama xhamine e Tiranes
__________________
A goal without a plan is just a wish
rolex nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2016, 03:14   #6
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,445
Thanks: 6,839
Thanked 8,105 Times in 5,182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festa e Fitėr Bajramit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin
Ja dhe nje vit sa ta ndertoj Edi Rama xhamine e Tiranes
athere bajram mubarak
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2016, 03:43   #7
Beaute
.
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,782
Thanks: 5,360
Thanked 11,436 Times in 4,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 346
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Me fat festa e Fitėr Bajramit

Gezuar Festen e Bajramit te gjithe myslimaneve jo extrémiste .
Beaute nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2016, 05:12   #8
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,589
Thanks: 2,126
Thanked 1,205 Times in 808 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festa e Fitėr Bajramit

Urime festen e Bajramit
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2016, 07:13   #9
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 211
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Me fat festa e Fitėr Bajramit

Urime edhe juve zotri Ademdhe te gjith antarve te forumit.Qoft dite e filluar per se mbari per kumunitetin shqiptar musliman.
AMIN!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
🖤 (1)
Ganimet nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2016, 07:30   #10
Socio
.
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,778
Thanks: 7,634
Thanked 6,402 Times in 2,690 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festa e Fitėr Bajramit

Te gjitheve edhe nga une ...
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg CB44F322F0A53D78FAEFDA71F216A3F1.jpg (14.1 KiloByte, 123 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg 2450go2.jpg (9.0 KiloByte, 125 shikimet)
🖤 (1)
Socio nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2016, 11:57   #11
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,732
Thanks: 2,948
Thanked 1,967 Times in 873 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Me fat festa e Fitėr Bajramit

Gezuar festen te gjithe besimtareve musliman shqiptar!
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
🖤 (1)
Esther nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2016, 12:08   #12
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,448
Thanks: 5,470
Thanked 11,246 Times in 3,795 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festa e Fitėr Bajramit

Urimet e mija per te gjitha mikeshat e miqte e mi qe i perkasin besimit myslyman. Gezuar Festen e bukur te Fiter Bajramit! (do kisha ardhur per urim neper shtepiat e shoqeve te mija me te mira, e do te embeltohesha me gostite e tyre.)
__________________
Follow Your Joy
🖤 (1)
Leaf nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2016, 13:09   #13
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 22,257
Thanks: 5,278
Thanked 5,763 Times in 2,879 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 261
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Me fat festa e Fitėr Bajramit

Gezuar per shume vjet ... Te ja kaloni mire ,me familjen tuaj & shoqerine .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
🖤 (1)
Zana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2016, 13:52   #14
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 918
Thanks: 30
Thanked 319 Times in 219 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festa e Fitėr Bajramit

Gezuar gezuar.
Ishte bere tirana si Baghdad !
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2016, 14:06   #15
Master
Super Anėtar
 
Avatari i Master
 
Data e antarėsimit: Jun 2016
Posts: 148
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Master vetėm mund tė shpresoj pėr tu pėrmirėsuar
Pėrgjigje e: Me fat festa e Fitėr Bajramit

Gezuar gjith muslimanve
__________________
Njohurite mund te transmetohen...Inteligjenca jo !
Master nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2016, 16:06   #16
Universal
Banned
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 596
Thanks: 7
Thanked 38 Times in 26 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Universal ėshtė nė rrugė tė mbarėUniversal ėshtė nė rrugė tė mbarėUniversal ėshtė nė rrugė tė mbarėUniversal ėshtė nė rrugė tė mbarėUniversal ėshtė nė rrugė tė mbarėUniversal ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Me fat festa e Fitėr Bajramit

Urime dhe pėr shumė vite festėn e Fitėr Bajramit. Kjo festė e shejntė pėr Muslimanėt vjen pas muajit tė Ramazanit, njė prej pesė shtyllave tė Islamit, ku besimtarėt agjėruan, duke ju pėrkushtuar mė shumė adhurimit dhe devotshmėrisė ndaj Krijuesit tė tyre, Zotit.
Universal nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2016, 17:21   #17
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,370
Thanks: 4,010
Thanked 4,373 Times in 2,945 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festa e Fitėr Bajramit

urime festen e Fiter Bajramit te gjithe atyre qe e festojne dhe gjithe juve qe keni agjeruar dhe keni sakrifikuar per keto dite, ishalla nuk harron Zoti te ua shkruaj ne teftere

Ndersa me keto urimet, qe zakonisht behen per festa dhe te vershojne me sms te shpejta, te ndryshme dhe te befasueshme... ja kam pasur merzi, ne stilin sot eshte dita e muslimanit, per hajr dita e bajramit

Sot sa po jam zgjuar ne mengjes, ēfaap kafen ne tavoline dhe tekstin: krisi guxhumuxha e tupanit, me fat ju qofte festa e Bajramit

Me besoni qe tani eshte ora gati 19.30 dhe akoma asnje urim pergjigje nuk me eshte kthyer, pos njerit qe me thirri edhe ne te qeshura tha sa kam qeshe me ate tekst.

I thash, e zbulova receten... tani ēdo feste i pari ua lansoj urimet po a ka kohe njeriu te lexoje sms poezi; rranga danga, danga rranga
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
🖤 (1)
Pirati nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2016, 17:30   #18
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,445
Thanks: 6,839
Thanked 8,105 Times in 5,182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festa e Fitėr Bajramit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
urime festen e Fiter Bajramit te gjithe atyre qe e festojne dhe gjithe juve qe keni agjeruar dhe keni sakrifikuar per keto dite, ishalla nuk harron Zoti te ua shkruaj ne teftere

Ndersa me keto urimet, qe zakonisht behen per festa dhe te vershojne me sms te shpejta, te ndryshme dhe te befasueshme... ja kam pasur merzi, ne stilin sot eshte dita e muslimanit, per hajr dita e bajramit

Sot sa po jam zgjuar ne mengjes, ēfaap kafen ne tavoline dhe tekstin: krisi guxhumuxha e tupanit, me fat ju qofte festa e Bajramit

Me besoni qe tani eshte ora gati 19.30 dhe akoma asnje urim pergjigje nuk me eshte kthyer, pos njerit qe me thirri edhe ne te qeshura tha sa kam qeshe me ate tekst.

I thash, e zbulova receten... tani ēdo feste i pari ua lansoj urimet po a ka kohe njeriu te lexoje sms poezi; rranga danga, danga rranga
kur dalin disa qe urojn bajramin qe kan bo 100 te zezat thu me vete: che bella festa
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2016, 17:40   #19
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,370
Thanks: 4,010
Thanked 4,373 Times in 2,945 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festa e Fitėr Bajramit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
kur dalin disa qe urojn bajramin qe kan bo 100 te zezat thu me vete: che bella festa

edhe te bejne me borxh pastaj tu kthesh pergjigjen, nese jo me poezi
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2016, 17:42   #20
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,445
Thanks: 6,839
Thanked 8,105 Times in 5,182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festa e Fitėr Bajramit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
edhe te bejne me borxh pastaj tu kthesh pergjigjen, nese jo me poezi
prit ta boj .1

ich liebe dich ne dit tmira dhe tkqija tani nuk kom koh se du me shit millin
drague nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur