Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Musliman

Musliman Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt muslimanė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-09-2016, 20:39   #41
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,318 Times in 1,531 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

E lexova pak me pare kete...

E forte, Eno do e bente edhe sot, por me ndergjegje te plote.
🖤 (1)
Meri nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 12-09-2016, 22:54   #42
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,469
Thanks: 10,719
Thanked 5,801 Times in 2,758 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Urime festa,

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Ditėn e sotme do ta veēoj me atė qė kemi festuar familjarisht dhe ka qenė njė ditė qė do tė mbahet nė mend pėr tė mirė.

Kėtu po sjell postimin qė kam bėrė nė FB:
******

URIM ( PAK ) I VONUAR
pėr familjarėt, farefisin, shokė, miq e dashamirės
dhe
pėr tė gjithė dėgjuesit dhe bashkėpunėtorėt e R.P. 21

URIME FESTA E BAJRAMIT TĖ VOGĖL
( po e quaj kėshtu siē e quanim dikur ) ose
KURBAN BAJRAMI ( sot )

Atėherė meqė po uroj pak si me vonesė, i jap vetes tė drejtė tė ju pyes:
- po ju vizituat/uruat familjarėt?
- po ju vizituat/uruat farefisin?
- po ju vizituat/uruat fqinjėt?
- po ju vizituat/uruat miqtė, shokėt e dashamirėsit tuaj?

__________________
devollitėt thonė
🖤 (3)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 12-09-2016, 23:09   #43
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,476
Thanks: 15,090
Thanked 9,023 Times in 6,087 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Ta gzoni dhe me bereqet....
🖤 (2)
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-09-2016, 07:58   #44
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,005
Thanks: 1,626
Thanked 1,786 Times in 763 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Per hajer festa e Bajramit! Gezime e te mira te keni ne familjet tuaja.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 31-08-2017, 07:57   #45
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,476
Thanks: 15,090
Thanked 9,023 Times in 6,087 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Paqi e dhanqi...

Ja cilat kafshė lejohen tė theren pėr kurban e cilat jo.

Besimtarėt e besimit islam nesėr e festojnė festėn e Kurban Bajramit, festa e dytė mė e madhe myslimane menjėherė pas Fitėr Bajramit.

Me namazin e mėngjesit, e pastaj edhe me namazin e Bajramit fillon festimi treditor, nė tė cilin respektin ndaj Zotit, myslimanėt e shprehin me therrje tė kurbanit. Me kėtė festė kurorėzohet Haxhi, qė ėshtė kushti i pestė i islamit, i cili ėshtė dėshmi pėr solidaritet dhe mirėqenie.

Kjo festė karakterizohet nga gatishmėria e besimtarit, qė vetėm pėr Zotin tė sakrifikojė vlerat e tij materiale dhe shpirtėrore.

Kurban Bajramit shprehet pėrmes therjes sė kafshėve tė caktuara, tė cilat emėrohen “kurban” ose sakrificė. Edhe ky akt fetar bie nė ibadetet pronėsore qė ēdo mysliman tė therė kurban. Si kurban mund tė theret bagėti e imėt njėvjeēare (dele, dash, dhi, cjap), lopė dyvjeēare, ose deve pesėvjeēare.

Nė parim, kafshė mė tė reja se kėto nuk mund tė theren pėr kurban. Pėr tė qenė i vlefshėm kurbani, kusht ėshtė qė tė jetė krejtėsisht i shėndoshė.

GAZETAEXPRESS
E enjte, 31 Gusht 2017 09:34 00
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 31-08-2017, 22:19   #46
COB
IllyrianMuslim
 
Avatari i COB
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 885
Thanks: 34
Thanked 82 Times in 55 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
COB ka njė atmosferė spektakolareCOB ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Me namazin e mėngjesit, e pastaj edhe me namazin e Bajramit fillon festimi treditor, nė tė cilin respektin ndaj Zotit, myslimanėt e shprehin me therrje tė kurbanit. Me kėtė festė kurorėzohet Haxhi, qė ėshtė kushti i pestė i islamit, i cili ėshtė dėshmi pėr solidaritet dhe mirėqenie.

Made in Serbian Express. Me mendje tė ulėt tentojnė tė na shesin mesazhe subkoshiente kėtu. Perceptim selektiv. Qėllimi? Tė shahen muslimanėt? Nga kush? Nga ky njeri.

__________________
Mos e shikoni gjeografia e biologjia, shkenca e Shqiptarit ėshtė Shqiptarologjia
COB nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 01-09-2017, 08:35   #47
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,469
Thanks: 10,719
Thanked 5,801 Times in 2,758 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Pėr tė gjithė miqtė...
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Urime_festa_e_kurban_bajramit.jpg (19.6 KiloByte, 54 shikimet)
__________________
devollitėt thonė
🖤 (3)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 01-09-2017, 08:54   #48
COB
IllyrianMuslim
 
Avatari i COB
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 885
Thanks: 34
Thanked 82 Times in 55 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
COB ka njė atmosferė spektakolareCOB ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Urime Festa e Kurban Bajramit tė gjithė Shqiptarėve tė besimit Islam, si dhe tė gjithė muslimanėve nė botė.
__________________
Mos e shikoni gjeografia e biologjia, shkenca e Shqiptarit ėshtė Shqiptarologjia
COB nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 01-09-2017, 09:06   #49
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 11,820
Thanks: 2,461
Thanked 4,421 Times in 2,841 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Gezuar Kurban Bajramin miq festonjes...
Eden nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 01-09-2017, 10:48   #50
Socio
.
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,764
Thanks: 7,628
Thanked 6,391 Times in 2,683 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 204
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

E gezofshi Bajramin
Socio nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 01-09-2017, 10:52   #51
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Me fat Bajramin!
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 01-09-2017, 11:02   #52
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,633 Times in 1,041 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Gezuar e per shume vjet Bajram Kurbanin..
zirconium nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 01-09-2017, 11:29   #53
Rimi.
arapēiu
 
Avatari i Rimi.
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: perball komshiut
Posts: 5,059
Thanks: 6,568
Thanked 2,512 Times in 1,342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 95
Rimi. i pazėvėndėsueshėmRimi. i pazėvėndėsueshėmRimi. i pazėvėndėsueshėmRimi. i pazėvėndėsueshėmRimi. i pazėvėndėsueshėmRimi. i pazėvėndėsueshėmRimi. i pazėvėndėsueshėmRimi. i pazėvėndėsueshėmRimi. i pazėvėndėsueshėmRimi. i pazėvėndėsueshėmRimi. i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Gezuar dhe pėr shumė vite festėn e Fitėr Bajramit
__________________
Il miglior modo di credere nell' aldila e non rompere
il cazzo nell' aldiqua.
Rimi. nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 01-09-2017, 12:05   #54
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,728
Thanks: 2,945
Thanked 1,959 Times in 868 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Gezuar Kurban Bajramin dhe vec te mira paci ne shtepite tuaja!
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 01-09-2017, 12:06   #55
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,572
Thanks: 2,116
Thanked 1,180 Times in 802 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Urime Bajrami, fat ne jete
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 01-09-2017, 15:34   #56
Beaute
.
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,756
Thanks: 5,335
Thanked 11,417 Times in 3,994 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 346
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Gezuar Te gjithe besimtareve muslimane kte dite Te shenjte .
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg IMG_5553.jpg (20.3 KiloByte, 40 shikimet)
Beaute nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 01-09-2017, 18:16   #57
MiM@
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Posts: 10,275
Thanks: 4,656
Thanked 4,710 Times in 1,432 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 219
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Gezuar te gjith Besimtarve
__________________
♡°°°●💐○•°°°●💮○•°°°•○💐●°°°•○💮●°°°♡
MiM@ nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 01-09-2017, 21:26   #58
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 6,980
Thanks: 4,218
Thanked 4,638 Times in 1,764 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
🖤 (3)
e panjohura nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 01-09-2017, 22:17   #59
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,286
Thanks: 6,348
Thanked 2,673 Times in 1,349 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festa e Kurban Bajramit!

......

Miqė, shqiptarė tė besimit islam, urime festa e Kurban Bajramit!
__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
🖤 (1)
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 01-09-2017, 23:45   #60
CERMENIKASI
I LARGUAR
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 1,632
Thanks: 327
Thanked 431 Times in 242 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Pėr shumė vjet festėn e Kurban Bajramit pėr tė gjithė Shqiptarėt e besimit musliman!
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur