Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-08-2011, 11:09   #21
Robbery
V.I.P

Data e antarėsimit: Dec 2010
Shuma e pikėve qė jep: 80
Robbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

S'ka deikim per ty, po deshe ma bej ti mua...!
Robbery nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-08-2011, 20:02   #22
daniel00
Kakulukiam

Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Diktatrojska
Shuma e pikėve qė jep: 58
daniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėm

Personi me i bukur eshte ajo qe e ka njohur disfaten , vuajtjen , sforcon , humbjen , e qe ka gjetur rrugen e saj per te dale nga erresira . Njeriu i bukur nuk ekziston rastesisht , eshte formuar ...
i vjetėr 22-08-2011, 07:12   #23
utopia
V.I.P

Data e antarėsimit: Feb 2010
Shuma e pikėve qė jep: 16
utopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyer

Kush nuk njeh tiranin e vuajtjes, nuk behet dot shpirt! A.T
i vjetėr 22-08-2011, 13:32   #24
Juliana
Anėtar

Data e antarėsimit: Nov 2010
Vendndodhja: Nuk ka rendesi sesa te bukura jan enderrat e mia,rendesi ka qe ti do mbetesh enderra ime e preferuar
Shuma e pikėve qė jep: 12
Juliana ėshtė njė gur i ēmuarJuliana ėshtė njė gur i ēmuarJuliana ėshtė njė gur i ēmuarJuliana ėshtė njė gur i ēmuar

" Tek koka e varrit,te me lesh nje lule
endrren tende per mua,do e mbash hapur
dhe vetem ne enderr i lumtur do qeshesh
dhe do rrime bashke gjer ne agim...................

i vjetėr 23-08-2011, 22:18   #25
Corn
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2009
Shuma e pikėve qė jep: 14
Corn ėshtė njė fener i lavdishėmCorn ėshtė njė fener i lavdishėmCorn ėshtė njė fener i lavdishėmCorn ėshtė njė fener i lavdishėmCorn ėshtė njė fener i lavdishėm

Do te dua deri ne fund te jetes
sepse keshtu dashuroj une
por prape e urej veten
qe ste DUA pak me shume
....dedikuar ty ...

Corn nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-08-2011, 03:16   #26
SERAFIM DILO
Anti Busavata

Shuma e pikėve qė jep: 54
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm

Jeta eshte nje,te gjithe e thon
Po per ty,arin edhe me mjafton.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 30-08-2011, 21:37   #27
ABORDAZH
into the wild

Data e antarėsimit: Dec 2010
Vendndodhja: kuturu
Shuma e pikėve qė jep: 49
ABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėm

http://www.youtube.com/watch?v=w363B...ature=youtu.be
i vjetėr 30-08-2011, 22:29   #28
Corn
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2009
Shuma e pikėve qė jep: 14
Corn ėshtė njė fener i lavdishėmCorn ėshtė njė fener i lavdishėmCorn ėshtė njė fener i lavdishėmCorn ėshtė njė fener i lavdishėmCorn ėshtė njė fener i lavdishėm

Shtatė palė zingjirė i kam tė lidhur nė kėmbė dhe nė krah, prandaj zvarė jam ngritur nė majė tė pyrgut tė dėshprimit pėr t'i krijuar hapėsirė shpirtit qė tė fluturojė deri te ti.

Pėrkulem para teje nėse tė kam lėnduar me heshtje!

Se zura dot asnjė yll pėr ta thurur gjerdanin e kurorės, sepse secili yll e kishte marrė nga njė emėr pėrpara se tė arrija unė i lidhuri me pranga nė duar.

Nėse do tė ndjehesh e dėshpruar pėrkulem para teje!

Ndeza zjarr pėr ta djegur lakun e ngritur nė udhėn pėr tė arritur deri te ti, zjarr nė tė cilin po digjem.

Edhe nėse arrij deri te ti si hi mbetur rrėzė kėmbėve tė tua, pėrkulem para teje!

Nėse do tė ma tretin trupin zingjirėt, prangat dhe zjarri nė udhėn pėr tek ti kjo do tė ndodhė pėr tė ta falur shpirtin ti cilit nuk i beson.

Atėherė do ta ndjesh tė ngrohtė pėrbrenda teje.

...dedikuar ty ...
Corn nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 31-08-2011, 12:51   #29
Juliana
Anėtar

Data e antarėsimit: Nov 2010
Vendndodhja: Nuk ka rendesi sesa te bukura jan enderrat e mia,rendesi ka qe ti do mbetesh enderra ime e preferuar
Shuma e pikėve qė jep: 12
Juliana ėshtė njė gur i ēmuarJuliana ėshtė njė gur i ēmuarJuliana ėshtė njė gur i ēmuarJuliana ėshtė njė gur i ēmuar

Do te te harroj ty vetem atehere kur nje piktor i verber te pikturoje zhurmen e nje petali trendafili qe bie ne dyshemene e kristalte te nje keshtjelle qe nuk ka ekzistuar kurre!
i vjetėr 22-10-2011, 14:20   #30
PuffetiNa
MbetiTeThemiNaIshteNjeher

Data e antarėsimit: Apr 2010
Shuma e pikėve qė jep: 169
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm

...Ty ?! Asnjehere!

Kam mbledh mend me ..do i dedikohem vetes time !

http://www.youtube.com/watch?v=VNNGg_whVxI&t=36s
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-10-2011, 16:42   #31
gladiola
V.I.P

Vendndodhja: Shqiperi...Korce
Shuma e pikėve qė jep: 46
gladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėm

Dedikuar ty Nene!
E re nga vrulli, e thinjur nga mendimet...e rrepte kur duhet .e dashur me te gjithe.
Nena ime!E thjeshte deri ne madheshti!
gladiola nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-10-2011, 19:40   #32
Universal
Banned

Data e antarėsimit: Jul 2011
Shuma e pikėve qė jep: 0
Universal ėshtė nė rrugė tė mbarėUniversal ėshtė nė rrugė tė mbarėUniversal ėshtė nė rrugė tė mbarėUniversal ėshtė nė rrugė tė mbarėUniversal ėshtė nė rrugė tė mbarėUniversal ėshtė nė rrugė tė mbarė

Dedikuar Ty :
BUZEQESHJA JOTE...
Kam vite qe perpiqem ti jap nje shpjegim buzeqeshjes tende. Edhe tani qe ti je larg meje e kujtimi yt tretet me kalimin e diteve me te te njejten shpejtesi me te cilen zbehet ne zemren time, ngadale, eshte buzeqeshja jote elementi i vetem qe nuk arrin te gerryhet nga ajo forca shkaterrimtare qe eshte koha. Eshte buzeqeshja jote, qe nganjehere neteve te vona me rikthen tek ty duke mposhtur cdo tentative timen te pranoje faktin qe ti i perket tashme nje realiteti tjeter, nje dimensioni universal krejtsisht te pangjashem me timin. Eshte imazhi i buzeqeshjes tende qe ende sot me largon nga kjo dhome, qe nuk di ne zien me teper nga tymi i cigares apo mendimet e mia e me lejon te fluturoj e te te gjej ndonese nuk di ku ndodhesh tani. eshte vegimi i buzeqeshjes tende qe kthen ne cast makthet e mia ne endrra, shnderron ankthet e mia ne shprese, erresiren ne drite. Aq e pakuptimte eshte forca e buzeqeshjes tende sa me ben te harroj edhe faktin qe tani i dhurohet dikujt tjeter. Po, ajo buzeqeshje qe i jepte permasa te tjera mengjeseve te mia kur ti lije pas kangjellen e shkolles e qe une kerkoja me aq ngulm gjate oreve te filozofise, me shpresen se do te ishte pikerisht ajo qe do ta kthente edhe ate ore te merzitshme ne magjike. E njejta buzeqeshje qe ndriconte syte e tua kur me the per here te pare " Te dua"e qe pak kohe me vone ishte e pranishme edhe kur me tregove me qetesine tende te zakonshme " Me vjen keq, por ne jeten time tani eshte dikush tjeter. lamtumire"
Une e di qe ditet do vazhdojne te kalojne e do te thellojne distancen qe qendron tashme mes nesh, distance qe do te mplake gjithnje e me shume kujtimin tend derisa dalngadale te filloi te shuhet, por buzeqeshjen tende une e di qe nuk do te arrije kurre ta varrose brenda meje.
Thone se te verteten e njeh gjithmone, sepse kur pret dike me thike apo te presin ka gjithmone shenja gjaku, vecse plaga qe hap brenda zemres time buzeqeshja jote nuk ka derdhje gjaku...nje plage qe edhe kur te arrije te mbyllet, cikatricja qe do te qendroje mbi te do te sherbeje si perkujtimore vdekjeje te nje buzeqeshjeje, por jo tendes...si perkujtimore e vdekjes se buzeqeshjes time
Universal nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-10-2011, 23:41   #33
daniel00
Kakulukiam

Vendndodhja: Diktatrojska
Shuma e pikėve qė jep: 58
daniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėm

Mbase nuk ndjehem siē duhet sepse kam mesuar qe vemja tamam kur mendon se ka arritur ne fund , transformohet ne flutur .

Sepse kuptova qe lumturia eshte ne te qenit mirenjohes per ate qe kam , dhe jo duke deshiruar ēfare me mungon .

Sepse gjithēka qe di nuk ma ka mesuar arsyeja , por zemra dhe shpirti , e ato nga ana e tyre e kane mesuar nga ai liber i hapur qe eshte ekzistenca .

Sepse kam mesuar ta konsideroj jeten nje ore te madhe pa numra , dhe kam kuptuar qe gjithēka eshte kalimtare , por nese momentet e lumturise se vertete mund te zgjasin vetem nje ēast , kujtimet do te mbeten pergjithmone .

Sepse kuptova qe per te qene vertete i lire , duhet te mendoj per jeten , kete dhurate te mrekullueshme , si per nje pjese te vogel te nje udhetimi pa fund.

Sepse mesova te jetoj duke u bazuar ne principe dhe jo mbi tradita e zakone : te lindesh e te vdesesh jane dy ekstremitete te te njejtit fill .

Sepse u binda qe te mos besh gabime do te thote te mos provosh per te bere asnjehere asgje , por ndonjehere te gabosh , eshte e drejte .
i vjetėr 22-10-2011, 23:50   #34
Mistrece
.

Data e antarėsimit: Aug 2011
Shuma e pikėve qė jep: 322
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm

Mund edhe te me kurseje, une nuk isha kurioze te jetoja.
Dedikuar ty qe me fale jeten...
i vjetėr 24-10-2011, 10:28   #35
Kryeplaku
Kryeplak

Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Albania
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejtKryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejt

Ne S'beme asgjė tė keqe.U deshem.
Ndaj dhe ditet nuk po perėndojne me!
Ne ishim akrepat e orės sė diellit,
Lėviznim brenda tij si brenda njė zemre!
Dashuria ish eklipsi i shpirtrave tane,
nje eklips i perjetshem qe erreson rruget tona!
E tashme, ecim qorrazi, te humbur sdi ku!
i vjetėr 21-11-2011, 01:06   #36
iDeA
DiNaMiKe

Data e antarėsimit: Nov 2011
Vendndodhja: FrymeMarrja
Shuma e pikėve qė jep: 122
iDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėm

Wahrscheinlich wirst du nie diesen Brief lesen. Aber mein Hertz sagt mir, zu schreiben.
Es sind etwas 6 Monate, dass unsere Liebe vorbei ist, und für mich ist es unglaublich. Wo ist meiner beste Freund? Weil du für mich immer noch einer der Familie. Es scheint mir nicht war, dass wir uns hören nicht mehr, miteinander spreche. Wenn du wusstest, wie sehr ich dich vermisse.
Das einzige, was mich am Leben halt sind die Erinnerungen an die 2 Jahre, die wir zusammen verbracht haben, ich werde dich nie vergessen!
Unsere Gespräche, unsere Stundenlangen Telefongespräche...
Ich vermisse dich so sehr. Vielleicht war es mein Fehler oder vielleicht warst du der du hast mich nicht verstanden oder ich war nicht die Freundin, die du schon immer wollte. Aber ich schwöre, dass ich in 2 Jahren versucht habe, dich schützen und zu lieben. Du bist ein Teil von mir.
Obwohl es nicht mehr wie früher ist, bist du für mich die einzige Person, die mich sofort versteht. Mit diesem Brief will ich nicht überzeugen zurück zu mir zu kommen, sondern ich will mir sagen, wie wichtig du für mich bist. Ich weinte vor dem Schmerzen, die ich in mir trug.
Ich mochte, dass du eine Sache erfährst ich liebe dich vom ganzen Hertzen.

Deine …...
iDeA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-11-2011, 06:27   #37
SystemA
Shqiptar....mer

Data e antarėsimit: Sep 2010
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm

Wow...
Hast du dass selber geschrieben???
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-11-2011, 17:22   #38
iDeA
DiNaMiKe

iDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėm

Naturlich
i vjetėr 21-11-2011, 17:33   #39
busavata
Dr. pėr Rock & Roll

Vendndodhja: Gjilan
Shuma e pikėve qė jep: 120
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm

eine traurige liebesbrief ...
i vjetėr 21-11-2011, 17:39   #40
iDeA
DiNaMiKe

aber schöne Lektion fürs Leben
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim