Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Mjedisi

Mjedisi Diskutime mbi Mjedisin.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-03-2019, 16:42   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,813
Thanks: 5,532
Thanked 2,638 Times in 1,086 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Leksion goditės pėr shqiptarėt nga njė turist i huaj...“Ne bėjmė pis, ata pastrojnė"

Parku kombėtar i Lurės nė zonėn malore tė Thethit, njė pasuri natyrore e jashtėzakonshme, ėshtė ndėr prioritetet e vizitorėve tė huaj qė duan tė shohin pika turistike tė veēanta nė Shqipėri.

Pėrveē mahnitjes nga madhėshtia e maleve, gėrshetuar me bukurinė e natyrės dhe ajrin e pastėr, tė burimeve ujore dhe bimėsisė sė rrallė, njė nga turistėt europianė, udhėtar me motor nė kėto anė, ėshtė befasuar nga ndotja e mjedisit pėrreth kėtyre peizazheve mbresėlėnės.

Ēfarė ka bėrė ai, duke mos qėndruar indiferent ndaj kėtij fenomeni tė turpshėm qė karakterizon edhe zona kaq tė veēanta qė klasifikohen pasuri kombėtare dhe ku zhvillohet jeta e shumė banorėve, kafshėve dhe shpendėve dhe e njė bimėsie tė pastėr?! Ka bėrė atė qė nuk e bėjnė shqiptarėt. Ka pėrveshur mėngėt, ka vėnė dorezat higjenike dhe ka nisur nga puna pėr pastrimin e gjithė kėsaj hapėsire. Ka mbledhur gjithēka tė hedhur pėrreth, qė nga qeset dhe bidonat plastikė, mbetjet urbane e ēdo mbeturinė tjetėr tė amortizuar nga efekti kohė.

Duke shprehur habinė e tij pėr kėtė ndotje tė skajshme, ai nuk ka nguruar qė me anė tė videos sė filmuar dhe publikuar tė pėrēojė edhe njė mesazh me kėtė “aksion”, si njė gjest qė turpėron kėdo qė e shikon tė publikuar nė rrjetet sociale. Pastrimi, ēėshtje kulturė kombėtare, edukate personale apo sipėrmarrje fushatash nė momentet kur i gjykojnė tė favorshme ministria e mjedisit e ēdo qeverisje apo agjensitė kombėtare e rajonale tė mjedist?!

Ē’rėndėsi ka fundja?

Secili e di pėrgjigjen brenda vetes, e pėr sa kohė do tė na mėsojnė tė tjerėt ta duam mjedisin dhe natyrėn, si pjesėn mė tė shėndetshme tė jetės sė pėrditshme, ne gjithmonė do tė ankohemi se me “punėt tona tė brendshme” merremi vetė!!!

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mandi pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur