Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Musliman

Musliman Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt muslimanė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-08-2018, 18:26   #81
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,802
Thanks: 5,483
Thanked 2,598 Times in 1,079 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Gezuar Kurban Bajramin .
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-08-2018, 18:49   #82
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,197
Thanks: 130
Thanked 625 Times in 493 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Ai para 2 muajsh ishte bajrami vogel mduket , direkt mbas ramazanit , ndersa sot eshte bajromi madh.

Ti je si 90% e Shqiptarve te Shqipnise , perfshi dhe veten time ku festojme te gjitha festat fetare por qe realisht as na behet vone per fe

Ps. Gezuar..

Bo bo lol. Mir pinku qe asht kaurresh po ne ti lol

Mas ramazanit asht bajrami i madh, ky i sotshmi asht bajrami i vogel ose kurban bajrami
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-08-2018, 18:51   #83
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,593
Thanks: 9,853
Thanked 5,236 Times in 2,426 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

ditė e shėnuar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga isha Ag, Dem Shiko postimin
Postim nga FB ( i sotėm)

*****
NGA DITA E BAJRAMIT

* Muhameti a. s. ka thėnė: ishalla s’ulem nė sofėr pa njė fėmijė a pa njė mysafir.

Unė sot i pėrjetova tė dyja pėrnjėherė. Se i dua fėmijėt, besoj kam dhėnė shembuj tė mjaftueshėm, por se kam qejf edhe nė mysafirė, kėtė e dinė ata qė mė njohin.

Sot pėr drekė tė Bajramit u bėmė 13-tė; djemtė e mi, rejat, nipat dhe mbesat, por madhėshtinė kėsaj dite ia shtoj ardhje e N. Haxhollit me gruan dhe fėmijėt e tij.

Ishalla pres edhe shumė Bajrama si ky, por edhe mė kallaballėk.

Uroj qė edhe ju tė keni pasur festė/ditė tė mirė.

P.S. te mirat sot po vijnė radhė – radhė.
Para dhjetė minutash erdhi edhe A. Bėrbatovci me familje.
Kėta ishin ata qė na e mrekulluan ditėn.

__________________
as me miq, as me anmiq ...

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 21-08-2018 nė 19:58
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Gi de Masha pėlqehet nga
i vjetėr 21-08-2018, 18:51   #84
Jolene
🔒
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 14,764
Thanks: 5,214
Thanked 6,509 Times in 3,063 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 658
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Bo bo lol. Mir pinku qe asht kaurresh po ne ti lol

Mas ramazanit asht bajrami i madh, ky i sotshmi asht bajrami i vogel ose kurban bajrami
Ti beson se kta nuk e dine cili bajram eshte? Come on man
Jolene nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-08-2018, 18:53   #85
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,197
Thanks: 130
Thanked 625 Times in 493 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Ti beson se kta nuk e dine cili bajram eshte? Come on man
A thu e bojn per provokim kto kaurr derri lol?
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-08-2018, 18:55   #86
Jolene
🔒
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 14,764
Thanks: 5,214
Thanked 6,509 Times in 3,063 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 658
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
A thu e bojn per provokim kto kaurr derri lol?
Se di, e gjithe bota e di differencen, fiter bajram/kurban bajram
Jolene nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-08-2018, 18:58   #87
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,379
Thanks: 684
Thanked 1,262 Times in 744 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 126
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Bo bo lol. Mir pinku qe asht kaurresh po ne ti lol

Mas ramazanit asht bajrami i madh, ky i sotshmi asht bajrami i vogel ose kurban bajrami
Une e di qe ky i sotmi eshte i madhi.
T'ishte i vogli sdo shkonin n'meke 2 milion njerez

Mgjth mund t'jem dhe gabim , por refuzoj te informohem nga google .lol
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-08-2018, 19:02   #88
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,197
Thanks: 130
Thanked 625 Times in 493 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Une e di qe ky i sotmi eshte i madhi.
T'ishte i vogli sdo shkonin n'meke 2 milion njerez

Mgjth mund t'jem dhe gabim , por refuzoj te informohem nga google .lol
Per bajram te vogel bohet pelegrinazhi ne meke

Kurse i madhi celebro fundin e agjerimit

Si haxhi ne meke si agjerimi i ramazanit kan te njejten ransi ne islam te dy jan dy nga pese shtyllat e islamit
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i derjansi pėlqehet nga
i vjetėr 21-08-2018, 19:09   #89
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,379
Thanks: 684
Thanked 1,262 Times in 744 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 126
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Per bajram te vogel bohet pelegrinazhi ne meke

Kurse i madhi celebro fundin e agjerimit

Si haxhi ne meke si agjerimi i ramazanit kan te njejten ransi ne islam te dy jan dy nga pese shtyllat e islamit
Dmth ky i sotmi eshte i vogli dhe njihet si kurban bajram , feste e sakrifices dhe gezim i kryerjes se haxhit (google)

Ktu qekam ngaterru , mendoja qe festa e sakrifices vjen direkt pas ramazanit , por ai paska qene fiter bajrami.

Nejse , flm per korigjimin , sa te rroc do mesoc thone labet
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-08-2018, 09:57   #90
COB
IllyrianMuslim
 
Avatari i COB
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 884
Thanks: 34
Thanked 79 Times in 52 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
COB ka njė atmosferė spektakolareCOB ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Me fat Festa e Kurban Bajramit tė gjithė atyre qė e festojnė kėtė festė.
__________________
Mos e shikoni gjeografia e biologjia, shkenca e Shqiptarit ėshtė Shqiptarologjia
COB nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-08-2018, 10:36   #91
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 44,274
Thanks: 13,037
Thanked 11,451 Times in 7,054 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 588
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Ti beson se kta nuk e dine cili bajram eshte? Come on man
Edhe unė e njoh njė Bajram, ėshtė ēam, qėn bir qėni ėshtė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-08-2018, 10:45   #92
Jolene
🔒
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 14,764
Thanks: 5,214
Thanked 6,509 Times in 3,063 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 658
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Edhe unė e njoh njė Bajram, ėshtė ēam, qėn bir qėni ėshtė.
Po pse ka emer feste sdo te thote qe eshte burre i mire.
Jolene nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 25-08-2018, 01:53   #93
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,744
Thanks: 13,754
Thanked 8,185 Times in 5,450 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Mesazhi i Abu Bekr Baghdadit me rastin e festės sė Kurban Bajramit.

Dje kreu i grupit terrorist ISIS, nė kohėn kur ekzistojnė dyshime tė shumta se ai ėshtė gjallė apo jo, ka nxjerrė njė mesazh me rastin e festės sė Kurban Bajramit.
Abu Bekr Bagdadi, nė mesazhin e tij pėr festėn e Kurban Bajramit u ka kėrkuar pėrkrahėsve tė ISIS qė tė kryejnė sulme nė vendet perėndimore dhe nė Evropė. Mesazhi 55 minuta ėshtė transmetuar nga njė agjenci e varur nga ISIS dhe nė tė pretendohet se Abu Bekr Bagdadi ka uruar festėn e Kurban Bajramit. Nė mesazh ėshtė analizuar edhe tensioni i Amerikės me Turqinė pėr shkak tė arrestimit tė pastorit amerikan, sanksionet e Amerikės kundėr Iranit dhe Rusisė, si dhe akordi i Amerikės me Korenė e Veriut. Mesazhi audio i kreut tė grupit terrorist ISIS, transmetohet nė kohėn kur shumė media kanė dhėnė lajmin pėr vdekjen e tij. Mesazhi i mėparshėm i transmetuar nga Abu Bekr Bagdadi ėshtė ai 46 minutash i muajit shtator. Edhe nė atė mesazh kreu i ISIS ka kėrkuar nga pėrkrahėsit e tij qė tė kryejnė sulme nė vendet perėndimore dhe tė vazhdojnė luftėn nė Irak dhe nė Siri.

Aug 23, 2018 09:57 Europe.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 4bpsbed05923a818oun_800C450.jpg (21.8 KiloByte, 19 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 25-08-2018, 04:55   #94
ron
.
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 3,483
Thanks: 233
Thanked 466 Times in 305 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 112
ron ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Per bajram te vogel bohet pelegrinazhi ne meke

Kurse i madhi celebro fundin e agjerimit

Si haxhi ne meke si agjerimi i ramazanit kan te njejten ransi ne islam te dy jan dy nga pese shtyllat e islamit
Islamik , kot ben si ejtheist lol
ron nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur